Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Kostýmy:

Kristin M. Burke

Podobný look jako jednička, duchařské scény byly podobně děsivé, ale na to, že se měl mnohonásobně zvětšit rozpočet, mi připadá, že těchto scén spíše ubylo?! Jak je to možné? 65%(31.7.2011)

• genetique

Moje očakávania boli po veľmi dobre zvládnutej jednotke pomerne veľké, ale už počas sledovania prišlo aj veľké sklamanie. Tvorcovia sa ani len neunúvali trošku viac si nad príbehom potrápiť hlavičky. Do finálnej podoby pretlačili úplne prelisovaný dej, tie momenty, ktoré robili jednotku tak zaujímavou, boli úplne prvoplánovo prekopírované a tak už nezostávalo nič, len občas sa vyľakať na niektorých celkom dobrých momentoch prekvapenia a slušnými hudobnými motívmi. Postavy a ich zmýšľanie a správanie sa úplne vymykalo realite a triezvemu úsudku a rovnako sa mu vymyká aj vedomie, že už teraz vniká tretia časť. 50%.(15.2.2011)

• JAn

Prequel, který se pokouší o vytvoření jakési mytologie, se sice i přes značné nedostatky podařilo přijemně spojit s prvním filmem, ale narozdíl od jeho solidního předchůdce v něm už funguje jen málo co. Laciné strašení akorát tak pro náctileté.(17.12.2010)

• Enšpígl

To je neuvěřitelný je pár dní před koncem roku ( 27.12.) a já kráva jsem si ještě stačil zajít do kina na odpad. Naprostá a totální píčovina, kdyby to šlo, tak ten film kopnu mezi nohy. Jako asi 80% filmu je klasický home video, kterých po světě běhá miliardy. "Rodina se koupe, rodina jí, rodina dělá hovno a pak jakože napínávý záběry noční kamerou a z nich je největší nervák to, že spadne pánvička, no z toho mě uplně zešedivěly vlasy hrůzou, jak žuchla na stůl a dokonce dvakrát po sobě, ty vagooo, to vymejšleli hotový mistři napětí fakt že jo. Jo a abych nezapoměl taky se tam rozjede dětský autíčko, další strašnej nervák, ještě teď po mě v kině vysušujou židli jak jsem jí strachy propotil. A když přijde finále a konečně se začne něco dít, tak ty krávy zhasnou takže slyšíme jak tam někdo funí a dupe, pak teda zapnou nějaký zelený světlo, ale většinou je záběr na nějakou krabici opřenou o zeď. Pak konečně ty mistři strachu rozsvitili, sice už bylo po všem, ale zase bylo fajn zjištění, že film pořád běží. Tohle může vystrašit leda tak těhotnou slepici.(27.12.2010)

• oje

Ze začátku opravdu nuda. Když už jsem pak nad pokulhávajícím filmem dočista lámal hůl, šťávu to díky průmyslovým záběrům a rozklepané kameře přecijen dostalo. Obrovským problémem ale bylo, že všechno, co za něco stálo, už byla ohraná písnička. Oproti jedničce tak film nepřinesl žádnou inovaci, jen nestoudně a s téměř nulovou invencí kopíruje osvědčené schéma prvního dílu. Všechno, u čeho jsem se bál, jsem tedy už viděl. Jen díky tomu, že mám kameru klepalku celkem rád, trochu přidám. Alternativou je podobný Paranormal Entity. Alternativa: Paranormal Entity, Blair Witch Project.(16.1.2011)