Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

Martin741

Tak aj ja som obcas pozersky dementalny artovy pi*us, ktory ma pozersku zalubu vo filmoch Bergmana a Tarkovskeho, ale ako sa hovori, vsetko s mierou, a to plati aj pre art. Take debiliny ako Hiroshima -Mon Amour a Loni v marienbadu som aj ja z*ebal pod ciernu zem. No ale tuna sa fakt nic nedeje, a triky su nudne, plane, dialogy az nepocuvatelne. Nedopozeral som to, nedalo sa : 5 % ()

O´Neill

Rozhodně lepší než Skyline, a zároveň díky stopáži lepší i než Battle: Los Angeles. Já jsem se bavil, a více jsem nepotřeboval. Jako celkově nevýhodu bych dal bohužel hudbu, která opravdu za nic nestála, stejně jako efekty - někdy byly průměr, jindy byly fajn. Herci v rámci možností nebyli špatní. ()

cariada

Tak přesně takové filmy mám rád, tyhle invaze mimozemštanů jsou super. Za celý film se sice pořádně ani moc neukážou a moc se nedozvíme proč tam jsou (sice je to tam řečeno, ale není to na 100% jistý) ano dá se to odvodit, ale chtělo by to pokračování, kdy by to bylo jasně řečeno. Krásně ponurý je pohled na vylidněnou Moskvu kde je krásně vidět ta apokalypsa. Né nadarmo se říká " v prach si a v prach se obrátíš" tady to platí dvojnásob. Krásný triky a nápad, překvapuje mě jak malý to má hodnocení, vždyt to není o nic horší než jiný podobný filmy ba naopak to ukazuje boj o život několika skupin lidí co se spojí. ()

Rodriguez

Černá hodina možná přišla s temným, tajemným a originálním námětem, ale její příběh a tempo vyprchává během filmu. Nehledě na to, že nikdo z hlavních hrdinů nechce zemřít, když kolem mimozemská rasa kosí tisíce lidí jedním prdem. 50% ()

humanbeing

Tohle ale byla zajímavá podívaná. Hlavní hrdina je nesympatický grázl, který vypadá jako špatná (čti levná) kopie Leonarda Dicapria. Jedné noci se tenhle grázlík spolu s obchodním kolegou ocitnou v ruském tanečním klubu, na který v noci zaútočí mimozemšťané. Jeden rus přežije, hlavní dvojice taktéž a krátce na to potkají dvě sličné američanky a později i jednu rusku. Mimozemšťané jsou neviditelní - čili hodně levní na udělání - a docela schopně zabíjejí, takže hlavní postavy mají co dělat, aby jim unikali. Brzo ale přicházejí na to, jak alieny alespoň detekovat - žárovky se rozsvítí, jsou-li alieni na blízku a tak je to zase trošku vyrovnanější a úplně vyrovnané to je v momentě, kdy potkají vycvičenou skupinu ruských badass maníků, kteří kosí mimozemšťany tak dobře, jako kdyby to už dělali dobré dva roky - problém ale je, že invaze začala teprve před dvěma dny, huh! První polovina filmu je těžkopádná po všech stránkách - hrdinové chodí od jedné over-the-top scény ke druhé, koukají se na spadnuté letadlo v obchoďáku a já si říkám proč, když to děj nikam neposouvá... Po setkání s ruskými vojáky se film zlepšuje po stránce zábavy. Darkest Hour je těžké b-čko, které není originální, strhující ani moc napínavé. Ale nakonec špatná podívaná to taky není. ()

C0r0ner

To zas byla jednou sračka. Nicméně se nic jiného čekat nedalo. I bez zbytečných očekávání to ale bylo tak amatérské a špatné, že se ani na průměrné hodnocení nedostanu. Nejen, že jsem ten samý vzorec scénáře už viděl několikrát a lépe, ale i logika postav byla asi zrovna někde na procházce nebo zpitá pod stolem. 40% ()

Pajky3

Prvně jsem na to viděl trailer a docela mě to zaujalo. Pak ale přišli první ohlasy a po těch komentářích tady jsem si myslel, že větší hrůzu vidět nejde, ale ono jo. Tohle bylo poměrně v poho, do kina bych na to teda nešel, ale jako jednohubka to posloužilo. Umíralo se přesně podle schématu, mam radost, že jsem to odhadnul přesně. Efekty mi nepřišly nijak hrůzostrašný, i když je fakt, že mimozemšťany vypadaly dost divny, myslim tim samozřejmě po zasažení. Ta jejich světélkující verze mi nepřišla tak hrozná. Celkově průměr, kdo čeká zázrak nedostane ho, ale myslim, že to rozhodně nění ani žádnej odpad. ()

Martrix

Pokud vám nevadí hromada nelogičností a blbých řečí a ke štěstí vám postačí kulisy Moskvy a několik uvědomělých a inteligentních teenagerů, tak směle do toho. Invazivní sci-fi si představuju úplně jinak. Nejde o triky, snad ani o herce, ale atmosféra...pro mě byla Černá hodina stejně nepovedená, jako Světová invaze. ()

sulimo

Aneb jak oběhnout všechna historická místa v Moskvě během 89 minut, být to o deset minut delší, filmařům by došly neokoukané kulisy takřka neexistujícího historického centra města. (a to je tak jediná slušně napsaná věta z případného komentáře k tomuto filmu, což hovoří samo za sebe). ()

J0hny5

Čekal jsem to o dost horší. Sice to je svým způsobem kravina, ale když od toho člověk nic nečeká, tak může být přijemně překvapený. Tím pádem to nízké hodnocení není ke škodě. Já se nenudil, 65%. ()

blitzer

Konečně dal emzákům někdo úplně jinou podobu než plechový monstra nebo zelení mužíčkové. A konečně se invaze odehrává v jiném prostředí než na americkém kontinentě (i když asi by to mohlo být jakékoliv evropské město, kromě pár prvků mi tady Moskvu nic moc nepřipomínalo). Je jasný, že přítomnost wtf-momentů je hustší než mlha u rybníčka Brčálník, ale na druhou stranu to nenudí a vizuálně je to celkem vydařený. Sequel bych asi vidět nemusel, ale pokud někdy vznikne (což je i vzhledem k hodnocení na imdb nepravděpodobný), tak se mu vyhýbat nebudu. ()

Iwus.ka

To, že má být sci-fi? Zajímavější mi přijde sledovat babičku, jak háčkuje bačkory. