Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

LiborGondek

Tento film není špatný, správný výraz je průměrný. Ani špatný, ani skvělý. Prostě něco mezi - tedy přesně tam, kam můžeme zařadit největší počet veškeré světové produkce. ()

Lachtaan

Želváky jsem doslova "žral" už jako malý kluk a byl jsem vždycky extrémně natěšen, když se do televize blížil alespoň jeden z dílů původní hongkongsko-americké trilogie. Tři roky nazpátek jsme se koncem léta vydali se třídou zkusit nové pojetí fenoménu, po jehož boku jsme všichni vyrůstali. Nelze nikomu upřít, že primárním lákadlem byla Megan Fox, která bude i například v pětačtyřiceti stále jednou z nejvíc sexy celebrit nejen samotného Hollywoodu. I když příběh místy kulhal, možnost remake vyšperkovat po vizuální a ve spoustě chvil i komické stránce přišla dosti vhod. A tak i oproti drsnému přijetí veřejnosti já dodnes první dobrodružství novodobých želv s radostí uznávám. Jen bych na něj nemusel koukat moc často. [viděno v Kino Šumava Klatovy 23.8.2014] ()

geklon

Scénáristé vsadili nato, že Želvy Ninja za těch 30 let zná každý. Takže se vůbec netrápili vymýšlením podrobností k charakterům jednotlivých postav. Příběh je epesně rozmrdán jak Marcelus Wallas. Akční scénu jsou šité horkou jehlou a choreografie nepřehledné a zbídačeně nerelné. Celkově až na motivy jednotlivých želváků, vážně průser. Tříska i trhač jsou ubozí a bez respektu k předloze trapné figurky. Na druhou stranu, když Sherlock může tweetovat, proč by Želvouni nemohli vypadat lehce moderně, glosovat Harryho Pottera a poslouchat Gwen Stefani? Protože mi pod taktovkou Liebesmana přípominaj spíš Alvinovi čipmánky. No a April v podání tý Bayovi Angelíny, to je konec konců. Nejlepší moment filmu, je scéna ve výtahu. Jinak ať žije filmová trilogie ze začátku 90. let. Tohle prostě nesahá ani na hřbet krunýře. ()

Tomes83

Viděno v nejmodernějším multikině v Čechách - PREMIERE CINEMAS TEPLICE.-) Jo, jsem MLUVÍCÍ ŽELVA a ty jsi LIDSKÝ BLB!:-) - největší nečekaná lekačka filmu! Vše perfektně odsýpalo, nechyběla legrace, emoce, napětí, mraky vydařených efektů, bavil jsem se od začátku do konce! ()

ywo666

Keby mám 9 rokov tak napálim päť hviez. Za každých ďalších 9 rokov ale musím hviezdu ubrať. Jedná sa o klasický digitálny blockbuster so všetkým zlým aj dobrým čo k tomu patrí. Uvidíme prehnanú akciu, product placement, odlahčený humor, kvázi dojemné scény, 100x videné moralizovanie a vééééľa počítačových trikov. Korytnačky sú sympatické, pokiaľ sa práve nesprávajú ako otravný teenegeri, a drsnú vizáž golemov im celkom kvitujem. Ďalším plusom vidím stopy bojových umení v choreografií, čo u mňa vždy plus. Akurát škoda, že Megan tu bola nejak preoblečená. Rozhodne lepšie ako staré filmy s típkami oblečených do korytnačích kostým (honest trailer hovorí za všetko). Aj keď vtedy som mal tých 9 rokov. Každopádne toto za lepšie 3* ()

Sabiana

Já se na ně těšila, i když jsou digitální. A to, kvůli čemu řvali fanoušci před uvedením filmu nejvíce (tedy vzhled želv), je nakonec ten nejmenší problém. Horší je, že úprava backgroundu želv, Třísky a Trhače je sice přístupnější naší technodobě, ale z hlediska motivací a vztahů nedává naprosto žádný smysl. Řada dějových zvratů je naoko, jejich řešení je nelogické a April se chová jako idiot. Co zůstalo jakž takž zachováno, jsou rozdováděné charaktery želv (ale chudák Raph to teda schytal, že by tvůrci měli schytat sai zabodnutý do mozku!). Akční scény mohly být i lepší, vtipů mohlo být víc. Jako by se pánové ani moc nesnažili, hlavně že se banda zmutovaných puberťáků dostala na plátno. A ne, tím, že na želvy nakreslíte spoustu japonských znaků, pokusíte se o zmeričtělou japonštinu, a želvy Třískovi dvakrát řeknou "sensei" s hnusnou výslovností nedosáhnete toho, že film získá správný nádech japonské tradice... PROTOŽE DÍKY VAŠÍM ÚPRAVÁM TAM NEMÁ OPODSTATNĚNÍ! ()

uiu

Netušila jsem, že je zde tolik erudovaných filmových kritiků, kteří od akční-komedie-sci-fi očekávají Kubrika. Já očekávala akční komedii a sci-fi a toho jsem se také dočkala. Film je svižný, akční, je tam plno hlášek, Megan Fox nevadí, protože ve výsledku zas tolik prostoru nemá a jelikož jsem na želvích ninjích vyrůstala a dnešní generace ani neví, co jsou tyhle želvičky zač, tak nejde nemít tuhle Bayovku nerada. Sice je znát, že se hodně stříhalo (filmových chyb si všimnete i na první shlédnutí, některé scény na sebe pořádně nenavazují, prý na poslední chvíli došlo i na změnu scénáře - původně měl být Trhač Fichtner - a pak to taky tak vypadá). Obávala jsem se, že želvy budou nerozeznatelné, ale každá má svou osobnost (žlutej hází hlášky, fialovej je nerd, modrej je vůdce a červenej žárlí na modrýho), takže jsem neměla problém se v postavách orientovat, jak tu někteří píšou. Pro mě blockbuster tohoto roku. ()

elanius

(118/2014) / Nič bombastické som ani nečakal, takže celkom spokojnosť. Korytnačky super, Splinter parádny a tým, že do detailov turtlesky nepoznám tak aj Schreder obstojný. Dej slabota, aj keď sa jedná o hollywoodsky velkoprodukt, trošku sa posnažiť vymysleť niečo prekvapujúcejšie scenáristi veru mohli. Megan Fox vlastne ani nemusí nić moc hrať a človek je spokojný :). Celkom mi sedel William Fichtner na zloducha. (6/10) ()

Koocik

Moderní pojetí želvých "teenage" ninjů. No, když to řeknu v rychlosti, tak jsem u filmu sice neusnul, ale ani se nijak nebavil. Vzhled želv nebo i toho trhače, kterej tu nemá moc fanoušků díky přirovnání k transformerům, mi osobně nevadil, spíš naopak je to asi hlavní plus z celého filmu společně ještě s těmi pár vtipnými gagy. Ale příběh je vážně bída. Kromě scény, kdy se řítí z lavinového svahu, je to naprosto o ničem a vy jen čekáte, čekáte a stále čekáte, kdy konečně přijde něco pořádnýho, co vás posadí na prdel a pak najednou... Závěrečné titulky a konec ! A to se opovážím tvrdit, že želváci jsou celkem velkým fenoménem, takže takto odfláknutý film si rozhodně nezasloužili. ()

venison

Jako odkojenec stejnojmenného seriálu musím uznat, že předloha pošlapána nebyla a duch vtipných a akčních želv byl zachován.. Všeobecně se mi vizuálně moc nelíbili.. Želvy Ninja jsou modelovány jako přes kopírák podle kreslených hrdinů, ale pro mě by bylo asi snesitelnější, kdyby se drželi více želv nádherných, když už z nich jednou zmutovali.. Hodně mě (jako heterosexuální ženu) zklamalo obsazení Megan Fox, protože do původní zrzavé charismatické April měla sakra daleko.. Na Michaela Baye překvapivě málo výbuchů, ale režijně se Transformeři zkrátka nezapřou :-/ Navíc všudypřítomný zvuk "vrzající potápějící se lodi" prostě nepřehlídneš.. Příběh vcelku ujde.. Spíš asi pro neznalce původního seriálu :-D ()

Bobik9

Tohle stálo 125 milionů dolarů? Jsem rád, že nevyrůstám na takovýchto "pohádkách", i když uznávám, že v deseti letech by se mi to asi líbilo. Nerozjíždí se to zrovna špatně a ze začátku máte naději, že to nebude tak hrozná slátanina, ale nakonec je. Technicky to není špatné, ale všechno je to přesto tolik nepřirozené. Megan Fox je naprosto prkená a nijaká a horší je už snad jen Will Arnett, který vypadá jak nejposlednější z posledních. Lehce pozitivní světlo vrhá William Fincher, ale už jen to, že vlezl do něčeho takového, jeho výkon degraduje. Zlaté animované verze. ()

Pavlínka9

Sledovat téměř 101 minut pro mě nejhorší herecký výkon Megan Fox mi dalo opravdu zabrat. Nejenom, že jsem již po pár minutách pochopila, že pokaždé, když byl natočen záběr, někdo k Megan běžel a okamžitě jí učesal vlasy - nejen učesal, ale i dotočil a téměř dal novou paruku na hlavu a přetřel ústa růžovou rtěnkou :D :D Nebo - má holka snad takové štěstí, že se narodila s takovýmto odstínem rtů a za každého počasí vypadá tak "perfektně" a ani jednou si nešáhla na vlasy, ani neshrnula (i ve chvíli, kdy je opravdu měla přes celý obličej a v klidu mluvila? :D ) Jako panenka Barbie, která je vždy upravená, nasoukaná do sexy upnutého oblečení a hlavně - velikým lákadlem pro muže, kteří rádi sledují filmy pro dospělé, jelikož její nepřirozená ústa, která byla po celou dobu "sexy" pootevřená a její nenápadné vzdechy mě dost mátly, na co se to sakra tedy koukám :) Všechno ostatní - ať Tříska, Trhač či ty 4 zelené obludy byli fakt příšerný a celý to bylo padlý na hlavu :D :D Nikdy víc to vidět nechci a dlouho taky nebudu chtít slyšet ani vidět ty původní želvy ninja, na kterých jsem jako malá holčička ulítávala :D ()

_DAVE_

Popravdě, já na tom neviděl nic moc špatně, hodnoťme to z perspektivy “cílové skupiny diváků” - kluci 8-14let... Ten můj seděl v sedačce jako přikovaný. A za mě, minimálně Technicky bez vyhrad 😉 70% ()

hroubek

Jsem spokojený. Jako malý jsem vyrůstal na kreslených a hraných Želvách Ninja a Spider-manovi. K Želvám mám velmi dobrých vztah a proto jsem se nové verze bál jak čert kříže, zvláště poté co přišel Michael Bay a začal s tvrzením, že překope celý želví příběh a z dalšími tvrzení, které mě zvedaly žaludek. Přesto jsou to Želvy, takže jsem sledoval každou fotku a video, které uteklo na net a postupně jsem si zvykl i na ten jiný vzhled. A pak vyběhla první ukázka a já si začal říkat, že s trochou štěstí to nemusí dopadnou, tak špatně. A s každou další ukázkou můj optimismus stoupal. Samozřejmě, že jsem neočekával, že film bude inteligentní jako batmaní trilogie od Nolana, ale spíše jsem očekával letní blockbusterovou jednohubku, která sice nebude nejchytřejší, ale bude mě po celou stopáž královsky bavit. A to jsem taky dostal. Malinko jsem byl naštvaný, z toho jak překopali zrod hrdinů a jak scenáristicky zvětšily postavu April, na úkor osobního souboje Trhače s Třískou, tak jak ho známe z kresleného seriálu a komiksů. Ale co se týče samotného příběhu, tak to není vůbec zle. Ano jsou tam logické lapsy, a když se nad některými věcmi zamyslíte, tak zjistíte, že moc nedávají smysl, ale díky rychlému tempu není tolik času to řešit. Režisér Jonathan Liebesman odvedl solidní práci a je vidět, že ho to bavilo. S akční scény jsou v jeho podání dobře natočené a jsou i zábavné. Totéž platí i o hláškách, dialogových výměnách či humoru. Tady prostě Liebesman nic nepokazil. Megan Fox není moc dobrá herečka a bohužel tady to je vidět. Já proti ní nic nemá, jen prostě jsem jí polovinu věcí co vyslovila z úst nevěřil a skoro po celou dobu vypadá jako pornoherečka jak moc je zmalovaná. Will Arnett byl fajn a svojí úlohu zvládl. William Fichtner opět hraje typickou svoji roli jakou dostává skoro v každém filmu, takže jsem si jeho přepálené herectví užil. A teď k samotným želvám. Želvy vypadají velmi realisticky a v akčních scénách s nimi nemá nejmenší problém. Samotné postavy nemají tolik prostoru snad s vyjímkou Raphaela. Trošku mě mrzelo, že není využitá rivalita mezi Leonardem a Raphaelem. Michelangelo hláškuje jako zamlada a vykouzluje úsměv na tváři a Donatello je správný nerd. Nakonec i ten Tříska vypadá dobře. Jen toho přehnaného Trhače si mohly odpustit. Želvy Ninja jsou fajn podívaná, která pobaví rozesměje a za nějaký čas si to budete chtít zopakovat, protože Vám želvácí opět přirostou k srdci. ()

Mishqo

Pán režisér toho moc nenarežíroval a celý film miesto toho niesol odtlačok Michael-a Bay-a. Už som len čakal kedy sa Shredder premení na auto. Inak mi moc fasáda korytnačiek nesedela (no vizuál bol celkovo fajn) ale aspoň boli vtipné a vlastne celý film sa niesol v takej zábavnej atmosfére. Akcia bola, na Baya ale málo, a niekedy zase fantázia nemala konca kraja. Hudba tradične dobrá. K Megan sa radšej nevyjadrujem. 50-60% ()

VasaX

TMNT (2014) je lehká popkornová vývařovna nějaké té kačky směr filmový průmysl. OK. S tím zase tak nemám problém. Dále je to takový malý restart, pěkně od začátku, v novém kabátě. Tudíž čekám, že přibude i další díl a je zde prostor pro filmové překvapení (či zklamání...) na poli želvích ninjů, protože tyhle starty bývají poslední dobou prostě studené a další díl je často předčí, alespoň o kousek. Celkovým zpracováním není TMNT úplně špatný. Akce, humor, efekty, obsazení (a role) přinejmenším ujdou, dlouhé je to akorát, není to příliš přeplácané ani komplikované. Taková kino oddechovka. Pokud k tomu přičtu 3D a Atmos (a odečtu, bohužel, dabing), tak se dostanu na tři hvězdičky a bodu, kde se cítím tak nějak nevýrazně spokojen. ()

Maik22

Tohle, že jsou Želvy Ninja ??? Určitě už stárnu, protože mé mládí pamatuje skutečné hrdiny a jejich nepřátelé a mnohem lepší show a děj než v tomhle paskvilu. Leo,Miki,Donna, Rafa, mistr Tříska, Trhač a redaktorka April. Stačilo se soustředit na tyhle hrající tváře a jejich společný příběh. Ve skutečnosti výsledek je katastrofický - zelené želvy vypadající jako zombie, mistr Tříska spíše vypadá jako hodně chlupatá opice a ne jako krysa, Trhač mi nepřipadal takový záporný drsňák a April běhající uřvaná pí*a v legínách ??? Všechno opět špatně. A pokud se budu chtít podívat na Želvy Ninja, tak jedině ty staré ... a klidně i ty animované. ()

L_Johnny

No díval jsem se opravdu jen kvůli Williama Fichtnera a Megan, která stejně stála za prd. Želvy Ninja nikdy nepatřili k mým oblíbencům a nejspíš nikdy patřit nebudou. Ani nevím co napsat, na film jsem měl náladu, že si ho teda pustím, a stejnak mě to přestalo bavit hned po pár minutách. Celé to na mě působilo strašně stupidně. Alespoň za Willa jsem chtěl přidat o hvězdičku více, ale nejde to. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)