Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke
  • genetique

Moje očakávania boli po veľmi dobre zvládnutej jednotke pomerne veľké, ale už počas sledovania prišlo aj veľké sklamanie. Tvorcovia sa ani len neunúvali trošku viac si nad príbehom potrápiť hlavičky. Do finálnej podoby pretlačili úplne prelisovaný dej, tie momenty, ktoré robili jednotku tak zaujímavou, boli úplne prvoplánovo prekopírované a tak už nezostávalo nič, len občas sa vyľakať na niektorých celkom dobrých momentoch prekvapenia a slušnými hudobnými motívmi. Postavy a ich zmýšľanie a správanie sa úplne vymykalo realite a triezvemu úsudku a rovnako sa mu vymyká aj vedomie, že už teraz vniká tretia časť. 50%.(15.2.2011)

Patřím mezi fanoušky prvního dílu a tento druhý díl není přímo zklamáním, ale.. Prakticky se jedná o to samé, což po chvíli začne dosti nudit, a přestože si autoři šikovně pomohli ve vzduchu visící hrozbou ve formě ohrožení dítěte a psa (ano, na tyhle aspekty jsme my, lidi, citliví), moc toho nevyužili. Spíše se to táhne, ale zase oceňuji propojení s prvním dílem, které dodalo této sérii (chystá se třetí díl) na autentičnosti. Uvidíme, jak se tvůrci vypořádají s pokračováním.(3.1.2011)

• S.Quentin QUALE

Nejzbytečnější, nejhorší a nejnudnější díl série. 30%(16.1.2013)

• Bloody13

Jednička nebyla tak úplně špatná duchařina, na to, že po většinu času byla místem děsu jedna ložnice. V pokračování se některé zajímavé momenty už přenášejí i do kuchyně a obýváku, což nečiní zírání do kamer tolik monotónním. Jako zajímavý nápad mi přišel nastrčení psa, který vždy vytuší blížící se hrozbu. Povedené jsou dvě lekačky, co pro nepřipraveného diváka budou působit možná kolapsově. Napětí by taky nechybělo, a řekl bych, že je ho i víc než minule, jenže pořád je to vaření nastavené kaše, dalšími sequely se může rychle přejíst. Ani konec tentokrát nevyvolá žádný infarkt, natož horlivé diskuze. Při závěrečných titulkách se maximálně podrbete na prdeli, suše řeknete: "Hmm, pěkný", a na to si pustíte další, pokud možno lepší horor. Edit: Ta kaše se fakt přejedla. A to, sakra, brzo!(16.12.2010)

Chtěl jsem víc démona! Navázání na jedničku ale elegantní.(27.12.2010)

• - Paranormal Activity 2 byl ohlášen nedlouho poté, co šel první díl v roce 2009 do kin. (Hal_Moore)

• - Film během premiérového půlnočního promítání vydělal 6,3 milionu dolarů, což byla v době uvedení do kin rekordní částka u snímku s přístupností nad 17 let. Paranormal Activity 2 překonal ještě jeden rekord, a sice nejvyšší premiérový víkend mezi horory (41,5 milionu dolarů). (Hal_Moore)

• - Na režisérský post byli zvažováni Brian De Palma, Akiva Goldsman a Kevin Greutert. (KucC)