Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

Not4boredom

Nemá to logiku, děj ani humor. Herecké výkony až na pár vyjímek stojí za starou belu. Zbytečně natahováno a tak se hodinový film natahuje na dvě hodiny. Chybí tomu omáčka okolo, je to prostě suchý knedlík bez chuti, který nenasytí a pořád máte hlad. Pro děti je to možná dějově skvělá pohádka, ale když se na to kouknete jako starší svobodně smýšlející jedinec oči vám krvácející. 2 hvězdičky ()

Jimmy73

Dívatelná pohádka, určitě jedna z těch lepších nových a konečně i hlavní hrdinové koukatelní, ne jako předchozí výtvory s pitvořícím Mádlem. Výprava pěkná, herecké výkony slušně, k vyzvednutí Lakota a Lakotová. Rád se podívám i opakovaně. ()

milos.bradik

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale pak jsem si uvědomil, že je to jen za Vicu, která se mi moc líbí i když je pravda, že třeba v Četnících z Luhačovic jí to sedlo víc, ale i v Andělu Páně 2 byla výborná. Jinak tato pohádka je o ničem, Donutil šíleně přeřvává, to není překlep, ale fakt, ostatní jsou jen do počtu a ještě mne zaujali Zindulka jako senilní ponocný a Nárožný jako potrhlý doktor. Potom stojí za zmínku už jen červené oči Martina Dejdara. Nejlepší vtip z celé pohádky byl však až na konci "Osobo, vy jste mi nějaká povědomá. Já vás budu muset předvést". To mi až zatrnulo, jak mi to připomnělo ty "ponocné" z dob komančů, říkali si Pomocná stráž VB a taky rádi lidi předváděli. Tady naštěstí šlo jen o předvedení k hostině. ()

Forrestovi

Vizuální stránka snímku mě nadchla, příběh už o krapet míň. Pohádka sama sebe bere moc vážně a přitom vlastně nemá důvod. Nejvíc mě bavily scény s panem Donutilem, kdy mu skvěle sekundovali vtipní "poskoci", kteří mu hasili oheň ze zad, popíjeli džbánky a celkově zkrátka byla legrace (jeden je mi dost povědomý, kde já ho viděla?!). Ti jediní byli opravdu uvěřitelní. A to je škoda, námět to není špatný. ()

boosterx

Hrozna nelogicka slatanina a vykradacka. 1 * za herecke vykony nekterych panu hercu a herecek a za kostymy a prostredi a efekty a nekterou hudbu ()