Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

Trustme

Když už se film o mimozemské invazi neodehrává na půdě Spojených států amerických, alespoň jsou hlavní hrdinové Američané. Moskva jistě skýtá plno objektů ke zničení, ale přece jenom je to jako když by jste natáčeli Godzillu v Ostravě. Podezřívám ruské (švédské) tvůrce, že chabým, neoriginálním příběhem potřebovali vyplnit stopáž pro jejich prezentaci 3D trikového studia, neboť všelijaké to poletování, jiskření a rozpínání do prostoru právě ideálně a efektně naskýtá ona mimozemská hmota výbojů a částic. Verze 2D ovšem zcela nechá "vyniknout" bídnosti příběhu a jen prachobyčejnému praskání energetických emzáků a to se brzy okouká. Z letargie diváka i přeživších hlavních postav na chvíli vysvobozuje jednotka postapokalypticky oděných ruských Mad Maxů. Ale sotva si divák tuto partu moskevských žoldnéřů oblíbí, film je u konce, bez konce. The Darkest Hour je na úrovni režie, dramaturgie nezkušeného studenta filmové akademie, co chtěl dokázat, že i Východní Evropa točí západně. Dvojsečně tak vyznívá finální vlastenecká věta velitele Sergeje: "Za svými zády slyším Moskvu" ()

Danny F.

Stejné jako Skyline, ale o něco víc záživnější. Sice to nebyla až taková divočina, za to se na to dalo v klidu koukat. Plno nelogičností v tomto filmu mi ani nevadí, protože jsem neočekával nic dokonalého. 55% ()

fefee

Aj napriek slabosti scénara či nehereckosti hlavných postáv bol to suprový vyvražďovací splín plný tajomna, sci-fi hororu a napätia čo je na takéto lacné kúsky netradičné, super. 3,5* ()

Elleannie

Podle zdejšího hodnocení jsem asi byla na jiném filmu.. Podle mě skvělý nápad, dobře vybrané postavy, nic se neprodlužovalo, všechno mělo ten správný spád. Jelikož je to sci-fi, nemělo by se uvažovat ani tak logicky, ale s trochou představivosti a nadsázky (u takového filmu většinou nepřemýšlím, jestli by se zrovna tohle někdy mohlo stát nebo ne, protože v dnešní době už se nedivím opravdu ničemu). Efekty se mi moc líbily a vůbec mi to nepřišlo nudné. ()

ghatos

Béčko jako hrom se slušnými efekty v neokoukané Moskvě - tím výčet pozitiv končí. Spoustu věcí je amatérských, herci jsou vyloženě hrozní. Naštěstí to nenaštve, protože zde je kýčovitost a nedostatek peněz úsměvný. 25%. Výborný komentář: Zeck ()

noiseaux

Prostě miluju sci-fi. Samozřejmě podobných filmů existuje spousta a lépe natočených. Přesto se u tohoto filmu dá sedět a napjatě čekat, jak to vlastně všechno dopadne. Jen doufám, že jestli něco podobného jednou příjde, tak lidstvo nebude tak slabým soupeřem :) ()

Scar

V trailery už ste videli všetko, čo z filmu stálo za to. Ak ale máte radi logické chyby, stupidné dialógy, nelogické správanie sa postáv a slabé výkony hercov, do toho! ()

blackJag

Vypořádání se s vetřelčí invazí (ti po identifikaci nešťastně připomínají pokemony) po moskevsku, aneb důvod proč natáčet v Rusku se vždycky najde (a jsou to peníze). Přesto, menší rozpočet není největší slabinou filmu, tou jsou totiž herecké výkony (oscilující od nepřesvědčivých po trapné) a nezkušená režie. Všechno tu jede jako se zataženou ruční brzdou, bez pořádného tahu, bez napětí. Přitom story příběhu je béčkově nosná, triky fungují a toho pinožení je na 90 minut ve filmu akorát. 50% ()

