Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (CinemArt)

Jayk19

Zoofilie - tvrdý anální rape nebohých želv...Jako děcko jsem měl rád seriál a ty dva staré filmy.Ovšem co se předvádí zde je nehoráznost.Dávám jednu hvězdu za vzhled tří želv,Třísky a celkem fajnový příběh.Z trhače udělali super mega cyber cirkulárku kterou ovšem klidně malinká Megan probodne v pohodě nožem.On to není až takový protivník,protože mu někdo zřejmě odoperoval mozek,jinak si nedokážu vysvětlit postup "zbiju želvu a nechám ji ležet dokud se neprobere a půjdu zatím do prdele"...a udělám to 2x.Proč taky když si želvák všimne až za půlkou filmu a půlhodině střílení že má neprůstřelný krunýř.Pobavilo i poděkování Megan Fox že nikomu o želvách nepověděla,to proto že to řvala každému na potkání až ji opička whoopi vyhodila z práce.Klan foot vypadá jak banda teroristů a z Donatela je přihřátý geek.Teda pardon Donieho,jelikož kvůli ekšn scénám asi nebyl čas na mluvení celých jmen,tudíž místo italských umělců tu máme Mickeyho,Donieho,Leona .Asi nejhůře dopadla kamera u prvních bojů se záběry střídají tak rychle že jsem měl z telky stroboskop.Určitě za to může pan úchyl na lesk a 10 milisekundové záběry Michael Bay,kterému bych dal kamerou po hlavě..Nebýt brutálních nelogických kroků,špatné kamery na pár místech,znevážení celé TMNT klasiky a zbytečných gadgetů a udělátek které se tu prostě nehodí tak by to mohlo být fajn...1* ()

Wolftalon

Ničím nepřekvapující blockbuster, který si ale nehraje na 'překvapivá' odhalení a seriózní momenty. Díky tomu a pár vtipným situací si želvy zaslouží alespoň ten průměr. Dopadlo by to mnohem hůř, kdyby se mě scénárista většinu stopáže snažil přesvědčovat, že William Fichtner je good guy. ()

v.indruchova odpad!

Bohužel nesympatické zrůdičky. Nedá se na to koukat. Jde mi z nich mráz po zádech, jak jsou ošklivý a nesypatiko. Dále pozlátko a silácké řeči. Starý dobrý želvy ze starých dobrých časů. ()

Dr_Berry

Díky Bohu, že to nejsou ti slibovaní vetřelci z vesmíru, ale zůstali u klasiky. No devadesátkový želváci mají něco do sebe, ale tohle je prostě oddychová zábava. Není to nejlepší začátek pro další generaci TMNTmánie pro 21.století, ale já jsem na takový ujetý filmy. Za mě spokojenost. Mohlo tam být více akce a škoda, že Megan Fox je obalená plastem víc než ti herci co hrajou želví puberťáky. Ta chodící imitace kapesního švýcarskýho nožíku mě opravdu pobavila. Když, ale poprosím Rafa o naporcování mého mozku stejně jako pizzu pro svou kanální bandu. Můžu říct, že nový želvy ninja jsou cool, svým způsobem vtipný a Megan Fox je sexy. Will Arnett opravdu bavil. Cowabunga! Zvrhlým způsobem se těším na dvojku. ()

brasek

Korytnačky Ninja už dávno nie sú hrdinovia na dobrú noc a pravdepodobne ani tento snímok to nezmení. Snímok sa mi po technickej stránke páčil viac ako predchodca z 90.rokov, ale kedže je určený vekovej kategórii, ktorá je mimo mňa tak je samozrejmé, že ma nemal ako osloviť. ()

HennessyVSOP

Poměrně krátká stopáž je na ten tradičně stupidní děj OK, paradoxně slušné jsou i akční scény. Želvy jako takové jsou celkem fajn, i když Michalangelo je poměrně dost otravný narozdíl od klasické verze a Donatello sedí předloze asi nejmíň. April vypadá hezky ale nehraje. Bohužel, co mě mrzí nejvíc, je slabý soundtrack, který byl u kreslených želev skvělý. Plus dávám za odkaz na původní komiks v grafickém provedení intra a titulků. ()

PanPyzamo

Seriál Želvy Ninja jsem zbožňoval a tak jsem neměl sebemenší problém vyzkoušet i film a musím říct, že jsem byl spokojen. Možná ze mě mluví jen fanoušek série, ale osobně si myslím, že se jedná o dobrý film. Příběh zaujal především efekty, ale třeba i hudbou, která byla celkem epická. Hlavní záporák trhač také pecka a celkově tohle vše s pořádnou akcí vytváří kombo, které podle mě funguje. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

Ondra.Simmer

Dost v pohodě oddechovka. Kromě toho, že želvy vypadají totálně nechutně a Tříska ještě hůř je to okey. Skvěle jsem se bavil, možná i proto, že Želvy Ninja patří k mým srdcovkám z dětství, ale co už. 6/10 ()

StereoHearts

Na to že to malo 101 minút, som sa nespočetne krát pozrel v kine na hodiny, čo bude asi neskutočne nudným dejom, a podpriemernými vtipmi. Jediné dve scénky na ktorých by sa dalo zasmiať som videl v trailery. Zhodnocujem to tak že som na to asi ani do kina ísť nemal, no tie rodinky s deťmi sa tam bavili celkom dosť, tak možno to malo za účel tento krát inú cieľovú skupinu. Samozrejme ďalšia samostatná kapitola sú efekty, zo začiatku to vyzeralo nádejne a myslel som si že tam nebude nič prehnané. No zrazu prišla scéna z kamiónom a potom to už išlo, ale tie efekty boli aspoň vizuálne spracované dobre, aj keď radšej by som ich tam nemal. Každopádne za spracovanie +1hviezdička a ani sám presne neviem prečo som ju tam presne dal, možno za to môže to že som mal Ninja Korytnačky rád, a možno za to môže slečna Fox :D ()

hloupej

Hlášky dobrý, zbytek tak blbě zahranej, až to bolí. Kdyby tam nehrála megane, asi bych nad tím mávnul rukou, jenže ji tahle role fakt nesedla... ()

Caskett

Od filmu jsem moc nečekala, četla jsem pár komentářů, někteří "kolegové" zde se na tom filmu vysloveně vyřádili. Přesto jsem si chtěla udělat vlastní názor. Netuším kolik je ostatním let, ale měli by si uvědomit, že film, ve kterém "hrají" ŽELVY není asi bůhví jaké existenciální drama a vyžadovat účast herců... no upřímně, co by tam asi tak Meryl dělala? Fakt bych to chtěla vidět :)) Bylo to svižné, milé (i s ohledem na animáče) a mělo to docela spád. Megan taky nebyla tak strašná, ale jestli chcete koukat na film (cokoli) kvůli ní, je rozhodně lepší si pustit Dva a půl chlapa :)). Pro teenagery a jejich želvy dobrá zábava! ()

davebono

A tak dalo se to no. April by nemusela mluvit, jen se tam tak občas mihnout, ale zato želvicky a jejich průpovídky by mohli mít o to větší prostor. Občas jsou opravdu vtipné až až a proto 3*. Celkově průměrný spektákl pro průměrného diváka. Náročný bude zklamán. ()

cinies

Nafrčený rapující želvy, sexy Megan a střihoruký Robocop by se na první pohled mohli zdát jako roztomilá partička, co zaručuje solidní zábavu. Ve skutečnosti ale želváci působí jako zelenej naklonovanej Jackie Chan, Fox vlastně až tak moc neví, co dělá, a Trhač je jen hromada neohroženýho plechu, kterej (jak je od začátku jasný) stejně skončí ve škarpě. No tak jo, přiznávám, nikdy jsem nebyla fanda kreslený prvotiny, a tak jsem možná trochu zaujatá. Scéna ve výtahu byla fakt vtipná a doprovod v kině byl nadšený. Takže za tři. ()

Homicidum

Film jako takový mě bavil. Jednoduchý a přímočarý děj, místy nějaká srandička (snesl bych jich klidně víc), animace nebyly špatné, i když souboj Rapha a Trhače mi přišel takový suchý. Jelikož jsem byl na želvách odchován, hodně mě zklamal odklon od toho, jak vlastně želvy vznikly, což nějak nemůžu překousnout. ()

monicorn

Jak já se na tenhle film těšila. Miluju želvy ninja z roku 1996 (nebo z jakyho roku sou). Tohle na mě bylo moc vyumělkovaný, želvy nevypadaly hezky - obličeje příšerná grafika, tříska taky jakoby divnej. Druhá polovina lepší kdy se už něco pořádně dělo a byly souboje. Trochu zklamání ale nemohla jsem si to nechat ujít. Podruhé vidět nechci. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)