Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

OŠmíd

Skvělá mafiánská atmosféra, v níž člověk nefandí policistům hájícím nesmyslnou prohibici, ale elegantnímu mafiánovi v podání excelentního Steva Buscemiho. Těším se na další sérii! ()

pee-jay

Nejlepší díly jsou tak uprostřed série (1.) konec už krapet drhne. Jedne z hodně mála seriálů, které jsme viděl do konce. ()

Stingray

Vynikající seriál se skvělou výpravou,obsazením a hudbou. Steve Buscemi v životní roli. Zhltl jsem první serii jako malinu. ()

Lazy87

Je to stylový seriál, který moc chyb nemá, jen občas trochu nudné, ale to se dá u seriálu čekat. //2.série: Co jsem to kacel, že nudná. Nejspíš mi chvilku trvalo, než jsem se do toho dostal. Rozhodně zajímavá věc, však v tom taky má prsty Pan režisér. V této řadě se mi nejvíce zažral pod kůži Jimmy. Teď mě zajímá, kam to potáhnou dál, i když ze závěrečného dílu mám nějaké představy.// Sice nevím jaké moje představy byly, ale po třetí řadě zvedám na full. Dokonalé postavy.// Tak 4. řada za mnou, lehčí začátek, pak to bylo nakopané a trochu divný konec. Přesto ten seriál patří mezi top. ()

Rangerek

Nemůžu říct, že mě to vyloženě nadchlo od začátku, ale je tam skvělá atmosféra a postupně se to rozjíždí, jak to ostatně u takových seriálů bývá. Hodně se těším na 2. sérii, k níž je položen velice nadějný základ. Buscemi podle očekávání exceluje a skvělá je i Kelly Macdonald s naprosto úchvatným irským přízvukem, díky nemuž hltám každé její slovo :) O šíleném detektivovi z FBI už tu řeč byla, třešinkou na dortu je pro mě ale černošský boss v oblasti pančování lihovin, kterého hraje Michael K. Williams alias Omar z nejlepšího seriálu THE WIRE. ()

Calvus77

Nechápu to nadšení. Málo akce, málo sexu a málo chlastu, ale za to hodně keců. Příliš vaty a hlavních postav... ()

raiden14

Nádhera. Skvele obsadenie, hlavne Buscemi, Pitt a nadherna Gretchen Mol. Kazda postava bola uveritelne vytesaná do obrazovky bez ziadnych patetických výlevov - nedá mi nespomenút toho geniálneho nemeckého komorníka. Soundtrack ktorý úžasne dotváral atmosféru a kedže som hodne zatažený na medzivojnovú ameriku v seriály boli momenty nad ktorými som sa jednoducho rozplýval - urológ s injekciou v čuráku a cigeretou v ústach, Ku-Klux klan verbujúci v uliciach, "And I ain´t no buildin´ no bookcase", čarovná prohibícia, sufražetky, "lovecraftoidní" fbi agenti, Pittov účes, sexualne sceny ktoré mi vobec neprišili zbytočné a účelové atd atd atd...Nemožem sa dočkat druhej serie, toto je spolu s trónami asi najlepšia seriálova záležitosť tohto roku. ()

JoudaCZ

Až filmově stylová gangsterka. Seriál měl celkem pomalý rozjezd, první dva díly mi bylo celkem jedno, co se komu děje. Ale pak jsem se do toho dostal a s chutí to dokoukal. Herecky podařené jsou postavy Stevea Buscemiho či Micheala Pitta, vynikající je "seriózní muž" Micheal Stuhlbarg, tradičně i Kelly Macdonald, naopak mi trochu vadil až příliš stereotypně obsazený Micheal Shannon. Každopádně se těším na další sérii. // Po 2. sérii: děj se nám pěkně rozkošatěl, do 10.dílu to ubíhalo jako po másle, až se tvůrci trochu nechali unést a jaksi zapomněli na čas. Poslední dva díly pak přinesly docela bramboračku. Celá série si však udržela velmi vysokou úroveň. ()

floppy4

Super super, uzasna atmosfera z cias prohibicie v USA, skvele kostymy, herci, celkovo spracovanie fakt doveryhodne... LENZE (!) toto je serial, ktory aj ked ma len 12 dielov, a kedze to je serial musi mat pre mna zakladny prvok serialu a tym je napatie, alebo aspon nieco co by ma vtiahlo a nepustilo. Boardwalk Empire nema nic co by ma nutilo si pozriet dalsi diel, pribeh je strasne rozvlacny a aj ked je vsetko tip top orezirovane, nedopozeral som to do konca a straveny cas pri tom povazujem za zabity, nemusim take rozvlacne pribehy. S tazkym srdcom vsak "musim" dat 4* lebo 3 by bolo fakt malo a ocenujem, ze HBO spravilo kvalitny serial bez hollywoodskych cliche. ()

Lockeroom

Po zhlédnutí posledního dílu páté řady seriálu nechávám nejvyšší počet hvězdiček. Poslední díl je skvělý, scéna s Budoucností jakoby byla spíše z filmu Davida Lynche nebo Federica Felliniho, možná proto se mi líbila nejvíc z celého dílu. Přesto bych byl raději, kdyby Nucky přežil a Mickey Doyle s ním. :-) ()

Lumpicek1979 odpad!

Mafiánské seriály a filmy nejsou moc pro mně a hned po prvním dílu jsem to vypnul. Velice trapně tam hráli Steve Buscemi a hlavně slizký Michael Pitt, nechápu, jak to může být úspěšné, totální sračka a hovadina. ()

mma.ba

mnou velmi oblubeny serial,vynikajuca vyprava.perfektne dokreslenie doby prohibicie a 20tych rokov v amerike. akurat ma nastral posledny diel 2hej serie.nemam Nuckyho rad. ()

dentalux

Tento mafiánsky seriál ma fascinoval tak, že som si musel znova zahrať Mafiu 2, aby moje túžby neostali neukojené – výborní herci, zaujímavý príbeh a hlavne veľa akcie, sexu, peňazí, žien, chľastu, veteránov a trpaslíčich boxerov – proste všetko, čo si môže pravý mafián priať:-) 5* ()

REMUS_3

Další výborný seriál z produkcie HBO. Po zhliadnutí obidvoch sezón nadšene tlieskam. Skvelý herci a scenár. Plno zápletiek a hlavne krásny dobový vizuál povišuje tento počin nad ostatné seriali. Kto miluje 20-30-40 roky minulého storočia a chlapíkov v drahých handrách ktoré sú často od krvi nezostáva vám nič iné len si BOARDWALK EMPIRE zapnút. PS: Páči sa mi že tvorcovia do seriálu zakomponovali známe osobnosti ktoré žili v tých časoch. ()

GiorgioB.

Viděl jsem první řadu, během pár dní, hezky se to sledovalo, takhle navečer, po práci, i to pivo chutnalo lépe u příběhu z časů prohibice... A co mi utkvělo? Buscemi, který nehraje outsidera, ale vládne s nadhledem celému městu. Prostitutka Pearl. Muž s plechovou tváří. Jimmyho nůž z války. Příběh otce černošského gangstera. Vizuálně, nemůžu si pomoct, je to trochu laciný retro. Nebo mám špatnou televizi. Až dokoukám Sherlocka, možná dojde na druhou řadu... ()

billcarson

Zajímavý počin HBO. Buscemi je páteří celého seriálu. Scorseseho rukopis jde hodně poznat, bohužel trošku chybí ta pravá syrová atmosféra. Pro mě osobně moc vyumělkované, neuškodilo by trochu toho bláta přidat a pořádně to nakopnout. Serie 1 - 80 %. Druhá série už je o poznání lepší, velká spokojenost - 95 %. ()

JARDAHONDA

Mafiánský seriál, který jednoznačně vévodí ve svém žánru. Druhá série Impéria byla oceněna Zlatým glóbem. Pochází z pera držitele Emmy Terence Wintera.. Závěrem budu poměrně stručný, kdo umí - umí ***** ()

schebman.m

Serial jako celek je super, jen se mám problém zorientovat, komu z hrdinů "fandit", protože každý z hlavních představitelů má tu svou špatnou stránku, a hlavně pokladník Buscemi je tak úžasně slizkej..skoro jako had v Travoltovych vlasech. Pozn. po posledním díle první série: úžasný, dokonalý..úplně se mi vybavil Kmotr I, co se tyka (pozor,spoiler!!!) svatby, soudního procesu a na Kmotra II, co se týkalo Jimmyho... ()

HowHighest

Skutečně velmi povedené, byl jsem velmi spokojen jak s charaktery postav, tak s postupným dějem. Velmi povedeně vyobrazená 20. léta, začátek oné slavné prohibice (uvidíme jak slavná bude ta naše). Skvělý výkon Buscemiho i ostatních herců, prostě další klenot M. Scoreseho. 1. série 95 procent. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)