Guzo

Psal jsem to už asi stokrát a zřejmě to ještě stokrát napíšu. Když nejsou peníze na triky, tak se film dokáže vždy obejít bez nich. To se v The Darkest Hour povedlo ukočírovat do tří čtvrtin filmu (čest povedenému padání svítících mimozemšťanů z oblohy), pak ale zřejmě došly nápady/peníze a začaly se přidávat "triky" posílající atmosféru filmu a film samotný do kopru. Když ale pominu tenhle technický aspekt, tak se jedná o čistokrevné sci-fi béčko, kterých moc není, takže jsem za každé opravdu rád. Postavy i zpracování tomuhle podžánru odpovídají, nikdo sice herecky nevyčuhuje, ale ani neotravuje, každý to své bez problémů zvládne. Navíc potěšilo i zasazení děje do Moskvy, určitě lepší než než stokrát omílaný New York, Washington nebo LA. 5/10 ()

Kalidor_

Mám-li stručně zhodnotit mé dojmy z této scifárny, nejprve bych chtěl podotknout, že miluji sci-fi a postapokalyptickou tématiku. Občas velice rád přimhouřím oči při hodnocení filmů a i slabě hodnocené filmy mě občas mile překvapily, u "Černé hodiny" mě však nenapadá nic výstižnějšího než.....JE TO MEGASRAČKA. ()

jefff

Nebylo to úplně zlé, sympatické postavy, postapokalyptická Moskva, napětí...škoda málo vybudované atmosféry, slabších triků a slabší rozvinutosti děje. Mohlo to být lepší i horší, takový průměr. Ale další díly bych uvítal, o příběhy a zápletky by nouza rozhodně nebyla. ()

ZinedineCR7 odpad!

Fetovať nefetujem, drogovať nedrogujem...ale aj keby som fetoval a drogoval, tak kalkulačkou natočím lepší film s lepšími efektami ako to, čo sa mi dostalo po zapnutí tejto kraviny na entu. Debilné dialógy, retardované rozhodnutia, marťania asi sami o sebe vytiahnutý z komína, plytké výkony...zle, všetko zle. Titulky som už radšej ani nevidel, ale podľa mňa aj v nich mali chybu. ()

jenik71

Mimozemšťané nemusejí mít nutně zelenou barvu a oči velké přes polovinu hlavy. To si tvůrci asi uvědomili a snažili se přijít s něčím novým. Šmejdi z vesmíru mají tedy podobu jakési energie a ani nepotřebují moderní zbraně k ovládnutí lidstva. Tohle sci-fi není žádná velká pecka, ale nevidím to ani jako vyložený propadák. Prostě taková nenáročná akční oddechovka, která celkem pobaví. Alespoň efekty určitě. ()

Fox85

Dva američtí borečci a dvě americké krasotinky poznávají kouzlo ruské metropole v čase invaze pěkně agresivních ufounů. No, upřímně, mohlo to dopadnout i hůř. Každopádně mě nejvíc pobavila hláška ruského vojáčka směrem k prchajícímu mimozemšťanovi: (nevím jestli to bylo přesně takto) "Welcome to Russia". ()

Šakalík

Na tenhle film jsem se opravdu těšil, ale musím říct, že mě to hodně zklamalo. Čekal jsem áčkové sci-fi o emzácké invazi, což pravda není zrovna originální téma, ale kdyby se to udělalo zase nějak netradičně, mohla to být parádní podívaná. Jenomže tenhle film si na áčko jenom hraje. Trikově to sice není nejhorší, zato scénář je děravý jak řešeto, herci jsou příšerní a pointa děsně (b)anální. Když to vezmu kolem a kolem, tak se v celém filmu vlastně nic nestane – mimouši přiletí, rozpráší pár lidí a skupinka přeživších pak bloudí po Moskvě, kde postupně potkává další lidi a společně pak putují k atomové ponorce, která kotví na řece. No to je scénář jak noha, pánové! Souboje se světelnými emzáky jsou stereotypní, prostě se do nich bací mikrovlnou a následně vším, co střílí. Celý film vkusně zakončí happyend s parametry prvotřídního kýče, takže při závěrečných titulcích jsem složil hlavu do dlaní, pač tohle jako sci-fi neobstojí, a to pohříchu ani v dnešní, na kvalitní science fiction tak chudé době. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)