Rockerman

Tak to je přesně ten typ filmu, který vás vtáhne do děje a nepustí až se závěrečnýma titulkama. Chce to jen jediné, přistoupit na pravidla hry. A ty nejsou jednoduché. Musíte připustit, že může existovat nějaký paralelní svět a navíc něco jako propojení dvou, už prakticky mrtvých mozků a využítí je k tomu, aby byl vypátrán terorista, ohrožující miliony lidí. Pokud tohle skousnete, pak vás čeká bohatá odměna. Je to totiž velmi dobře natočený příběh, který má spád a v žádném případě nenudí. Závěr je sice i na sci-fi hodně přehnaný, ale člověk to tomu kapitánu Stevensovi docela přeje. Takže lze jen doporučit a hodnocení je vlastně velmi jednoduché, protože jsem se dobře bavil. ()

Darkslayer

Svižný, nápaditý, emocionálny a nenudiaci. Jeden by si povedal, čo viac možno očakávať od nenáročnej večernej zábavy. Dejová línia filmu je v podstate veľmi jednoduchá. Zamotáva ju len premisa samotného zdrojového kódu. Paradoxné je, že práve tá by mohla byť jednoduchšia. V tejto forme mi prišla komplikovaná do tej miery až vyznieva nedomyslene ba až nezmyselne. Neviem, či je to len mnou, ale ani jedno z poskytnutých (naznačených) vysvetlení fungovania zdrojového kódu nedáva zmysel. To je však jediná vážnejšia výtka voči filmu z mojej strany. Gyllenhal to zahral dobre a aj keď bol koniec predvídateľný a taký, na aký sme od hollywoodu zvyknutý vôbec mi nevadil (aj keď drsnejší finish by dával oveľa väčší zmysel). ()

agassi68

Groundhog Day v dramatickom prevedení. Tieto včul moderné premiestňovania v čase a priestore sú mi nie veľmi po chuti. V podstate som sa zameral len na Michelle Monaghan a bez nej dám ešte o hviezdu menej. Celý film čakáte na záver a režisér to vie a preto ho zvyčajne v premiere snahy dodrbe.. ()

char_t

Jasně, herci se snažili a zpracování nemělo chybu... ale všechno už tu bylo! Není tu jediný originální nápad, slibovaný převrat se neobjeví, všechno bylo až příliš jednoduché. Jako pilot k seriálu bych si to dovedl představit, a možná bych i hvězdu přidal, ale takhle musím zůstat na průměru. Být to celé vážnější, tíživější, emocionálnější, mohl by se SC skoro blížit kolegům v podobě Inception, Minority Report a dalším, ale takhle jen zůstává hluboko v jejich stínu. ()

strikeman

Dostalo se mi více, než jsem čekal. Kvalitních "scifíček" nebylo v historii kinematografie nikdy přehršel, nicméně tento, ač na dnešní dobu vlastně komorní snímek, určitě stojí za pozornost. Doporučuji, sirky do očí jsem ani přes velmi pokročilou dobu nezužitkoval;-) 82% ()

Luk Skywalker

Je to ve všech ohledech dobrý film - hudba, příběh, obsazení, děj. Je tu pár chybek, ale nic co by nějak výrazně vadilo, ale přesto k plnému počtu hvězd něco chybí, přece jen se nejedná o originální koncept. ()

xdudka00

Zajímavá myšlenka a pěkně zpracovaný film. Ten konec už byl ale zbytečně překombinovaný. Kdyby to skončilo asi o minutu dřív (stiskem červeného tlačítka), dal bych tomu o jednu hvězdičku víc. Jinak ten, kdo vybíral název filmu, evidentně netušil, jaký je skutečný význam pojmu source code. ()

BOURQUE

Hneď na začiatku je treba zdôrazniť jednu dôležitú vec: film Zdrojový kód nie je „extra veľkou novinkou“ z hľadiska nápadov a príbehu. Niečo podobné sme už mohli vidieť vo filme Inception. Na druhej strane, čo odlišuje Zdrojový kód od ostatných podobných filmov, je „jednoduchosť“ príbehu (do určitej miery), čo vďaka mnohonásobnému (inému) zobrazeniu vypadá komplexne. A ako s tým režisér (D. Jones) dokáže hrať a manipulovať diváka, tak tu začína skutočné umenie. Samozrejme musíme vyzdvihnúť výkony hlavných aktérov (J. Gyllenhaal, M. Monaghan, V. Farminga), bez ktorých by film určite mal slabšie miesta. Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

Andronikos

Vo všeobecnosti mám rád, keď môžem sledovať tisíc a jednu variáciu určitej scény, resp. deja, ale "Zdrojový kód" so svojím vlakom, kontrolou lístka, neznesiteľne milou Monaghan, výbuchom atď. ma napokon predsa len opakovaním unudil. Taktiež lacný happy-end, spočívajúci v náhlom vyhlásení "minulosť je v tomto projekte možné zmeniť", ma nenadchol; je samozrejme asi nemožné chcieť od scenáristu sci-fi filmu, aby mal za každú cenu pevne stanovené reálie zobrazovaného univerza, ale myslím, že mám právo od neho žiadať, aby nemenil pravidlá hry len preto, aby nám vytlačil z oka slzu romantickým šťastným záverom. O tom, že posledných "8 minút" trvá snáď štvrť hodiny, už ani nehovorím. - Príjemný, resp. pohodový film, ktorý však neobsahuje nič extrémne intelektuálne stimulujúce, nič ešte nevidené ani nič, čo by ma ako diváka nútilo vyskočiť v napätí zo sedadla. ()

Smejdik

Mně nevadil ani ten pseudokonec - Jake byl famózní, Michelle Monaghan zdatně sekundovala a příjemně nevadila a Vera Farmiga válela na takovou roli neuvěřitelným způsobem. Velmi, velmi zdařilý sci-fi thriller! ()

J. T. Kirk

Celou dobu jsem se skvěle bavil a nebýt toho konce, možná bych zařadil Zdrojový kód mezi mé oblíbené filmy. Ale i tak jsem spokojený a pokud Duncan Jones zůstane u takových filmů, tak se ještě máme na co těšit. ()

WillyMarks

No musím přiznat, že je to opravdu originální dílo s ještě více zajímavým nápadem a zápletkou. Opravdu jsem nechápal a snažil se pochopit, poznat a hltal to plnými doušky. Jake, je jako vždy skvělý a podal výborný výkon, k němu perfektně vyvážená Vera Farmiga dokonale seděla.. trocha zklamání byla ale u Michelle...nicméně největší kámen úrazu byl Happyend, protože ten mě donutil téměř hvězdu a půl srazit dolů. Spoiler: v momentě polibku a vyprchání času 8min. to mělo skončit a ono toto? no kroutil jsem teda očima i hlavou.. Další moje připomínka směřuje k celému nápadu, protože bych rád věděl, jak to vzniklo, jak se jim to povedlo, proč zrovna tím vyvoleným byl jenom Jake a nikdo jiný??? Jinak celý snímek začne slušným tempem a drží se ho po celou dobu, ale konec mohl být více...takovej...no výbušnější! čili 65% PS: můj 100. koment ()

jirkis

V jednoduchosti je síla. Lehký příběh, brilantní podání....zkrátka skvělý film. Někdy stačí opravdu málo k lidské spokojenosti. Nadmíru spokojen! / 4 a půl hvězdičky. ()

Rikky007

Na Zdrojový kód jsem šel do kina, protože jsem zrovna neměl co dělat. Slyšel jsem o něm jen málo a tudíž nic moc nečekal. Nakonec jsem ani zdaleka nelitoval a o to víc mě film nadchnul. Tak předně hlavní protagonista z Donnie Darka se zase dostal do polohy, která mu vyloženě sedí. Drama je mistrovsky vystavěno a překvapivé procitnutí na konci vás dostane. Vůbec celkově to nepostrádá citlivé hraní s divákem, nutí ho během děje přemýšlet a drží v napětí tak, jak snad žádný film v poslední době - alespoň z produkce USA. K vrcholnému hodnocení chybí jen málo, ale přece jen by to chtělo ještě něco navíc, aby to bylo dokonalé. 4,5* ()

ještěžiju

skrytý spoiler: Hned po úvodu začnete mít jasnou představu, jak to skončí. Pak to začne vypadat, že se odváží neudělat trapný a očekávaný konec a bum .. oni ho udělají .. co k tomu říci ... :-( ()

Ben Nevis

S cestováním časem přicházejí paradoxy a snímku se jim dařilo vyhnout až na ten našroubovaný konec, který nadobro posunul Source Code do škatulky romantických slaďáren. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem