Elitní zabijáci

• USA Killer Elite (více)

Pohádkově bohatému ománskému šejkovi zbývá posledních pár měsíců života. Než mu vyměřený čas vyprší, chce dostat na talíři hlavy mužů, kteří zabili jeho tři syny. Nabízí svá ropná pole, což je velmi lákavá nabídka, ovšem odpovídá nelehkému zadání. Obětmi šejkovy odplaty se mají stát příslušníci britských speciálních jednotek (SAS), elitní, všestranně vybavení vojáci, kteří jeho hochy připravili o život během války o Omán. Tuhle pracovní nabídku, ovšem bez konkrétních detailů, dostane Hunter (Robert De Niro), legenda mezi nájemnými zabijáky. Když po příletu do Ománu zjistí, že má zlikvidovat příslušníky SAS, nechce úkol vzít. S tím se tak trochu počítalo, protože Hunter má být jen návnadou ve složité hře, jejímž cílem je najmout na tenhle mimořádný úkol Dannyho (Jason Statham). Hunterův žák a přítel je ve svém oboru absolutní jednička, bohužel ho před časem pověsil na hřebík. Pokud práci vezme a zabije tři esa SAS, zůstane Hunter naživu. V opačném případě má smůlu. A protože Dannymu kdysi zachránil život, je jasné, co se bude dít. Kromě toho, že trénovaní vojáci nebudou snadnými terči, číhá nebezpečí i v mocné tajné organizaci, která je chrání, a oni pro ni za to vykonávají špinavou práci. V čele „bodyguardů“ příslušníků SAS stojí jejich bývalý člen Spike (Clive Owen), který chce kolegy ochránit za každou cenu. Danny a Spike jsou jako dvě nukleární hlavice letící proti sobě. Takovou akční explozi, k jaké dojde po jejich střetu, jste už dlouho v kině nezažili. (oficiální text distributora)

benny159

Škoda, že De Niro nedostal v tomto filme viac priestoru. Výber hercov ma nesklamal, ale podľa mňa mal v sebe väčší potenciál, ako nám bolo naservírované. Občas zbytočne zdĺhavé, komplikované a nedotiahnuté. Owen aj Statham sú pre mňa herci, čo sa týka akčnej roly, takže ten súboj v nemocnici som si vychutnával každým záberom. Avšak v konečnom dôsledku obyčajný priemer. 60% ()

Sin410

Pro me naprosto z prvu nepochopeny film, prvni vec, plakaty se travri jako by slo o beckovy film z dnesni doby. Ale bacha! Ono jde o beckovy film z 80. let (plus minus) ale je to dobry becko.Mozna trochu moc prekombinovany. Hodne me udivujou uvodni a zaverecne titulky,jakoby byli z jineho filmu. Film samotny je podle me dobry, vychazet ze skutecnych udalosti ktere jsou vlastne vsude poprene,nikdo o nich nic nevi a nejlepe se nestaly to je taky fajn, alespon je prostor pro fantazii. Statham je proste sexy kocour co vali a precura i prece naprosto neporazitelne chlapy z S.A.S, De Niro je deda co na to dohlizi a Owen mezi tim vsim lita a nikdo nevi s kym nebo proti komu je. Libila se mi rvacka v nemocnici, citil sem z toho agresi. Ziva kamera dodava na dramaticnosti a hudba docela dobre dokresluje napjatou atmosferu filmu. Ano hraje si to na buhvijaky film s naramnou pointou ale ve finale na tom neco bude. Ctyri hvezdy jenom za happy end i kdyz ten taky nebyl zrovna spatnej... ()

Luckyboy

** za Stathama a občas se objevujícího De Nira. I Sarah z Chucka potěší, i když by jí slušela úplně jiná role než jen vyplňující křoví. Jinak moc dlouhé, zápletka nijak nezajímavá a zbytečně složitá bez nějakého rozumného vyústění. Celkově dosti plytké. Škoda. ()

Pangi

Velká spokojenost.Výborná atmosféra spolu s důstojným protivníkem pro Stathama a přesným de Nirem.Super ()

