Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

Forum.

Někdy se mi stane (a je to dost často) , že film který tady má nízké hodnocení se mi líbí a klidně bych se na něj podíval znovu . No ale to není tento případ. Ikdyž to není propadák ve všech směrech , myslím tím třeba docela fajn herce a některé scény, tak je to stále jen výplach , který se snaží všechny zajeté klíšé lehce maskovat (ne vždy úspěšně). Efekty , no to je škoda mluvit, tohle dělali ve Východním Německu na koleni tři faráři, jinak si ty neuvěřitelně debilní vetřelce nedokážu vysvětlit. Příběh není úplně obyčejný ikdyž mu určitě chybí pevnější dějová linie. I tak dám 30%. ()

Petr59

Asi něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Je pravda, že to skutečně spíše připomíná záživnou PC hru. Ten styl toho filmu, i ty akční scény, tomu prostě nasvědčuje. Jako film to nebylo špatné, je pravda, že se z toho určitě dalo vytěžit víc, z toho prostředí Moskvy, z toho nápadu origiální invaze mimozemštanů. Herci byli nic moc. Spíš bylo hodně dobré to prostředí Moskvy a dobrý byl i děj a jádro příběhu. Film byl takový origiální a odlišný od ostatních sci-fi, kde se bojuje s hmotnými mimozemštany v New Yorku, nebo někde v Americe. To mu určitě přidalo. Mě se zdály vedlejší postavy dobré, možná i lepší, než ty hlavní. Akční scény byly každopádně dobré, i když zabíjení tím, že někdo najednou zmizí, mi přišlo zvláštní. Vyvražďovačka to asi trochu byla, ale nepatřím ke skupině lidí, kterým by to vadilo. Akorát mě trochu zarazilo to, co z té invaze vyplývalo, tedy to, že přežilo ve světě několik tisíc lidí, kteří se rozhodli bojovat proti invazi (bylo to řečeno na konci filmu). Ti mimožemštani byli neviditelní, byli tvoření elektrickou energií. Když dokázaly zničit drtivou většinu populace, pochybuji, že by přežilí byli schopní je porazit. Zvlášť když by mezi přežilými bylo i určité procento lidí, kteří by nebyli schopní bojovat. To se ve filmu naštěstí moc nerozebíralo. Ono totiž i to, že se těch pár mladých jedinců přežilo, byl obrovský zázrak. ()

Cechyno4

Jako scifi - bez nápadu a dávky kreativity. Ale označení horor bych totálně vyškrtl. Bez atmosféry. Horor - podprůměr. ()

lobo87

Partia stupídnych američanov splašene pobehujúcich po Moskve a unikajúcich pred neviditeľnými mimozemšťanmi? To znie hrozne už na prvé počutie. Film je bohužiaľ taký. Nelogické konanie hlavných postáv, z ktorých mi ani jedna neprirástla ani trošičku k srdcu, stupídne dialógy, vykrádanie všemožného, slabo využité prostredie Moskvy, nulové napätie a atmosféra a tý najotrasnejší emzáci. Hirscha je v takýchto filmoch škoda, v minulosti ukázal, že má na viac. Taký Skyline bol slabý priemer, ale oproti Čiernej hodine bol o triedu lepší... 45% ()

waltosin

Černých 86 minut, ano to byla pro mě černá hodina. Nejhorší je že už od začátku týhle hovadiny se modlíte aby to trápení konečně skončilo a ono furt nic. Neskutečně hloupý scénář kde parta nesympatických lidí bojuje proti neviditelné elektřině v Moskvě no to už bylo trochu moc. Trošku akce je ke konci, kde jsem malinko koukal očima a ne víčky. PRŮSER!!!!! 20% ()

theFtip

Tak dialogy k tomuto filmu snad vymýšlel nějaký retardovaný jedinec se slovní zásobou květináče a úplně bez fantazie. Příběh bez logiky, nudní nesympatičtí herci kteří ani hrát neumí a triky jako kdyby je dělali v Malování. Jakože neviditelné létající hlavy a složené z nějakého elektrocosi kolem kterých se motá nějaká blbost připomínající ozubená kola a k tomu všemu ještě energetický štít si jen tak přijdou do Moskvy a zabíjí co jim pod ruky (vlastně pod hlavy, protože ruky to nemá) přijde. A to vše kvůli těžbě kovů. A taky úplnou náhodou ty kovy těží jen nad největšími světovými městy, protože nejspíš se nikde jinde tyto kovy nenacházejí. Logika všech postav je taky neuvěřitelně nesmyslná a součtem jejich IQ by vyšlo jednociferné číslo. Film je dobrý možná na pobavení ale vážně nejde brát vážně. 10% ()

Domas88 odpad!

:D.. tak tohle nemysleli vážně ne? Tak tomuhle říkám ztráta času.. Viděl jsem některé hodnocení nového Riddicka a někteří dávali odpad.... Hlavně, že tohle je na 5* :D ()

rysafi

v momentě, kdy konečně začali ti gerojové chcípat, se mi udělalo líp. a s úsměvem jsem to dokoukal. jen zbytečně dlouho trvalo, než chcípla ta blondýna. a škoda, že těch gerojů nepochcípalo víc. * za obrázky Moskvy * za téma * za to, že tvůrci ze sebe dělali prdel ()

blazma

Útok poměrně originálního konceptu ufounů s hlavním dějem odehrávající se v Moskvě. Filmy situované v Rusku vždycky vypadají tak zvláštně. Je mi jasné že tváří v tvář smrti se můžou rychle nahromadit emoce k jinak neznámé osobě, jenže tady by jsem narovinu řekl ať se sakra vyserou na to vynucené emoční pokolení, když umře někdo koho znají ani né jeden den a dělají jak kdyby se znali celý život. Vytrácí se mi kvůli toho nějaké to kouzlo. Když však tohle všechno překousnu a budu věřit že je skvělý vytvořit si milostný románek, kvůli kterého jsem ochotný zemřít, tak proč né.. průměrovka. ()

O_Peki

Tak jsem se těšil a nic. Spletenec všemožných již viděných scén a nic z toho. Takový nemastný neslaný kříženec Války světů a Já legenda. ()

escaf

Áno, áno...ďalší sci-fi polotovar a´la USA je na pultoch. Jediné čo stálo za to (okrem miznutia), bol rýchly spád udalostí pričom sa človek aspoň ako tak nenudil. Ani to však nepomohlo ruskému skylinu. Americké hviezdičky na čele s Hirschom zahrali slabý priemer a o ruskom komparze radšej pomlčať. Rád by som napísal, že názov filmu je úplne výstižný, ale zas úplne tmavá hodina to nebola. ()

Leffi

Solidní oddechovka k nedělnímu obědu. Mít herci pevnější vedení, lepší scénář a možná o trochu větší rozpočet, tak by se těch pár dobrých nápadů dalo jistě využít ještě o chlup lépe. Nicméně na odpad to není. To je podle mě, zbytečná křivda. ()

Venceslao90

Logických nesrovnalostí a podivných náhod je ve filmu docela dost, ale pokud to budete brát spíše jako akčně laděnou Sci-fi oddychovku se spoustou pěkných efektů, tak se celkem dobře pobavíte. ()

Marty_cihi

Mě se ten film hrozně líbil prvních 15 minut. Prostě dva týpci přijedou do Moskvy s novým softwarem (něco na způsob sociální sítě, která radí lidem kam chodit kalit :-) ). Pak jim někdo vyfoukne nápad a jsou z toho nasran*, tak jdou kalit do klubu, potkají dvě američanky. Chlastaj vodky, pak zase vodku, vodku a ještě jednu vodku. V tomhle momentě by bylo pro mě mnohem příjemnější kdyby se kluci ráno vzbudili a pořádně je bolela hlava. A zbytek filmu by mohl být o tom jak se snaží něco provést s tím softwarem a přitom toho dost vypijou, projdou pár bordelů, skočej si na bedny a na ruletu. Prostě pohodovka sranda, pěkný kočky, chlast a možná i nějaká ta droga. Jenomže v tom nejlepším začnou z nebe padat mimozemšťani. A od téhle chvíle už mě to docela pustilo. Nějak přetrpím poměrně nudnou hodinku (ve které byla alespoň nějaká akce) a dostanou se do ponorky a v tom nejlepším to skončí. Nevím, nechci to hodnotit uplně záporně, to zase ne. Ale velký plus pro mě byl jednoznačně Emile Hirsch, trochu teda zestárl od "sexbomby od vedle", ale pořád je to frajer 8-). No a celkové shrnutí bych viděl na těch 50%, které mu odpovídá i zdejší hodnocení. ()

Ondrew

Vcelku pohoda, nejak mi hlava neberie komentare ostatnych uzivatelov. Nie je to sice nic viac, nez o cosi lepsie zvladnute becko, ale nenudil som sa, digitalne efekty nikoho neurazia a kecov mohlo byt o cosi menej. Ked si k tomu pripocitam rozumnu minutaz filmu, som v podstate spokojny. Videl som uz vacsie hovadiny, ktore tu ziskali vyssie hodnotenia. 60%. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)