Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

klerik

Mám veľmi rád TMNT z roku 2007, lebo rozohráva aj temnejšiu stránku (pôvodného) komiksu. Bayova verzia je však totálne detinská. Chvíľu ma bavilo pohrávanie sa s trademarkmi a sebazhadzovačný humor. Ale príbeh je trápny, napätie nulové. TRANSFORMERI mi teraz prídu ako poctivá dráma... ()

SeBig

Né ta jedna neni za Megan Fox a ani za ty hnusně udělaný želvy a ani za ten trapnej děj. Je to za to, že jsem viděl u vetší hovna a tohle nepovažuji za ztrátu času. ()

korbitch22

Já se těch pořádnejch Želvích Ninjů prostě nedočkám.Starý dobrý seriál s nezapomenutelnou znělkou už je jaksi mimo rozsah mého sledování, hrané filmy z počátku devadesátek jsou už spíš nostalgickou připomínkou kterou si pustíte jednou za pět let o vánocích a celovečerák z roku 2007 neměl Trhače, tudíž vlastně neuspěl.Po letech to mohlo být všechno zpátky, ale bohužel Bay už je jen figurka na baterky a horší rutinér než Liebesman je už snad v Hollywoodu jedině Brad Rattner.Stopáž filmu je strašně krátká, takže střihač za prvé děsivě stříhá, akce prvních 40 minut vůbec není a to minimum co je, je nepřehledné.Humor na mě zafungoval naprosto minimálně a usmál jsem se asi 4x za celý film.Příběh je hrozně odbitý a tak osekaný, že vám vlastně za těch 100 minut nabídne jen trochu plkání s hrozivou návazností scén (válíme sudy v horách a střih sme v kanále a jedem do baráku...uuufff), trochu té akce která za něco stojí až v samotném závěru a pokochání se moji milovanou Megan, která se zase konečně vrátila aspoň trochu do většího filmu.Nové Želvy Ninja jsou unylý spotřební produkt pro americké puberťáky, bylo to tak do očí, že Ráfkovi s Donniem chyběl už jen zlatej řetěz s dolarem na krku.Pobavilo mě pár scén, akce ve sněhu byla dobře přetažená za vlasy, Megan je sexy bitch a Trhač byl hodně dobrej hovaďák, ale jinak je příběh hrozně slabej, nemá tu temnotu a historii pravých Želvích hrdinů a v ději je tolik postav a zběsilého střihu, že po skončení toho digitálního bordelu budete tak trochu prázdní.Určitě zklamání.55%. ()

rollman1

Tak tohle byla pro mě pecka. Já na želvičkách vyrůstal a tak nebyl pochyb, že mě tohle bude nehorázně bavit. Želvy jsou vtipnej, akční a efekty napráskanej filmek, který pobaví, nenudí a vyvolá nostalgické chviličky. Chválím to, že zanechali charaktery postav a tak tady máme vtipálka Mickeyho, Bručouna Rapha, velitele Lea a Chytrolína Dona. Tahounem je jasně mickey a jeho scény poškrábali mou bránici. Ještě bych chtěl pochválit scénu na horách, který byla natočena velice zručně a srdíčko bilo neskutečným blahem. Tohle mě baví, tohle se mi líbí a tak si to ty 4* zaslouží jako nic. ()

Flego

Tvrdé žaby roztočili kolotoč humoru a akcie a Megan Fox okrášlila scénu, takže sa bolo na čo dívať. ()

BMW12

Na tenhle film jsem se hodně těšil, Želvy Ninja mám rád už od dětství, pařil jsem i jejich hru na compu. Navíc hraje zde má oblíbená Megan Fox a to přeci nemohlo dopadnout špatně. A také, že nedopadlo. Dostal jsem parádní akční komedii. Bylo zde dostatek akce (za zmínku stojí především fantastická scéna kdy jeli dolů sněhovým srázem), dostatek humoru - především od želv, ti byli fakt hodně vtipný a nejvíc to zabil Dj Mikey ve výtahu :D. A také super příběh. Ze začátku to sice trošku drhlo, Megan mi jako reportérka až tolik neseděla, ale jakmile se vrhla do akce, byla to moje stará dobrá sexy Megan! :-) ()

HellFire

Hnusná moderní verze klasiky, kterou jsem jako dítě bedlivě sledoval v televizi. A jelikož je to Bayova produkce, nesmí chybět umělá Megan Fox a sexuální narážky. Fuj. ()

ARI50

Tak a moderní želvy útok přišel v plné parádě, film je nádherně natočen želvy jsou mohutného tvaru velmi dobře vymyšlené, Výborné akce vůbec nechybí všechno je prostě dobře natočené a kdo na želvách vyrůstal a měl je rád tak tohle je pro něho velkolepý okamžik nemůžu říct že bych byl zklamaný. ()

Will_X

Jediné co v tomto filmu není aspoň trochu stupidní je rozhodně humor. Vtipné vsuvky,dialogy a scény tento film zachraňují na celé čáře. Je to spíše taková pohádka obohacena o akci, ve které jsou hlavními hrdiny Želvy a plastová Megan... Upřímně jsem čekal 100% blbost, ale naštěstí to není tak hrozné. Aspoň je tu parádní soundtrack. "Nepochopil jsem konec Ztracených! " Slabších 60% ()

matestlust

I přes všechny ty zbytečný voloviny jsem se prostě bavil. Možná mám k těm čtyřem opravdu pevný vztah už do mého dětství a proto neumím hodnotit objektivněji. Tenhle film je špatnej, , ale i tak i tak jsem spokojenej. ()

Lucasion

Další z mých dětských kultů a to jsou malé roztomilé želvičky, co se ohání katanou, nunchaky a rádi papají pizzu. Jako člověk, který je dokáže stále všechny vyjmenovat a ke všem přiřadit barvy, jsem usedl do kinosálu a doufal, že si užiju popcornový blockbuster. Tento film je krůček od těžkýho maléru. Je to doslova spletenec Transformers (děkuji pane Bayi) a Spidermana od Raimiho. Pomalý rozjezd, a jakmile přijdou želvíci na scénu je docela o zábavu postaráno. Film mě jako dospělého a odrozeného fandu neurazil, ale i docela pobavil. Samozřejmě si žádné hlášky nepamatuju, protože ty z hlavy zmizí ještě dříve, než odejdete z kina. Megan Fox se od velkých robotů přesunula k želvákům a kupodivu jako April i funguje. Trhač na druhou stranu vypadá jak dospělý Střihoruký Edward. Co naplat, bláznivá akce, nevybírající hlášky a jednoduchoučký příběh. Já si myslím, že nový Želvy Ninja splnili svůj účel. Stačí jen nechat mozek doma. Ve výsledku neurazí, ale ani ničím nepřekvapí a zároveň i slušně pobaví. PS: A přeci jsem si vzpomněl na jednu vtipnou momentku a to rapující želvy ve výtahu. Ale jednou mi to asi stačilo. (62 %) ()

Morholt

Vždycky, když jdu okolo nějakého hračkářství, říkám si, o co by bylo šťastnější moje dětství, kdybych měl k dispozici to, co dnešní děti školkou či školou povinné. Je to samozřejmě blbost, ale stejně. S filmy je to podobné. Ani s dnešními želváky by moje dětství nebylo kvalitnější, ale rozhodně bych si film užil podstatně víc. I přesto se Bayovi a spol. to přiblížení hrdinů naší generace generaci dnešní podařilo. Mělo to spád, akci, vtip, sympatické hrdiny, řádně démonického padoucha a chyběli tak už jen Rocksteedy a Beebop. Mě naopak přebývalo 20 let, abych to vše dokázal řádně ocenit. A neimponovala už mi ani Megan Fox, jejíž vizáž v tomto případě hereckou neschopnost nevyvážila. Pár nostalgických procent navíc. 70% ()

Grran

Člověk od toho nemůže čekat žádnou hlubší myšlenku, také srovnání s animovaným seriálem, který v dřívějších dobách běžel je zklamáním. Příběh také rychle poskakuje dopředu i když by si zasloužil trošku zjemnit jednotlivé přechody mezi jednotlivými sekvencemi a ne jen "Zachraň je" "OK" to filmu podle mě hrozně ubírá. Také "nakreslit" mistra Třísku mohli lépe... ale.. je to akční zábava u které člověk po dlouhým dnu v práci může vypnout a vychutnávat místy strhující akci a bavit se gagy postav, které prolínají celý film. Rozhodoval sem se mezi třema a čtyřma hvězdičkama, ale za ten zadek Foxové a to co následovalo si to ty čtyři zaslouží... ()

ScarPoul

Liebesmanov najlepší film. Infantilné ale v najlepšom možnom zmysle. Na TMNT som vyrastal. Zbožňujem ich a rovnako aj celú tú mytológiu ich vzniku. Oni ma naviedli na Bruce Leeho a Jackieho Chana. Oceňujem akčné scény. Celá zimná sekvencia a finále sú parádne natočené a plné rôznych vychytávok. Splinter je pre mňa The Postavou. Jeho Sensei má presne to čo som na ňom vždy zbožňoval. Shreder parádny záporák. Konečne! a Fox na spapanie. Vôbec by mi nevadilo keby sa robili ďalšie časti. Je to v mnohom omnoho zábavnejšie ako Transformers. Už len tým, že to zbytočne nemoralizuje. Arnett trochu zbytočný - čakal som trocha väčšie iskrenie medzi ním a Megan. Inak som spokojný. Užil som si to a dvd budem mať určite vo svojej zbierke. ()

Lacike

Pre deti do 12 rokov to bude najskôr neskutocne zabavna pecka. Ale ja uz nemam 12 rokov. Infantilne vtipky medzi korytnackami isli uplne mimo mna. Megan Fox som nikdy nezral. Takze mna celkovo tento vesmir uz nezaujima a film som si pozrel len vdaka tomu, ze ako maly chlapec som zral kresleny serial. Tak ci ma nove spracovanie nezaujme. Bohuzial nezaujalo. Z môjho pohladu za nieco stoji akurat charizmaticky William Fichtner. Takisto ma potesilo po rokoch vidiet vo filme Whoopi Goldberg. Ale ta bohuzial pôsobi otravne. A nakoniec ma najviac prekvapili akcne sceny. Sice ma ten digitalny mišmaš nezaujimal ale to ze su dokonale prehladne natocene ma potesilo. A pritom sa znova jedna o film z produkcie pred par rokmi neskutocne zbesileho Baya. Je vtipne ze teraz toci a produkuje filmy s najprehladnejsimi akcnymi scenami. ()

Genero

Týnejdří mutantí želví ninjové patří mezi mé nejoblíbenější akční hrdiny kraje devadesátek. Vlastně se docela divím, že je ještě Sly nepřibral mezi Postradatelné, aby ruku v ruce kopali do prdele zlé Vandamy a kleté Gibsony. Myslím samozřejmě animovaný seriál, protože hranými gumovými korytnačkami pohrdám a urputně je ignoruju. No a než se čtvrtstoletí s čtvrtstoletím sešlo, je tu další želví kalvárie, tentokrát z produkce samotného pana Zátoky. Asi bych se dneska na domácí projekci vykašlal, ale přeci jen jsem byl zvědav, jak slečně Liškové prospívá šestinedělí a jestli už shodila mateřské faldíky. No, na Zlatý Glóbus to nebylo, díky botoxu už se nemůže nijak tvářit a evidentně v sobě dusila obavu, jestli Brian koupil Sunar. Je to vcelku neškodná píčovina, která je alespoň průměrně zábavná, dokud se někde na obrazovce vyskytují čtyři želváci. Jinak jsem se nudil, nic zajímavého se nedělo a chvílemi jsem měl pocit, že jsem už tak před dvěma měsíci umřel. K dovršení všeho musím vyzradit, že se ve filmu nevyskytuje ani jeden hrozivý Krang a dokonce ani Rokstýdy a Bíbob. Vzhledem k tomu, že se suchozemské želvy dožívají klíďo sta let, budou mít snad ještě šanci pozlobit Trhačovy pravnuky v nějakém ninja remaku Bergmana. Třeba. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)