Horor

USA, 2010, 91 min (Director's cut: 98 min)

Tod Williams

Jason Blum

Gregory Plotkin

Scénografie:

Jennifer Spence

Kostýmy:

Kristin M. Burke

Napriek tomu, že k prvému dielu som uviedla komentár, že si dvojku určite nepozriem tak nakoniec som bola k tomu prinútená nakoľko jediná miestnosť kam som sa mohla odsťahovať od telky bola malinká kúpelnička, tak mi nič iné neostávalo ako to so strachom pozerať. Áno, spočiatku nuda, ale neskôr som si sama uvedomila, že vždy ako uviedli noc č. XY tak som hľadala priateľovu ruku aby som ju mohla pevne zvierať. Kedže sa duchov bojím tak od scény ako bolo to posadnutie až po koniec sa ma priateľ musel pýtať či dýcham, čo samozrejme od strachu som aj pár krát prestala.(17.4.2012)

• PetrPan

Podprůměrná pičovina ( u jedničky bylo ještě o čem psát, zde se opravdu omezím jen na krátké zhodnocení dvěmi slovy:), tak nudnou kravinu jsem opravdu nečekal, jednou jsem se skoro lekl a 3 x jsem to chtěl vypnout a měl jsem to udělat. )(3.7.2012)

• Madison

K intenzívnemu hororovému feelingu nepotrebujem hordy umelej krvi a úchylných zombíkov, celkom si vystačím s duchárskym strašením a mrazivou atmosférou. Ale musíme si priznať, že narozdiel od jednotky, sa tu vyskytuje podstatne menej napínavých scén a na plnej čiare víťazí zbytočné kecanie a lamentovanie. Na to, že film stál až 3 milióny (!!!), je minimálne klaustrofobický a pravdupovediac, úplne zbytočný.(13.9.2011)

• sochoking

I'm not guna watch nb 3 fukin hell! Takto do ticha zavalil mladý šprngáč, dnes v kine pri záverečných titulkách, hlášku a ja som si uvedomil, že ani ja . Ani ja už na žiadnu trojku nepôjdem, hoci dôvod mám zjavne iný, než on, pretože on sa u toho šiel posrať a ja som zase odpočítaval čas do konca! 1* za dve alebo tri luxusné ľakačky a tá druhá * za to, ako to namakane prepojili s jednotkou . P.S. Možno by som mal iný zážitok, keby som to pozeral cez slúchadla v noci a sám doma, ale na druhé pozeranie už serem. Dodatok: Veľmi vám pomôže, ak ste videli oba konce " jedničky " . Teda hlavne ten druhý, alternatívny.(26.10.2010)

• oje

Ze začátku opravdu nuda. Když už jsem pak nad pokulhávajícím filmem dočista lámal hůl, šťávu to díky průmyslovým záběrům a rozklepané kameře přecijen dostalo. Obrovským problémem ale bylo, že všechno, co za něco stálo, už byla ohraná písnička. Oproti jedničce tak film nepřinesl žádnou inovaci, jen nestoudně a s téměř nulovou invencí kopíruje osvědčené schéma prvního dílu. Všechno, u čeho jsem se bál, jsem tedy už viděl. Jen díky tomu, že mám kameru klepalku celkem rád, trochu přidám. Alternativou je podobný Paranormal Entity. Alternativa: Paranormal Entity, Blair Witch Project.(16.1.2011)

• - Paranormal Activity 2 byl ohlášen nedlouho poté, co šel první díl v roce 2009 do kin. (Hal_Moore)

• - Pokračování bylo natočeno ve stejném domě, jako první díl, což však nemusí být divákům patrné. Dům patří režisérovi Orenu Pelimu, který ho díky úspěchu prvního filmu stavbu zrekonstruoval. (Cheeker)

• - Výroba druhého dílu začala v květnu 2010 a trvala pouhé tři týdny. Natáčelo se ve Woodland Hills, což je část Los Angeles. (Hal_Moore)