Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke
  • MM_Ramone

Paranormal Activity? To skôr Paranormal Pasivity! Veď sa tam skoro vôbec nič nedeje. Sem tam buchnú dvere, občas niekde niečo zašramotí, alebo sa tak nanajvýš otvoria všetky šuflíky v kuchyni. Už ani prvá časť nesplnila moje očakávania, ale tá mala aspoň aký taký spád a pomerne originálnu myšlienku. Toto pokračovanie je naozaj len zbytočné mlátenie prázdnej slamy. Navyše v tak pomalom tempe, že aj tých osemdesiatsedem minút je veru výkon pretrpieť. Som priaznivec horrorovej tvorby, preto nechcem byť ku „Paranormal Activity 2“ moc prísny. Takže dávam aspoň dve hviezdičky. No ak by som si mal ešte niekedy pozrieť tento film, tak jedine jeho posledných pätnásť minút. Vtedy sa to konečne trocha rozbehne. **(10.4.2012)

• JAn

Prequel, který se pokouší o vytvoření jakési mytologie, se sice i přes značné nedostatky podařilo přijemně spojit s prvním filmem, ale narozdíl od jeho solidního předchůdce v něm už funguje jen málo co. Laciné strašení akorát tak pro náctileté.(17.12.2010)

• Allien.9

"Paranormal Activity"? Za mě spíš "Abnormal Passivity". Záběry na diváky, kteří si po vzoru mistra Beana div nenasazují kelímky od popcornu na hlavu, jsou k smíchu, stejně tak celá tahle grandiózní propagace ničeho. To i "Záhada Blair Witch", kterou nijak zvlášť nemusím, je minimálně o dvě třídy lepší než tenhle bazén-dům-zahrada-bazén-dům-zahrada realitní dokument, který jsem, upřímně, dokoukala jen do dvou třetin, a bojím se, že napodruhé už to nedám ani tam...(15.10.2013)

• Bloody13

Jednička nebyla tak úplně špatná duchařina, na to, že po většinu času byla místem děsu jedna ložnice. V pokračování se některé zajímavé momenty už přenášejí i do kuchyně a obýváku, což nečiní zírání do kamer tolik monotónním. Jako zajímavý nápad mi přišel nastrčení psa, který vždy vytuší blížící se hrozbu. Povedené jsou dvě lekačky, co pro nepřipraveného diváka budou působit možná kolapsově. Napětí by taky nechybělo, a řekl bych, že je ho i víc než minule, jenže pořád je to vaření nastavené kaše, dalšími sequely se může rychle přejíst. Ani konec tentokrát nevyvolá žádný infarkt, natož horlivé diskuze. Při závěrečných titulkách se maximálně podrbete na prdeli, suše řeknete: "Hmm, pěkný", a na to si pustíte další, pokud možno lepší horor. Edit: Ta kaše se fakt přejedla. A to, sakra, brzo!(16.12.2010)

• Madison

K intenzívnemu hororovému feelingu nepotrebujem hordy umelej krvi a úchylných zombíkov, celkom si vystačím s duchárskym strašením a mrazivou atmosférou. Ale musíme si priznať, že narozdiel od jednotky, sa tu vyskytuje podstatne menej napínavých scén a na plnej čiare víťazí zbytočné kecanie a lamentovanie. Na to, že film stál až 3 milióny (!!!), je minimálne klaustrofobický a pravdupovediac, úplne zbytočný.(13.9.2011)

• - Jde o jediný díl série, který na plakátech nemá postavu ducha. (Hal_Moore)

• - Paranormal Activity 2 byl ohlášen nedlouho poté, co šel první díl v roce 2009 do kin. (Hal_Moore)

• - Ze všech čtyř dílů série je zde nejvíce kamer, a to 6. (t.mon)