Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

VanTom

Kromě kravení, nekorektního vtipkování a "boření 4. zdi" Deadpool nečekaně funguje i jako "love story" a víceméně standardní superhrdinský akčňák z x-mení řady. Rozhodně představuje vítané "erkové" osvěžení žánru, i když zas až takový zlom to není. ()

Trustme

Je tak cool až je to křečovitý. Věřím, že tohle je dělaný na míru přesné věkové kategorii jako jsou třeba Teletubbies pro nemluvňata. Tady se jistě okouzlí Mladý Divák nasávající život prostřednictvím Marvelovských hrdinů a tak poprvé nejistě zahlédne krev a zranění neslučitelné se životem. Blízké mu bude i dospělé maskulinistické hláškování a uvědomování si své mužnosti ve světě globálního oteplování. Strhne plakát se Spidermanem a nalepí nový - s Deadpoolem. Vizuální změna bude nepatrná, oba mají podobné kombinézy. Od teď pochopí, že komiks může být špinavý, vulgární, nekorektní. Něco, co mu doposud chybělo u Avengerů a X-Menů. Bude Deadpoolem nadšen, do té doby než se opět posune dál a zjistí, že mohou být i jiní hrdinové, kteří netlačí tolik na pilu a přesto řežou hlouběji. ()

lucascus

Nový pohled na superhrdinu - akční, zmutovaný a především pohotový, s pěknou řádkou vtipných keců, které sype z rukávu jakoby nic. ()

Danny F.

Úvod perfektní. Vtipné, dobře propojené, vizuálně dostačující, ale mohlo toho být víc. Hlášky a narážky pobavily. 90% ()

lykan9

Lehké zklamání. I přesto, že je to nejslabší film z celé x-menovské série, má i své kvality. Je v něm spoustu vtipných momentů, ale zároveň spousta hluchých míst. Chápu, že se tvůrci museli držet nějaké komiksové předlohy, ale co je na papíře, nemusí být dobré i ve filmu a u pár věcí se mi zdálo, že je hodně přestřeleno (kulka do zadku, zvracející Colossuss atd.) Abych to shrnul, tak half to half, a protože se přece jenom jedná o x-meny, tak trochu přidávám. ()

Eleanor05

"Kde je Francis?" Správně ta otázka ale měla znít - "Kde je humor?" /// Super trapný hlavní hrdina, který by si tak zoufale přál být příšerně vtipný a cool, až je daleko patetičtější, než všichni Marvel a DC superhrdinové, ze kterých si dělá "srandu". Pokud si od banálního generického a zaměnitelného děje (pomsta) odmyslíte neustálé slovní transtextuální motivace a upozorňování snímku na sebe sama, zůstanou vám už jenom "vtipy", které musí připadat vtipné tak jedině mentálně retardovanému teenagerovi. Neskutečně otravný Ryan Reynolds, který sám sebe vidí zřejmě jako překrásného a přitom drsného chlapáka, ačkoli vypadá jako metrosexuál s holčičím nosíkem a holčičím hlasem, (což pak taky celkem narušuje pár třeskutých urážek ostatních lidí) jako neskutečně otravný hlavní "hrdina"; neustálé ataky odkazy na současnou popkulturu a pomálu originálních nápadů, ničeho jiného se nedočkáte. Obyčejně nepíšu sprosté komentáře, ale k ničemu se to nehodí tak, jako k Deadpoolovi, takže - ve skutečnosti je to zbytečná, nevkusná pí*ovina s trapným, nedospělým kreténkem, coby hlavní postavou, ale nedám odpad kvůli docela zábavnému zpracování. ()

Sany33

Deadpool je pre mňa ako fanúšika komiksových predlôh či už sa jedná o Marvel alebo Fox absolútna jednička. Nie tým že je absolútne stupídny a pá úžasný adolescentný humor (ktorý nemusí nutne každému vyhovovať) ale tým že je si vedomí vlastnou existenciou a vie že je len postava načarbaná v dákom zošite z 80 rokov minulého storočia. To ho robí zaujímavým a výnimočným. To že sa Raynolds pripravoval 10 rokov na túto úlohu, o tom ani nehovorím. Som rád, že po priteplenom Green Lanternovi sa konečne dostal do elasťákov, ktoré mu padnú na mieru a je v tejto úlohe naozaj vynikajúci. K tomu všetkému si pridajme niekoľko Xmenov a dobrého záporáka v podobe AJAXa a máme dobrú akčnú rúbanicu, ktorá mne konkrétne zahrala na tú správnu strunu a aj pre to si odnáša TOP hodnotenie. 99% ()

Mr.KarlAdler

Mluvilo se o solidním hypu a o tom, že Deadpoolova vytrvalá snaha, abych tak řekl "všechno pocákat", nemůže bavit po celou dobu a ani nebaví tolik, jak se čekalo. No, musím říct, že já v nic lepšího asi ani nedoufal a mile mě překvapilo, jak vlny stupidního humoru vyvažuje dost značná gramáž až sofistikovaných vtípků. Takže to určitě není jenom o "I'm touching myself tonight", a když už, tak, nemůžu si pomoc, to tam většinou vlastně docela sedí. Plus je potřeba říct, že nejde o vytrvalou snahu o nějaký zatraceně sprostý cool koncept, ale že se hodinu a třičtvrtě člověk dívá na vytrvalý a jednotný nekorektní styl, ze kterého nevymáchané držky tvůrců prostě neuhýbají. A za to jdou za mě body hodně nahoru. Dá se vytýkat někdy až úmorná doslovnost, ale to zase souvisí s tím pubertálně arogantním a narcistickým přístupem, který je Deadpoolovi vlastní a který film místy docela odvážně razí. Marvel navíc nešije jenom do menšin a amerických tradic (kterak se dají postupně zprznit všechny důležité americké svátky se můžete přesvědčit při projekci), ale i do vlastních řad. Pohled na X-Meny už po tomhle filmu nebude nikdy stejný, a na Hugha Jackmana speciálně ne. Deadly cool. ()

vyfuk

Deadpool je film, kterej dává filmu to, co je filmem. No dobrá, to asi přeháním, ale já ani nevím jak tuhle úžasnost popsat. Mám za sebou skoro dvouhodinovou záležitost, která vrací postavu jménem Deadpool zpět do hry oproti Wolverin Origins. Konečně vidím Deadpoola v jeho klasickém obleku s jeho klasickým vystupováním. Prostě vidíme kurva Deadpoola. Je to asi styl filmu, který se logicky nemůže líbit každému, ale dle mého je to jen lepší verze Kick-Ass s tím, že Kick-Ass je furt jen záležitost pro děti. Tenhle film ukazuje nejlepší hereckou stránku Ryana Reynoldse, který ukázal, že jedině on je pravý DP. Ale hlavní je... že je nefalšovaný. Nehraje si na nějaké úskoky nebo tak, ale žije nesmrtelně v reálném světě s Ryan Reynoldsem a Hugh Jackmanem. To mi na filmu přijde nejvíce geniální a dokonalé. Letos nás čeká slušná dávka superhrdinovských filmů, ale hned ze začátku bude těžké cokoliv předčit toto. Jediná výtka patří uspořádání děje, který eskaluje během pár vteřin, kdy se lehce zapomíná budovat. Ale je to tak malá výtka, že je až irelevantní. Pool Dead splnil veškerá očekávání a lehce i navýšil. Děti, sledujete vznik kultu. ()

Ichabod

Je zázrak, že film nakonec dostál očekávání a poradil si vcelku v klidu i s (asi) nutným uvedením nového originu. Nemá smysl připomínat jakou jebkou byl první Wolverine a o kolik horší ještě následné pokračování. Deadpool představuje zástupce komiksových adaptací, které nemají budget ( podobně jako Blade) ale mají vcelku únosný scénář ( podobně jako Guardians of galaxy ). Deadpool ale je mnohem větším punkem a zcela po právu patří k tomu zajímavějšímu od Marvelu. Deadpool má humor přesahující 2D stránku komixu a nevejde se ani do škatulky rated M a mě to vyhovuje. Kupodivu jsem se po všech těch otravných Avengerech a Thorech s trapnou akcí a scénářem bavil jak u Bad boys 2, kde dobrá akce je proložena nekorektním humorem co mi sedl. Trochu trapně se tu někdo ohání tím, že je to samá masturbace. No a? Polovina lidí tady beztak kromě dopisování si přes diskuse nic jiného nedělá. Chceme dvojku, více peněz na lepší hudbu a efekty a taky víc té skvělé akce. No a hlavně nechat tuhle partu přivézt na svět další díl. Po dlouhé době nejsem zklamaný a to se stává málo poslední roky. ()

R1CH1E

Takhle už jsem se dlouho nebavil. Za málo peněz hodně muziky. Nekorektní, krvavé, originální, vtipné. Po záplavě komiksových adaptací pro široké publikum je to velké osvěžení! Pool. Dead. ()

drackula

One-Man Show s triviálnym príbehom, absenciou záporáka a X-menmi iba do počtu. Napriek tomu je to ale neskutočne zábavná jazda. Full recenzia tu. 80% Cinemacity Polus /15.2.2016 - 91% a 16. najlepší film? really? vidím, že nekritický fanboyi sa činia/. ()

Tft

Skvělá komiksovka, která je důležitá hlavně v tom, že ukazuje to, že pro R rated blockbustery je tady mnohem větší pubklikum, než pro Avengers, kteří ve srovnání s Deadpoolem působí jako suchá pohádka z disney channelu. Ne že by zrovna hlášky působily dospěle, to ne, ale to jak jsou vystavěny dialogy a to jak je film postaven z hlediska děje z něj dělá neskutečnou jízdu, kterou si nejde neužít. Reynolds si konečně protlačil Deadpoola na plátno a studio mu za to může líbat ruce a sobě peněženky. Po delší době jsme dostali plnohodnotnej nášup, kterej neni utaženej kvuli ratingu. Tohle je prostě film, kterej je jakej chce být a na nic si nehraje. Po Dark Knightovi a Watchemenech určitě nejvyzrálejší komiksová adaptace, která působí skvěle v záplavě přebarevných a finančně přepumpovaných ostaních Marvelovkách. Práce Tima Millera je skvěle odvedená a je vidět, že tenhle chlapík má skvělý cit pro vizuál. Po dlouhý době sem si užil komiksárnu naplno (89%) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě