Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

zolo23

Akcia, akcia, vtip, akcia a tak to má byť. Čakal som hovadinu, ale Jonathan ma opäť nesklamal. Chlapec ustážiť réžiu vie, ale dajte mu konečne normálny scenár pretože práve táto malá vecička ho neustále zráža dole. Po vizuálnej stránke je to paráda, akcie prehľadné a tak trochu mi pripomínajú tie "Bayovské", čo nieje niekedy na škodu. Technika ide míľovými krokmi dopredu a konečne som si korytnačky mohol vychutnať v plnej kráse. Tie z gumy boli príšerné. A konečne film kde mi Megan vôbec nevadila. 70% ()

Vitoraz

Ale ano je to tam. Samozřejmě děj a celkově celý příběh je dán do 21.století ale fanouškům udělá i tak radost.Pěkná podívaná,příjemná zábava akční scény taky super. Příjemný návrat do minulosti kdy jsem před dvaceti lety čekal na každý díl této čtveřice - dávám tedy 4* :-) ()

Hollohlaway

Nudná podívaná. I pro mladšího diváka s popcornem se dá přece udělat lepší film, natož z takovým rozpočtem. Akce je sice efektní, ale pohádkově přehnaná a nelogická. Bojové scény nezaujmou ničím, a můžou být zpomalené třeba stokrát. Záporný hrdina je jen figurka, a to, že ze seriálu tu není kromě želv a Třísky žádný mutant a ani robot, fanouška zamrzí. Děj moc neodsýpá a ani herecky není o čem mluvit,a dvě - tři vtipné hlášky to nezachrání. Snad jen triky ujdou, a želvy jsou celkem k světu. ()

Sheffield

Když na scéně není Megan Fox, funguje to celkem obstojně. Jsem si téměř jistý, že její part má na svědomí profesionální pisálek sraček Evan Daugherty. ()

Trapper33

Jako na pohled je to pěkné, želvy občas dobře zaperlí, ale tím to asi končí. Megan Fox se mi klasicky vůbec nelíbila, příběh je o ničem, hlavní záporák mega borec, kterýho nic neporazí - *SPOILER* až na jedno kombo 4 želváků *SPOILER*. Nevím nevím, ale příště bych zkusil asi trošku víc promyšlenější zápletku (něco podobného bylo i v Amazing Spider-man ne?) a menší happyend. A jinou hlavní herečku. ()

Fisek

Někdo holt nedokáže překousnout, že i objektivní hodnocení může být špatné a jelikož jsem další člověk, kterého TMNT trhák v dětství minul, napíšu další objektivní špatné hodnocení. A aby to nevypadalo tak moc špatně, začnu něčím dobrým. Na vizuální zpracování se pěkně dívalo, efekty v akčních scénách byly na dnešní běžné blockbusterové úrovni, nic extra. Jo a ještě zadek Megan Fox… to je tak ale vše. Teď ty špatné věci. TMNT se vždy braly s nadhledem (asi) a proto je i tady legrační podstránka pochopitelná. Ale pochopitelná a už vůbec ne odpustitelná není podstránka scénáře. Chápu, že ti chytří scénáristé berou na mě ohled a nechtějí zbytečně zatěžovat divákův mozek, ale čuměl jsem na to asi jako barbie na Barclays Premier League. Film si opravdu nezaslouží víc než 45%. Worst villain ever! ()

sedm.1

Já jsem přesvědčen, že tento popcorn osloví nejvíc diváky, kteří buď nejsou původními želváky vůbec poznamenaní, anebo jim byli ve své době prostě lhostejní, což jsem já. Ti, kteří je totiž v dětských letech žrali, tak tu budou kritizovat naprosto vše, protože tohle je prostě úplně jiný „svět“, a ti, kteří jim nepřišli na chuť předtím, tak díky této nové verzi je tedy rozhodně nezačnou milovat ani nyní. Já do nich šel ale zcela s čistou a nezaujatou hlavou, a tak nyní mohu jen konstatovat, že přestože jde o nehoráznou blbůstku, tak jsem se u ní zároveň i velice dobře bavil. Ano, noví želváci si zaslouží kritiku ze všech stran, protože to je fakt nehorázná splácanina, bez jakýchkoliv ambicí. Mě ale v podstatě výrazněji vadila jen jediná věc, a to až příliš velká zaměřenost na dětské publikum, což se nejvíce odrazilo v humoru, který je vážně naivňoučký a hloupoučký, čímž ale netvrdím, že by byl zcela nefunkční, je jen prostě až moc dětinský. Zbytek se ale dá kousnout v naprosté pohodě, a dokonce se odvážím i tvrdit, že co do spádu filmu, tak se jedná o jeden z nejvýkonnějších počinů za poslední dobu. A je to způsobeno tedy především tím, že se tu akce objevuje prakticky v nepřetržitém sledu, a ikdyž její zpracování chvílemi až povážlivě drhne a stejně jako zmiňovaný humor působí více než často spíše naivně a až nesoudně přehnaně, tak má přesto koule a efektně jde až o nadprůměrný počin. Je to vážně jízda jako kráva, neustálé souboje, honičky a výbuchy, a to na všechny možné způsoby, prostě v tomto ohledu jednoznačně dávám palec nahoru. Jinak zápletka je hodně tuctová, v tomto případě ale vymýšlet něco komplikovaného a netradičního by mělo spíš negativnější účinek než nějaký přínos, veškeré postavy, včetně těch želvích, jsou fajn, nehledě na to, že Megan Fox je očekávaně bezkonkurenčně nehorázný koťátko, a atmosféra se tu pak podařila navodit tvůrcům poměrně fungující a působivá, což se ale nedá tvrdit o napětí, což se ovšem dalo očekávat. Takže, mé pocity z Želvých Ninjů nejsou určitě jednoznačné, na jednu stranu mohu konstatovat, že mě film díky nepřetržité akci vážně strhl a pobavil, na druhou ale nemohu opomenout fakt, že ten film nedokázal nenabídnout vůbec nic jiného a svým zpracováním na mě zapůsobil opravdu až moc jednoduše a nenápaditě. Zkrátka, pobaví, ale nějakou větší pozornost si tedy určitě nezaslouží. ()

kenkaku

Nepochopil jsem. Prostě jsem nepochopil kdo je cílová skupina. Pamětníci animáku z dětství (1987) nebo součastní náctiletí? Taky jsem nepochopil proč je Metan Fox na 95% záběrů s pootevřenou pusou jako by se chytala ho někomu kouřit. Už vůbec jsem nepochopil proč na štěk šéfredaktora plýtvali s Whoopy Goldberg. Vedle toho je fakt, že mi byl 5x vecpán skype, Nokia nebo W8 hned během prvních 10ti minut už jen malicherná rozvernost. Proč vlastně potřeboval Tříska mutagen? Dvoumetrová mluvící krysá se vyskytla jak? Spadla z Marsu? Mimochodem, viděl někdo z autorů vůbec ten seriál (Tříska se podle nich naučil bojové umění z knížky co našel v kanále... asi!) Už jsem na to moc starej... ()

slovan1

Příjemná oddychovka. Příběh není zrovna bůhvijaký, ale akci a vtipem určitě film, který stojí za shlédnutí. Pro lidi, kteří vyrůstali na kreslených Ninja želvách určitě povinnost. Vrátil jsem se o několik let zpět a byl bych rád za pokračování. ()

Maynard.

Nikdy bych nevěřil, že mě tahle bejkárna bude tak bavit (kecám) :o). Klasickej popkorňák s klasickou sexy brunetkou, která zajisté láme jedno chlapský srdce za druhým. Od želviček sem dostal přesně to co sem chtěl, což je prvotřídní akční zábava. Celkem dost sem se nasmál a i si užil trocha toho napětí. Hlavní záporák - Trhač, tak z něj šel fakt strach. Trochu mi tam chaběl Roxtýdy s Bíbopem a samozřejmě obávaný Krank :o)). Tvůrci si mohli odpustit honičku v autech ke konci filmu, tam to teda byla zbytečná přeháňka. KDyž bych měl srovnat s podobným popkorňákem - novými Transformers, tak tohle bylo mnohem lepčí a záživnější. Ještě taková životní poznámečka... Kdyby neexistoval seriál Želvy ninja, tak bych asi ještě teď chodil do skautu a nevyrostlo by ze mě takovýdle hovado! :o) ()

marrjaana

Jsem hodně na vážkách jaké dát hodnocení... tři jsou málo, čtyři moc. Želváci byli uděláni pěkně, scénář taky nebyl úplně nejhorší i přes nějaké ty nedokonalosti se na něj dalo koukat( vysvětelte mi jak se najednou z ničeo nic dostaly z toho kopce do NY?). Jenže... jenže se mi nelíbil Tříska a Trhač( jak brnění měl bombový to jo, ale...), taky nechápu, proč do role, která má alespon 5 minut vypadat, že je vlastně hodná obsaděj herce, který už je záporák od pohledu( a velmi často je hraje). No i přes to bych tomu dala tak 3,5 *, ale Megan tomu dala smrtelnou ránu. Dřív sem proti ní nic neměla, ale poté co si nechala udělat víc plastik než Cher a není ani poznat a navíc ji mimické svalstvo ztrácí na pohyblivosti( ne že by ho někdy dříve při hraní používala) ji prostě nemusím. Navíc v roli April, kterou jsem vždy prala jako přirozeně krásnou blondýnku... ()

ranp

Jako dítě jsem hltal kreslený seriál, od tohoto filmu jsem víceméně nic nečekal a tak to nebylo vyložené zklamání. Je to na 2 hvězdičky kvalitou a jednu navíc dávám z nostalgie. ()

Wicky

Scénář je hrozný a až směšně prostoduchý, dialogy debilní, vtipné vsuvky fungující jen občas, ale akce je celkem fajn (hlavně ta špičková na sněžném útesu). Guilty pleasure. 50% ()

HiddenDragon

V kine me tahle verze Zelv strasne otravila. Jednak to melo neznatelne 3D (v IMAXu!), jednak design zelv byl pro me (jako nerda odkojeneho devadesatkovym serosem) zcela necekany, mozna az odpudivy. Jsou zde prilis monstrozni. Lvi podil na mem negativnim pocitu mel ale cesky dabing, ktery to cele srazil o uroven niz. V angline ty hlasky (a hlasy) az tak trapne nepusobi, takze pri domaci projekci uz me to bavilo o neco vic. Presto je to hodne, hoodne teen (spis kiddo) humor, na ktery uz jsem zkratka dost starej. Michelangelo je zde nekdy opravdu na flakanec. Navic tento prvni dil ve mne nebudil tolik nostalgie jako dvojka, ktera vyuzila vice klasickych postav. Scenar je typu "origin", takze to pochopi i lide, kteri TMNT doted neznali, ale story na muj vkus prilis kopiruje Amazing Spider-Mana :/ Mohli vymyslet neco originalnejsiho. V tomhle CGI rebootu (mozna se da mluvit i o remaku starych nindzu) slo ocividne hlavne o to, narvat do obrazu co nejvic pocitacove grafiky a pridat desne roztresenou kameru a sileny strih, aby to vse pusobilo asi cool a akcne, coz ve vysledku dopadlo presne naopak. Koukat se na to urcite da, ale...proste neni to ten starej znamej animak :) ()

joora1

Zpět na vlnu nostalgie, kdy v TV každé víkendové ráno dávali kreslené želvy ninja a já nemohl vynechat jediný díl. Filmové zpracování je docela dobré. Hláškama celou čtyřku táhne "Miky",ostatní jsou trošku sušší, ale akce slušná a efekty rovněž. Taková typická oddychovka na nedělní večer,která pobaví, ale nesmíme čekat zázraky. ()

Testament

Tak jsem se do toto nakonec obul. Liebesman, Nispel a další tihle "rejžové" mi celkem splývají a přijdou mi hodně povrchní. Proto i přes celkem slušnjé první trailery jsem želvákům prostě nedával moc naděje. Proč to nepřiznat. Pak jsem se odhodlal a jelikož jsem příznivcem starých komiksů, co zde vycházely počátkem "devadesátek" + původního seriálu, tak jsem byl ... hodně zklamán! Megan Fox je kočka, o tom žádná, ale Judith Hoag, co debutovala jako April v celovečeráku v roce 1990, byla jako představivtelka reportérky přesvědčivější. Ovšem chápu, proč Megan Fox, to není potřeba vysvětlovat. Dále - scébáristi si upravili hodně věcí. Oroku Saki nebyl v původní verzi plešatý, jména želv vznikla jinak, Tříska se ninjustsu nenaučil v době, jak je zde zmíněno a ... a ... a... A pak jsem si řekl - a není to vlastně kurva jedno? Želváci sice vypadají, že polykají steroidy jako lentilky, akční scény jsou pěkně natočené, celé to pěkně upaluje až do svižného konce, vtip taky nechybí. Michelangelo je praštěný jako vždy a vlastně uznábám, že i když jsem musel občas přimhouřit oči, tak jsem se vlastně hezky bavil a od toho tu filmy vlastně jsou už od prvopočátku. 77%. Spokojenost. ()

KoRner

Už mi tam chýbali iba transformeri, aj keď od robotického Shreddera som to každú chvíľu čakal. Všetko sa tam ničí a vybuchuje, že nie je čas ani na tú osudovosť keď sa stretne Oroku Saki s Hamatom Yoshim na férovku. Koľko častí sme na to v komiksoch čakali? A tu je to odbavené hneď na začiatku. Aj Leonardo je najmenej výrazným členom štvorice kory... skôr by som povedal, že majú viac spoločné s opicami. Ale Megan sa tam hodila aj keď to s tým botoxom očividne preháňa. Suma sumárum veľký rozpočet je vidieť, nie je to celkom zlé, ale niečo tomu oproti pôvodnej verzii chýba. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)