Kletba promění pohledného arogantního mladíka ve stvoření, které představuje vše, co předtím nenáviděl. Vychutnejte si moderní převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Sedmnáctiletý Kyle (Alex Pettyfer) je rozmazlený, absolutně povrchní a nevídaně populární a s přehledem vládne svému středoškolskému království. Kyle je přesvědčen o naprosté dokonalosti svého fyzického vzhledu. Za svou poslední oběť si zvolil Kendru (Mary-Kate Olsen) a nepříjemně ji přede všemi ponížil. Dívku však jeho kruté chování nijak nevyvedlo z míry, naopak, rozhodne se, že mu udělí lekci – promění ho v cosi, co je tak ošklivé zvenku, jako je on zevnitř. Kyle má přesně jeden rok, aby našel někoho, kdo ho bude milovat takového, jaký teď je, anebo se se svým novým já musí smířit už navždy. Jeho jedinou nadějí je tichá spolužačka Lindy (Vanessa Hudgens), které si nikdy předtím nevšiml… Dokáže Lindy, že láska nikdy není ošklivá? (HBO Europe)

uterox

Tenhle snímek budí hodně emoce. Ale odpad tomu může dát člověk, který touží po tom se koukat ve filmech, jak stříká krev a vraždí se tam jedná báseň. Pro takového člověka bude tento film vždy odpadem. Tenhle film je mnohem duchaplnější a hloubkovější než když se dva idioti masakrují na filmové scéně. Pohled na to, že krása není vše, je něco co se lidem zas až tak nepáčí, protože existuje i řada lidí, co si myslí, že ano. Morální ponaučení: I krásný může být idiot. A zapracovat na sobě, což je zase odpadem pro lidi, kteří se sebou nechtějí nic dělat, ani se nijak rozvíjet. ()

peiton

NIE NIE NIE a ešte raz NIE.Toto je presne ten príklad ako u Hartnettovho Othella a tiež toho ako sa to nemá robiť.Takýmto spôsobom znevažovať čaro pôvodnej klasickej rozprávky Kráska a zviera,ma privádza do vytrženia.Ponúkajúc mizerné obsadenie sa mi natíska rečnícka otázka ,,kto je tu vlastne kráska,a kto zviera??!!"Nuž,nechám na posúdenie kompetentným. ()

MartinNDL

Ideologicky přijatelnější Twilight, kde (asi nejen) mě překvapilo, že největší plus filmu je ta holčina z Muzikálu ze střední, kterou jsem měl spojenou jenom s nějakými pěknými fotkami, co na mě vyskočily na super.cz. Důvody k doporučení se hledají těžko, ale kdo si chce třeba ověřit, že ta hrající Olsenovic ségra se vlastně hrát ještě nenaučila a už ani není roztomilá nebo kdo odebírá pravidelně Bravo girl a pak i těm gaynostalgikům, kteří vzpomínají na starý dobrý antický časy a hladí se při sledování Pasoliniho filmů, říkám proč ne. ()

Aljak

Hlupučká rozprávka, ktorá mala skvelý základ (však bodaj by aj nie, keď sa inšpirovali klasikou Kráska a Zviera), avšak to spracovanie bolo naozaj jedno obrovské mega klišé. Z tohto sa nedá byť nesklamaný. Neviem, čo týmto vlastne tvorcovia filmu chceli dokázať, ale iste nemali v pláne vytvoriť takúto naivnú rozprávku o nepochopenej princezničke a akože citlivom chlapečkovi, ktorý sa vďaka kliatbe stal zrazu milý a empatický. Nie, toto vôbec nie je niečo, z čoho by človek mohol byť aspoň trochu nadšený. Navyše ten znetvorený zjav pôsobil až príliš prehnane, čo tiež vôbec filmu vôbec nepomohlo. Ale zase úplný odpad to nebol, takže aspoň 1*. ()

Elyssea

Mohla to být sympatická podívaná nebýt dosti kostrbatého scénáře. Způsob, jakým scénáristi dostali Lindu do ke Kyleovi, je vyloženě nešťastný. To nic není proti podivnému Netvorovu "prozření", přičemž jsem nepochopila, jestli sledování holky po nocích nějak zázračně ovlivní vaše vlastnosti. Ani to by mi tak nevadilo jako to, že i při 86 minutách se Netvor táhne. ()

sulimo

Ehm, jak to jen slušně vyjádřit....no prostě kdyby kýč nadnášel, tenhle film by byl mimo dosah zemské přitažlivosti asi jako první, škoda že nenadnáší. Tohle opravdu vidět nechcete, věřte mi. ()

campix

Vše co jste viděli v traileru a odvážili jste se na to podívat v celkové délce a nic navíc k tomu. Prostě rozvláklý a nudný hodinu a půl dlouhý trailer. Nebýt romantické linie, tak by film zapadl do zapomnění a i tak asi stejně zapadne i když hlavně hlavní představitel Pettyfer dokáže spoustu mladých divaček k filmu přilákat. Sám jsem na Beastly koukal hlavně abych potěšil přítelkyni a byl jsem zvědav na Neila Patricka Harrise a musím uznat, že ten tam byl spolu s jamajskou chůvou naprosto zbytečný. Celkově tak nějak zbytečný film, kde mi nevadila snad jen překvapivě zpěvačka ze střední Vanessa Hudgens. ()

Pajky3

Moderní romantika, ne úplně nudná, ale rozhodně ani ne žádná velká bomba. Olsenka má opravdu hroznou roli, Barney je tady dost ztlumenej, takže to vyznívá zvláštně. A ústřední dvojice je přesně tak sladká a sympatická, jak to tyhle filmy požadují. Alex se mi líbil víc v číslu 4. Dívat se na to dá, průměrná romantika. ()

pakobylka

Nic moc jsem nečekala ... a nic moc jsem nedostala. Přitom stačilo tak málo ! Nejrůznější variace na téma "Kráska a Zvíře" budou pro ženskou část divácké obce vždycky atraktivní - jen se musí šikovně prezentovat, což se v tomhle případě zrovna dvakrát nepovedlo. Děj je až trestuhodně prostoduchý a snaha o nějaké výraznější zdramatizování zápletky nebo o přiblížení charakterů jednotlivých postav veškerá žádná. Milá "Kráska" je TAK všestranně naivní a TAK všestranně kladná, až mě odpuzuje ... a "Netvor" se mi daleko víc zamlouvá jako Netvor nežli jako téměř dokonalý hezoun s blond kšticí, což taky není úplně v pořádku. Pravda - už mnohokrát jsem se přesvědčila, že mám trochu zvrácený vkus, ale to na mém názoru nic nemění. ()

necisty

Romanťárna s tématikou, která mě obvykle má bavit, ale tady to bohužel jako již většinou nebylo dotaženo do finále. Bavila mě snad jen Olsenka. ()

Juto

V každom aspekte, od príbehu k tónu po charakterizáciu až po vizuálnu estetiku, je to smiešne bezvýrazné. 1/10 ()

angel74

Tohle moderní zpracování klasické pohádky Kráska a zvíře rozhodně patří k těm méně povedeným. Zvlášť začátek může značně odradit od dalšího sledování, ale když tomu dáte šanci, je to celkem koukatelné. Chlapa film zřejmě nijak neosloví, ovšem ženu v tom správném věku a rozpoložení určitě ano. (50%) ()

nineweh

Kdyby Vanessa uměla aspoň trošku hrát, mohlo to být o hvězdičku víc. Takhle mě ale celý film jenom štvala (dokonce i ta Olsenka byla mnohem lepší!). Ale Pettyfer jako by kreslenému princi z oka vypadl a ani jako "Zvíře" nevypadal špatně (a stejně jako u Disneyho, i tady se mi po jeho proměně zpátky v krasavce začalo okamžitě stýskat po tom ošklivém já). Skvělý soundtrack je potom příjemný bonus. Jako výplň sobotního odpoledne fajn film. ()

tom88

Silno priemerné až amatérske. Moc americké a komerčné. Je to hlavne pre teen publikum. Slabšie zahraté a ledva priemerne zrežírované. Ale predsa to malo svoje kúzlo. Žmúrim okom a dávam o hviezdičku viac ako by som mal. 45% ()

Susinnon

Netuším, prečo sa mi ten film tak páčil. Bol hlúpy a vôbec nie dobrý, ale niečo ma na ňom strašne priťahovalo a zanechalo vo mne nejakú stopu. Hmmm.... zaujímavé... P.S.: Kyle bol krajší ako "netvor". ()

SeanLSD odpad!

Namiesto pohnutia a romantiky som cítil len podráždenie nad touto neúprimnou moralitou, modernizujúcou klasický príbeh o náprave ega a narcizmu. Zostalo to len na povrchu aj to ešte veľmi príšerným a protivným spôsobom. Mali mu vziať nielen krásu, ale aj prachy, veď stále zostal boháčom a s tým už sa dá kadečo podniknúť! Nevedel som sa zbaviť dojmu, že dievča balí účelovo, len preto aby sa zbavil kliatby a len preto, že jediná prejavila záujem. A navyše nato, aký mal byť odporný, vyzerala tá jeho kérka plus strieborné čiary celkom štýlovo, kdejaká gotická alebo emo-pipka by po ňom rovno skočila. Dopozeral som túto zhovadilosť len zo zvedavosti, či zostane taká povrchná až do konca. PS – A k tomu ma ešte dráždila spomienka na môj vlastný, rukou písaný milostný list, ktorý nikdy takú odozvu nemal, a ešte som pri ňom aj zostal chudobný... ()

flyboyeda

Pohadka idealni na vypnuti mozku, zaroven jsem ji vdecny za objeveni basne "Dát si s tebou kolu", za niz priavam treti hvezdu. ()

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

15.02.2012

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?

05.05.2011

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)