Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

Heroine

I když to skutečně není zábavné, ani vtipné, ani poučné, je to jedna z těch lepších pohádek, co jsem letos viděla. Do plusu totiž můžu započítat krásné panoramata Islandu, a docela povedené kostýmy. Tím to ale žel vadne, a všechno ostatní je slabý podprůměr. Kuba Gottwald je strašně šeredný chlap, a většina herců velice trapně přehrává. V hudbě je slyšet vykradený základní motiv soundtracku Pirátů z Karibiku, jen trošku pomaleji. Zkrátka taková nešikovná česká práce. ()

bagetka007

Tak v rámci žánru to je rozhodně to nejlepší, co se min. v posledních 20 letech (ne-li víc) natočilo. A překvapivě jsem myslela, že asi umřu smíchy, když se ony živly dívaly na tu "reality show", obvykle nemám takové modernismy totiž ráda. :D ()

šarka

nebylo to špatné, Lakotovi a Dejdar byli opravdu skvělí , ale....ten děj byl chvilkama úplně nelogický stejně jako motivace postav...a ty úkoly snad ani nebyly úkoly...Květuška se dycky rozbečela, mrkla na minci a bylo vymalováno... ()

hazaba

Nebylo to zas tak špatné, jen hlavní hrdina byl ňouma. Nejvíc zazářil Donutil jako sedlák Lakota. Ale celkově je pohádka rychle zapomenutelná. ()

MickeyStuma

Jednoduchá romantická pohádka, která svou jemností a kouzlem děti jistojistě uchvátí. Produkci se po delší době opět podařilo navázat na tradici typických českých pohádek. Vyprávění příběhu nikam nespěchá a to je pro děckého diváka to nejdůležitější. Vica Kerekes je ve své roli miloučká, což je na celé pohádce to nejkouzelnější. Výprava velkolepá a i speciální efekty nevypadají špatně. I když dolaďovat by ještě bylo co. Chytlavé melodie a písničky už jen dotvářejí celistvost. U dětí tohle bude bodovat, o tom nemůže být pochyb. ()

Hapretor

Kerekes - roztomilá to dívčina. Provedení a vše okolo na prd ... ale dějově to úplně stupidní nebylo. Zaujalo. Ale nepobavilo. ()

Ezis

První polovina pohádky naprosto nádherná (hudba, kamera, krásné exteriéry). Krásně plyne a má jasné poselství. Ale ve druhé polovině se postavy začnou chovat podivně. Mají asi stejnou logiku jako kroje, které se sice vyskytují na pozadí české vesnice, ale české rozhodně nejsou. (Možná slovenské, ukrajinské nebo rumunské?) A poselství taky veškeré žádné - vypadá to, že poselstvím téhle pohádky snad nakonec bylo to, že je dobré vycházet se zlými a lakomými rodiči...? Škoda. Kdyby byla druhá polovina stejně dobrá jako první, dám téhle pohádce 6 hvězdiček. ()

-soch-

Česká rozprávka (konečne bez čertov - haleluja!), ktorú by som radšej videl v televízii ako v kine. Malo to klasický námet. Prekvapilo ma obsadenie Labudu, Donutila. Éva Kerekes potešila. Větchého, Rašilova, Budařa a Vilhelmovú som bohužial nespoznal, bohužial. ()

chrispe

Jsem spíš na klasiku a pohádky v tomto stylu se mi většinou nelíbí. A nejinak tomu bylo i u této. Hlavní hrdinové mají sice pěkné ksichtíky, ale koukat na nemastného neslaného Ondřeje a Květušku, které nějakou pohádkou nevinnost nevěřím ani za mák, mě moc nebavilo. ()

Schlierkamp

Česká televizní pohádka natočená podle motivů T. Storma, ve které Dešťová víla sebrala za trest lidem kvůli jejich sobectví a lakotě vodu. Jediný člověk, který může sucho zastavit, je venkovská dívka Květuška (V. Kerekes), která se v úvodu k Dešťové víle přestrojené za žebračku chovala přátelsky a nezištně, avšak musí splnit tři úkoly. Na výpravě pohádky se nešetřilo, neboť se v ní střídají záběry z venkovského prostředí, kde se odehrává většina příběhu, vzdušném zámku Dešťové víly i jiných zahraničních lokalit, jež měli ilustrovat suchem postiženou krajinu i nekonečné zelené pláně. Ústřední milenecká dvojice mě bohužel nepřesvědčila a vnímám to jako hlavní nedostatek. Květuška měla na sobě dosti podivný outfit a na obličeji neměnný bezduchý výraz, o kvalitě jejího herectví stejně jako o hereckém umění jejího milého syna statkáře Ondřeje (J. Gottwald) by se dalo polemizovat. Situaci tak musely zachránit postavy ve vedlejších rolích, z nichž nejzajímavěji na mě působili dva nejstarší obsazení herci, Květuščin dědeček, ponocný S. Zindulka či vynikající P. Nárožný v malé roli lékaře. Ondřejovi rodiče, lakotní sedláci M. Donutil a S. Stašová s nalepeným nosem, též patřili k herecky nejpovedenějším postavám. Nadpřirozené postavy, symbolizující čtyři živly, jež chtěli potrestat lidskou hamižnost, představovalo Slunce (M. Labuda), Oheň (M. Dejdar v hořícím oděvu), Země (K. Macháčková), Vítr (R. Jašków) a právě Dešťová víla v podání L. Vlasákové. Dále se v pohádce M. Cieslara objevili bohatí majitelé pivovaru Bečkovi, jmenovitě J. Dulava s elegantní vlnkou na hlavě a hašteřivá J. Sedláčková, jež chtěli provdat svou dceru Bětu (A. Krejčíková) za Ondru, přestože on už si vyhlédl za nevěstu Květušku. Domnívám se, že by se tato výpravná pohádka dala zařadit k mírnému nadprůměru, avšak zásluhu na tom mají především herci ve vedlejších rolích. ()

Petulka88

V záplavě všech těch šišlajících čertů a jinak se pitvořících se postaviček, není Dešťová víla tak strašná. Sice je to až příliš natahované a na Jakubu Gottwaldovi je vidět jak moc se při natáčení nudil, na druhou stranu Stanislav Zindulka, Miroslav Donutil a Petr Nárožný ani tentokrát nezklamali. Svým legendárním pohádkovým předchůdcům Děšťová víla nesahá ani po kotníky, ale dává aspoň naději, že českou pohádku by mohli čekat lepší časy. ()

quixote

Typický průměr. Slaboučký a nudný scénář, připomínající někdejší „papundeklové“ pohádky ČST, jen s tím rozdílem, že je natočený v reálu a s použitím moderních technologií. Masky živlů byly sice docela hezké, ale připadaly mi jako z úplně jiného filmu. Islandské exteriéry film opravdu nemohly zachránit. To raději kvalitní scénář a scény s vodními masami natočit třeba na Slapech! ()

josieaddms

Neskutečná nuda. Hvězdička snad jen za pěkné krajiny Islandu, a za to, že mě to spíš nudilo, než dráždilo. Nejhorší složkou byli tentokrát herci a herečky. Všichni -snad až na Zindulku a celkem zajímavou Krejčíkovou- mě štvali. Přehrávali, měli trapné repliky a nepřinášeli do světa pohádek vůbec žádné nové prvky. Obzvlášť Donutil a Vlasáková mi nesedli. Příběh to mělo takový klasický, i když to trochu vykrádalo Mrazíka. Nevím, stále čekám jestli Češi přijdou s něčím novým, a neukradeným od jiných. Pohádka co neurazí, ani nerozesměje, a ani moc nezabaví. ()

Candid

Kde je nějaké ponaučení?? Chudáka holku tam div neutrápí, její milý nemá žádné koule a zlo zůstává dál zlem… ()

tom912

Nemám rád moderní pohádky, přímo je nenávidím a po pár desítek minut je vypínám a hodnotím odpadem, ale osud tomu chtěl, že Dešťovou Vílu sem nechal běžet dál a ejhle, bavila mě a moc. Ano, je to další z těch moderních pohádek bez pohádkové atmosféry, toporných herců a hrozných triků, ale dvojka Donutil a Nárožný ten film utáhnout a co víc už dlouho mě Eva Vici Kerekes přesvědčuje, že je dobrá herečka a hodila se mi tady, plus bych dal za výpravu, dešťovou vílu ala Lenička Vlasáková, ale co je klenotem nejvíc tohohle filmu je hudba, ta mě odzbrojila doslovně, sice je to jenom na tři hvězdy, ale i ty ty tři si 100% zaslouží, no jo vyjímka potvrzuje pravidlo. 65%. ()