Toxie

Owen vypadá s knírkem fakt hrozně blbě. Nevím zda to byla chyba scénáristy nebo režiséra, ale film vůbec nedrží jako celek a působí dojmem dějové přeplácanosti. ()

natalanka

Docela zdařilý film i scénář, ale nějak se mi vlekl. Čím to bylo dáno nevím. Clive Owen a Jason Statham jsou tahouni filmu a díky tomu, že na sebe narážejí se film oživuje. De Niro je tak nějak v pozadí, což je celkem pochopitelné, když je v zajetí, že? Závěr je docela obstojný. Krevní msta je prevít. :-) ()

CrazymanM

Jsem velmi spokojen,výborný akční film,špičkové obsazení(Stathamovy akční filmy moc nemusím,ale tady byl v pohodě),zajímavý námět.Ani mi nepřišlo,že film měl málem 2 hodiny,zabavil mě! ()

-VINCE-

Průměr, ale i tak se na to dobře koukalo. Velmi dobré herecké obsazení a akční scény na vysoké úrovni to se musí nechat. ()

srolyma

Celkem příjemná akční podívaná v retrostylu 80.let. Nájemní vrazi, tajní agenti, vysloužilí elitní vojáci, arabští šejkové, ropa, zrada, pomsta, vyšší zájmy, balík peněz. Filmu se v podstatě nedá nic vytknout, ale taky to není nic z čeho by si člověk sedl na zadek a s ukapávající slinou se dožadoval dalšího a dalšího zhlédnutí. Jednohubka, která dokonale splní svůj účel, pobaví a jde se zase dál. ()

lobo87

Statham je môj žánrový obľúbenec a nováčik McKendry dokázal tento film ukočírovať veľmi slušne. Páčila sa mi old-school atmosféra i zápletka s tajnými službami. Owen ako záporák bol výbornou voľbou a De Niro príjemným spestrením. Akcia ušla a páčilo sa mi, že nie každá postava musela nutne zomrieť po zásahu guľkou, ale pri úteku sa môže stať, že ho napr. zabije auto. Filmu škodí trošku pomaľší rozbeh, ale záver a niekoľko možných koncov sa mi páčilo a vytiahlo film do slabšieho žánrového nadpriemeru. Z môjho pohľadu určite lepšie ako Stathamov Mechanik... 70% ()

Paladin25

Aktuálne jeden z tých lepších Stathamových akčných filmov, i keď o žiadnom by sa nedalo povedať že je prepadák. Statham jednoducho točí "casual" akčnú zábavu a keď to človek chce a od filmu čaká nemôže byť nespokojný. Elitný zabijáci navyše zaujmú aj s veľmi dobrým hereckým obsadeným. ()

Odpocivadlo

Tento film ma fakt zaujal, akčne scény a nepochybne aj dej a príbeh. Jason Statham sa po kurierovy akoby odtrhol z reťaze a začal váľať jeden úžastny film za druhým. Robert de Niro ako jeho učiteľ mi tam zapadol. A ta likvidácia členov SAS v takomto prevedení, proste zbožňujem takéto filmy. 100% ()

VanBradley89

Platonicky miluju Yvonne Strahovski, takže bez ohledu na kvalitu filmu, její přítomnost znamená automaticky 1 hvězdu :) To jen pro začátek. Ale abych tomuhle kousku nekřivdil. Byla to dobrá podívaná. Hlavně první polovina, která mě bavila o mnoho víc. Ve druhé části už se to začalo trošku zamotávat a i přes skvělou scénu Jasonova útěku mi film přišel o hodně delší. Velký překvapení byl jednoznačně Clive Owen. A taky mě dost bavil Purcell. V konečnym výsledku z toho na mě kouká průměr. ()

johnsnow

Po 20 minútach som nechápal čo je kto kto je čo a kde je ako alebo akú to má niť? Nie nie som popletený ale tento film je a jediné čo môžem pochváliť je Statham a Deniro ale tak dojebkaný scenár by nezachránil ani Spielberg. ()

kubilov

Ne tak úplně bezmyšlenkovitá akční jízda v hlavní roli s Jasonem Stathamem jak by se mohlo na první pohled zdát. To se ale nepovedlo příliš ukočírovat a ta nesmyslná překombinovanost jde nakonec na úkor kvality filmu. Hlavní herecká trojka fajn, akce parádní, čistý 3* ()