sandinista

Mně se to líbilo hodně. Nejde o formální nedokonalost. Mnohem důležitější je, že film bez příkras zobrazuje, jak na naši společnost negativně působí cikánskej element. Tomáš Magnusek na mě působil velmi sympatickým dojmem. A naprosto souhlasím s trefným komentářem uživatele verbala. ()

Móó

Nic extra. Průměrný film, ale rozhodně jsem se nenudila. Zpracování mohlo být lepší, herecké výkony nejspíš také, ale nemůžu říct, že mě tento film vůbec nezaujal, občas i ta husí kůže naskočila. ()

melloun

Téměř amatérský kousek, který sice zaujme, ale dvakrát ho stěží někdo přetrpí. „Já jsem ti říkal, že na tebe taky jednou dojde. ()

Kjuk

Místy mi to sice připomínalo amaterskej film studenta prvního ročníku FAMU, ale kdo jsem, abych to mohl hodnotit že. Raději přejdu k zápletce, která nebyla vůbec zlá. A potřebuju vyventilovat jednu myšlenku. Jsem rád za to, že ještě okrajově patřím do generace, která zažila fyzické tresty od učitelů jako rány pravítkem, tahání za kotlety, pohlavky a spousu dalších zajímavostí. Je strašná škoda, že se od toho opustilo. Teď to mladej řekne doma a už to řeší inspekce. Já bych tenkrát dostal ještě doma, kdybych s něčím takovým přišel. Je ale pravda, že fyzicky trestat žáky tohohle filmu bych asi nedoporučoval, to by se milí kántoři nemuseli druhej den probudit!!... "Tak já nevím, zahraj třeba, že vyznáváš Ivetě lásku!" "Iveto, hoň mě, hoň mě, hoň mě!" ()

Košoun

Ne, ne, ne, ne, ne.... Další český "film". Ano, školství jde do háje a zvláště to na vesnicích a v romských oblastech, kde se ze základek stávají zvláštní školy. Ano, proč o tom nenatočit film, který by děsivě ukázal, jak to na těch školách chodí, jak se přehlíží delikty mladistvých, jak jsme učitelé bezmocní proti všemocným rodičům... Ale tak, jak je natočen tento film, tak to skutečně nejde! Šílený přepálený scénář s nejpředvídatelnějším příběhem (pokud se tak tomu dá říkat), prázdnými postavami, nulová režie, chaotická kamera (rádoby "street" závěry mi pily krev po 5 minutách filmu). A herecké obsazení? Podejte mi někdo pytlík na zvracení! Jediný, na koho se dalo koukat a třeba bych ho chtěl vidět i v jiné roli je David Dolanský. Zbytek hrůza nad hrůzy, žádná autenticita prostředí, prostě přirozená demence, včetně nejtopornějšího odporného Magnuska. Říkám si, že s tou 1* jsem naprosto výjimečně hodný, ale asi za odvahu s tímhle vůbec jít mezi lidi si to film zaslouží. Ale prosím vás, pokud vás bude lákat zvědavost, jestli to je opravdu taková sračka, tak se nenechte zlákat jako já a raději si pusťte něco jiného, cokoliv! Jen ne Bastardy. (Mimochodem, při informaci, že tohle bude mít nějaké pokračování, se mi zježily chlupy po celém těle... To nemůžou myslet vážně!!!) ()

CiPR

"Jednou a dost", tuto větu si řekne nejspíš hodně lidí po zhlédnutí tohoto filmu. Takhle že to chodí na českých školách? To si zrovna nemyslím, možná ten slovník by se dal občas přiřadit k puberťákům, ale tohle spíše závání nějakou latinskoamerickou "školou". Pan Magnusek mě ale mile překvapil, svojí roly zahrál výborně a i "zelenáč" David Holanský se zde vytáhl v roly "zm*da". Zahrál ho více než důvěryhodně. Ale ani dva špičkové výkony přeci nemohou ovlivnit celý film, bohužel. 18 %. ()

goniss odpad!

jak bych charakterizovala dnešní mládež a česko v jednom? koukněte se na Bastardy.. ani jednou jsem se nezasmála, tato nepovedená komediální kravina jenom otupuje českou kinemaatografii, ale se slovem 'film' tohle nemá nic společného.... ()

vojtaz

2* za odvahu, že někdo řekl, jak to doopravdy je. Ale filmařsky hrůůůza. Další díly už si měl odpustit. ()

Everyone

Film si dle mého názoru zaslouží dvě hvězdy (byť slabé) - jednu za námět, který reaguje na aktuální (sociální) problém, což v českých končinách není až tak častým jevem a druhou za vyobrazení situace ve třídě a její následný destruktivní dopad na psychiku učitelů (podobné jako ve Svěrákově Obecné škole). Mnoho věcí zavání jistým klišé, něco nedomyšleností (např. absence důkazů - DNA - vzorky spermatu, kůže pod nehty apod.), avšak celkově školní prostředí bylo zobrazeno dobře. Vadila mi nedostatečně zobrazená gradace pro akt pomsty (samozřejmě stran učitele, který to s dětmi myslí dobře - snaží se je aspoň pro něco nadchnout - rozdává úsměvy - pak blikanec...), zobrazení vražd je řešeno stejně dramaticky jako když někdo ztratí klíče, a pak hned následuje konec filmu - a stejně "dramatický" závěr ve stylu "Vím, že si to udělal ty, ale šťourat se v tom nebudu, protože když mám tu možnost a navíc jsem dobrý člověk s léty praxe, tak tohle zlo se jinak potrestat nedá, když je kryté tatíčkovými mafiánskými penězi." Tak pokud je to jediná možná obrana, tak chce se mi zvracet, plakat a smát zároveň. Spravedlnosti se nedomůžete jinak než odplatou ala divoký západ nebo východ. A co ten mocipán Šťastný ten to celý film žehlí, a pak mladej Dostál umře a on nic, to se na mě nezlobte...Ale z jeho osoby, kterou představuje mám opravdovou hrůzu - zastrašuje, zákony nerespektuje - zaplatí si nejlepší apologety, atd...fakt mráz, i když herecky poněkud slabší...fakt chladno. No a Rytmus - ten na Hrad!!, kam jinam... kámo, tos zabil. Lepší filmovou variantou s podobnou tématikou je švédské Ondskan, estonské Klass či Domov šedých motýlů (Tummien perhosten koti), německá Die Welle, nebo československý Pasťák. ()

HonzyR odpad!

V tomto filmu bohužel hapruje úplně všechno. Tam, kde se máme smát se nesmějeme, tam kde máme být v šoku jsme spíše znechuceni trapností. A konečná "šokující" pointa, která není bohužel vůbec šokující, protože byla jasná už po půl hodině, jen podtrhla celý odporný film. Slabota... __0%__ ()

mh.mail

30% - Na film je možné se dívat buď jako na pokus o kritické zhodnocení aktuálních palčivých problémů našeho školství (resp. jeho části), nebo jako na thriller (?), který nad určitým problémem vystavěl svůj příběh. Osobně mi to připadá spíš na druhou variantu, v opačném případě by to totiž byla ještě větší tragédie, než takto. Kladem filmu je to, že se nesnaží nic zastírat nebo změkčovat. Je to, žel, snad jediný jeho klad. Výkon autora scénáře v hlavní roli je natolik amatérský, až to bolí, což nejvíc vyznívá v kontrastu s profesionálními výkony skutečných herců ve vedlejších rolích, obzvláště pak v dialozích s nimi. Působí to až rušivě, dokonce mě kolikrát napadlo, co si asi ti herci ve chvílích natáčení o tom všem mysleli. Uživatel Tetsuo přirovnal tento film k Přání smrti (tématem, určitě neměl na mysli zpracování). A je to, podle mě, přesné. Tady opravdu nejde o nějaké podchycení problémů školství a nástin jejich řešení, neboť to, co hlavní hrdina provede, řešení není, to je jenom pomsta, byť z jeho pohledu pochopitelná. Rozhodně se nedá věřit tomu, že by učitel jeho vzezření a způsobu chování měl nějakou šanci zpacifikovat takto vykreslenou třídu. Navíc je film plný klišé, slabošský ředitel, úchylný chemikář, který je neschopný, ale z důvodu přízně s ředitelem je trpěný, schopná a rozumná zástupkyně, která je ovšem těžce nemocná - když jsme u toho, ještě si dokážu představit, že po kolapsu ředitele vede dočasně školu jeho zástupkyně, už si ale neumím představit, že po její smrti školu povede mladý učitel, který je na škole jenom chvíli, a to jenom proto, že si ho ta zástupkyně vybrala za zástupce. No nic. S realitou má film společného nemnoho, hodnotím proto jako pokus o thriller. ()

Vesecký

Ten film je prostě výborný, protože realisticky zobrazuje situaci, jaká dnes ve školství panuje. Zde jde samozřejmě o vyhrocené prostředí školy, v němž dvě třetiny žáků tvoří romské děti. Paradoxem je, že lavina tragédií je uvedena do pohybu "bílým" synáčkem místního nedotknutelného V.I.P., kterému moc a peníze umožní, aby zaplatil po další vraždě kantora v tělocvičně i svým právníkům, a tak z toho syn vyšel nepotrestán a otec bez hany, ačkoliv každý ve městě ví, že on je ten největší bastard. Takových zrůd v dnešní společnosti bohužel chodí mnoho a jsou čistí a bez poskvrnky. Učitelský sbor se v dané škole nezadržitelně hroutí, mladý učitel, který na školu přišel, aby zjistil, kdo zavraždil jeho sestru, se snaží pracovat netradičními metodami, ale stejně je nejdřív zbit a poté na něj onen prominentní synáček vyrukuje s nožem. Plná bastardů je celá naše společnost... ()

Yarwen

Syrový náhled do cikánského prostředí, v době, kdy při vyslovení tohoto spisovného slova na jedince nahlížejí jako na rasistu. Ne, nejsem jím, upřímně fandím těm slušným, ale netřeba se přetvařovat, že je aktuální situace bez problémů. Tento film asi nefinancovala Česká televize, která objektivní zprávy stále cenzuruje tak, aby směrem k tomuto etniku vyznívaly pozitivně. ()

Bozvav

Snímek Bastardi vyniká nad jiné svým otevřeným pohledem na problematiku, o které dnes není moderní ani žádoucí hovořit otevřeně bez obav z toho, že za svůj názor budete nějak šikanováni. Jedinec, který není profesionální sluníčkářský aktivista za práva čehokoliv a má nějakou reálnou zkušenost z obdobného prostředí ví, jak složité a mnohdy paradoxní situace mohou nastat. Docela mne mrzí, že se ohledně Bastardů řešilo téma, místo provedení. Za mne téma je zpracováno skvěle, výrazně hůře na tom podle mne, je řemeslná stránka věci, kde očividně spousta věcí nefunguje, jak má. Hezké podívání to moc není, ale je to realita, byť asi hlavně oblastní. Na stranu druhou, snímek není rasistický, naopak a myslím si, že kdyby ho vnímali rasisticky zúčastnění, tak by se do něj nevraceli. Chvílemi působí dosti amatérsky, ale rozhodně to není propadák. Za mne dvě hvězdy za téma a jednu za provedení. ()

SidneyP

První zhlédnutí - jedna hvězda. Páté zhlédnutí - dvě hvězdy. Osmé zhlédnutí - tři hvězdy. Přímá ukázka toho, že člověk prostě potřebuje trochu času promyslet své názory. Ohromně realistický film, který si na nic nehraje... Vzácnost. 65%. ()

jura-roy

Jak může někdo natočit tak hloupý film? Nechápu. Sprosté, bezcharakterní, neosobní, nezábavné, amatérské, obsahově chudé a to chystají druhý díl, no to mě podrž. ()

mrtvej pes odpad!

Byla to bez obalu nezvládnutá sračka s naprosto iritující hudbou, ale velké plus pro mě je, že jsem u toho neusnula. České filmy od éry Snowborďáků apod. brutálně upadají. ()

Luk Skywalker

Ke konci už to tak dobré nebylo, ale budiž. Jelikož se jedná o drama, tak jsem se první polovinu filmu smál až si ale člověk uvědomí, že to tak ve skutečnosti chodí, tak je to k pláči. Takže reálnost filmu určitě nechybí a příběh jen dotváří podstatu filmu a název je trefný. Jen jsem neslyšel nějaké výroky o tom, jak je film rasistický, což bych od těch reálných bastardů čekal. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová