Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JohnCZ

Na první pohled to vypadá na béčkový akčňák, ale dostal jsem trochu něco jiného. Haywire se za každou cenu snaží vypadat jako nezávislé cosi s lehce uměleckým nádechem. Místy to po obrazové stránce vypadá děsně levně, snad až amatérsky a v právě tohle, v kombinaci s umírněnou, ale nekompromisně kontaktní akcí, a uvěřitelnými a po stránce choreografie parádními kousky hlavní hrdinky, působí hodně uvěřitelně a civilně. Vlastně pokud bych si měl představit špiony v reálném světě, tak by nějak takhle mohli možná i vypadat a fungovat. Po stránce kamery a střihu je to hravé, leč nekonzistentní a často to na mě působilo spíš jako kamerové cvičení nadaného debutanta, než jako x-tý film hollywoodského matadora. To mi ale nevadilo. Možná právě proto, že každá scéna nebyla odměřená přesně podle šablony z příručky hollywoodského filmaře, si to udrželo mou plnou pozornost. Co už mě ale tolik nepotěšilo byl poněkud slabý scénář, který je od samého začátku vyprávěn chaoticky a až do poslední dvacetiminutovky jsem netušil, která bije. Herecky je to fajn. Gina Carano díru do světa sice asi neudělala, ale zato nakopala prdel půlce hollywoodské herecké smetánky. A to mi tady vlastně i docela stačilo. ()

joehot

Haywire je dost rozporuplný film. De facto feministická pohádka o emancipované princezně-bojovnici, která zpacifikuje všechny ty "zlé muže" svého života, je navýsost zajímavá Soderberghovým přístupem k látce, kdy neexhibuje a působí až odtažitě. Místy jsem obdivoval estetiku akčních scén (či postavění záběrů skoro jako z počítačových her při automobilové honičce), jenomže pak se v nich začaly objevovat tak do očí bijící blbosti, až to hezké nebylo. A poslední zápas mezi Carano - bijcem/neherečkou a McGregorem - hercem/nebijcem, ten byl spíše k smíchu. Jízda Octavií potěšila :) ()

corpsy

Tak z tohoto, sa ale dalo vytrieskať oveľa, oveľa viac. Aspoň po akčnej stránke. Gina Carano je búchačka a kočka k tomu a zaslúžila si predviesť toho ešte viac. Nepomáha ani pokus o atmosféru v štýle thrillerov 70. rokov, tentoraz v modernom oblečku. Premárnená snaha. ()

Haluzz

Tak teď jen nevím, zda-li je výhodnější žánr podkopávat po vzoru Italů( jako to udělal Corbijn, s vyprázdněním narace a příklonem k westernu) nebo z něj po vzoru Soderberghově udělat Palmerovku/anglickej 70's seriál a kupit jedno klišé přes druhý, v rámci jedný příběhový roviny . Obojí má svěží podtóny a je tu toho spousta k analýze, ale tak jako tak se v tom lehce ztrácí... ()

ConanVJ

Tak tento filmek mě vůbec nechytl. Bitky jsou sice parádní, ale jinak je to celý takový nudný a ani to nezlepšuje zajímavé herecké obsazení. Za Ginu a ty bitky 15% jinak by to byl pro mě odpad. :) ()

Marsik

Hodně známých herců ve velice nenápadném a téměř neznámém snímku, který ovšem není špatný. Současné hodnocení 55% mě neodradilo a ať neodradí nikoho z vás. Protože Haywire je slušný thriller, kterému vévodí Gina Corano, předvádějící opravdu slušný a slušivý výkon. Ano, scénář pokulhává a některé pasáže jsou zbytečně natahované, ale pokud vydržíte až do konce, dostane se vám slušného akčňáku. 70% ()

Tryskomyš

Tento film je naprosto o ničem. Vůbec jsem nedokázala pochopit, o co tu jde. Jediné, co stojí za zmínku, je akční výkon Giny Carano. A Michael Douglas a Antonio Banderas jsou zde zřejmě omylem. Nemají tu pořádnou roli. ()

Seejey8

Zkrat je vlastně o tom, jak holka z MMA branže dává na držku kvalitním hercům. To je ta hlavní myšlenka, hlavní lákadlo, to kolem je jenom omáčka. To mi nestačilo. Bitky byly v pohodě, ale vůbec jsem to tý Gine Carano nevěřil, i když to v reálu fakt umí. Zdálo se mi, že s ní všichni zacházeli při natáčení jemně, protože je to ženská. Víc jsem fandil těm chlapům, než jí (chudák Fassbender). Celý je to takový sirový, příběh mě ani trochu nebavil a hrála tam fakt divná uspávací hudba. Ble ()

JimWayne

Skrat: herecké obsadenie priam dokonalé, réžia v podaní starého mazáka Soderbergha perfektná, ale nie vždy sa podarí aby to bolo aj zárukou dobrého filmu.Jedinú chybu vidím v príbehu ktorý ma nezaujal, prakticky tuctový príbeh do filmového Béčka. Čo mi naopak spravilo radosť boli výborne zvládnuté bitky, len preto dávam dve hviezdy ináč by som zostal pri jednej. ()

selfesteem odpad!

Špatně, všechno špatně, totálně. Nuda neuvěřitelná. Už jsem dlouho neviděla něco tak příšerného. Ačkoliv mám zásadu, dokoukat a pak hodnotit, teď jí moc ráda poruším a do konce se proklikám. Jsem ještě dost mladá na to, abych se snažila pochopit nepochopitelné a uvěřit neuvěřitelnému. Poté, co svou účast v tomto filmu „ukončil“ i Fassbender, rozhodla jsem se dobrovolně i já. Co mě nejvíc otravovalo je naprosto příšerná doprovodná hudba, která je zbytečná, nehodí se ke scénám a navíc je i možná nevědomky dělá legračními. K výrazu hlavní hrdinky a k odhodlání s jakým do tohohle filmu šla mi všechno ostatní přijde jen jako nějaká zkouška filmu a ne film. Nechápu dialogy, nechápu děj, nechápu na tomhle filmu zhola nic ani to, že je někdo schopen dát něčemu takovému 5 hvězd a chválit to. Mně osobně to vůbec jako nějaký film ani nepřipadá. Hrůza hrůz. ()

kikuka

Na prvý pohľad malý, matný film, s hravou sieťou postáv a vzťahov, vypointovaný. Navyše je príjemné sledovať mlátičky, pri ktorých sprvu zarazí ich "neštyizovanosť" či už v zmysle snímania, dynamizácie strihom&hudbou (zvukom), skipped frames, alebo rovno lan(k)ami ako pomôckami pri vypilovanej smooth choreografii. Súčasne však vedenie úderov, kopov, hmatov a chvatov, orientácia v priestore, ktoré sú pekne viditeľné vďaka dlhým veľkým záberom, ukazuje istú surovosť úderu iným spôsobom, než Bourne a jeho rôzne vydarení nasledovníci v kat. A aj B a ďalej. Jednoducho, úplne iný level "fyzickej filmovej bitky". Súčasne je príjemné vidieť hlavnú ženskú postavu, ktorá je a aj sa manifestuje ako "agent" a nie ako jeho ozdoba. A Fassbender do toho. Heh, a nomen omen. ()

MartinezZ

0,5* za kameru a občas reálně vypadající prostředí při těch pár rvačkách, 0,5* za Ginu, která vypadá a umí (hrát jsem ji ovšem, moc nepostřehl). Zbytek je absolutní průser, který měl vyjít MAXIMÁLNĚ na DVD, v kinech ale nemá co dělat, ani v těch nejmenších sálech multikin (ještě bych pochopil Aero apod.). Příběh chybí, postavy jsou zbytečné, rvačky bez kapky krve (asi PG13 - ne, že bych krev vyžadoval, ale při těch ranách je s podivem, že se Gině nerozmaže alespoň makeup), zvučná jména mají jen camea. Příliš dlouhé na to, že se NIC neděje. Extrémně dlouhé záběry mají navozovat atmosféru reálného pronásledování, reálného útěku apod., ale já usínal. V kině jsem usínal. V mnoha momentech jsem si představoval, jak přeskakuji po kouscích pomocí FFWD. Jako studentský film, kterému se záhadně podařilo do filmu zlanařit plno známých jmen a obličejů, je to perfektní a tvůrci mají budoucnost. Jenže on to studentský film není. Je to uspávací brak, který do kapsy strká ve všech ohledech i Colombiana (tedy snad jen krom hrdinek, ty jsou si rovny). ()

Wysch

Soderberghova pocta... komu vlastně? Tenhle film je složitější, než se může z příběhu zdát. Scénář je totiž samozřejmě jednoduchej (a když se snaží manévrovat diváka do komplikujících kliček, utápí se sám v sobě), to složitý je tady ale určitý řemeslo. Soderbergh není rutinér (však v jeho podání nevznikají rutinní filmy, ať už jde o emancipovanou ženskou, skupinu zlodějů snažících se něco ukrást nebo někoho podvést, nebo o tom, jak to vlastně vypadá s drogovou mafií, že jo), má určitej precizní styl, který v posledních letech kupí hromadu filmů. Které sice jsou scénáristicky velice průměrné, rozuměj, nejedná se o žádný vrstvení různých rovin příběhu, ale jsou řemeslně neskutečně... precizní. Audio, video, akce, rytmus, střídání a sloučení těhle elementů, to zkrátka Stevenovi nedělá problém a pracuje s nimi tak efektivně, že nepotřebuje ruční kameru a zběsilý střih, aby navodil zdání reálného útěku. Gina Carano (kde proboha byla, že se objevuje až kolem svojí třicítky?) je zkrátka postavou, která vycucává všechno ze současného akčního žánru (Bourne, novej image Bonda, Taken...), ale nepotřebuje k tomu zvýrazněné přednosti jako Lara Croft, aby dokázala, že zkrátka ten sex-appeal má a poradí si za každý situace. A nejsmutnější na tom je, že ty přednosti sakra má. Tahle holka má ode mě hvězdičku navíc, ať už má šaty, džíny nebo maskáče a na ksichtě kamo barvičky, pořád jí to děsně sekne a tu roli ji prostě žereš. A když ne, jsi ženská, nebo chlap, kterej nesnese, že ženská ho může i přeprat :) Výtečná hudba (hraje btw. pouze mimo souboje) nastoluje feeling přelomu 80. a 90. let a přitom vlastně je k uzoufání moderní, skvělý nazvučení a výborná výprava (prostředí jsou cool a přitom se tvářej fakt reálně), minimum střelby (začátek a konec?), charismatická hlavní hrdinka, která sama skope několik elitních zabijáků i policajtů a ten jednoduchej scénář vlastně ve výsledku dělají ohromnou Soderberghovu poctu osmdesátkovýmu akčňáku, moderní akci a lá Bourne a ženskosti samotný. A Gina Carano, to je můj novej objev, dámy a pánové. P.S. Antonio Panděras je mrtě cool, stejně jako další křoví okolo (Tatum a McGregor - hlavně Ewanův poslední štěk je dobrej; Douglas se moc nepoved; a Fassbender, jehož obličej mezi stehny sexy "agentky" taky nemá chybu). [filmový seminář FF UK] ()

SaNcHeZ_cz

Dannyho parťáci bez Dannyho a vlastně i bez parťáků. Steven Soderbergh servíruje vcelku vydařenou akční jízdu, která se sice snaží přislíbit více, než nakonec dokáže splnit, avšak fakt že se jedná o příjemnou a rychle utíkající akční hru kočky s myší se sympatickou hlavní hrdinkou a zástupem známých tváří snímku uznat musí každý. Ta trocha invence v rámci formální stránky odlišující Zkrat od konkurence u mě zafungovala a nebudu mít problém si tohle někdy v budoucnu zopakovat. [70%] ()

CBD

Steven Soderberg se pokusil natočit svižnou akční podívanou s nepříliš obvyklou hrdinkou, ale výsledkem je nevýrazný, nevyvážený a zbytečně chladný film. A z jeho největšího trumfu, hlavní představitelky Giny Carano, se stala největší slabina. Téhle bourneovce v sukni chybí příslovečná jiskra, kterou by mohla dodat právě představitelka Mallory. Namísto důvěryhodné psychologie postav tak nastupuje nepříliš složitý akční skoro-nářez, ze kterého si za půl roku budete pamatovat pouze to, jak nějaká ženská vytřela s Michaelem Fassbendrem, Channingem Tattumem a Evanem McGregorem podlahu. ()

Lamiczka

Jedna žena. Mnoho zajímavých mužů okolo ní. Ona je smrtelný zabiják, pánové si ovšem v ničem nezadají. Dohromady to dělá hodně koukatelnou akční podívanou. ()

Riddick77

Sterilní zívačka, která je sice osobitě natočená, jenže to je její největší problém - hned v závěsu je prostoduchý scénář. 4/10! ()

nirvanafan

Šla jsem do toho kvůli obsazení a to je také jedna z mála věcí, která na tom stojí za to. V záplavě známých jmen si určitě zaslouží pozornost i hlavní protagonistka Gina Carano, která zde mohla skvěle zužitkovat svoje zkušenosti s bojovým uměním a dokážu si ji představit v podobném typu rolí i v budoucnu. Anorektičky prohánějící se obvykle v akčňácích v porovnání s ní působí trapně. A to je všechno, co se na tom dá pochválit. Zápletku si asi někdo vycucal z prstu za deset minut a film mi dal pocit, že na ní stejně příliš nezáleží. Většinu času se tu běhá, bojuje, telefonuje a tak pořád dokola, přičemž to není nijak zvlášť zábavné. Ano, kamera se při akčních scénách neklepe a střih není epileptický. To je sice hezký, ale ta obsahová vyprázdněnost je prostě k uzoufání. ()

vorheese

Haywire...aneb konečně odpověď na otázku, proč se mi nelíbil Bourne. Čert vem příběh, který je v obou případech stejně předvídatelný a stejně plochý. Soderbergh to ví, a proto příběh redukuje na minimum. Naopak na maximum vysoustruží atmosféru a herecké výkony. A to bez otravných berliček á la "coolově" rozklepaná kamera. ()

ABLABLABLA

No jako nic moc teda....Viděla jsem akční, viděla jsem Sodebergha, viděla jsem řadu známých herců...řekla jsem si, to bude dobré, ale vznikla z toho hodina a půl nudného vyprávění, o tom jak se snažili zlikvidovat jednu agentku, která...buďme upřímní...ani nebyla příjemná, jakože fakt G.Carano bych nepovažovala za sexy agentku. Naprosto předvídatelné okamžiky, až jsem měla chuť ten film v půlce vypnout. Slabé 2* ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)