Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele 0verseer k tomuto seriálu (79)

Hora a Rudá zmije (2014) (S04E08)

Mind blowing. Literally mind blowing... (P.S.: Oberyn bol frajer) ()

Strážci na Zdi (2014) (S04E09)

Po prvých troch sezónach som neveril tomu, že niektorá ešte prekoná tú úvodnú. Tesne pred finišom však môžem povedať, že štvrtej sa to podarilo. Nehľadiac na to, aká bude posledná epizóda. Strážci na Zdi bola fantastická. ()

Děti (2014) (S04E10)

Názov tejto epizódy spolu s celou štvrtou sezónou by mal byť v synonymickom slovníku hneď vedľa slova epický. Fantastický záver. ()

Série 5 (2015) (S05)

Hviezdička dole za slabší začiatok, záver bol naopak skvelý. Tempo z predošlej sezóny, ktorá prakticky nemala slabší diel sa žiaľ tvorcom udržať nepodarilo. Aj tak však ide stále o nadpriemerne dobrý seriálový počin. ()

V očekávání válek (2015) (S05E01)

Pozvoľnejší rozbeh 5. sezóny, v ktorom sa nič významnejšie až na záverečnú popravu neudeje. Zatiaľ som sa nenudil, ale dúfam, že ďalšia epizóda bude záživnejšia a vynahradí mi úvodnú, nad ktorou pri hodnotení prižmúrim ešte oko. ()

Dům černé a bílé (2015) (S05E02)

Nebola to zlá epizóda, udialo sa celkom dosť zaujímavých udalostí (voľba Sneha, odchod Jaimeho, nepokoje v Meereen, Arya v Braavose), len sa akosi vytratila tá iskra, ktorú mali epizódy minulej sezóny. ()

Nejvyšší vrabčák (2015) (S05E03)

Ďalšia vykecávacia epizóda, z ktorej výraznejšie utkvel v pamäti len moment, keď Jon Sneh začal ukazovať svoje svaly ako nový veliteľ Nočnej hliadky. Z pasáže Arye v Braavose, na ktorú som sa veľmi tešil na konci 4. série som zatiaľ sklamaný. Už si to začína pýtať nejakú dobrú bojovú scénu. ()

Synové Harpyje (2015) (S05E04)

"Víš, jak dlouho potrvá vykopat tolik děr?" "S jednou rukou nemůžu dobře kopat. Vlastně vůbec..." Podarená epizódka, ktorá mi vynahradila vlažnejší úvod. Jaime a Bronn je veľmi zaujímavá dvojica a je radosť sa nich pozerať. Situácia sa začína vyhrocovať v Meereene aj v Kráľovom prístavisku. Som zvedavý, čo bude nasledovať... ()

Zabij chlapce (2015) (S05E05)

Až na úplný záver celkovo nudná epizóda. Áno, Daenerys, Sneh a Stennis síce učinili rozhodnutia, ktoré budú mať určite dopad na ďalšie epizódy, ale pomedzi to si to žiadalo aj akčnejšiu pasáž. Tá však chýbala. ()

Neohnuti, neskloněni, nezlomeni (2015) (S05E06)

"Až získame princeznu, co dál?" "Rád improvizuji." "To vysvětluje tu zlatou ruku." Dynamickejšie ako predchádzajúca časť, ale akosi začínam mať pocit, že niektoré scény šlo natočiť aj lepšie. ()

Dar (2015) (S05E07)

Pikantná scéna Bronna a Oberynových dcér vo väzení, stretnutie Tyriona s Daenerys a obrátenie pôvodne vlastnej karty v neprospech Cersei. To sú 3 okamihy tejto epizódy, ktoré stoja za spomenutie, inak sa 5. séria zatiaľ po 7 dieloch javí ako najslabšia. ()

Tvrdodomov (2015) (S05E08)

"Mí předkové by na mě plivali, kdybych se dělil s vránami o chleba." "I mí, ale seru na ně, jsou mrtví." Katastroficky poňatá epizóda, ktorá mi veľmi pripomínala World War Z. Rád by som sa mýlil, ale pravdepodobne pôjde o vrchol 5. sezóny. ()

Tanec draků (2015) (S05E09)

Pri poslednej epizóde som tvrdil, že šlo pravdepodobne o vrchol 5. sezóny a tajne som dúfal, že sa budem mýliť. Inu, mýlil som sa, táto bola rovnako vydarená. Budú sa tvorcovia riadiť zvykom dobrého hostiteľa a naservírujú to najlepšie na koniec, čím by si 5. sezóna aspoň trochu napravila svoje zo začiatku pošramotené renomé? Som zvedavý na finále... ()

Matčino milosrdentsví (2015) (S05E10)

Záver plne vynahradil slabší začiatok 5. sezóny. Jediná vrúbka tejto epizódy bola, že neukázali viac z boja medzi Stannisom a klanom Boltonov. Aj tak musím ale udeliť plný počet za prekvapujúci koniec a cestu pokánia Cersei, ktorá bola veľmi presvedčivá. ()

Série 6 (2016) (S06)

Tak udialo sa toho vskutku veľa, zo zoznamu preživších si tradične môžeme odškrtnúť niekoľko postáv a naopak opätovne tam dopísať navrátilcov, ktorí to ešte napriek očakávaniam odmietli zabaliť. Branove flashbacky, Hold the door, hold the door, Hodor, ďalšia veľkolepá bitka, ohňostroj v Kráľovom prístavisku a samozrejme dráčikovia, to je výsek z toho najlepšieho, čo 6. séria ponúkla. Nebolo toho rozhodne málo. ()

Rudá žena (2016) (S06E01)

Úvod do novej sezóny sa v zásade podaril, len škoda, že niektoré postavy (ako napr. Bran) sme už dlho nevideli. ()

Domů (2016) (S06E02)

Ako keby ma tvorcovia vyslyšali ohľadom dlhodobej absencie Brana, ktorého návraty do minulosti vyzerajú veľmi zaujímavo a načrtajú možnosť znova sa stretnúť s niektorými z už nežijúcich postáv (tajne dúfam v cameo Neda Starka v dospelej podobe). Na druhú stranu pokračuje vraždenie dôležitých aj menej dôležitých postáv, ako sme na to v GoT už zvyknutí, ale táto epizóda boduje najmä v emotívnom stretnutí Tyriona s dráčikmi. ()

Křivopřísežník (2016) (S06E03)

Ako je vôbec možné, že vždy sa mi vždy splní v ďalšej epizóde to, čo si žiadam aby tam bolo? Komentár k prvej epizóde v zmysle: Prečo sme tak dlho nevideli Brana? Následne v druhej epizóde bol. Druhá epizóda: Uvidíme ešte Neda Starka v dospelej podobe? A čuduj sa svete ,v tretej epizóde bol! Aj keď vtedy som dúfal, že to bude Ned Stark v podaní Beana. Ale nevadí, snáď v tej ďalšej sa splní aj toto... :D Inak ide o epizódu z kategórie "vykecávacích", teda až na súboj z minulosti a záverečnú popravu. Trocha škoda, že Ser Arthur Dayne nedostal viac priestoru, aby sa lepšie predstavil. Aj počas tej krátkej chvíle sa javil, že by mohol patriť do kategórie tých zaujímavejších naprieč postavami. A obávam sa, že narozdiel od Neda už ďalšiu šancu v spomienkach nedostane... ()

Kniha cizince (2016) (S06E04)

Khaleesi znova boduje, čo na tom že niečo obdobné tu už raz bolo? Navyše okrem zimy sa začínajú blížiť aj bitka o Zimohrad a kráľovnu Margaery. Myslím, že sa máme ešte načo tešiť... ()

Vrata (2016) (S06E05)

Zatiaľ najlepšia epizóda prvej polovičky VI. sezóny. Voľba nového vodcu Železných ľudí je veľmi dobre natočená, rovnako ako rozlúčenie Daenerys a Joraha (som zvedavý, či sa mu podarí splniť rozkaz) a konfrontácia Varysa s kňažkou. Všetko ale prebíja samotný záver, ktorý patrí medzi to najsilnejšie, čo sme mali možnosť v GoT doposiaľ vidieť. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci