Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

filmmovier

Nejtypičtější český seriál pjevedný do filmové podoby není o nic slabší než jeho televizní pjedloha. Sejiál je sice o něco lepší, ale thle je také úžasné dílo. A Mijoslav Kjobot jako Pepik podává jeden ze svých nejlepších kajijéjních výkonů. Za 80%. ()

kumpi

Důstojný, ale hlavně zábavný prequel k seriálu. Pan Krobot na jedničku a celý manšaft v čele s Vetchým, Novotným a pro tentokrát s duem Kohy - Hampl výborní. Od filmu jsem čekal "pokračování" zábavy ze seriálu a to jsem dostal. Stejně jak u seriálu 4 hvězdy :) ()

ivan_drago

Film se od seriálu značně vzdálil a já nevím, zda je to dobře nebo špatně, každopádně ve filmu jsou postavy, které v seriálu hýbou dějem, odstraněny trochu na vedlejší kolej a prostor dostává pan Hnátek, který je tedy obrovskou karikaturou všech těch "blbců" do fotbalu zamilovaných... Jeho paličatost a svéráz někdy překročuje únosnou mez a stává se tak mírně nereálnou postavou... Pár momentů vyloženě nadchne a celkově je příběh dobře napsaný a má svou pointu... Fotbal je tak na druhém místě, právě proto, že dopředu víme o nevyhnutelném konci... Krobot hraje všechno stejně... dobře a tak... musím končit svůj kometář, neb mi byl počítač nasilně odebrán... ()

Johnnas

Krobot s Vetchým excelují, ostatní zdárně sekundují. Chlámalo se celé kino. Takhle už jsem se hodně dlouho nepobavil. Nastavenou laťku seriálu to minimálně vyrovnalo. Nejvíc mě dostal Vetchý trenující na zahradě s manželkou :)). Vzhledem k tomu, že prostředí venkovských fotbalů je mi blízké, tak pro mě měl film i další rozměr navíc. Kamarádka, které je toto prostředí cizí, se taky výrazně bavila. Takže i z tohoto pohledu jsem se přesvědčil, že humor přeboru opravdu není pouze pro úzké spektrum diváků. ()

Honzíno

Melancholicky hořkosladké zakončení x odstartování unikátního českého seriálu poslední doby se povedlo. Mě rozsekal zejména hlavní představitel, Krobot je na tyhle polohy jak dělaný. Odvážím se napsat, že Český lev 2012 v mužské hlavní roli dostal obrovského favorita. Několik povedených situací, tři čtyři parádní hlášky, spousta šišlání, na to jsme mohli být připraveni. Ale brutálně černohumorný scénář v některých momentech mě neskutečně příjemně překvapil. Češi ještě točit nezapomněli, zde je další důkaz. ()

Mrkvič

Podtitul je absolutně trefný, protože je to celé takřka jen o Pepíkovi Hnátkovi. S jeho náturou a osudem se tak divák dočká možná trochu překvapivě méně vtipu a více fylozofování kolem fotbalu. Ale i antisportovce a jedince s vytříbenou mluvou dostane humor servírovaný Miroslavem Krobotem. Od Rudolfa Hrušínského ve Spalovači mrtvol je to snad nejlepší herecký výkon s tak minimalistickým projevem. Jinak je to už ale stejné jako seriál a nemůže tak chybět fantastický Ondra Vetchý, jehož každá scéna je zárukou úspěchu. ()

DivX

Ze seriálu jsem neviděl ani jeden díl a proto se to ukáže i na hodnocení. Musím ale říct že mě zarážela i překvapila syrovost a zároveň experimentálí ztvárnění tohoto filmu. 60% ()

Mirokukii

Miroslav Krobot skvěle zapadl do rozjetýho vlaku, a i když se celej film tváří vlastně úplně stejně, tak přesto válí a scény s ním jsou fakt síla. Už seriálové postavy ovšem pozadu nezaostávají-Vetchý, Noha, Kikinčuk. Velká sranda. Spousta odkazů na seriálové epizody - "Jdi hrát automaty". Spousta hlášek "Kvašňák". Po dlouhé době výborná česká komedie. Ovšem ten fotbal musíte mít aspoň trochu rádi, aby se to líbilo. ()

honza7

Bál jsem se, fakt, že jsem se opravdu bál toho, jaké to bude. S filmy které navazují na seriály nemám dobré vzpomínky. Ale okresní přebor, to je něco jiného! Zábavné, spletité, místy romantické (to jsem ale já neocenil). Nutno dodat, že světští jako by opravdovým z oka vypadli. Rád jsem tento film viděl a určitě se zas někdy rád kouknu znova ()

Bobik9

Paráda! Povedlo se nezkazit dojem z výborného seriálu a vytvořit skvělý film jako prequel. Krobot je výtečný, celé je to upřímně vtipné a řadí se to mezi nejlepší české filmy poslední doby. Moc bych doufal v pokračování tohoto výborného seriálu. Bohužel se ale asi nedočkám. ()

Johnny.ARN

Pepíku, ty vole, nahrej. Co tam zbíraš konvalinky?? Vole! Serial som nesledoval, ale na filme som sa pobavil. Skvelý výkon Krobota, Vetchý ma zase raz potešil. Dej jednoduchý, neublíži. 3 z 5 ()

Sfinkter

Průměrná zábava, která nic moc neřeší a jede si na vlně lepších a méně dobrých vtipů. Krobot standardně skvělý. ()

T-pack

Stejně jako původně seriál mě i film mile překvapil. Soustředění příběhu okolo nemoci Pepika Hnátka byl vynikající tah na bránu, který skončil v síti. Bál jsem se, že buď bude stát za nic příběh a dočkám se jen série za sebou jdoucích gagů, nebo že půjde o příběhově silnější počin, ovšem zábava se z něj vytratí. Ale příběh výborně zkoumal charaktery postav, od všech "vedlejších" fotbalistů, přes řiťolezce Jiřinu, až po trenéra, jehož posedlost fotbalem není jen nadsazená fráze. Přitom se ovšem nevytrácí ani vtip, ani nápad, což je jasné hned od železničního přejezdu a i přes pochmurný osud vznášející se nad Hnátkem dokáže servírovat komiku do samotného konce. Tenhle film láká na fotbal (což dokazují počty lidí v místním kině, jehož hala a sály obvykle zejí prázdnotou), aby pak doručil kus pořádné podívané (což dokazuje mé nadšené hodnocení snímku, který je de facto o sportu, navrch ještě kopané). A brát si do kina pivko je vzhledem k jeho močopudnosti špatný nápad, to teď vím. ()

terunka003

Oblíbené, vtipné, vesnické, fotbalové, tvrdohlavé × seriál je lepší. Seriálová část je tedy mnohem lepší. Ve filmu září skvělý pan Krobot, který je tedy ve slušné fyzičce. Pár vtipných scén a hlášek je zde dost, rozhodně se nenudíte. Film je to příjemný, pohodový a odpočinkový. Zvlášť když jste si oblíbili seriál. "..každý tady v okolí ví, že když semafor na přejezdu svítí červeně, tak vlak nejede. Je to tady prohozený.." ()

PetrVabruscak

I do českých luhů a hájů sme zavítali, konkrétně na okresní přebor. Film je důstojným zakončením. Jde o dost slabší kafe než seriál, ikdyž jsem se taky zasmál. Film jako by měl dilema, jestli má být vtipný nebo hrát na vážnou notu. Nakonec z toho vznikl průměrný snímek, který se mi snažil znechutit krásné vítězství Slávie na Letné 4:1 ()

civalII

Plný počet dávám zejména proto, že toto prostředí dobře znám a překvapuje mě jak to Prušinovský dokázal poměrně věrně přiblížit. Slabiny to má, ale jinak je to super. Luňák je píča jak daleko vidí a v podání Ondry Vetchého naprosto geniální. V každém týmu (na téhle úrovni) takovej Luňák je, někdy i dva:-). Ale nikdy jsem nezažil až takového magora. "Jé dobrý den, trenére. Jdete na trénink? Jo jdu. A ty? Já taky. Tak proč jdeš opačným směrem?" ()

_DAVE_

Spíše dramatický než li komediální náhled na příběh očima dříve neviděné, avšak všem dobře známé postavy trenéra Hnátka. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý