Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

Vasyl

Hodnocení není moc objektivní, protože jsem byl jako dítě velkej fanda a parádně jsem si to užil. Takže asi pro takový lidi by to mohlo byt. Plus možná dnešní děcka. Jen mě mrzí že ta ultimátní frnda z robotů jedničky je pryč. Docela jsem se na ňu těšil, páč jsem ju už dlouho nikde neviděl, ale su zklamanej. Hrát se pořád nenaučila a ten slintací efekt se taky nedostavil. ()

Light_ odpad!

Kokotina toho nejdementnějšího kalibru v čele s hnusně trapnou husou Foxovou. Jdu si pustit Babovřesky, abych si spravil náladu. Bay ať jde do prdele. Liebesman ať táhne do Ugandy. Sem fakt nasranej. Úžasný komksový téma v prdeli. Už jsem tam čekal jenom na nějakýho přiteplenýho transformera co se mění v mecho želvu. A nejhorší je, že si tahle sračka vydělala na pokračování. Jebat Hollywood a lidi a jejich dementní vkus. Lidi sou kreténi. Kromě těch, co mě tady na csfd sledujete, vás mám rád. Tak ahoj. ()

Zoidbeeland

Čtyři hvězdy dávám z důvodu možnosti návratu k dětským hrdinům. Akce byla super a náramně mě bavila. Asi bych film přežil i bez Megan Fox. Nevěřil jsem ji jedinou scénu. ()

baclajean

"- Are you crying? - No, it's just a little dusty out here." Na nindžakorytnačkách sme viacerí vyrastali, myslím, že tento film sa naozaj vydaril, ako graficky tak i príbehovo, vôbec mi nevadila ani tá nezmyselná scéna počas pádu dolu szasneženým svahom - fanúšikovia efektov si prišli na svoje. Prepojenie akcie s komickými hláškami bolo vydarené, ako aj herecké obsadenie, a to nemám na mysli Megan. Príjemná víkendová oddychovka, a veľký palec hore ide aj Brianovi Tylerovi za výber hudobnej kulisy. ()

Gig

Možná ten, kdo nezná původní želvy to nadchlo, já jsem byl však odkojen těmi z osmdesátých let. Začnu tím, co se mi líbilo. Oděvy želv, krunýře se skvrnami po označeních. Příběh zrození želv byl však totálně pozměněn a o logice ani nmluvím. Želvy nebyli náctiletí kluci, ale třicetiletí chlapi chovající se jako pubertťáci. Hudba se mi líbila. Filmová April byla daleko lepší ta z devadesátých let. I ty filmy ve všem vítězí,ač triky byly tenkrát nedokonalé. Ale v om to bylo právě kouzelné. Jenže přesto jsou želvy, a ti kteří na želvách ujížděli nebo ujíždějí, si prostě tento film musí pustit. Nevím, komu zůstane pod kůži jako třeba jiné variace, ale to nechám na vas. Ještě dodám, že skutečně pár hlášek ala "Superman, batman" a filmy dnešní doby byly fajn a pobavily, taky hláška o Jedi. Dále pár scén, které poprvé nepostřehnete, protože se pořád něco děje. Myslím tím třeba sochu "Jestřábí skok" ala Karate Kid. Jen je mi ještě líto, že nezlstali autoři věrní aspoň originu, co se týče Třísky a Trhače. Líp by vyznělo umění Ninjicu a rivalita mezi nimi. I to zmutování by bylo lepší - tedy mutace v toho, s kým jsi naposled byl. No uvidíme. Za chvíli tu máme dvojku a další mutanty, tedy R a B. ()

Jupii

Kto nehľadá vymakaný dej plný zvratov či dôslednu psychológiu jednotlivých postáv , ale ide si jednoducho užiť svojich obľúbených hrdinov z detstva, nebude podľa mňa sklamaný,veď ide predsa o NINJA KORYTNAČKY ... tak sup sup dat si pizzu na pocest, kavabonga :) ()

zerk0

Takto sprzniť kultový seriál, to je na niekoľko faciek. Chvalabohu, som si to pozrel v TV až 2 roky od premiéry a urobil som dobre. Čo vlastne k tomuto gýču dodať? 4 černošské ninja gangsta korytnačky, ktorým chýbalo už len 10 kíl zlata na krku, umelá a preafektovaná Megan Fox, CGI bordel všade okolo toho a zjazd dolu svahom na kamióne ako čerešnička na záver. Slabá 1 hviezda, a aj to len preto, lebo som na korytnačkách vyrastal...10% ()

blondboss

Ninja korytnačky mám vcelku rád a videl som v podstate všetky seriály či filmy, ktoré boli doteraz o nich natočené. Celkom som sa tešil aj na tento digitálny výplach a v podstate som dostal to, čo som od Baya ako producenta očakával. Bolo to hotové šialenstvo, ktoré je tak typické pre tohto režiséra a myslím, že celkom slušný blockbuster. Ale Megan, ako krásna, tak mi tam nesedela. Hodnotím to celkovo teda ako lepší nadpriemer a dobrá odreagovačka, ale nič extra od toho na druhej strane nečakajte. 65 % ()

Wurths

Od začátku jsem v tom cítil cosi zapáchajícího Bayovinou... když jsem se pak na konci v titulkách dozvěděl, že za tím vším stojí, všechno najednou začalo dávat smysl. Pokud jde o takovéhle filmy, tak se musíte vyvarovat jedné věci - přemýšlení. Když začnete racionálně uvažovat, se zábavou je šlus. Tak si udělejte laskavost a nechte to na jiné Mementa nebo Dokonalé triky. Když se nad tím (ne)zamyslím, je to vlastně skvělý kousek. Ta digitální kaše mi vůbec nevadila! A oproti Transformerům a tak podobně mají želvy dvě veliké výhody. Tou první je docela krátká stopáž, takže film nestihne nudit. Druhou, tou důležitou, je, že se nebere vážně. Je tam spousta želvích běhů, skoků a chvatů, příjemného srandování a nábojů odrážejících se od krunýřů. A jestli jste jako děti na těch pubertálních plazech taky ujížděli, už nebádejte, nečtěte o tom, nic od toho nečekejte a budete příjemně překvapeni. ()

Víteček

"Že by Hamato Joši ještě žil?" Ne, nežije a nikdy nežil protože tu máme zcela překopaný origin, kde každý musí s každým souviset už od dětství, jinak by to přeci nebylo ono. Film se snaží být co nejvíc cool, ale to mě staromilce prostě nedostane a většinu času byl jen neskutečně otravný. Megan Fox byla strašná a vteřinový záběr jejího pozadí to nijak nezachránil. 35% ()

Brůny

Po shlednutí filmu mám takový pocit, že film se mohl jmenovat April O´Neil, vždyť se to točilo celé kolem ní. Její myšlenkové pochody se dají z děje celkem vyčíst (příběh otce dosti podobný s the Amazing spider-man), co se týká želv, nevm co si o nich myslet, neměl jsem takový pocit, že bych jim měl držet palce..Hodnocení: Film April O´Neil 4*, Želvy ninja 3* ()

kramatos

Naprosto nečekaně povedený restart filmové série mého mládí. Vtipné, bez trapných úletů, akční a v podstatě bez hluchých míst. Jinak jak je Megan krásná, tak herecky je na tom bídně, to samé její filmový kameraman a řidič. PS: Donatello je borec. ()

metztlimoon

Mne sa to páčilo, aj keď to bolo miestami pritiahnuté za vlasy a začiatok bol trochu rozpačitý. Asi za to môže nostalgia, lebo naposledy som Mindža Koriťnačky videla animované keď som bola ešte táákýýýý malý štupel. Michelangelov (odmietam skracovat mená renesančných umelcov tak ako to spravili vo filme) humor a hlášky na nezaplatenie ("Look how calm I am!!"). 75% ()

ProfiDivak

Na jednej strane mierna slaboduchosť scenára a dialógov, na druhej, a oveľa pre mňa výraznejšej, nostalgia a kúzlo príbehu (v pohodlí mého oblíbeného kina). ()

R.R.R.Remeck

Na tento film som sa tak tesil a po desiatich minutach som skoro odišiel z kina. Vďaka bohu zachránil to humor ( hlavne Michelangelov) ale to je všetko čo je na tomto filme dobre okrem tej akčnej bitky na snehu. Inak nemám slov na to čo tí amíci vyprodukovali z TMNT. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)