rewoluce

Amerika zjavne nemá problém s faktom, že svet sa rúti do surovinovej katastrofy a tak bezstarostne míňajú palivá kdesi uprostred Namíbijskej púšte pod dohľadom Arabského šejka.. No ale budem sa venovať filmu: Šialený Max je dobre vybratý herec http://www.csfd.cz/tvurce/23781-tom-hardy/ , ktorý vie že mlčanie je zlato a venuje sa tomu čomu rozumie akcii.. No ešte lepší bol Speed automotive quick guitarist nalepený pred miliónom wattov a ešte aby to nebolo málo za sebou ťahal bohunickú atómku aby to všetko vôbec hralo.. Defaultné efekty či už zvukové alebo obrazové nebudem hodnotiť, ale jeden fakt zmienim. Ak bol ║Rozpočet $150miliónov║potom nerozumiem tým lacným trikom pri zrýchlenej kamere [používala sa začiatkom 90rokov], ale dobre.. Divák sa s tým akiste zmieri veď napokon jedná sa o zväčša Americkú produkciu. No a druhá postava http://www.csfd.cz/tvurce/340-charlize-theron/ , keby som si neprečítal kto tam hrá, tak dodnes netuším kto to bol. Neviem či jej výkon udusil scenár, alebo réžia samotná, ale veľké sklamanie od tejto herečky. Bol som naučený na jej excelentné výkony napríklad: http://www.csfd.cz/film/91621-zruda/ , alebo http://www.csfd.cz/film/228109-v-udoli-elah/ , tu však nepresvedčivo zahrala pocikanú jednorukú polovodičku benzínovo-hotelovej cisterny prerobenej z Moskviča kríženého Wartburgom [obaja pochádzali z východného bloku].. Záver: neviem ako Vy, ale ja som sa dosť nudil a stále častejšie som prepínal zostávajúci čas, ktovie prečo [?] ()

MartyZcz

Zatím nejlepší akční film co jsem za tehle rok viděl... fakt úžasný zážitek doporučují všem.... A ty Efekty 😱😱 prostě super ☺ ()

CrashHP

George Miller je naozaj šialený! A to doslova. Vyprodukovať takúto akčnú desivo šialenú jazdu, kedy človek nasáva jednu akciu za druhou bez jediného nádychu dokáže vytvoriť iba šialenec akým je režisér Miller. Absolútna filmová letná pecka tohto roku, ktorá nepozná hranice a ide si svoju jazdu doprevádzanú šialenou a dychberúcou hudbou. Tento film je klenot. ()

Foofie

Naprosto šílená vizuálně skvěle udělaná sračka, která s prapůvodním Šíleným Maxem nemá ani zbla společného. Zmutovaní šašci a hromada dalších srágor, na které jsem se dvě hodiny díval a přemýšlel, jestli ten Jirka Millerů není náhodou taky takový zmutovaný úchyl. Po sto dvaceti minutách musím konstatovat, že je. No jestli tohle tohle má být jeden z trháků letošního roku, tak potěš koště. Ale jenom díky tomu magorovi s kytarou tomu dávám tři hvězdy. ()

fasser

Millere, tys to zabil !!!! Tak tomu nelze nic vytknout. Naprosto bravurní akční nářez se vším všudy. Kdyby šlo dát 6*. neváhal bych...tohle tady už dlouho nebylo! Klobouček !!! ()

Lubess.Knopp

Dle mého názoru se jedná o nejlepší film roku. Jak efekty , které by si zasloužili oscara tak i celkové zpracování. První pořádná krvavá řežba za tento rok . Velice koukatelný film který bude dlouho patřit na špičku ! 90% ()

poola

Zatím hodnotím jen vizuální stránku. Na celý film chvilku počkám. Každopádně ony opěvované vizuální orgie? WTF kde? Ztvárnění noci/mlhy do modré je sice cool, ale proboha kde se berou ostré stíny jak od slunka když v celé scéně není jiný zdroj světla než od aut. Trošku mě to připomělo filmy šedesátých let kdy se tma dělala tak, že se film ztmavil a někdy odsaturoval a přebarvil lehce namodro. Zde to je to stejné. Navíc často nedokonalý rotopaint a nesmyslné osvětlení rozných jednotlivých aktérů vůči celé scéně. Chápu, že jako grafik na to koukám asi trošku jinak, ale za tohle je to zkrátka fail. Tak po vystřízlivění dávám 1*. Asi z nostalgie, jinak by to byl odpad. Film bez děje, modelky namalované, pěkné tak do porna. Nic víc nic míň. ()

viewer

Znáte to, vyrazíte na cestu na vaše oblíbené místo, do oblíbené restaurace, nebo prostě tam, kde vám je dobře. Když tam ale konečně dorazíte, zjistíte, že to místo zrušili… Cítíte se zoufalí, protože jste absolvovali dlouhou a nudnou cestu, kterou vám zpříjemňovaly pouze patníky u silnice, úplně zbytečně. „Proč já jsem aspoň nevzal někoho s sebou a proč jsem vlastně nevzal George Millera!“ S ním se totiž z vaší výpravy stane famózní audiovizuální road movie senzace naplněná nonstop akcí, benzínem načichlým dobrodružstvím a barvitě vylíčeným šílenstvím, které navíc rozřezává nikdy nevyčerpatelnou zásobu detailů na mikročástice, jimiž vás pak bez možnosti oddychu bombarduje až do cílové rovinky. Je to opravdový skvost pro oči a to přesto, že se pořád pohybujeme v pustině nedaleko ničeho. Kolik rozmanitých záběrů lze vyrobit, a to si jen stačí pohrát s úhlem pohledu, rychlostí, světlem a přidat nějaký ten efekt. Může někdo předčít stylem vybíleného válečníka, který si osedlá pichlavou káru, natře ústa stříbrem a s chutí se vrhá dostát podtitulku tohoto snímku? Možná kytarista, ale s jistotou jeho šéf, kterého bych si s dovolením vypůjčil na ukázku pro kluky do Marvelu, až se zase budou trápit s vymýšlením záporáků. Pokud jde o Toma, tak ten sežere dvouhlavou ještěrku, moc toho nenamluví a k tomu schytá pár rán, ale protože je Hard, tak to ustojí, ale ne jako Y, ale jako frajer z Hollywoodu :) Přeci jen něco ale sluplo pátou hvězdu. Byl to příliš lineární děj, i když tady o něj asi úplně nejde. Takže pro milovníky Rychle a zběsile, ale ještě šíleně, kreativně a stylově rozhodně to pravé. ()

Humanusdratus

Omlouvám se všem, které tento film nadchnul, ale já jsem úplně mimo. A to jsem si na něj našel čas a pohodu, ale toto opravdu ne. Nejen, že nenacházím nic, co by se mi na filmu líbilo, neboť jsem realista, ale ještě je tam pár pekelných WTF momentů, kvůli kterým ani nevidím důvod dávat filmu nějakou druhou šanci... Hvězdy uděluji jedině za zajímavá auta a Toma Hardyho. Jet do pouště pro nic a pak se s ničím vracet, rozbít mnohonásobně silnější armádu tímto stylem ? Lidi, probuďte se... ()

Vonter

Hele brácho bylo to fakt dobrý, všude samý cool auta! Třeba když Blesk McQueen vez Maxe, předjel toho druhýho prďolu a pak přijel Burák a řek mu, že si ......... cože? Počkej, to nebyly Auta 4? Sakra... ()

majki41

Neviem ale vsetci predomnou co to pozeraly davaly aka je to mega jazda v kuse nahanacka ale ked som si pozrel doma nie v kine mozno by bola hviezda naviac ale non stop jazdu si prectavujem inak vsetci pisu ako nedychaly? :D:D:D ja nedhycm pri bournovy anie pri tomto ludiaaaaaaa ()

EwO

Mad Max je neskutečná jízda. Do kina jsem šel s velkým očekáváním a v momentě, kdy film začal jsem se dostal do transu, který nepřestal do závěrečných titulků. K tomuto filmu nemám přirovnání, tohle je kapitola sama o sobě. Že dostanu akci jsem čekal, že děj nebude hluboký jsem čekal, ale že téměř dosáhnu vyvrcholení v kině aniž by se mě někdo dotknul (včetně mě samotného) tak to už jsem opravdu nečekal. Pro mě jeden z mála "must see again" filmů a je mi jedno, že Hardy v něm řekl všehovšudy 5 vět, tenhle nářez se mi svou akčností, zpracováním a celkovým dojmem zaryl hluboko do srdce. ()

Tachomania

Děti ze zvláštní školy na výletě po tom, co si šlehly pořádnou dávku speedu. Film si z původní série bere ústřední postavu a prostředí a rozjíždí fakt zběsilou cestu za přežitím. 30 let čekání se vyplatilo a George Muller je po zásluze zpátky v první lize. ()

copterfish

Skvělá akční jízda.A doufám že natočí další díl kde bude max mít tentokrát funkční upilovanou broksnu a ustřelí s ní pár hlaviček. ()

BranuliQ

Jednoznačne zatiaľ najlepší film tohto roku. Štvrtý Mad Max je naozaj takmer dokonalý film, najmä pre milovníkov neutíchajúcej a zároveň dychberúcej adrenalínovej akcie, kde nejde ani tak o príbeh, skôr o naozaj vynikajúci filmový zážitok ako stvorený pre veľké biele plátno. Herci síce nemali veľa príležitostí ukázať svoje kvality, no i tak zahrali to čo mali skvelo. Najväčším borcom je ale George Miller. Kde nabral tento "sedemdesiatnik" toľko odvahy natočiť vo svojich rokoch takúto akčnú pecku, to naozaj nepochopím a práve preto si právom zaslúži aspoň sošku od Akadémie. Práve vynikajúca réžia, dokonalá kamera, naozaj výborná hudba a jeden šialený gitarista doslova pochovali trochu slabší scenár a celkový dojem zdvihli do absolútneho maxima. MUST SEE!!! 100% ()

Milan-K

Hodnotím jako remake: předčil svého předchůdce, ale poctivě čerpal z jeho charakteristických kladů - pro mě dvouhodinová "jízda". Pokud bude dvojka, tak na 90% neudrží tak dobrou PŘÍMOČAROU zábavu. ()

michalEm

Mnoho užívateľov ma teraz určite znenávidí, ale, čo už... Jeden z najzbytočnejších filmov, ktorým som len zabil čas. Okrem jazdy v MEGA kamióne... NIČ. Aspoň keby tam bola nejaká snaha o silnú lovestory medzi postavami, ale nechce sa mi veriť, že na tento shit bolo treba až troch scenáristov. Mám rád týchto hercov, mám rád akciu na báze komiksov a naháňačiek a sci-fi, ale tento film by nezacránil ani Chuck Norris. 2 hviezy len za kreativitu a efekty. ()

F_Sanchez

Vizuálně naprostá pecka, říkají to všichni a je to bezpochyby pravda. Ale těšil jsem se na Maxe, šíleného Maxe, ale ten tam hrál v poklidu druhý housle, klidně se to mohlo jmenovat Mad Furiosa, takže o hvězdu míň. Ale i tak to byla velice pěkná letní oddechovka. Jo a Tom Hardy se na Maxe nehodí, není vůbec mad. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)