Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Mylouch

Zjevná scénáristická inspirace Polanského 48 hodinami včetně castingové paralely Ford-Nesson se stává divákovým dejà vu, ke kterému ho vytrvalá recyklace původních motivů znovu a znovu vrací. Magický pocit cizince ve velkoměstě, erotičnost, vizuální svět i rytmus předlohy tu ustupuje nejistotě identity, akcím a thrillerovému stupňování. Ani zcizování nadrealistickými jevy z rodu deus ex machina není rovnoceným partnerem pro Liamovo herectví. 3-4* ()

Cedr

Klasický thriller "sám proti všem v cizí zemi". Nic ve filmu výrazně nevyčnívá (možná Diane Kruger) a zároveň nic výrazně nepokulhává. S trochu více propracovanějším scénářem by se dalo mluvit o špičce žánru, takto však "pouze" kvalitní thriller od kterého je lepší neočekávat zázraky a nechat se příjemně překvapit. ()

farmnf

Agent zabiják přírodovědec ztratí kufr, manželku nemanželku agentku. paměť, identitu a několikrát málem život. Kvůli tomuhle troubovi z ameriky ztratí život několik berlínských zdravotníků, taxikářů, obyvatelů hotelu atd. Imigrantka s neskutečnou fyzičkou tu bravurně řídí auto, kope, zabijí, vytahuje z vody. Starý agent Stasi nad hrobem tu surfuje po internetu a je nesmírně statečný a chytrý. Neuvěřitelná technicky perfektně natočená americká superblbost jakých vznikly bohužel tisíce. ()

P@3ck

Zaujmave, ale moc sa mi to nepacilo. Cakal som uplne ine rozuzlenie. Ale bolo to v ramci moznosti a realnosti. Druhy krat by som to ale uz nepozeral. ()

Lopezka1982

Co napsat, typický film Liama Neesona, přehnané scény a on vše zachrání. Ale docela dobré vyvrcholení děje... film mě ani nenadchnul ani neurazil ... ()

Mr.Ripley

Zprvu mysteriózní thriller se postupem času přetaví v mnohem komplikovanější a především sympaticky promyšlený příběh, jež musí potěšit každého fanouška žánru. ()

Triple H

Zápletka je zo začiatku celkom zaujímavá, Neeson sympaťák, zvyšok obsadenia slušný, kamera a akcia fajn. Ale scenár je deravý ako ementál. Čisté hlúpe béčko bez logiky, ktoré sa len vďaka slušnejšiemu budgetu a obsadeniu tvári, že je niečo viac. Škoda, mohla to byť fajn žánrovka, takto je to len blbina, ktorú v kinách potiahol výlučne a len Neesonov hviezdny status po Taken. Poor man's Jason Bourne. ()

Khumbac

Škoda. Mělo to nadějný start. Zajímavé na Liamovi je, že je poměrně ne-příliš dobrý herec, takový děda bojovník, a přitom je všeobecně oblíbený a sympatický na pohled. ()

Lachtaan

Liamovy thrillery by se mohly řadit do samotného uskupení, nazvaného Neesonovky. Vždy se jedná o sympatického chlapíka, který se dostane do nečekaných potíží, ze kterých se rozhodne vysekat zuby nehty, i kdyby měl obětovat vše, co mu po neznámém zásahu zbylo. Ať už to je právě Neznámý, letecký vyšperkovaný thriller NON-STOP či letošní The Commuter, který mě zatím čeká. Všechny se nesou v duchu jeho údajně povedeného Taken (já celou sérii včetně jednotky zase tolik neuznávám) a i když už začínají být místy ohrané, já mu to stále žeru. Přeci nějaký ten čas jsem měl právě Liama Neesona v oblíbených tvůrcích a nebýt skvělých děl jiných herců, kteří ho zkrátka vystrnadili, byl by tam dodnes, přestože jeho nejpovedenější dílka mám pravděpodobně za sebou. Neznámý patří z 75% do nich a to hlavně kvůli krásné Němce Diane Kruger, pro níž mám slabost. Ale i pro to napětí, které sálá z exteriérů evropských velkoměst v jakémkoli filmu. ()

Charlizee

Těžká vykrádačka Bournea včetně Berlína a automobilové honičky :o/ V průběhu jsem prosila tvůrce, aby vynechali možnost s hlavním hrdinou tajným "agentem"... Bohužel jsem ani v tomto ohledu nebyla vyslyšena :o( ()

Honzíno

Přiznávám, že v závěru se to celé, poctivě budované, tempo trochu rozmaže, ale vše vynahrazuje skvělý Neeson a Ganz, velmi dobrá hudba a naprosto ultimátní úvod. A ke všemu ten konec, i když je konstruovaný evidentně, dává smysl a nijak nepodlamuje předešlému dění nohy. Kino se vyplatí, doporučuji všem milovníkům manipulace (oboustranné). ()

ivan_drago

Až na pár poměrně, pro mě, nelogických rozhodnutí hlavního hrdiny (proč, když si vzpomněl, kdo je a co připravuje, proč v tom nepokračoval a radši zůstal s tou šlapkou a dělal hrdinu ??????), se jedná o velice umě vystavěný thriller, který Vás nechá v napětí a očekávání věcích příštích skoro až do konce. Solidní je i herecké obsazení, kde bych vypíchl výkon ex-hitlera Bruno Ganze, který se mi v roli bývalého agenta Stasi vryl do paměti nejvíce... ()

žvanimírek

Neeson opět řádí v jedné evropské metropoli a opět řádí velice dobře! Tentokrát ovšem neztratil dceru a nevyhladil půl města od albánců, ale ztratil pamět a ženu a logicky chce všechno získat zpět! Tvůrci zde připravili pro diváka několik příjemných kliček a zvratů, díky kterým je napětí drženo na vysoké úrovni celých 113 minut, a to, že se tu a tam objeví pár nelogických a přehnaných momentů, to mě vůbec netrápilo. Pro mě příjemný zážitek. ()

nemik22

Film trochu trpí srovnáváním s 96 hodinami. Přesto ztvárnění hlavního hrdiny je naprosto geniální (Liam Neeson patří k mým oblíbeným hercům a ani tentokrát nezklamal) a závěr s sebou nese překvapivou pointu, co víc dodat. ()

Shetland

Po filmech jako Zdrojový kód, Správci osudu se objevilo letos další překvapení. Možná bude tento film působit pro někoho jako klišé, ale já se díky dobře odvedené práci bavil a tedy film svůj účel splnil dobře. ()

Jizni Tlapa

Stejně jako Neznámý je vlastně úplně ztracený, stejně tak divák zjistí, že se dostává do dějě, který by ho v úvodu nenapadl ani v největší představivosti. Skvělá ústřední dvojice "96hodinový" Neeson a "hanebně panrachtská" Kruger se skvěle doplňují a za doprovodu podmanivé muziky jim to hezky odsejpá. Perfektně nasnímaná akce by filmu dodávala pátou hvězdu v hodnocení, nebýt misty "odfláknutého" střihu kazící výsledný požitek! ()

st.jim

Takový trošku přestárlý Jason Bourne. Na můj vkus trošku dlouhé a chvílemi až nudné. Také by to chtělo lepšího režizéra a přidat pár akčních scén. Takhle je to pouze průměr. ()

Mrkvič

Nechápu, kde se tu bere takové hodnocení, když je to taková s....a. Tu spoustu p.....n tam může nacpat fakt jen retardovaný režisér s hodně omezeným scénáristou. Navíc jim k tomu nikdo snad nemohl říct ani slovo, protože by to tak nikdy nemohlo vypadat. Jediným světlým okamžikem je postava Bruno Ganze, vysloužilého špiona Stasi, jenže i jeho neodvratný konec je tak debilní, až to zabolelo. Děj by ještě ušel, ale nesměly by mu nohy podrážet ty hlouposti. Natočené je to, jak je u tohohle ňoumy na režisérském křesle zvykem, mizerně. Rozhodně lepší pustit si mého ne moc oblíbeného Bourna. Nebo ještě lépe Životy těch druhých, které mi to Německé špionské propstředí občas připomenulo. ()

LiborGondek

Hodnocení shrnu snad jen do jedné věty - napětí do posledního okamžiku. A to já rád, moc povedený film, navíc s oblíbeným hercem, co dodat. Hodnotím 75%. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)