Elitní zabijáci

Killer Elite

Elitní zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2011, 112 min

Fajnové herecké obsadenie a dobrý dej sú hlavnými ťahákmi tohoto filmu, ale s môjho pohľadu to zas tak dobre nedopadlo. Teda ten dej je dobrý, rovnako tak aj scenár je fajn, ale celý film si udržiava tu svoju nenapínavú atmosféru a pomalé tempo, čo je škoda. Až záverečná hodinka stojí za to, kde konečne príde rad na fajn nápady a akcie. Začiatok mi prišiel dosť uťahaný, aj keď zaujímavý, ale chcelo by to trošku lepšiu atmosféru. Bohužiaľ ta sa dostavila až na koniec, čo je škoda. Keby to takto fungovalo od začiatku, tak by to mohol byť fakt kvalitný thriller. 60% - 3*(4.12.2011)

Docela kvalitní práce tady toto. Já už to nechápu tady na tom CSFD, furt něco, furt se někomu něco nelíbí, samý kritik, hroznééé. Pro mě 60% kvalitního akčního snímku, který mě donutil zavzpomínat na časy ne tak minulé, kdy jsem tahal kačera po pokoji a čučel na akční premisi, které ovlivňovali můj vývoj. Nic mě kura nenudilo, bavil jsem se a ta nostalgie? 6/10(27.11.2011)

Někdy bývám děsně smutný z toho, že mi také nebyly shůry dány tak citlivé artové vlohy a hloubavá, filosofická mysl, abych dokázal poznat opravdu dobrý film, jako vy ostatní. A tak mi mnohdy nezbývá nic jiného, než si po odbouchané dvanáctce prolistovat Blesk, otevřít si lahváče, zanadávat s Máňou nad tou zkurvenou pravicí, postesknout si nad časy, kdy nám Pan ředitel každou neděli v poledne alespoň řekl, co si máme myslet, a místo Schopenhauera a Tarkovského vzít do své mozolnaté dlaně Morella, ukradeného z obecní knihovny, a pustit si nějaký ten tupý akčňák, který zcela odpovídá mé slaboduchosti. Kluci z hospody, co mě znají lépe, vědí, že bývám velmi skoupý na superlativy a ani teď neudělám výjimku. Tohle je skvělá, úžasná, fantastická, dokonalá, perfektní a excelentní osmdesátková reminiscence, u které jsem si málem uhnal tenisový loket a jestli to do týdne nebude v červených číslech, začnu být, kurva, teprve pořádně vulgární a agresivní. Narvu kOCOURA do mikrovlnky, análně zprzním Payushku, studenta FSS MUNI znemožním u všech gayfriendů na Assbooku a všem ostatním, co šli pod čtyři, zahltím poštu spamem tak perverzním, že pak budou mít panickou hrůzu hodnotit jiné filmy než ty, ve kterých hrají děti, zvířátka a Rosenberg!!! Tebe samozřejmě vynechám, Pane a Vládče, Otče zakladateli, Ty můžeš VŠE a já nadále tváří v prachu líbám kabely, po nichž surfuješ!!!!(7.11.2011)

Dávám tomu tři roky a Jason Statham urve koule Čaku Norysovi a sedne si na zrzavej Trůn nesmrtelnosti. Logická posloupnost.(3.3.2012)

• Payushka

Ano, vím, že Jason Statham asi neumí zahrát nic jiného než drsného chlápka se zbraní. Mohl by mu ale už někdo poradit, aby si dal mezi těmi filmy na jedno brdo alespoň rok pauzu? Protože tuhle lesklou lebku jsme mohli letos vidět už v Mechaniku zabijákovi a i tehdy jsem měla pocit, že bych byla radši pod doutnající sopkou než v kině.(11.11.2011)