Eluin

Nečekal jsem od tohoto filmu nic moc, takže ve výsledku mě velmi překvapil - možná proto ty 4 hvězdy. Na některých školách to bohužel takto skutečně chodí a na filmu oceňuji i to, jak se mu dobře podařilo "přetavit" tu atmosféru absolutního pedagogického zmaru mezi diváky. ()

#47

Poměrně drsný film na odvážně zvolené téma ukazující především jistou bezmocnost slušných lidí potažmo státu vůči nezletilým agresorům. Člověk si při sledování pokládá otázku, jestli vůbec má smysl pro podobné grázly ponechávat povinnou školní docházku, trefně to vystihla hned na začátku jedna z učitelek: "Na této škole se neučí nic, tady jenom hlídáte, děti nenosí ani pomůcku, budete rád když vůbec přijdou". Takzvaní humanisté by určitě namítali, že by společnost byla "méně vzdělaná" a že není dobré děti segregovat, nicméně podobní nepřizpůsobiví idioti pouze táhnou dolu ostatní a ve své omezenosti si neuvědomují, že svým ignorantstvím sami sobě předurčují životní dráhu trvale nezaměstnaného, který bude pak na televizní kameru říkat jak strašně chce práci, ale že ho nikde nevezmou a cosi o rasismu...přirozeně už pomlčí o tom, že je sotva gramotný a má pár zářezů v trestním rejstříku...vše nakonec skončí nataženou rukou na sociálce popř. opětovnou trestnou činností. Nicméně tento problém se netýká pouze romů, stejně jako je tomu v tomto filmu. Pokud podobné filmy alespoň trochu pomůžou vyburcovat veřejnost a politickou reprezentaci k žádoucím změnám vůči mladým kriminálníkům např. v podobně radikálního snížení, nejlépe pak úplného zrušení hranice trestní odpovědnosti, pak jedině dobře, že vzniknou viz také např. Svědomí Denisy Klánové". ()

Olík

Proč se tvůrci k tématu z kterého šel vytřískat opravdu silný snímek, nepostavili například jako Ilmar Raag ke Zkažené mládeži? Proč Petr Šícha nenatočil realistické drama, ale nějaký zprzněný hybrid působící jako Česká soda? Proč se místo Nebezpečných myšlenek musíme dívat na Bláznivou školu? Věčná škoda!!!!!!! ()

Hapretor

Co se týče hodnocení: kdybych dal odpad, bylo by to nefér vůči těm českým filmům, které jsou nekoukatelné (např. Kameňák). Kdybych dal hvězdy tři, bylo by to nefér vůči těm českým filmům, které jsou zase koukatelné normálně. Musím přiznat určitý obdiv ke tvůrcům tohoto díla. V rámci českých filmů, a i těch jiných, jsem zažil opravdu zřídka, aby se do 80 min. vešlo hned několik žánrů. Zároveň si matně vzpomínám, kdy naposled jsem v jednom filmu slyšel tolik sprostých slov, nadávek a hlášek. Co mi na tomto počinu přišlo jako nejpozitivnější byl snad ne/herec Tomáš Magnusek. Se svým usměvavým a nekonfliktním přístupem a postavou sněhuláka získal mé sympatie. Přišlo mi, že on to zahrál nejpřirozeněji a nenuceně. Ti známější herci naopak. Děti hrály samy sebe. Tam nějaká afektovanost ani být nemůže. Hned v úvodu filmu, kdy byla slyšet opravdu "cool" hudba ála rap ve tvrdym rytmu od drsnýho "Rytma", jsem si řikal, že to bude hovadina na entou. Naštěstí ne. Výsledek je pro mě nečekaný. Máme tu hned v úvodu "rape" scénu - jako I spit on your grave ("Máš to ráda do prdele?" - hláška skoro tak "kultovní" jako "Já se vrátím"), posléze tu máme "mrtvolky" nebohých dětí - to je zas ta "revenge" part, čili se pohybujeme na půdě hororu či co. Do toho ústřižky vyšetřování - čili tady máme Colomba. Pak tu máme romantiku mezi novým učitelem a zástupkyní - třeba taková Danielle Steel. Dále pak soft dětské porno - to jsem zíral - scénárista a režisér se s tim fakt nemazali. Sem tam nějaké "intermezzo", aby se divák případně zasmál o trochu více, nebo aby "dějová vážnost" trochu polevila - scéna se školním inspektorem, prodavačkou a masérkou - pro hlavní děj dost nepotřebné. A nakonec tu máme bitku, že by i Jason Statham záviděl. Tomáš Magnusek zde pak tedy exceluje jako takový "Zorro Mstitel" a nikdo na něj nemůže. Tomu řikám, stejně jako Michael Douglas, dokonalá vražda. No, a když už člověka nebaví tento film jako celek, tak si myslím, že se aspoň pousměje při nehorázných kecech na učitele/ky, které jsou vyhnány do extrému a docela fungují. Přes všechny nedostatky, co by opravdu dobrý film mít neměl, se dá říct, že je to jeden z malého mála českých filmů, které se doslova a do písmene s ničim neserou. ()

mala_kea

Není to absolutní propadák, ale i tak je to hrubě nezvládnuté. V rádoby dramatických a zásadních chvílích je to klišovité, přepjaté, až trapné. Navíc někdy jsem si připadal jako v Kameňáku, kdy žáci citují vtipy (viz scéna z hodiny sex. výchovy). Prostě nekonzistentní, nedotažený pokus o drama s vážným tématem. 35% ()

Colleague

Chtěli nejspíš ukázat, jak otřesné poměry jsou na našich školách, měli šanci vyburcovat veřejnost k diskuzi proč je tomu tak a jak je možné, že to došlo až tak daleko. Ač jsem na jednu stranu rád za každý film, který se netýká komunismu, tohle je provar. Herecké výkony učitelů a scénář odpovídají českému standardu (katastrofa), snaha o vložení nějaké filozofické podstaty (závěrečná scéna, scéna s knězem) totálně selhala a navíc jen málokdy kritizuju střih, ale tohle bylo i na mě moc. Jediné co drží film jakž takž nad vodou je hudba, kde Rytmus nezklamal a herecké výkony našich tmavších spoluobčanů, jejichž hlášky a vysmáté ksichty bylo to nejlepší z toho co film nabínul. 30% ()

Abath odpad!

věděl jsem že to bude strašné, ale tohle bylo příšerné. Film nepůsobil dobře ani jako komedie ani jako drama. Celý film sledovat jak malí cigáni nadávají, kradou a znásilňují na to já fakt nejsem. ()

hororwatch

Tak a je to. Mám to za sebou a jediné co můžu říct, že z toho mám dobrý pocit( jak z kvality filmu, tak i z jeho průběhu a hlavně konce) a jsem šťastný, že se někdo skutečně odhodlal natočit něco rozebírajícího tuhle ošemetnou problematiku. Co se týče jeho hodnocení(mého) tak za 4*. CO se týče ostatních tak to povětšinou nechápu, co v tom ti experti na herectví hledali. To, že nějakej chlap je tlustý učitel a má pěknou ségru, která též učila, než mu ji znásilnili a zabili malí haranti to se může tady v republice klidně stát. A to, že tyhle ne moc prestižní školy jsou přímo nabité takovýma hajzlíkama, které radno už jen mlátit po hlavě cihlou( protože nemaj rodiče, kteří by ,,vychovávali'' ) tak to prostě je. Není jich asi moc těch škol a slušný člověk o nich ani neví, protože dává děti do lepších škol. Co se filmu týče, já jsem se nenudil , naopak na mě působil Magnusek jako naprosto normální chlap, kterej vypadal naprosto přirozeně. Jediný co bych si asi představoval malinko jinak, že hlavním problémem školy by nebyl smrad mafiánskýho tatíka Dostála a sám tatík, ale výhružky ,,rodičů'' z ghetta. Ne že bych nevěřil že jsou i bílí hajzlíci, ale když zaměřit problematiku na toto téma, tak pořádně a se všim všudy, nějakýho mafiána bych do toho netahal.Natočil bych výhružky dospělých cikánů a útoků na učitele, se kterými by policie nechtěla nic dělat nebo alespoň jednala velmi neochotně a pomalu, jak je to tady u nás v čských luzích a hájík poslední roky zvykem. A druhá věc, která mě osobně potěšila byl konec, kdy všichni tři největší nenapravitelní zmetci postupně pochcípali. Potěšila mě sice, ale bohužel jsem si naprosto vědom, že je to pouze pohádkový konec a že zdejší Česká policie by naopak smrt roma vyšetřovala vostošest. ()

Gismo.kv odpad!

Tohle je naprosto zbytečný film. Téma je samo o sobě zajímavé, ale to zpracování, herecké vykony, to je fakt hrůza. Ten film nestojí ani za zkouknutí... ()

crha

Neliboval jsem si v nadávkách a slovníku cigošů, ani mi nepřišlo, že bych tam slyšel super hlášky, ale musím uznat, že právě ty kofoly tady zahrály věrohodně. Je určitě těžké přimět ty opice, aby dělaly na pokyn, to co mají dělat a za to si toreádoři zaslouží obdiv, a pokud to zvládli bez biče, tak klobouk dolů. Ale oni na druhou stranu možná ani moc nehráli - tyhle polomongoloidní děti se vlastně dají posbírat skoro všude. Jako plus, bych hodnotil postavu hlavního grázlíka, který tu nedotknutelnost dával docela dobře najevo, a že je sráč jsem mu docela věřil. Hlavní postava mi něják nevadila, ale při tom obsazení ve vedlejších rolích, tam stejně mohli dát někoho lepšího. Nemohl jsem se ztotožnit, protože měl stále snahu se s nima bavit v dobrém, což normální člověk vzdá hned, jakmile ty tupé černé ksichty vidí. Škoda toho nevěrohodného scénáře a také té pointy. Moc ani nevěřím, že tohle chodí na ZŠ - podle mě tyhle zasrané opice ještě pořád od normálních dětí separují. I když jistý si úplně nejsem, nedávno jsem jel okolo bývalé pomocné školy a byl tam nápis ZŠ. Stejně tam chodili samé mrtki. Doufám, že se nedočkám toho, že moje dítě, bude muset chodit do podobné školy a že ta snaha asimilovat morgoše za každou cenu, není zas až tak horká. Jinak špatné to není a překvapuje mě to množství odpadů. Asi spoustu lidí otrávila ta třída plná zajebaných cikánů a hned dala odpad. Ale co si taky může normální člověk myslel o cikánech. 55% ()

Lyžař

Příběh o životě, o romech, o pomstě... Podle mého názoru ale zpracování pokulhává daleko za laťkou, kterou nastolila hudba. Hudební doprovod je na vysoké úrovni. To je ale skoro všechno. Když vás asi 100x během filmu tvůrci vykolejí tím, že hovory jsou dabované, ale tak okatě, že to opravdu ruší, hodně se bojím usednout do křesla a pustit si pokračování Bastardů..sečteno a podtrženo - potenciál, který Bastardi měli, byl naplněn jen ze zlomku.... ()

montongery

Zde asi nemůžu souhlasit s většinou ostatních uživatelů. Od doby co jsem si povídal asi se třemi učitelkami ze speciálních škol, tak si nemyslím, že je tady ten film daleko od pravdy a řekl bych, že je pojatý někdy až naturalisticky. I když se to ne úplně ve všem úplně daří, třeba samozřejmě neberu Magnuska, který se mstí jako super učitel, i když i v tom můžeme vidět nahromadění určité frustrace a bezvýchodnosti. Ale celkové vykreslení situace s dětmi a ve škole je podle mě skvěle provedené. Pro mě byl film velkým překvapením. A na začátečníka Šíchu a Magnuska ne nejhorší výkon. Další díly bohužel odpovídají zdejší kritice, takže to co se zde povedlo, bylo možná i omylem. ()

animario odpad!

Kdesi v jádru možná i zajímavej námět,ovšem zpackanej neschopností,amatérismem a nevkusem tvůrců,který by za tenhle kus filmovýho hovna měli dostat 2 roky natvrdo. Zoufale tragickej výběr herců i neherců, lokací,kostýmů.Tady je špatně úplně,ale úplně všechno.Jakákoli obhajoba a hodnocení tohohle hnoje víc než 1* je absurdní. ()

Toka

Na jednu stranu dost divnej film, na druhou, když sem u něj vypl mozek, nekroutil hlavou pokaždé, když se film až moc přehnaně snažil dělat dramata, jak to někde skutečně může být, docela sem se i bavil. ()

Wewerush

Jedna hvězdička za.. no já vlastně ani nevim, ale stoprocentní odpad to zase neni.. dejme tomu, že je to myšleno jako vtip ()

misakurt

Jedna hvězdička za to, že se tvůrci dokázali trefit výběrem hudby do tématu...Nebo že by jim to poradil Rytmus? Každopádně v ničem dalším se netrefili. Tady ty filmy, které se tváří, že vznikly podle skutečné události...voda na mlýn všem rasistům a Broukům Pytlíkům... ()

kkarx

Tak jsem dokoukal všechny díly a můžu říct, že to je dobrá zábava. Magnusek jako učitel mstící se za vraždu své sestry lehce připomene Death Wish. Ta nekompromisnost je neuvěřitelná. Zatímco Bronsonovi to vyšlo v každé části bez toho aby se dostal do konfliktu s policií a nedej bože za to musel jít do basy, Magnusek se domluví s poldou jen v prvním díle a v ostatních ho nahání. Jak dokázali, aby děti mluvily takhle, to nepochopím. To snad musely být skutečně děti ze zvláštní školy. :=)) ()

strikeman

Těžko hodnotit film, u kterého se vám z padesáti důvodů permanentně otevírá kudla v kapse, ale jak tady nevěřícně čtu, někomu to přišlo i humorné... ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová