Wade

Zdrojový kód mi připadá jako jedna smyčka přehrávaná pořád dokola s minimálníma úpravami. Film sice trvá jen 89min mě, ale začal nudit už před polovinou a neustále se nuda stupňovala. Žádná sláva Zdrojový kód a u mě to vytáhl jen tak tak na 3 hvězdy. 50% ()

Ceres

Duncan je velmi velmi nadějný režisér, už to dokázal perfektním snímkem Moon. Do Source Codu získal velmi dobré obsazení, i když se ve filmu najde pár chabých věcí, tak výkon Gyllehaala je na jedničku, stejně tak i hudba Bacona. Jen je škoda, že já jsem si tu první půlhodinu vůbec neužil. Naštěstí Duncan má soudnost a nenatahuje to, protože by to jen filmu přitížilo. Za mě jen těch nejpoctivějších 3, i když film má krásné scény (umírající Michelle u bílé dodávky či posledních 8 minut a hovor s tátou). ()

Sany33

Jednoduchý nápad, ktorý bol vo svojej filmovej podobe dotiahnutý do dokonalosti. Do hlavnej úlohy mi Jake Gyllenhaal dokonalo sedí. Priebeh celého príbehu je neuveriteľne pútavý. Priklincuje vás do sedačky a chcete vedieť čo sa stane ďalej. Po neustálom opakovaní sa teroristickej udalosti sa vždy odokrývajú nové fakty o teroristickom útoku. Jediné čo by som hodnotil záporne (Spoiler!) je, že sa príbeh končí tak že Colter zostal žiť v inej dimenzií v ktorej sa mu konečne podarilo odhaliť páchateľa atentátu a tak ptredísť výbuchu vlaku. Oveľa viac by ma potešila smrť hlavného hrdinu ktorý bol vojnový veterán a pri živote ho držal iba virtuálny svet. Koniec by tým nabral dojemnejšiu konúru a určite by bol po hodine a pol plnej akcie dokonalým ukončením. 92% ()

romajz15

Slabší verze Počátku, ale perfektně vymyšlený film s úžasným závěrem. Do posledního detailu promyšlený děj, dobré herecké obsazení, Michelle Monaghan mi kdovíproč připomínala Emmu Stone. ()

lykan9

U tohoto filmu jsem se neubránil srovnávání se Svěrací kazajkou a přesto, že hodnocení bude odemě u obou stejné, tak musím upřednostnit Svěrací kazajku. I tak je Zdrojový kód velmi nadprůměrnou podívanou. ()

klima777

Líbí, moc líbí. A rozechvívá vzpomínky na knížku C. Willis Passage. Obecně je nutno říci, že pod hrubou krustou komerce a návalů amerického patriotismu je ukryt obsah velmi subtilní a křehký. To je také důvod, proč Source Code obstojí. Bez bázně a hany. Mysl je totiž mocná zbraň. A srdci neporučíš... (3,5*) ()

D28

Bombový film! Kvôli tomuto chodím do kina. Konkrétne preto, lebo sa chcem zabávať a neprežívať nudné príbehy z každodenného života.Chcem hrdinu, ktorému verím, držím palce, želám fajn babu a nevadí mi, keď trebárs zachraňuje svet, ak to robí so šarmom a s pomocou sympaťáckych kolegov.Teší ma každé dejové prekvápko, zvlášť nenásilne podané, no a trošku sentimentu ma tiež nezabije.Pre mňa boli dnes skrátka Duncan, Jake a spol. zdrojom dobrej nálady a optimizmu a som nadšená ako dávno nie. ()

svobik

Ekvivalent opravdu kvalitního a chytrého snímku, jemuž plnou palbu člověk dát nemůže, ale s radostí si jej pustí ještě několikrát. Jonesovi bych okamžitě přiklepnul pořádnou áčkovou produkci, bez diskuze. 8/10 ______ P.S. Už dlouho jsem neměl s přicházejícím vyvrcholením tak neodbytný pocit, že konec to celé musí poslat do háje, naštěstí nastal pravý opak. P.P.S. Gylenhaal rozhodně není žádnej macho, ty svoje psí oči si v několika scénách neodpustil ani tentokrát. ()

headcrab

Tak tahle projekce se nezdařila. Když pominu fakt, že okolní banda žračů si opravdu nebrala servítky, je to hlavně plochost scénáře se spoustou klišé, zapříčiňujíc, že mě film vůbec nebavil a v sedačce se nezdravě vrtěl. Jednoduše mě to vůbec nezasáhlo, pro mě jenom další ze zbytečných filmů, kterej mi absolutně nedal nic pozitivního, ba naopak, doprovázel mě na procházce peklem, páč tohle byla jedna z nejhorších kinoprojekcí, jakou jsem cca za poslední tři roky zažil, okolní všudypřítomné chroustání, křoupání, srkání atd. společně s počáteční dějovou "nevědomostí" mě zanechávalo silně rozrušeného a nervózního. Ať tak či tak, předchozí počin Moon je rozhodně lepší. ()

Magniel

Po dlouhé době, co jsem se v kině nudil... A večer nemohl usnout, protože jsem se snažil pochopit, jak to může fungovat. Nejde to pochopit, Neuvěříte, že Source Code opravdu může existovat a fungovat zároveň. Když se ale v tom nebudete šťourat a jen sledovat ubíhající děj, užjete si docela slušný film. ()

blackJag

Duncan Jones pokračuje ve spanilé jízdě a dokazuje, že MOON nebyl žádný náhodný výstřel do tmy... Chytrý thriller, roubovaný sci-fi prvky, vedený v dynamickém střihu, velmi dobře obsazený a maximálně funkčně natočený. Film, který na začátku chytne a až do konce vás nepustí. 90% ()

MI-380

Za klasickou výzvou vojenské laboratorní krysy: "Kapitáne, jenom ty můžeš zachránit svět!" se tentokrát skrývá slušný SF nápad, pěkná pointa a krásné chápající oči Very Farmigy. 70%. ()

ghatos

Přesně to shrnul Cival, nemám co dodat. Někomu se nemusí líbit závěr. Pravda, je trošičku pohádkový. 85%. ()

J-o-k-e-r

Mě to přišlo jako taková rychlá akční jednohubka. Nijak dlouhé, ale překvapivě nápadité a hlavně svižné! Jednoduchý děj (ikdyž přesné vysvětlení systému nechápu :D ), zajímavá zápletka, já se bavil a nenudil. Tečka! :) ()

wenca

Po delší době jeden z těch luxusnějších kousků, závěr hodný zamyšlení ... je ta vytvořená nová uměla realita skutečná? Jsou ty postavy živé nebo hrají svojí roli podle scénáře? A co my? Jsme skuteční .. ? ()

Kurikmoon

Parádička. Film dynamický a zaujímavý až do konca. Herectvo charizmatické, chemia i emócie hmatateľné. Jake, Michelle a Vera boli rozhodne dobrou voľbou. ()

horacko

Bohužiaľ, nedokážem odpustiť tie medzery v logike. Koniec v takejto podobe nebol takým ako by som ho rád videl ja. Aj keď si film držal dobré tempo, a tej akčnosti tam bolo tiež dostatok, mne to nestačilo. *SPOILER* Vznik nového sveta či reality na konci nebol dostatočne vysvetlený, pokiaľ berieme do úvahy, že Zdrojový kód je len počítačový program. Colterove pseudo dožívanie taktiež nepochopené. Sú filmy, kde mi medzery v logike nevadia ( Wanted ), no tu mi to prekáža. ()

Guzo

Letošek je na podobné filmy poměrně bohatý, tak snad se alespoň většině zadaří i finančně, když už se povedou.. Jako třeba Source Code. Asi by to nebyla úplně pravda, kdybych napsal, že je to originální thriller, ale určitě patří k tomu méně všednímu a to je jen dobře. Příjemné herecké obsazení pak jen nahrává tomu, aby vznikl pod Jonesovým vedením jeho druhý velmi dobrý snímek. ()

Gerret

O filmu jsem vlastně nevěděl před zhlédnutím vůbec nic, neviděl jsem ani trailer netušil nic z obsahu filmu, ani obsazení a možná proto mě tak překvapil. Každopádně je to skvěle promyšlené Sci-Fi se zajímavým námětem a dějem až do samého konce. Prolínání paralelních světů se povedlo na výbornou. To že film natočil Duncan Jones, stejně jako Moon, který se mi taky moc líbil, jsem také zijistil až po projekci. Duncan Jones začíná točit velice zajímavé filmy, a já se už teď těším na jeho další film. Hodnocení 90%. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem