Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

jafuska

politický film s kampaní na guvernéra USA s hercem George Clooney, film, který není jen o politice, ale i o vztazích mezi lidmi kolem kampaně, délka byla akorát, lepší průměr, a to jsem si nemyslela, že tento herec dokáže hrát i vážnější role, a on to dokázal, jaké milé překvapení, ()

miki68cz

Nesnáším politická dramata, nemám rád politiky, americká politika je mi fuk, nerozumím jí. Co ale vím je, že dobré psychologické drama se dá zasadit do prostředí politiky a když dáte hlavní role momentálním potencionálním špičkám hereckého nebe můžete dosáhnout úspěchu. Gosling "Bůh" chodí a hraje jako Henry Fonda, Hoffman je sázka na jistotu a Clooney vsadil sám na sebe, což taky zrovna nešlápl vedle a myslím, že platformu politikého dramatu pouze využil k velice dobré psychologické zápletce. Tenhle film DOPORUČUJI i Vám mně podobným, kteří politiku nemusíte. ()

Unka

70 % Měla jsem trošku větší očekávání a čekala jsem tedy více emocí a napětí. Přece jen všichni včetně mého oblíbence pana režiséra označují film jako (politický) thriller. Musím ale říct, že nejen díky němu se mi Ides of March ale zamlouvali, i když si nemyslím, že má moc velké šance uspět při udělování nějakých významných cen. Napětí tam přece jen bylo a při scéně v kuchyni to s vámi pěkně cloumá: co funguje nejvíc, je totiž to, o co tu hlavně jde: Goslingův vývoj a přerod ze zkušeného, leč mladého a poctivého kluka, v cynického skoropolitika, jehož jediným motorem je skutečně už jenom ta kariéra a peníze. Sám je ve své roli perfektní (i když na Oscara to není) a George v roli kandidáta na prezidenta taky - zvláště ta jeho dvojjakost, které se dočkáme v té kuchyňské scéně, je pro jeho dosavadní filmy a role nezvyklá a dost mu sedne. (A sedne mu i ten přibývající věk, mimochodem.) Coby režisér myslím taky předvedl a dokázal, co mohl - film má švih a spád, i když je tu pár scén, kdy se moc kecá a málo jedná, ale to se u tohohle žánru dá očekávat a asi se tomu nedá vyhnout. Jen mu prostě k dokonalosti chybí víc překvapivých momentů (např. to, jak skončila Evan Rachel Wood, mohlo být zpracováno více dramaticky) a něco, co ve vás nechá nezapomenutelný zážitek - který tu není. V rámci žánru určitě ale nadprůměrný film s velmi dobrým obsazením. ()

Kellerman

Vlastně zklamání,když si uvědomím,že Ides of March jsem řadil do pětky nejočekávanějších filmů letošního roku.Na Ryanovi Goslingovi sice pořád nevidím ten mimořádný talent jako ostatní,ale George je nejvšestranějším tvůrcem současného Hollywoodu a film,který režíroval,napsal a ještě v něm hraje jsem si nemohl nechat ujít.Dny zrady jsou však nevyčnívajícím politickým dramatem bez jakéhokoliv divácky vděčného nebo zapamatovatelného momentu,které si plyne svým tempem a nedá divákovi skutečnou šanci,aby se na něj během sledování (alespoň tedy prvního) skutečně napojil a užil si jej.Takhle nějak si představuji profesionálně odvedenou práci bez přidané hodnoty a po dvou prvních výborných režijních počinech začínám mít pocit,že jako režisér není George zdaleka tak variabilní,jako herec. ()

