Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

Alojs

Je to barevné, pohyblivé a osvalené. Ve výsledku stejně tak tupé jako v devadesátých letech. A tedy i stejně zábavné :-) ()

celticek

Hezky udělané Ninja želvy pro děti. Příběh je slabší, provedení lepší než ty starší 2 díly. Dívat se na neherectví Megan Fox je čiré utrpení. Beatbox ve výtahu pobavil. ()

saolin

Kdo měl rád animované Ninja želvy co bezely vzdy rano na nove tak se mu budei film libit. Kdo nevi o co jde, nepamatuje si postavy a nebude si tak moci s filmem vzpomenout na charaktery tak asi tak nadsen nebude. Film si sam ze sebe dela legraci, nebere se prehnane vazne, jako nektere Marvelovky, ono co mu take s mluvicima zelvama v New Yorku zbyva. Ve filmu je mnoho momentu, kdy jsem se opravdu z hluboka zasmal a nektere prehnane sceny jsem i diky tomu odpustil... Proste je to akcni pohadka, presne v duchu sobotnich animovanych rán stravenych u telky. Kdo ceka kult oddavajici se puvodni predloze z komixu bude asi davat hodnoceni hodne nizko:-) Za me krasnych 70% az 75 % ()

george82

Film je skvělej. Co tu řešíte? Fakt nechápu ty komentáře: není to můj šálek a tak je to odpad nebo že vizuálně jsou želváci přetláskaní. Vítejte v 21.století. Proč by nemohli mít kluci placky NYC, sluneční brýle atd... Film má spád, je svěží, zábavný a akční. Jediný vroubek je Whoopi, jejíž roli jsem nepobral a málo prostoru pro Třísku. Za mě 4 hvězdy + 1 hvězda za nudné komentáře. ()

vieriX

Návrat do dětských let byl lehce rozpačitý. Jasně byly tu postavy, který už dobře člověk zná nechyběl tu nikdo z hlavních postav. Sice je Bay jen jako producent, ale je tu vidět jeho typický infantilní humor, který už bylo v Transformers. Dobré je delka ta je krátka a rychle uteče. Herecke výkony t byl pomlčel prostě tu nejsou. Možná to vypadá, že jen kritizuju, ale v podstatě se mi to líbilo. ()

otilrak

Hromada efektů a zbytek o ničem. Jako nemůžu říct, že jsem se nebavil. Hlášek a parádních scén opravdu spousta. Ale jinak bída, vše čitelné dopředu a příběh zprzněný... ()

riza-do

Slabé dvě hvězdičky-první za jakž takž zábavnou honičku a rap ve výtahu, druhá za jakž takž zdařilé stvárněni hrdinů mého mládí. Ale! Ptal jsem se mockrát na otázku proč a stejné otázky položím i zde. Proč "první film s želva ma ninja" když první hraný opravdu nebyl? Nosatýma želvama to nekončí, proč robotrhač? Proč po zásahu kamionu bazukou dostane smyk? Proč zápletka s celou existencí želv a Třísky jinak, než jej vypráví komix, seriál i původní filmy? Proč papírová dodávka? Proč ustrašený Donatello? Proč adrenalin udělá z želv neprůstřelné želvy s ocelovými pěstmi? Proč lešení na mrakodrapu s ocelovými vruty neudrží pár želv, ač dvoumetrových? Proboha proč? ()

DoubleJo

Od hollywoodskeho filmu pre deti a mládež rozhodne nemožno čakať, že sa bude riadiť logikou. Napriek najnovším CGI trikom a kope prachov, čo do toho vrazili, sa proste nechytá na starý dobrý kreslený seriál. A keď je producentom Bay, tak product placement musí sršať z každého záberu. Najviac som sa nasmial na modernom Shredderovi a.k.a. plechovom Predátorovi a Megan Fox je síce kus, ale inú rolu ako hlúpu sexi pipku jej neuverím, nie to ešte investigatívnu novinárku. A našli sa tam aj zo dva či tri vtipy. ()

Brmbolec

Podľa mňa blockbuster roku (nevidel som ešte ale Strážcov). Je to svižné, stále sa tam niečo deje, je tam aj sranda, dokonca to má aj príbeh a hlavne to má primeranú dĺžku. Proste je tam všetko to, čo potrebuje mať kinový hit. Určite vidno, že sa na tom ako producent podieľal Michael Bay - niektoré akčné scény sú akoby vystrihnuté z transformerov AVŠAK Teenage Mutant Ninja Turtles hravo strčí do vrecka Transformers 2, 3 a aj 4. ()

Vykuk

Mám.. no spíš měl jsem je rád, jako dítě, bylo to fajn, ty staré filmy v té době byly taky fajn:) Tohle je trikově hezké, za to taky ta 1*... ale to je tak vše, přběh stupidní, trhač stupidní, eh prostě to nějak nedávalo smysl do kupy, možná tím, že to bylo tak předvídatelné.. ale spíš fakt tou stupiditou scénáře. Ee to fakt ee. ()

darthvader77

Láska k želvám, která nikdy nezmizela. Na rozdíl od pokémonů mají hrdinové v krunýřích z roku 1987 i po letech svůj osobitý nadhled a smysl pro humor. A to je jedna z položek, co v tomhle snímku chyběla a když už na nějaký humor vůbec došlo, tak to vůbec vtipné nebylo. Legračních scének se dočkáte jen dvou a to trénink v Hachi a grimasy Whoop Goldberg jinak humor není nebo nefunguje. A s tím Trhačovým transformers brněním mě vysloveně *******. Stejně jako s tím, že Trhač dvě hodiny vytírá se všemi podlahu, aby ho na závěr náhodou skopli z televizní věže. Akční pasáže nejvíc ublížili Třískovy ze kterého udělají totálního ztroskotance. Jasně i v seriálu měl slabší chvíle, ale tam to kompenzovaly želvy. Ty tu dostanou do huby taky. Svůj komentář ukončím třemi posledními výtkami. Atmosféra žádná, hudba upozaděná a sexy Megan tentokrát vypadá jako by jí někdo líčil Homerovou puškou na make-up. ()

adamcik.patr

Nevím jestli je to tím, že jsem si tento film pustil zrovna ve chvíli kdy mi to sedlo, nebo je opravdu dobrý. Bavil jsem se u něj, stopáž tak akorát, a Megan nezklamala. Doporučuji na pohodové večery když se chcete zasmát a zároveň zkouknout nějakou akci. ()

konysua

Když jsou želvy na scéně, není nouze o zábavu. A pak je tu ta další linka, která jen zaplňuje stopáž, páč CGI je drahé jako prase. Tlachání neherečky s jakýmsi lowbudget nekňubou, kterému nestačí masturbovat u její fotografie a proto prosazuje taktiku: mel co to dá a možná si sáhneš aspoň na kozu". Pár starodávných frází a celkově nám to dává naprosto průměrný film. 6/10 ()

sechmet5

První půlka předčila má nízká očekávání, ale ta druhá to jasně napravila. Škoda, že se místy snažili kopírovat "moje" želvy ninja (1990) ()

FrediaK

Od remaku většinou očekávám, že někdo, kdo je fanouškem původního kusu, má vizi, fůru nápadů a díky moderním technologiím se rozhodl udělat originálu minimálně důstojného nástupce. Proč ale někdo sahá na Želvy Ninja jenom proto, aby vyrejžoval prachy z fanoušků? Vždyť po vizuální stránce vypadají želvy hůř, než tenkrát ty navlečený v gumových kostýmech, vtipný nejsou ani ze čtvrtiny, jak by mohly, příběh je tuctovej, herci taktéž. Třemi slovy: nuda, zklamání, dřímota. ()

hepi_

Teenage Mutant Ninja Turtles stoja aj padajú na tom, ako už názov napovedá, že sú určené práv pre násťročných. Absolútne zlá vizáž, neprehľadná akcia a chabý príbeh. Nič na tom celom nezachránia ani vnady Megan Fox. Svetlými chvíľkami je pár humorných šplechov. Ocenil by som rozpracovanie charakterov postáv, žiaľ, nekonalo sa_sklamanie 30% ()

WolfIssen

Obří želvy proti robotickému Trhači..., no, to se moc nepovedlo, navíc i zmutování želv a události okolo Třísky a Trhače jsou v komiksu jinak. To už mohl mít rovnou Leonardo dvě pistole, Michelangelo brokovnici, Donatelo kulomet a Rafaelo samopal. Jen malá zajímavost: ve skutečnosti ani jednu ze zbraní, které Ninja Želvy používají, skuteční ninjové nepoužívali. ()

kiros179

U Ninja Želv po hříchu chybí lehkost a hravost (např. kterou jsme viděli u Strážců Galaxie), je to celé až neuvěřitelně strojené, samotní "želváci" se urputně snaží být cool, takže je to v konečném důsledku křečovité a předvídatelné, že by jeden brečel. O Megan Fox raději ani nemluvit, pokud neběhá většinu filmu v bikinách a v neustálém předklonu, nechápu význam jejího obsazení. Křečovitý humor, postavy až směšně šablonovité, mizerné hlášky okořeněné o samurajský výcvik a jednoho ochromovaného transformera, který je stejně nezajímavý jak zbytek filmu. Tento film patří do propadliště dějin. 15% ()

Ivoman

Zdejší komentáře nechápu, opět film kritizují jedinci, kteří se na takové filmy dívají asi jen kvůli tomu, že očekávají oskarové drama a ona je z toho jen super zábava, tak tomu šlehnou hvězdičku nebo dvě. Také by se na takový film neměli tito závistiví jedinci dívat na tabletu nebo dokonce mobilu, chce to velkou obrazovku (nejlépe 3D) a pořádný zvuk. ***** Dávám plný počet !!! Po dlouhé době naprosto nádherně využité 3D, počítače se na želvách zapotili, jsou bravurně dokonalé a namakané (v obou smyslech). Bitka Třísky s Trhačem je krásná podívaná, ale není to nic oproti jízdě tahače, který je pronásledován SUVčky. Celá jízda je jedna VELKÁ podívaná. Celý film jsem se skvěle bavil ! ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)