Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

Eventyrer

Ďalšie potvrdenie toho, že Megan Fox nevie hrať. Charakter April vôbec nevystihla a tvárila sa takmer všade rovnako. Inak film bol slušný, ničím neprekážal, scenár vtipný ako sa na nindža korytnačky patrí. Sem - tam ma štvala kamera a neskutočná podobnosť s transformermi, čo sa kamery týka. ()

LabySo69

Nejsem nijak ortodoxním příznivcem původního seriálu a podobně, takže mě nijak neurazil želví a krysí původ, ani želví spojitost s April, ani nic jinýho, co by mohlo srát ostatní. Ale sral mě teda vzhled želv a Trhače. A pak taky (ne)herectví Megan Fox. A pak taky to, že i když jsem nevěděl, kdo je Sacks (fakt netušim, jestli figuruje nějak v předešlejch želvách), tak jsem od prvního okamžiku věděl, co od něho můžu čekat a jakym směrem se bude ubírat jeho postava - prostě otřepaný klišé. Ale na druhou stranu, mám strašně rád over the top akci a tady se mi jí dostalo dost a dokonce je proložená dobrym humorem, až na pár otravně nuceně humornejch scén. Ale jinak teda překvapení a spokojenost. ()

Psycho.R

Myslím, že to je lepší trojka. Kdyby měli želváci lepší vizáž (tím je myšleno pro ostatní diváky horší, protože moje srdcovka jsou želvy z roku 1990), nepřetechnizovanýho trhače a víc postav ze seriálu (třeba Casey a dr. Baxter), tak dám čistý čtyři. Hlavně Miky je správnej puberťák, tak jak ho mam rád a scéna s adrenalinem je taky cool. Bohužel následná honička na sněhu to zase vrátila k lepšímu průměru a takhle se to střídalo celý film. Pro případnou dvojku bych zvolil ještě víc humoru a větší vyváženost. Ale moje obavy o tom, jaká to bude kravina se, naštěstí, nepotvrdily. ()

Henry Morgan

Byly tam dobrý hlášky, parádní akce, i když zcela zřetelně zanimovaná - ano, jak jinak, ale přeci jen transformeři to snad neměli tak plastikový. No, to jen okrajově, nikomu to nevadí a filmu to neubírá, narozdíl od různých nedotažených epizodek. Tak třeba mi docela vadí, že vcelku dobře rozpracovaná aura krutého psychopata Trhače nedostala tvář. Místo toho se jednalo o pána ve stínu, kterého hned navlékli do trochu nabroušenější masky iron mana a nikdo už nezjistil, jak takový temný sensei z japonska vypadá. Další, trochu přízemnější problém, nad kterým přemýšlím do teď...dostala April zpět svou práci nebo ne? Do prdele, proč jen mě vytáčej takové drobnosti? A stejně si nemůžu pomoct a v mých očích to film hodně shazuje. A pak taky si myslím, že by to sneslo delší stopáž, i když poslední zdánlivě nekonečná akce mohla být taková méně nijaká. Prostě teď když se nad tím zamýšlím, tak to byl hodně průměrný film a nebýt těch želváků, tak je to k nekoukání. Nechci nijak zesměšnit rčení, že v jednoduchosti je síla, ale být tam trochu víc feferonkový pizzy, tak je to alespoň o jednu hvězdu víc. ()

Acrobat

Vizitka priľnavosti k zelenej minulosti vyjadrenej v štyroch plagátoch na stene je roztrhaná. Lebo nevynáša, je to len závan detskosti. Síce nostalgie, ale bez večnej trvácnosti. V uponáhľanej dobe založenej vo filmoch už len na komixoch (lebo ten vynáša) už nemožno priam z objektívnych príčin hľadať útechu, milosť a maznanie. Preto aj TMNT je recykláciou s vyšším stupňom halucigonénnych saturovaných farieb, odporného digitálu a všadeprítomnej technike, neherectvo. Splinter už nemohol byť slizkejší a hnusnejší obracajúci žalúdok na ruby. Schreder je nechutným transformerom, lebo Liebesman nie je ochotný a schopný uťať detské myslenie Baya. Animovaná akcia mi nesedí a pôsobí plasticky, režisér nie je schopný ukázať ani boj ani začiatok úderu, preto potvrdzuje, že na poli akcie je obrovským amatérom. (prečo sa doňho navážaš? To nie ja! Ale ak okolo existuje dokonalosť a brilantnosť, tak prečo by som mal tomuto prisúdiť dôveru?!). Vtipy potešia, štyria chlapci sú fajn, známa obohraná a pamätateľná premisa deja je vždy ľahká, ale chýba tu veľa. Veľa prvkov, ktoré by tlačili TMNT k úvahám o poctivosti z vysokých pocitov, ktoré sú úprimné. Vyčerpanosť a sterilita. (videné 06.11.2014, 18.11.2014, 22.11.2014, BDrip) ()

Franc1s

Návrat do dětskejch let, kde jsem chtěl být 5. želvej Nindžaaa. Ze všeho šlo vidět, že Bay je poblíž, dosti akce, zpomalovaček, jednoduchý příběh, nekonečně mnoho hlášek(hlavně tedy Michelangela, to je zabiiják) a to mi stačilo k tomu, abych vypnul mozek, nehledal logiku a nervydrásají drama a užil si to plnými doušky. Už od traileru bylo jasné, že to bude odreagovačka, takže já jsem spokojen!!! A užij jsem si to mnohem k*rva víc než nový Tranformáče. 7,5/10 PS: Rád kouknu na druhej díl. ()

Veseldaa.!

Bez nějakých sáhodlouhých řečí kolem se jde asi po půl hodině do akce, která vydrží vlastně až do konce filmu. A nebýt těch posledních naprosto zbytečných pěti minut, nebál bych se ještě jednu hvězdu přidat. Nové Želvy se podle mě povedly. Jsou svěží, cool, drzé a s ničím si hlavu nelámou - přesně jako každý puberťák. Vtipné odkazy na jiné filmy, bitky na jeden záběr, Fichtner v 247 tisícé záporné roli a zajímavý vizuál. Jen škoda Bayova bezemočního klišeoidního rukupisu jako producenta. I tak spokojenost. ()

Wyrdas

Možná to bude stavem, ve kterém jsem se nacházel při sledování tohoto snímku, ale fakt se mi to líbilo. Přiměřená akce, vtip, příběh dávající (filmový) smysl a krásná Megan Fox v hlavní roli. Co víc bych si ještě mohl přát? Přistupoval jsem k tomuto filmu od prologu až po titulky odlehčeně, téměř bez žádného očekávání a byl jsem slušně překvapen. Z těch nových pitomých filmů stavějících na efektech jsou želví ninjy určitě ve výrazném popředí. ()

marko66

Milujem Želvy Ninja ale toto nebolí Želvy Ninja ale drsné želvy kulturisti (Donatelo ako šprt ajťák s okuliarmi to mi vôbec nesedí) a nebol to ani Trhač ale mini transformer. Veľmi málo humoru kde sa dalo vyťažiť oveľa viac a strašne veľa neuveriteľnej akcie kde by som sa mierne krotil. Proste není to už ono. "Najvtipnejšia scénka asi vo výťahu :)" ()

waska

Taková sympatická blbost, od který jsem ale čekal o hodně víc. Bohužel Megan Fox není ani moc hezká, ani neumí hrát. ()

ER

To,co jsem očekával,se splnilo a byla při tom i zábava. Želví hlášky a akce prostě patří k sobě,jedině Trhač byl na můj vkus až příliš plechový. ()

Jazz06

Čekal jsem blbost, ale tohle byla urážka inteligence. Zmatená, ošklivě udělaná, přeplácaná matlanina. Jediné, co se nedalo na příběhu očekávat, byly chvíle, kdy scénář klesl do ještě většího bahna tuposti. Všechny problémy vyřešeny random vysvětleními, která se zrovna hodila do krámu. Znalost míry na nule, čemuž kraluje Trhačův "oblek". Bohužel těch mečů se mu na ruce vážně víc nevlezlo, protože 30 je asi opravdu maximum. Jednu hvězdu dám, protože beru na vědomí, že je to natočené vyloženě pro americké děti. O něčem vypovídá i zdejší definování žánru: Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie / Sci-Fi. Taky pěkný guláš. No nic, jdu si spravit chuť na Transformers 4, protože to je oproti TMNT oscarový kousek. ()

West

Největší blbost co jsem viděl za poslední půl rok. Naprosto děsná klepající se kamera a scénář je jeden obrovskej kýč , kterýmu se musím vážně smát. Triky jsou na dnešní dobu už dávno pod úroveň. Dopředu jsem věděl že to bude špatný, ale že až takhle trapný? No nesmím zapomenout na tu botoxovou ne-herečku , co ve filmu neustále vzdychala s vykulenýma očima, jako kdyby se jí zrovna zlomil nehet.. Fakticky otřesný.. Nemám slov. ()

bono22vox

Ono to není uplně zlé, ale to kouzlo animáku je tutam a místo toho je tu variace na Transformery v podobě přerostlých želv... ()

Anschutz

Tak něco tak debilního jsem neviděla ani nepamatuju - možná tak nějaké D-filmy z produkce Hallmarku na mě udělaly podobný dojem. Ani se mi to nechtělo dokoukávat, jak mě ten příběh a debilní hlášky trhaly nervy. Ani vizuál nebyl kdovíjak úžasný, spíš bych ho nazvala divným. Víc snad už ani nemá smysl psát - prostě hrůza děs! ()

lakart

Proboha co to zase bylo? Něco tak otřesného jsem už dlouho neviděl. Akční scény jsou nereálné a k smíchu. Scénář to ani nemělo a příběh se vytratil hned po prvních deseti minutách. Myslím, že univerzum želv ninja má co nabídnout a co vyprávět, ale takhle se to určitě nedělá. Doufám, že jim dojde, že příště by to mělo být celé animované a při natáčení taky někdo zapojí mozek. Nejvíce mě rozčilovaly záběry na Megan Fox a prdlého Trhače. 30% ()

Likan7

Co k tomu říct. Kdyby mi bylo 13, tak by mi to připadalo asi straně moc cool. Je tam víc zpomalovaček než ve filmu Michaela Baye. Želvy jsou fajn a mají dobrý hlášky, to se musí nechat, ale to je fakt zoufale málo. O filmu, který postrádá základy logiky (střílení jen do krunýřů atp) a je plný klišé asi tady nemůžu mluvit, koneckonců to jsou želvy ninja, ale i tak bych tam chtěl alespoň špetku soudnosti. Akce byla docela fajn...Megan snesitelná. ()

RajAthen

Originální kultovní animák rozhodně není znám pro svou koherentnost či promyšlenost. Je to pořád jen o zmutovaných želvách a jedné kryse. Nyní jsou želváci na steroidech, ale jejich vzájemná chemie pořád hezky funguje. Bohužel, těchto momentů zas až tolik není. Zároveň klobouk dolů nad tím, že scénáristé přišli s opravdu převratným příběhem o původu našich hrdinů a jejich vztahu k April - wow, jaké dno. Původní příběh by dával mnohem větší smysl (a to pořád mluvíme o zmutovaných želvách a jedné kryse). Akce je místy typicky nepřehledná, ale již jen pro podařené želváky palec nahoru, CGI jednohubka pro pamětníky. ()

Ceberus

Bayovské guilty pleasure, podobně jako Transformers (a to přitom tady nerežíruje, ale jen produkuje). Jelikož si rád nechávám vyplachovat mozek megalomanskými vizuálními efekty, musím chtě nechtě tu jednu hvězdu přidat navíc. Takže pro ty, kterým dělá potíže zcela vypnout mozek pro potřeby kvalitního zážitku z filmu, tak je tohle jen za dvě. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)