Elitní zabijáci

Killer Elite

Elitní zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2011, 112 min

De Niro - Statham - Owen to jsou tři poměrně důrazné argumenty proč zvednout prdel z gauče a přmístit jí na sedačku v kině. Nemůžu si pomoct, ale já si to užíval. Robertovi je skoro 70let a akční tam jak nadopovanej krtek. Za ten fight v metru fakt klobou dolů. Vůbec na něm je vidět, že si natáčení podobných filmů až neskutečně užívá. Jason a Clive maj tolik charisma, že i kdyby ho dávali každýmu Číňanovi na světě, pořád by se ještě dostalo na všechny rusáky. U Jasona mám trošku problém s tím, že on se svým výrazivem prostě do absolutní herecké extraligy nemůže nikdy dostat, takže podobný filmy jsou zřejmě jeho vrchol i když a moc bych mu to přál a třeba se kurevsky pletu a jednou bude v těch svých tlapách svírat jednoho zlatýho plešatýho pana O. No a Cliwe to je prostě mazák, první liga, jemu se taky dá věřit každá role do který se oblíkne. Samotnej děj, možná trošku natahovaný, možná to chtělo ještě trošku víc akce na úkor keců, ale na to sere pes. Jediný co mě trošku vadilo, byly jakože ty romantický vsuvky z tou Jasonovou zásuvkou, to ne proboha,to sem nepatřilo. To bylo jako kdybych na hokejový utkání přišel v tenisovým oblečení.(14.10.2011)

|| Scenár: Matt Sherring / Predloha: The Feather Men - Sir Ranulph Fiennes | Hudba: Johnny Klimek, Reinhold Heil | Produkcia: Michael Boughen, Tony Winley, Steve Chasman, Sigurjon Sighvatsson | Distribúcia: Open Road Films | Štúdio: Ambience Entertainment, Palomar Pictures, Omnilab Media | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 56,383,756 $ || Film nakoniec nebol takým prepadákom, jak sa zo začiatku zdalo, dodatočné kalkulácie rozpočtu ukázali kľudných 35 mega, čo je ani pólka avizovaných 70. Dá sa teda povedať´, že na seba presne zarobil ešte aj tak, keď pripočítame 50% rozpočtovej sumy pre kiná. Každopádne ten film nie je vôbec tak zlý, jeho jediným problémom je, že má o 20 minút viac, než čo by bola potreba. Podarilo sa mi ho dopozerať na druhý krát, no nakoniec ma to milo prekvapilo. Statham by sa už ale mohol trochu ukludniť aj s jeho producentmi, solia podobné žánrovky jak Slovensko eurá do gréckeho eurovalu, a to už potom skôr naserie, než poteší. 68% | Blu-Ray, CZ DTS |(2.10.2011)

Zdání klame. Killer Elite je sice příjemně oldschool (syrový obraz, 80. léta), nicméně není aní zdaleka tak dynamický, jak bych na Stathama čekal, není ani zdaleka tak kinetický z hlediska akce, jak bych si přál (hlavní rvačka Owen - Statham nuda, pouze kvalitní střih, chybí fyzično, rány nebolí), chybí krev, chybí tvrdost a naturalismus. Vycizelovaný obraz a filtry nejsou zdaleka všechno. De Niro je ok, škoda, že málo času. Slečna od koní je vcelku iritující. Nechápu jak ji tvůrci mohli myslet vážně. Stejně tak jako některé rádoby vychytávky (kulka ve vlasech ala Drive apod.), které jsou přebrané od jinud až běda. Horko těžko průměr.(23.12.2011)

Celkem zajímavá podívaná, ale nic speciálního. Film naláká hlavně hereckým obsazením, kdyby jej nebylo, nedostal by ode mě ani 2 hvězdičky...50%(21.12.2012)

De Nirovi samopal v ruce pořád sluší. Stathamovi ty rádoby "akční výrazy" moc nevěřím (možná to tak Megan Fox má ráda...no, kdyby mě v postýlce přemlouvala rozhodně neodmítnu :). Owen je průměrný a režie G.McKendryho velmi svěží, akčně prošpikovaná nálož, která je zároveň i nudná. /Velký mínus je dabing/. Přes rozpačité dojmy jde o McKendryho dobrý akční debut.(10.2.2012)

• - Českou stopou ve filmu je Tatra 813, vyráběná v letech 1967 až 1982, která se ve filmu objevuje přibližně ve 20. minutě. (michalaj)

• - Hoci oficiálne ide o remake filmu The Killer Elite z roku 1975, nová verzia nemá s tou pôvodnou podobný príbeh ani totožné postavy. (m.a.t.o.)

• - Ve filmu je jediným hercem s americkým občanstvím Robert De Niro. Současně se jedná o jedinou osobu, která se narodila v USA. (Conspi)