Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke
  • playboxguest

No ty vole... Film, který má snad jen jediné poslání a to sdělení: "Nezapínejte doma bezdůvodně kamery, nebo se vaši extrovertní duchové začnou projevovat víc jak vy po cibuli se zelím." Nebo, že by je sto padesátý osmý záběr na bazén vytáčel stejně jako mě a prostě už to nemohli klucí neviditelní vydržet a tak se v půlce filmu rozhodli začít maloučko provokovat a vesměs jen hůř napodobovat brášku z jedničky? Já si teda zvykla dávat odpad věčinově veledílům, která ani přes přemáhání nevydržím do závěrečných titulků, tady jsem teda vydržela, ač se mi prsty kroutily, huba otvírala a oči věčně kmitaly ve směru hodinových ručiček, ale beztak musím říct, že jsem takhle stupidní zhovadilost dlouho neviděla a to mě jednička celkem překvapila a chvilkama na mě i zabírala. Tady jsem málem několikrát zabrala já.(26.12.2012)

Dle mne o chloupek lepší než první díl. Ale pořád to na vyšši hodnocení nestačí. 61%(1.4.2011)

Je to jednotka cez kopirák, ale kto má podobné zimomriavkové jazdy rád, mal by byť spokojný. Zdĺhavý rozbeh môže naštvať, predsalen si to isté môžeme nakrútiť doma, no trpezlivosť sa vyplatí. Finále je ukážkovým strašením diváka minimalistickými prostriedkami (ukážeme málo, ale pôsobivo, so sofistikovaným zvukovými ruchmi).(1.11.2011)

Rok démonů. A opět vynikající. Ze začátku se tomu lidé smáli, pak už se nesmál nikdo.(26.12.2010)

Na filmy s duchařinou se vždy těším a tento film nebyl výjimkou a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Jestli jste viděli první díl tak víte co očekávat, jelikož v hororových sekvencí nedostanete nic nového, co by jste v předešlém díle neviděli. Příjemná změna je ta, že jak jsem se u prvního dílu u dialogových sekvencí nudil, tak zde jsou zajímavé (také díky charizmatičtějším hercům) a neměl jsem chuť jak v prvním díle tyto sekvence přeskakovat. Opět každou minutou film nabírá tempo, ale posledních deset minut, které byly v jedničce velice působívé, jsou zde o ničem. Nenudíl jsem se, místy se opravdu bál a tak hodnotím 3 hvězdičky…(26.11.2010)