Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

shyster

70%. Až neuvěřitelný jak v jednom roce všechny studia musí natočit stejný typ filmu. Red je lepší průměr té skupinky, kdy všichni herci hrají obstojně, triky taky ujdou, akční scény nenudí a občas nadzvednou ze židle. Ale jako něco k čemu se budu vracet v budoucnosti, to nevidím. ()

dezorz

Ak by mal byt filmnazvany podla Willisa, tak by sa mal volat plesaty. Ak podla M.L.Parker, tak zeleny. Ak podla malkovica, tak by sa mal volat malkovic. Mirren uz podla seba film ma, kralovnu. Furt mi vrta hlavou, kto je ten cerveny? ()

bourec

Dva průměrně vyhlížející filmy,to má zatim na kontě v Americe R.Schwentke,další film vypadal podle traileru,a podle obsazení na pecku.A ouha,neni to pecka.Asi dvě dobře vypadající akční sekvence,pár vychytávek,a jinak parodie,a občas nuda.Škoda,Willise mám hodně rád,ale tenhle kousek se prostě v mejch očích nepovedl.A když sem tam viděl tu babču v bílý blúzce se zbraní v ruce,chtělo se mi brečet,a řikal sem si,který hovado to natočilo.A přiznám se ,že nehrát tam takovej hereckej ansámbl,tak to půjde v hodnocení ještě dolů.Ale co ,ne všechno se musí povéct,ne?50%. ()

joker.george

Zprvu jsem se i bavil, ale pak bylo prostě až moc vidět, že jde jen o nafouklou bublinu, film o tom sice ví a snaží se to skrývat utahováním si sám ze sebe, ale co z toho, když to moc dobře nefunguje... Přišlo mi, že tam herci hrají z donucení a ne pro zábavu nebo aby ukázali, že i přes svůj věk na to stále mají. Oslovil mě jedině Karl Urban a Mary-Louise Parker. Pár zajímavějších nápadů se objevilo, ale byly jen samoúčelné, protože se příběh plahočil od nikud nikam a i přes svou délku mi RED připadal natahovaný... ()

Streeper

Film má bohatý příběh. Začíná to slibně, je tam spousta akce a vtipných scén. Mezi Brucem a Mary-Louise to jiskří, navíc se Mary-Louise zasluhuje o několik vtipných scén dokud se na scéně neobjeví John Malkovich s prasetem. Za nejoblíbenější postavy si vždy vyberu velké podivíny a tak není divu, že on se mi na tom celém líbil nejvíce. Krátká přítomnost Morgana Freemana mě potěšila a třešnička na dortu Helen Mirren se samopalem. Už jen ta velká herecká jména slibují skvělou podívanou. ()

Crawler-D

O smutných starých lidech, kteří už dlouho nikoho nezabili. Nyní mají pré. Solidní banda old-stars mi vynahradila, co mi chybělo v Expendables, a to pořádnou porci humoru. A komediální stránka film táhne kupředu. I když v tom spousta příběhových kliček a vývoj škobrtá, Schwentkeho režie a práce s herci mě baví. ()

bukowski83

Super akční komedie, plná akce, vtipných hlášek, nostalgie, šílenosti a a nebezpečí! Ať si kdo chce co chce říká, Willis ještě do starého železa nepatří a pořád má co nabídnout!Malkovich je prostě a jednoduše boží a celkově to obsazení mě sedlo, takže z nečekaného se stalo příjemné překvapení! 80% ()

Azrael515

Dakujem za dokaz že je stále možné natočit dobrú akčnú komédiu. .. Po nepozeratelnom Knight and day blockbuster jak ma byt .... Scénar trapný a plytký, dialógy ..výýýborné. PARANOIDNY MALKOVICH !!! xD Áno vyšlo to na výbornú a Bruce stále umí ;) ()

nithiel

Myslel jsem si, že královskou zábavu u Machete velice dlouho nic nepřekoná a ono ejhle, za měsíc je všechno jinak. Krásně odlehčený scénář, jako vždy dokonale klidný a nezničitelný Bruce, v poslední době už jen magory hrající Malkovich (ale excelentně) a Mirrenová, které to pořád zatraceně sekne. K tomu dokonalé akční scény typu výstup z jedoucího auta a pak už k dokonalosti chybí jen opravdu málo. A to málo se limitně blíží nule ve chvíli, kdy pistole zvítězí nad bazukou a dobro nad zlem.. pro mě nejlepší film roku 2010. ()

DruidKarel

995. hodnocený film: Určitě se nedá říct, že jde o velký návrat starých známých. Ale pokud bych řekl, že je to ten nejlepší možný způsob návratu Bruce Willise k akčním thrillerů, pak jsem brnkl na tu správnou notu. Podle mě by tento snímek mohl sklidem soupeřit o diváky s Expendabless, jen s tím rozdílem, že tam je obsazení ještě více našlapané. Zato snímek "Red" má skvělý průběh od samého začátku až do konce a já byl velice mile překvapen, jak dobře se tento film udál na obrazovce mého iPodu. Úžasná akce, kupodivu spousta legrace a vynikající Bruce Willis, doplňovaný o Morgana Freemana, Johna Malchoviche, Helen Mirren a krásnou Marry-Louise Parker, jsou jen úvodní stránkou do fantastické knihy. 5* si film zcela jistě zaslouží a nebojím se říct, že tenhle by si jistě pokračování zasloužil. Určitě jde taky o lepší film, než byla Smrtonosná past 4.0. 5* ()

starbrejkr

Nečekaná slabota. Především jsem nechápal, jaký typ filmu vlastně tvůrci chtělo natočit. Ať už to měla být komedie či nekompromosní akčňák, ani jedno se příliš nepovedlo a přišlo mi, že sleduju film, jakých už byla natočena spousta. Na komedii málo vtipné, na nekompromisni akčňák přemrštěné. Sice jsem se nenudil, ale prostě mi film přišel tak banální a hlavně teď s odstupem takřka nevybavitelný, že musím vlepit nemastné dvě hvězdičky. I ten Malkovich, který na začátku kraloval, postupem času ztrapněl, a tak jedinou sympatičtější postavou zůstal Rusák Briana Coxe, což je na film tohoto ražení pramálo. O něco lépe se v této branži ten samý rok povedl A-Team, i když to taky nebylo ideální. Když už komediální akčňák, tak jednoznačně Sejmi je všechny! ()

laik_60

všetci starneme aj filmove hviezdy, tak si to užili v celkom smiešnej parodii, kde freeman s willisom nestacili na malkovicha, ale v celku to bolo snad aj pozeratelne . ()

C0r0ner

Strašná škoda těch keců všude možně, protože kdyby režisér víc přitlačil na akci a vtipy, tak z toho mohla být podobná bomba jako třeba Expendables 2. Místo toho to spíš připomíná jedničku - dobrá akční komedie, která je však prostá jakýchkoli kulervoucích momentů. Jinak to byl velmi příjemný dědkovský film. 80% ()

Pajky3

Ze všech letošních akčních filmů je tenhle pro ně nejlepší. Ani na chvilku neztrácí tempo. Bruce je skvělej, sice to není tak dobrá postava jako v Poslednm skautovi nebo Smrtonosné pasti, ale i tak je Frank sympaťák. Navíc má velice schopné přihrávače, ale i protihráče. Vtipů je dost a většinou jsou povedený. Pár chybiček a nedostatků odpustím a tím pádem jsem na tomhle hodnocení. Je čas pořídit si prase! ()

necisty

Bum prásk ratata, johó tohle jsem si přál a dostal:)! Není to vůbec efektově na výši, dokonce to častokrát postrádá logiku, není to ani future sci-fi či fantasy. Je to prostě takový ten klasický film s Willisem a těma dalšíma, kde se bezmyšlenkovitě střílí a to i přesto, že je někdy teprve potřeba odjistit zbraň:) viz. Helen Mirren. John Malkovich je za super blázna a samozřejmě neupřu ani herecký um Freemana. Vážně jsem si to celou dobu užíval a čekal co ještě víc šílenějšího se zde může objevit. Docela jsem čekal, že to RPG bude držet paní s kamerou v kabelce, ale už i tak to bylo absurdní:). Karla Urbana znám z děl minulých, ale teprve tady se dokázal vyšvihnout. Závěr mohl být na takovou sestavu míň americký. Ale jinak vážně super. Takových 80% a nakláním se víc k 5 hvězdám. A jak už to tak většinou bývá, souhlasím s názorem Enšpígl. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)