Alca

Jediné, co můžu říct: nuda, nuda, nuda. Už na začátku bylo jasné, o co půjde. Nic nepřekvapí, nic nezasáhne. Jednou vidět a dost. ()

alpeew

Je možné a vlastně reálné, aby kandidát na prezidenta byl normální člověk, který kromě toho, že je politik a veřejně činná osoba, musí být zároveň charakterově čistý - zkrátka, že obyčejným člověkem vlastně být nemůže? Ze zákulisních hrátek prezidentských primárek je vidět, že to možné není. Vždycky lze na druhého něco vyšťourat, něco, co by se - idealisticky - s funkcí hlavy státu - nemělo slučovat. Záleží jen na tom, kdy se k tomu okolí dostane nebo sníží. Kdy se ta pověstná loajalita stane účinnou zbraní pro boj nejen s protistranou, ale i proti tomu, kdo hru začal. Kdo může vyhrát? A může vůbec někdo vyhrát? Hra na pravdu končí tam, kde je pravda využívána ve vlastní prospěch a nakonec žádná pravda neexistuje, protože jsou hajzlové všichni...politika pro slušné lidi není a dle tohoto principu být ani nemůže. Clooney letos vážně exceluje! Za Děti moje získává ocenění, ale ještě víc pozornosti si zaslouží film Dny zrady. Jako kandidát na prezidenta má uvěřitelné charizma, a jak se zpočátku zdá, ani žádné slabosti, kromě obvyklých slibů. Tým kolem něj – hlavně dvojka týmových poradců Ryan Gosling a Philip Seymour Hoffman - pracuje tak tvrdě jak tato vysoká (a tvrdá) hra vyžaduje a jak dobře je napsán scénář. Skvělá hudba, kamera a střih a další skvěle obsazené role (Paul Giamatti, Marisa Tomei a Evan Rachel Wood) dohromady fungují téměř 100%. Na nadupaných 95% ()

MyrnaAlec

Mladý nadějný idealista a politická praxe. Nejdřív se zdá, že ho vyšoupli ze hry nefér, aby jim to vzápětí pěkně vrátil. Snad nikoho nepřekvapí běžná praxe jako je kupování si hlasů a marketingové čachry. V Rusku by se podobný film jistě nenatočil. Ryan je skvělý , obsazení jakbysmet. Zápletka se svedenou stážistkou je trošku očekávaná, ale přesto hodnotím maximem. Clooney jako režisér = Pan režisér. Malá vsuvka pro neznalce způsobu volby amerického prezidenta : prezidenta volí sbor volitelů, jejíž hlasy musí kandidát získat postupně i v jednotlivých státech. Každý stát má odlišný počet volitelů /podle lidnatosti/ , tudíž některý stát je důležitější než jiný. ()

Verunka84

Tohle se Georgovi povedlo. Ryan Gosling je skvely, George Clooney me prijemne prekvapil, protoze jsem proti jeho sarmu pomerne dost imunni. Ale i tak zajimavy film ze zakulisi velke politiky tak, jak se dela v Americe, tak zvane kolebce demokracie. ()

kymla

Velmi příjemný, politicky laděný snímek. Prvotřídní G. Clooney a přesvědčivý R. Gossling. Film, který neurazí, ale nenadchne a který si klade otázku, zda se chovat v politice lidsky. Jednu hvězdičku dávám za hudbu... ()

ratpile

Není to žádné fyzické drama, není to ani nic s nevídaným přesahem. Přesto je to ale konverzačka tuze příjemná. Velmi přehledně odvyprávěná s dobře vystavěnými charaktery. A hlavně skvěle zahraná. Gosling, Rachel Wood, Saymour Hoffman, Giamatti, Clooney. Už jen na papíře to vydá na pěknou parádu. Nenáročný, přesto chytrý film. ()

SlamLenka

Očekávala jsem víc, opravdu jsem cítila, že to má potenciál, charisma herců se mi místy zdálo poněkud nevyužité, trochu mi v tom chybělo to drama, o které by tu jít mělo, škoda... Na americký film se mi to celé zároveň jevilo docela málo americké, i když scéna na pozadí gigantických pruhů a hvězd nechyběla. =) ()

arkis

Sex, kariérizmus, lojalita a korupcia v zákulisí najvyššej politiky. Predlohou tohto politického trileru sa stala divadelná hra, čo je poznať najmä na precízne vygradovaných dialógoch. Clooney drží režisérsku taktovku pevne v rukách, príliš neodbieha od ústredného príbehu a sústreďuje sa na maximálne vykreslenie charakteru hlavných postáv. Ryan Gosling, ktorý je takmer v každej scéne, je pre ostrieľaného Clooneyho plnohodnotným partnerom a jeho prerod z nadšeného idealistu na bezcitného manipulátora je naozaj presvedčivý. Ešte jeden postreh: tematicky veľmi trefne načasovaná slovenská premiéra. ()

HChinaski

Moje druhé setkání s Ryanem Goslingem a druhá ´´one man show´´ tohoto kanadského herce. Ides of March není nijak originální, ale přesto jde o zajímavý politický thriller, kde se to jen hemží skvělými herci. Politické tahanice se nejedou jenom ve Strakově akademii a IoM ukazuje, že souboj o nejmocnějšího muže světa je teprve silná káva. Georgově režii se nedá nic vytknout, ale scénář postrádá větší tah na bránu.60% ()

sannyve

Klobúk dole pred Ryanom Goslingom! Zhostil sa svojej úlohy bravúrne. Pri ňom ešte aj starý dobrý George vyzerá ako šedá myš. Od názvu som síce čakala trochu viac, predsalen to nebola zrada, len zvedavosť. Ešte šťastie, že jediným citovo vydieraným tu bol George a nie moje divácke oko. ()

Karda

Ach ta krásná věda-politika.Esence toho nejhoršího,co v člověku jen může být.Tady dosahuje svého pravého významu slovo "pokrytectví".Je ovšem pravdou,že téměř do poloviny jsem se nudil a ztrácel.Pak ,ale najednou vezme film obrat k té osobnější stránce protagonistů a tam už začíná atmosféra notně houstnout.G.Clooney jen potvrdil svojí režisérskou kvalitu předešlých snímků.Pro mně 4*+. ()

MaxForValue

Scenáristicky perfektne napísané, režíjne i herecky dobre zvládnuté divadlo s niekoľkými pár divadelnými postavami - Clooney odvádza tradične dobrú prácu, z Goslinga sa rodí absolútna špička - jedinú výhradu mám k trochu neprehľadnosti a prekombinovanosti celého deja, to, čo si však cením je, že aj na prakticky 95 minútach dokázal Clooney stvárniť prerody všetkých významných postáv smerom od bodu A do bodu B, menovite v prípade Goslinga, jeho samého, Tomel, Giamattiho aj Hoffmanna. ()

LukKon

Dráma z prostredia politiky opisuje ako funguje "najlepší" politický systém na svete. Film ale pôsobí nedotiahnuto, nesmelo s nevyužitým hereckým potenciálom. Možno som trochu viac kritický, ale myslím že oprávnene, keďže herecké esá ako Ryan Gosling, George Clooney a Philip Seymour Hoffman hrajúce tri ústredné postavy po väčšinu filmu zo seba nevyžmýkali viac ako priemerné herecké výkony. Prvé dve tretiny filmu tak pôsobia fádne, divák sa len ťažko stotožňuje s hlavnými postavami a zaujímavé rozuzlenie prichádza až príliš neskoro. ()

gicous

Clooney tne do současných politických elit v USA. Ať demokrat nebo republikán, každý je prohnilý až do morku kostí. Jednotliví kandidáti zaměstnávají svou vlastní armádu porádců, kteří se snaží zmanipulovat veřejné mínění ve svůj prospěch, ať to stojí, co to stojí. Podobné filmy jsou nesmírně cenné, protože ukazují obyčejnému člověku, co se děje v zákulisí, a co je skryto jeho zraku. Snímku suverenně kralují Gosling a Hoffman, kteří naprosto bezchybně ztvárnili dva žraloky, jenž si jdou tvrdě za svým. Clooney se tentokrát jako herec drží stranou. Režisersky to je podané celé velmi minimalisticky a připomíná mi to Dobrou noc a hodně štěstí, kdy podobně minimalisticky vykreslil celonárodní americký problém 50 let. Ve Dnu zrady nenajdete žádné hrdiny, ti v politice nejsou. Je plný lidí, kteří neváhají pro moc obětovat ideály, čestnost, loayalitu, lásku, přátelství a další kladné hodnoty. Clooney nabízí svůj vlastní neradostný pohled na politiku, a já s ním jsem v tomhle zajedno. ()

morris22

Brilantní příběh podpořený skvělými hereckými výkony, který nastiňuje současné politické zákulisí současnosti. Všechno je jen jedna velká HRA! Nic víc, nic míň...84%. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)