Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

mkastil

Po nadějném úvodu se pohádka zvrhne do úplného bludu. Nezvládnutý scénář. Pánové Donutil a Dulava mě bavili. Pro každého hvězdičku. ()

terezkys

Výš než nad tři to zatím nedotáhnu, ale třeba po dalším shlédnutí, jsem tomu nakloněna - jak díky hudbě Petra Hapky, tak díky mojí oblíbené Lence Vlasákové. Narozdíl od jiných pohádkových počinů posledních let mě tato pohádka opravdu oslovila, ač jsou zde docela zbytečné pasáže a jiné je zase přelétnuto bleskově - třem úkolům by slušel větší prostor, ubrala bych toho Ondrova bezcílného toulání (osobně mi postava Ondry proti Květušce přišla taková bezduchá). Někdo tu tvrdí, že české pohádky jsou mrtvé. Já bych to tentokrát neviděla zas tak zle. ()

VMa

Nemohu si pomoci, ale při tom, co se v poslední době točí za pohádky, je tohle hodně dobré dílo. A to z několika důvodů - a prvním z nich (a nejdůležitějším) je, že se něco děje v celém filmu - a ne, jako v některých jiných pohádkách, kde se něco stane jen na začátku a na konci a mezi tím není nic. Dalo by se říci, že humor je v této pohádce zastoupen snad jen koktavým farářem a také výrazy v tvářích elementů v některých chvílích. Nemohu ale souhlasit s tím, že by tomu chyběla logika. Té je tam tak akorát na pohádku - a vlastně to ani není logika, je to spíš klasická pohádková návaznost děje, kterou je možno předvídat. Absence děje? Jestli tomuto chybí děj, pak nevím nevím. Znám filmy, kde se něco stane na začátku a na konci mezi tím se opravdu nic neděje. Což znamená, že tohle děj má. A napětí? Jestli ono to nebude tím, že to je pohádka - a že u nich je (většinou) možné dopředu předvídat, co se stane. A pak je tady ještě něco, tahle určitě ponurá není. Stejně jako není natahovaná - narozdíl od jiných (např. Mici mutr). Takže to je hezký seznam toho, proč jsem se rozhodl pro plný počet hvězdiček, přestože nebudou představovat 100%, protože jsou věci, které mi přišly trochu divné - a jednou z nich byl ten zlatý klobouk Květušky. A neměl bych zapomenout na to, že jsem čekal, že ten svazek rostlin, kterým byl Ondra uspán, bude mít v pohádce ještě další roli - když tak doktorovi upadl a byl na něj docela dlouhý záběr. ()

Shadowrat

Pohádka, která snad zaujme jen krásnými scenériemi krajin islandských a hudebním motivem, který je také docela hezký. Kostýmy inkarnací čtyř živlů jsou také hezké, ale co mě naopak hodně rušilo byla práce s kamerou - neustále jsme viděli herce na kraji obrazovky nebo jen jejich polovinu. Zavzpomínal jsem na staré pohádky, kde jsme vždy viděli celé postavy. ()

Honey007

Slabé scénáristicky i režijně. Herecké výkony málo uvěřitelné, ale zřejmě za to může samotná předloha či příběh, který je plný nelogičností a nedomyšleností. Peníze vyplácané za drahé exteriéry příště investujte do scénáristů a režisérů. 30% ()

BellaRagazza

Hvězdička za zvučná jména (Vlasáková, Donutil, Stašová, Labuda) a farmu / Y Cunkov, která se na filmu podílela. Hlavní chudinka je sice krasavice, leč její milý disponuje asi jen třemi výrazovými prostředky, což to vše sráží na kolena. Děj je utahaný-uspěchaný-utahaný-pozastavený-utahaný-uspěchaný, bez špetky vtipu nebo originality. ()

JARDAHONDA

Živly se zlobí, slunce pálí a dochází voda.... Lidé už totiž zapomněli co je v životě a na světě opravdu důležité,,,,,,,, Tak to jen ve stručnosti k obsahu této průměrné pohádky. Natáčelo se u nás a na Islandu, kostýmy vytvořila Evženie Rážová, hudbu složil Petr Hapka.. Závěr : 50 % ()

Lazy87

české pohádky mám holt rád. Ať už jsou třeba nemastné neslané, ale člověk při tom torchu spočne. V tomto případě sice nevzniklo nic nového pod Labudou, ale ten neměl chybu. Ode dneška bude každé ráno vycházet Labuda. ()

Alpha69

Díky emancipaci jsme v pohádkách dosáhly toho, že nyní už úkoly chodí plnit ženy. Nu dobrá, zas něco nového. Moc se mi líbí Vica Kerekes, v čemkoliv, i když tady má pár nepříliš povedených písniček a na konci filmu je ošklivě modrá. S čím mám u tohohle filmu problém, je to, že dešťová víla slečně nejdřív ukazuje jak všechno hezky funguje, a pak místo nějakých pořádných důmyslných úkolů nechává tu holku spravit všechno co se pokazilo. A ten poslední je nejhorší, odkdy pohádkové bytosti (ty,za kterými jdeme pro pomoc) brání lásce?? Na druhou stranu mě velmi pobavila scéna, kdy všechny živly v čele s Mariánem Labudou sedí, dlabou zmrzlinu a dělají si z pohledu na život ve vesnici domácí kino. Jinak jsem ale viděla lepší pohádky, i mezi těmi novými se najdou pěkné kousky, tenhle zas tak výjimečný není. ()

yelowangel

Tato pohádka není úplně špatná ale byli už i lepší. Něco mě na ní nudí a nepotřebuju ji vidět znovu. Ale co mě vyloženě vadí je jak si pohádky (a nejenom tato) propůjčují hudbu. Melodie z odtud je původně z pohádky O princezně z Rimini a vždycky se mě vybaví rozhovor princezny a prince při němž původně hraje, i když tady je trochu pozměněná. To by si měli tvůrci uvědomit a nekazit novou pohádku pocity z té původní. ()

melica

Pohádka mě ničím nezaujala, snad kromě ekologického poselství. Neurazí, nenadchne. Chybí jí humor. Úkoly, které dává dešťová díla Květušce, postrádají logiku. Aspoň že chasník je zásadový a zakolísá jen kvůli otcovu podlému triku s nemocí. ()

yarca

Krásné exteriéry,děj v pohodě,představitelé jednotlivých rolí výborně zvolení - až na hlavního hrdinu,je to takovej jouda nemastnej neslanej..mně osobně nejvíc zaujali miroslav donutil,ten neměl spolu se svou manželkou stašovou chybu..pak lenka vlasáková a moc se mi líbila i aneta krejčíková,která coby běta byla fakt k sežrání :-)..když jsem v obsazení spatřila jméno vicy kerekes,řekla jsem si,že ona mi do pohádek moc nepasuje,ale opak byl pravdou..dokonce přitáhla k obrazovce i mého syna,který chudák doufal,že se vica bude ráchat někde v lesní studánce a cítil se drobka zklamán,že ne..jedna z mých hvězdiček je za island,kde jsem prožila 5 překrásných let :-)... ()

andydufrsn

U týhle pohádky mi došlo jak jsou vlastně všechny pohádky nespravedlivý. Dobrák jde dobrovolně pomoci někomu kdo si to zrovna ani dvakrát nezaslouží a ještě u toho musí plnit přitroublý úkoly ohrožující ho na životě. Chápu že je nám tím ukázáno, že nic v životě není grátis, ale přijde mi to fakt jako „pro dobrotu na žebrotu“ ()

huspenina33

Nějak jsem tu pohádku nepochopil, proč ta dobrá Hanička, která jako jediná vílu schovala před deštěm, je trestaná a musí provádět úkoly, aby zachránila, zlého Lakotu, pivovarníka Bečku apod. Ve finále, se vlastně těm zlým nic nestane, Lakota vyžení větší věno než s pivovarem a jsou všichni spokojený. Nějak jsem to nepobral. ()

BStone

Jedna z mála novodobých pohádek, která je slušně natočená, má zajímavý příběh, krásné exteriéry a tak nějak splňuje kritéria, které člověk od pohádky čeká. Navíc pro Island a Vicu mám velkou slabost 60% ()

wodacka

Mám tuhle pohádku ráda hlavně kvůli Vice a hudbě Petra Hapky, díky které je pohádka krásně propojená s mým milovaným Kudykamem. Čím častěji ji vidím, tím víc u mě stoupá. Vica to zahrála neskutečně pravdivě a věrohodně a navíc působí tak křehounce, pro mě je tahle pohádka hlavně ona a její herecký um. ()

horskejvlk

Pohádka Dešťová víla je známá a pěkná pohádka od Theodora Storma tak proč ji vylepšovat ? Což se stalo v tomto případě naprosto nevhodně, nelogické komplikování děje a zasazování nějaké nové údálosti, zloděje, vzájemné pronásledování nebo co. Příběh úplně zmršili na úroveň nekoukatelnosti, jo Vica Kerekes se na pohádky absolutně nehodí, působí příliš sexy a dekadentně nebojím se použít slovo hříšně. Ondra mi k srdci také nepřirostl, myslím že jinak se tvůrci snažili ale je to opět pohádka natočena německým stylem tj. Studeně a přehrávaně. Jinak je koukatelná hlavně díky Donutilovy a Krejčíkové. ()

Richard768

Hlavná myšlienka je dobrá, prírodné scenérie očarujúce, pekné sú kostýmy aj hudba. Lenže scenár pôsobí príliš umelo, popletene, herci sú neprirodzene kŕčovití, ... mal som problém to dopozerať. Ale stále lepšie než nemecká verzia. ()