Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Naganes

Šel jsem na nejděsivější film, ale čekalo mě zklamání v podobě krváku podobného dřívějším dílům. I když je pravda, že krvavé scény byli dokonale propracovány, ale postavy a ten příběh mě moc nezaujali. ()

Shredder

Keby sa radsej zamerali na slubovanu desivost a nie gore, mohol to byt vynikajuci horor. Simplicitny scenar podobne ako v povodne verzii neprekaza, neskutocne priblble chovanie vsetkych zucastnenych postav vsak ano. Natocene to nie je zle, niektore sceny su ozaj posobive a ja som celkom spokojny. PS: Chcel by som vidiet, jak sa pri pozerani Evil Dead tvaria slabsie povahy. ()

TSZ

Z Evil Dead jsem měl docela obavy, které se však (alespoň zčásti) nepotvrdily. Jedná se o horror klasického střihu, tedy o démonech, zlu, čarodějnictví, kde jsou herci pouze rekvizity a jediné, co diváka zajímá, je kdy a jak která postava zhyne. Pro puberťáky asi brutální jízda, pro člověka, co už pár horrorů viděl docela příjemná vzpomínka na časy sledování béčkových horrorů na starých videokazetách. Zajímavý bonus pro českého diváka v podobě slova KUNDA. ()

Marty7CZ

Dost jsem se těšil, ale fest mě to zklamalo. Ani náhodou jsem nebyl hnusně vyklepnutej, když rukou pomalu odhrnoval závěe ve sprše, jako u Raimiho pecky. Hrdina vůbec žádnej a hlavně mě byli všichni ůplně šumák, což je velká chyba. Takže snaha se cení, ale fakt bída... ()

vZeč

Silné čtyry. A kdo říká, že v těch hektolitrech kečupu už neni to Raimiovský amatérsko mládežnický nadšení, musí bejt slepej. Díky nemalé změně produkčních možností se koná intenzivnější zážitek než u originálu a nevim, co víc chtít. PS: Odolnost postav je level turbo. Co taky čekat, když máte k dispozici pět postav a máte chuť na nich vykonat víc gore než na těch stovkách vojáků z Hvězdný pěchoty, že? Chudáci ()

goodnic

Tenhle film by chtěl bejt tak hrozně cool a masakrózní. Chvilkama se mu to i daří, ale tak zkurveně idiotský postavy jsem teda už dlouho neviděl. Pokaždý, když se někdo blíží k alespoň částečnému ukončení všeho, například ten bratrčurák skoro zapálí celej barák i se zkurvysestrou ve sklepě, ale ona ho ROZBREČÍ! Ta samá kráva, která už předtím skoro zabila jeho kamaráda, postřelila ho a celou dobu skrz ní mluví JINÝM HLASEM nějakej démon. Další kravina je postava Erica (KUNDA PRAYER) kterýmu je zaražen střep docela blízko srdce, je pobodán injekcí, která se mu pod okem zlomí, je do něj vystřílena polovina zásobníku hřebíkovačky a ON POŘÁD ŽIJE a je schopen docela fyzicky namáhavých činností! Do toho se občas ozvou sirény! Ano, jen tak z prdele, protože to přece dává smysl, že jo. Nejdřív jsem si myslel, že ty zvuky vydávají ty démoni, ale ono se to ozývá tak nějak randomě. Autoři si taky myslí, že jsme stejný idioti jako postavy z filmu, protože nám občas i vysvětlí něco, co by nám nikdy nemohlo dojít! Třeba že ten spálenej sloup bude asi ten samej, co sme viděli ve flashbacku, TO BY MĚ FAKT NENAPADLO! Radši nechte probliknout záběr na hořící sloup, kterej - NO NÉ, JE FAKT TÍM SAMÝM SLOUPEM? Wow. Achjo. Ale jako musim pochválit, že po vizuální stránce je to celkem fajn. Tak. ()

martinnn11

Totálna šialenosť od začiatku až do konca. Bol to poriadny brutal a ani chvíľu som sa nenudil. Jednu hviezdu uberám za naivitu hlavných postáv. ()

Kozy9

Na Evil Dead som sa tešil. Nielen pretože som si vychutnal všetky tri (ak sa počíta aj Armies of Hell) predchádzajúce časti, ale taktiež som menší fanúšik remakeov starých hororov. Dúfam, že nemusím hovoriť ako veľmi som sa sklamal. Evil Dead nemá ani kvalitné prvky moderných hororov (ako sú mama, insidious, sinister) a taktiež nemá ani tú iskru starých klasík, čo nás tak bavila. Je to proste horor bez nadčasovej či nostalgickej hodnoty. Jediné pozitívum sú podarené masky no v čokoľvek inom je slabý ako zle vyluhovaný čaj. Postavy sa správajú veľmi nelogicky a proti srsti (no nanešťastie nie komicky ako v predchodcoch), hudba je ažmoc klasická, bez zapamätateľných tónov, spád je až moc rýchly a aj napriek tomu nezáživný, vlastne ani nevite poriadne o hlavných hrdinoch, dej je povrchný a neprináša ani štipku nového, akoby režisér nemal zmyseľ pre točenie strašidelných snímkov (kvalitu nahrádzajú iba potoky krvy), záver nie je vôbec výnimočný. Zhrnutím všetko, čo sa dalo pokaziť sa takmer aj pokazilo, a jediné čo bolo naozak prepracované bola reklamná kampaň. Dosť veľké sklamanie tohto roku: 45% ()

Lilien

tak originál to nieje, no napriek tomu sa jedná o dôstojný remake. Brutálne nechutný, extrémne krvavý hororový zážitok. ()

Zombiepod

Ako remake klasického hororu, ktorého fanúšik nie som, v istom zmysle zbytočný film, pretože podobných kúskov je v dnešnej dobe halda. Sťažovať si však nemôžem. Evil Dead pôsobí celkovo ako prvotriedny béčkový horor, ktorý si však od začiatku dokonca drží neuveriteľné tempo, napätie občas trhá žily, goru je tu toľko až sa slabším povahám urobí nevoľno, a niektoré scény (a nie je ich málo) sú fakt neuveriteľne štýlovo nakrútené (finále pochopiteľne kraľuje). V rámci hororov však pre mňa jednorázový zážitok, na ktorý si síce rád zaspomínam, ale nič viac. ()

TommyDiamond

Známý příběh lesního ducha, který opět ožil, aby mohl děsit novou generaci diváků. I když trailery slibovaly mnohé, mě samotný snímek nepotěšil. Místo abych se filmu děsil, připadal jsem si jako na jatkařském festivalu, kde řezníci sovětského svazu předvádějí, že živé maso se dá od těla oddělit i jinak než nožem. Shrnuto slovy klasika; málo je někdy více. ()

Dampfer

Horor... když u tohohle žánru nenajdete napětí, nuže, dobrá. Jedná se pak o horor založený na krvi a nechutnostech. Ale malý problém, z nechutností mi není na blití, všechna ta krev, zuby a odřezané lícní svalstvo jde úplně mimo mě. To že přepracovaný Evil Dead nenabídl solidní strašidelný příběh a byl plný klišé jsem čekal, avšak naprostá netečnost k tomu krveprolití a ani jediné leknutí? Totálně prázdný film o ničem. Jedna hvězda za to, že k těm mým odpadovým hrůzám ještě nepatří a pěkně se dívalo se srdeční zástavu mého spoludiváka při scéně rozřezávání jazyka (jež mne nechala naprosto chladného, což asi neměla). ()

ANTYCHRYST

Určitě nechci srovnávat tento film s původním kultovním veledílem :) beru to jako samostatnej film. V rámci žánru, mě to celkem uspokojilo, krve hodně, nějaká ta část těla uřezaná, posedlé dívčiny, strašidelná chajda. Konec na moje gusto moc zmatenej a překombinovanej. Určitě se dalo vyžímat více kvality. Dobrej zvuk musím pochválit. 70 % ()

Miagy

Na film sa asi nemusíme pozerať ako na remake , pretože to s pôvodným hororm nemá takmer žiadnu spojitosť. Takže neviem, či chceli natočiť lesného ducha ako remake filmu ,alebo ho cheli natočiť inak, lepšie s novodobými efektami. Tá druhá možnosť sa mi pzdáva viacej. Z filmu som bol nadšený a podľa môjho názoru prekonal svojich predchodcov. PLUS: nepríjemná atmosféra lesa, chaty, daždivé prostredie, dostatok hororových scén ( hoci množstvo lakačiek) ale ! a to v hororch často nebýva - "dlhé zábery" na strašidelné postavy. ( Väčšinou sa vo filmoch mihne nejaká postava, duch a podobne ale v Lesnom duchovi sme dostali plnú dávku), efekty, herecké výkony Mii, záver. MINUS: samozrejme nechýba nelogickosť v správaní postáv, chýbajú emócie, postavy sú nevýrazné ( hoci niektoré zahrali vynikajúco). ()

Newman_xf

Původně jsem chtěl napsat něco ve smyslu, že pokud bych neviděl originál, dal bych 4*, takhle jen 3*.. ale čím více nad tím přemýšlím, tím více spěji k názoru, že v dnešní době špatných a předvídatelných hororů si to nezaslouží stejné 3* jako ostatní ****.. Nádech originálu prostě nejde smazat, což je dobře (ale spíše to poukazuje na kvality originálu) a ačkoli jsem znal pointu, byl jsem zvědavý, jak se autor popere s jednotlivými částmi. Nenudil jsem se a zklamán jsem nebyl. Originální Evil Dead byl první horor, který jsem viděl a noční můry z něj mám dodnes, to místo v srdci mu bude patřit navždy :)) Proto nelze odolat této připomínce. Je tento remake zbytečný? Ano je, ale v rámcí dnešní produkce prvoplánových hororů jde pořád o výrazný nadprůměr. Chvílema se zdá být chování postav až dementní, ale já osobně jsem se nemohl zbavit pocitu nadsázky. Tento film tak lze úspěšně doporučit především těm milovníkům hororů, pro které je originál "moc" starý. Pro neznalého diváka to může být šokující a vy znalí vězte, že si přijdete na své. ()

misar3

Klasický béčkový horor. Hlavní hrdinové dělají neuvážené až idiotské kroky, které vedou k jejich záhubě. Původní lesní duch měl něco do sebe, toto byla snesitelná jednohubka, kde do poslední chvíle nevíte, kdo je vlastně hlavní hrdina a zda-li vůbec někdo přežije. Ostatně, to vás ani moc nezajíma, je jedno kdo bude další. Bruce Campbell měl alespoň charakter a člověk měl určitou potřebu mu fandit. A jedna otázka na závěr... Kam zmiznul ten zraněný pes? ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016