Seriál Dušana Kleina a Jana Míky před týdnem odstartoval svým prvním dílem úsměvný příběh dámského čtyřlístku. Seznámili jsme se se sympatickými členy rodiny cukrářky Sladké, s jejím manželem ze středověku, půvabnou dcerou Ivou zamilovanou do básníka Hynka, dvojčaty Osmičkou a Devítkou s fotbalovým míčem a s malou princezničkou Adélkou. Poznali jsme také rodinu a kamarádky Bláži Růžičkové. Bláža se tolik těšila, že poletí s dcerou, se zetěm a s vnukem do Ameriky! Bohužel to nebylo možné a tak čiperná starostlivá důchodkyně jakoby najednou ztratila smysl svého života. Rozhodla se ale, že si najde jiný důvod k radosti. První její pokusy byly docela marné. Snažila se zaktivizovat své bývalé kolegyně – kamarádky Olgu a Danu. Lákala je na pravidelné schůzky. Zbytečně. Zašla dokonce do cukrárny u hřbitova, kde hledali prodavačku. Ale ani paní Sladká ji nepřivítala s otevřenou náručí. Jako spráskaný pes šla Bláža do svého prázdného bytu a vyděsila se. Byl ještě prázdnější, než myslela. Všude nepořádek, všechno vzhůru nohama. Když nebyla doma, měla na návštěvě zloděje. Ve druhém díle se můžeme těšit nejen na nečekané problémy vztahu Ivy a Hynka, které jim způsobí učitelka Břízová, ale i na to, jak Radka vyřeší své soukromé dilema. Bláža Kohoutová je samozřejmě stále v pohotovosti. (Česká televize)

Hrají