Antabelus

Téma jisté části omladiny je nepochybně kontroverzní i na dnešní dobu. Lidé, mladí či staří, si zkrátka nechtějí připustit, že se něco podobného opravdu děje a to se analogicky projevuje i na zdejším hodnocení. Samozřejmě, že je v tomto filmu úplně vše nadsazeno a vyhroceno do naprostého maxima. Ještě aby ne. To bych si mohl rovnou pustit televizní noviny. Snímek v podstatě nemá čím urazit, ani ničím nepřekvapuje. Herecké výkony solidní. Za normálních okolností bych dal asi jen 2 hvězdy, nicméně s přihlédnutím k již zmiňovanému podhodnocení filmu zde na ČSFD se přikláním ke 3 hvězdám. ()

Martin741

Bastardi 1 su najlepsim dielom trilogie, ako tomu byva u trilogii dobrym zvykom. Reziser Sicha je aspon rutiner, ktory svoju robotu zvlada. Herci sa aspon obcas snazia, aspon teda miestami to vo filme tak vyzeralo. Takze sivy sedivy priemer, ktory ma postatne blizsie k podpriemeru, nez k priemeru. Aj ked o par rokov po Bastardoch nestekne ani pes, v podpriemere sa to dokaze ako -tak udrzat. 30 % ()

rakovnik

Konečně jsem zhlédl toto kontroverzní dílo z pera Magnuskova. Inspirováno skutečností jistě může být, nicméně je potřeba počítat s velkou nadsázkou. Chování výrostků bylo příliš koncentrované, výběr učitelů téměř nemožný, přehlížení trestných činů moc okaté. Navíc jaksi bylo ponecháno na naší fantazii vysvětlení "osudu" bastardů, včetně zmizení ze scény postavy Jana Šťastného, která hrála silnou roli v pozadí děje. O tom ale příště, děti. Když odhlédneme od všech výše uvedených karambolů, je to celkem zábavná podívaná a myslím, že i děti natáčení bavilo. Nelze ovšem přehlédnout dvacetiletého muže v "sedmičce" a fakt, že Magnusek neumí hrát. ()

bourec

Což o to,téma mládeže a jejich bohatejch,všechoschopnejch rodičů je aktuální,ale tenhle film je doslova pohřbenej jak celkovym vyzněním snímku,tak hlavně jeho hereckym obsazenim,ty výkony byly žalostný.Navíc to podání herců i neherců udělalo z filmu nechtěnou(nebo chtěnou?)komedii.Zklamání,čekal sem trochu životnější a emocionálnější záležitost,takhle je to jen nepovedená komedie.30%. ()

Vojťas

Dost komentářů se tu přiklání k filmu jako ke komedii. Pardon, ale to nechápu! .... Z ničeho v tomto filmu mi nebylo do smíchu a na poměry českého filmu je tohle jeden z mála kousků vyčnívajících nad ostatní. Ať už byly herecké výkony jaké byly, film možná fungoval už právé proto a jestli to v nynější době opravdu na základních školách vypadá vesměs takhle, tak by bylo potřeba více takových, kterých je schopných zakročit, aby všichni BASTARDI dostali, co si zaslouží!!! ()

LTeez odpad!

Po 21 minutách jsem to prostě musel vypnout!!! Naprosto nechutný příběh bez nápadu, který může nabídnout akorát tak Tomáše Magnuska - nejméně talentovaného českého herce a reklamu na Patrika Rytmuse Vrbovského! Hodit do jednoho pytle s odpady jako - Kameňák apod.a pustit po Vltavě pryč! ()

Sinn odpad!

Si zabil. Ale zajímalo by mě, co se panu Šíchovi v posledních pětadvaceti letech přihodilo. Od klenotu přímou cestou do žumpy, smutné. ()

O´Neill

Zajímavý pohled na některé vyjímečnosti naší úžasné republiky. Jak je vidět nejen zde, dvojí metr funguje a platí neustále, a to jak na ty, kteří nemají hluboko do kapsy, tak na romskou, dnes se již dá říct většinu. Po herecké stránce se je to velice průměrné, někteří hrajou dobře, jiní zase vyloženě špatně. Hudební stránka je asi jediným plusem. Celkově film utíká docela rychle, a vyloženě se člověk nenudí. Na dvojku se rozhodně podívám. P.S.: Já bych se s nimi takhle nesral. ()

Nach

Bastardi jsou pozoruhodný film. Tam, kde má naše kinematografie slabiny, tam v některých bodech Bastardi vynikají. Naopak ale, kde je naše průměrná kinematografie silná a úspěšná, tam Bastardi zaostávají a jsou dokonce hluboko pod průměrem. Jinak bych to mohl nazvat tak, že Bastardi mají ohromný potenciál k tomu stát se skutečně kvalitním filmovým počinem. Námět je skutečně zajímavý, ale...! Bohužel to stojí na tom ALE! Byl by skvělý, kdyby byl skvělý scénář, herecké výkony, režie, kamera a zároveň i propracovanější detaily, které by trochu zhustily atmosféru, která tomuto snímku chybí. Atmosféru totiž toto "drama" nemá žádnou. Do uvozovek jsem ono drama dal proto, že to je další kámen úrazu. Film vlastně neví pro koho je. Je to místy černá komedie a místy drama, pak thriller i detektivka. Žánrová nesourodost se tím nese od začátku do konce. Přesto tento film nebudu tolik zatracovat jako někteří. Hodně povedený byl samotný závěr, který dává divákovi naději, že vše bylo možná !SPOILER! s těmi "sebevraždami" !KONEC SPOILERU! docela jinak, a proto se podívám na další díly. Uvidím, jestli Tomáš Magnusek se poučí a stvoří největšího Bastarda, který mi vytře zrak. Zatím ale: 50%. ()

Rodriguez

Konečně se někdo odvážil zmínit cikánskou problematiku v tomto státě! Jako filmové dílo to hodnotím na výbornou. Dramatem to jenom srší a každý, kdo s touhle "verbeší" přišel do styku, tak ví, že jsou to pěkní "haj*lové"! 100% ()

boblig

Film osciluje mezi odpadem a více hvězdičkami. Tři hvězdičky za naturščiky z řad rómské mládeže, kteří na rozdíl od profesionálních herců nepřehrávali. Film bohužel vypadá jako lepší televizní film, jehož dějová zápletka je poněkud vykalkulovaná a neuvěřitelná ... Co byste také chtěli od režiséra, který točil naposledy před dvacet lety? Ale musím říct, že Tomáš Magnusek je rozhodně lepší herec než scenárista ... Kam se však tahle amatéřina hrabe na výborný snímek Petra Václava Marian? ()

Amroth666

Z tohodle tématu se dalo vytěžit daleko víc :-( Fakt škoda, že je to tak amatérsky provedeno. Už mi hlavou běží příběh na tento motiv lepší než tohle. Pan Petr Šícha asi tomu moc času nedal. Dokázala by to spousta lidí. Myslím, že to bylo trošku nadsazené, zároveň pravdivé! Fakt mně štve, že to nevzal do ruky lepší režisér. ____ K čemu je bůh, když se roděj takoví zmrdi, jako jsem já.... (Moree)!! ____ ()

dubinak

Kontroverzní film na který by se neměli dívat lidi slabšího charakteru. Drsné až k neuvěření. ,,Bastardi" se nikdy nestanou českým kultem,ale tohle jsme tu my jako česká země ještě neměli. Herecké výkony v podání velmi amatérských puberťáků dopadlo tedy otřesně. A nechápu proč na tento film kývli herci,kteří mají na hodně víc než na film o tlupě zabedněnců,kteří nevědí coby.tak jen tak pro zábavu znásilní svoji učitelku v parku. Ale viděla jsem spooustu horších českých snímků. ()

campix odpad!

Tak tohle je hrozná sra*ka. Nečekal jsem, že ještě nějaký český film překoná Čepel smrti nebo Klíček ve své stupiditě, ale přesto se to Bastardům povedlo. Zdaleka nejhorší film české kinematografie. Špatní herci i neherci, stupidita scénáře a stupidita scén je snad nekonečná. Možný by se mohlo zdát, že jsem trochu rasista a nebyli byste daleko od pravdy. Rasista určitě ne,ale jisté předsudky mám už jen se soužití s jistými spoluobčany ve svém rodném městě. Nehorázný průser, který se prostě neměl stát. Dramatické scény naprosto k smíchu a rádoby vtipné hlášky k zblití a spíše k pláči. ()

pufina

Hodně slabých 40%. Nemám ráda českou kinematografii, přesto jsem tento film chtěla vidět. Žádné překvapení, tudíž ani žádné zklamání nehrozilo. Nehodnotím tak proto, že nemám ráda české filmy, ale právě proto, že zrovna obsazení herci nebyli vůbec nijak charismatičtí a nepřesvědčili mě o ničem, co zahráli (a nejvíc právě Tomáš Magnusek, brr) - a bez herců to není žádný film. Přitom ukázka té dnešní "fungující" společnosti a těch bastardů (to určitě dotyční ve filmu ani nemuseli hrát) byla dobrá, taktéž se podařila i scéna znásilnění, Kristýna Leichtová je snad jediná schopná herečka v tomto filmu. ()

Hobitek4U

Nemyslím si, že by to bylo až tak špatné jak zde všichni tvrdí. Přišlo mi to uvěřitelné a já se bavil. Příjde mi, že 90% uživatelů hodnotí české filmy daleko tvrději než zahraniční, pokud to není klasika jako Pelíšky tak to přece šoupnu do odpadu nebo tomu dám jednu hvězdičku aby se neřeklo, české filmy přece z principu nejsou dobré, no ne? ()

zette

Tomas Magnusek je mozna dobry ucitel, herectvi mu uz vsak tolik nejde. Pribeh, ktery se ve filmu odehrava se podle me ve vetsi ci mensi mire na nasich ( tedy i zvlastnich ) skolach deje. Zde je to sice s osudy hlavnich " hrdinu " notne zdramatizovano, ale to zase tolik nevadi, protoze jim to kazdy slusny divak preje. Slusne atmosfere dost prida i stupidni reditel, hudba a mluva skolaku. Nejedna se o velkou filmarinu, Bastardi vsak dokazi zaujmout. ()

Pajky3

Bože, to snad ani neni možný. Takovýhle věci se vůbec můžou točit? Tohle neni označeno všudypřítomnými slovy rasimus a diskriminace? Kolik tvůrců je teď ve skutečnosti pohřešovaných? Jestli to takhle opravdu vypadá na našich školách. To jsem vážně tak naivní, když si myslim, že je to pořád jako před pár lety. Možná o trošku horší. Jenže tohle. Proč jsem se na to vlastně koukal? Asi proto aby mě to vytočilo. A abych nezapomněl toho Rytmuse by měl někdo zakázat. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová