Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

Batman

Neuvěřitelně vtipně pojatá podívaná která paroduje superhrdinské komiksy a ke všemu k tomu hraje AC/DC,Blackh Sabbath atd..Určitě lepší než konkurenční Já, Padouch. ()

TuristikaJi

Megamysl je prostě nezapomenutelná pohádka. Animovaná komedie doplněna skvělým dabingem Petra Rychlého vše suprově doplňuje, a proto u mě za pět hvězd. ()

bjehna

Tenhle animák žeru nejen kvůli skvělý hudbě, ale vážně i kvůli vtipnýmu pohledu na zlouna, co konečně vyhrál aby zjistil, že prohra je to, co ho vážně baví. ()

P@\/EL

Povedený animák, který vsází na hrdinu, který je sice záporný, ale k němuž si sympatie získáte již od začátku. Film má pár opravdu vydařených nápadů. A zejména díky triku s převtělováním nám přichystá několik zajímavých zvratů v ději, jež přispívají k dramatičnosti příběhu a rozhodně diváka nenudí. Konec konců celý příběh je pěkně vymyšlený. A tvůrce taky nelze jinak než chválit za parádní soundtrack. ()

Pythonator

Lidé tu píší, že se moc nezasmáli. Zajímalo by mě, co je normálně pobaví. Hodně jich tu píše, že je to ubohé v porovnání s Na vlásku, Jak vycvičit draka, Já padouch a jinými animáky. Tomu faktu se já směju skoro stejně tak nahlas jako při sledování Megamysli. Vždyť Megamysl nakope všem zmíněným animákům prdel. Má nápad, má vtip, má dějové zvraty, je dospělejší, vyzrálejší a vůbec ve všech směrech lepší. Celé je to navíc zpečetěno nesmrtelnými rockovými hity. Já řadím Megamysl mezi tu nejnápaditější a nejvtipnější elitu mezi animáky, kde mám Shreka, Dobu ledovou či neprávem opomíjeného Ranga. ()

Tomik9

Animovaný filmy moc nemusím, ale Megamysl je něco extra. Příběh není nějak neobvyklý, ale postavy jsou skvělý, především tedy Megamysl je velmi povedený a také Poskok je výborný. Co mne na filmu, ale nejvíce baví je ten humor kombinovaný s peckami od AC/DC, Guns Roses atd... ()

DBSMC

Chci znát osobu, která by si nechala ujít jakou-si modrou existenci s nepřirozeně velkou hlavou, která se díky šikaně kvůli své odlišnosti stane padouchem, která je ve skutečnosti větší dobrák než samotný superhrdina a která se zamiluje do dívky s (naštěstí) standardní barvou a k tomu všemu skvělý vypalovačky jako Ozzy Osboune, AC/DC a mega dalších! Dětem, dospívajícím i dospělým se tohle prostě nemůže nelíbit. A možná si z toho i něco odnesete. ()

Zrzka82

Tak musím říct, že ne úplně zajímavý trailer filmu uškodil a já ho viděla až po letech a po několikáté opakovačce v TV. A neskutečně mne nadchnul. Pro odpůrce amerických komiksů a superhrdinů se film stal skvělým rozbouráním klasického tématu, který jemně pracuje s dokreslením opravdového charakteru "hrdinů" a ukazuje, že hrdinou může být i padouch, a že padouch je jen nepochopený a osamělý nešťastník, kterému společnost nikdy nedala šanci ukázat, co v něm doopravdy je. Líbí se mi, že pohádka sebou nese symboliku vlivu předsudků a škaltulkování do společenských tříd, jako se tomu bohužel děje v komunitě dětí již na prvním stupni ZŠ a tak malého i velkého diváka Megamysl donutí k zamyšlení, jestli se na někom také nedopouštíme zbytečných předsudků. Animák je to ve skrze milý a vtipný, se skvělou animací a perfektně vybranou hudbou. A rozhodně se dá vidět po čase znovu. ()

Sansnom70

Zajímavá zápletka, kdy se záporák stane nakonec idolem. Kdy superhrdinu, už přestane věčně všechny zachranovat. Kdy láska opravdu hory přenáší a kde se experimentovat nevyplácí. Krásný kreslený film se skvělým dabingem, kde si už na začátku myslíte že záporný a hlavní hrdina zemře a vy celou dobu víte jakým způsobem. Ne není to tak. Opravdu skvěle natočené a bavil jsem se já i děti v kině. Doporučuji. ()

lubica1995

Na tejto rozprávke vyrástol môj najmladší syn... A včera.. po rokoch sme si k nej opäť sadli... mám rada tento humor... mám rada keď všetko zapadá a v rozprávke končí dobre.. a tu mi nič s toho nechýbalo... pamätám si, keď sme to pozerali prvý krát, aké som mala predsudky.. podľa animácie ( to bude čo za sprostosť....) ale naozaj som bola milo prekvapená.. ()

Vo3inho

Klenot mezi animáky. Jeden z nejlepších animáků a to hlavně po příběhové stránce. Ano, možná ze mě mluví trochu nostalgie, ale tenhle film funguje na 1 a pořádně rozplanul moji lásku k superhrdinským filmům. Odpovídá na jednoduchou otázku, kterou si asi klademe všichni. Co by se stalo, kdyby záporák vyhrál? Jednoduše by se začal nudit. Vidím tady krásnou paralelu s Batmanem a Jokerem, kteří by bez sebe také nemohli žít. Dabéři taky skvěle vybráni, jak v české, tak i v anglické verzi. Také jsem svým způsobem rád, že se jedná o pouhý jeden film s finálním završením a jednoduchou myšlenkou. Vyprávění retrospektivně také dává filmu nějaký ten šmrnc navíc. Pokud jste ještě neviděli a máte chuť na vynikající a chytrý animák. Víte po čem sáhnout. 5/5 ()

Little_Sawy

Black Mamba, a hóóódně obrovská modrá gebule. Né, šmolkovia to nejsou, a to už vůbec né v černém hábitu a s makovici jak mega nafouklej balón, to už vůbec. To je jen padouch kterej, je zvláštnej v tom že už padouchem být nechce, tudíž se tak krapet zamiloval, a láska dělá divy. Megamind mě vcelku milé překvapil když jsem ho viděla poprvě s bratrancem, můžů říct že je to na dosť podobné latce s Užasňákovými, možná tohle o trochu víc. Takže tenhle animák zaručeně zabaví. ()

Jansuper

To už je tak strašně dávno co sem to viděl, že už si z toho skoro nic nepamatuji 😅. Ale i tak vzpomínám si, že se mi to tehdy celkem líbilo a bavilo mě to,  to si vzpomínám velmi dobře ()

Thalin

Tomuhle animáku se rozhodně nedá upřít určitá odlišnost. Je tu sice spousta klišé pro hrdiny a padouchy naprosto typická, ale co už tak typické není jsou okázalá entreé, které tu Megamind provádí, jeho metalové- goth fetišistické oblečky nebo hudební doprovod jako dělaný na rockový fesťák. A celkově i ta myšlenka, že zlo bez dobra vlastně nemůže fungovat a být jen padouch bez svého protivníka je to tak trošku nuda, je tu provedená víc než dobře. ()

CrazyAdinn

Snímek, u kterého se pobaví malí i velcí. Šťastný konec nesmí chybět a postavičky, se kterými se částečně ztotožňujeme. Tak se to dělá. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku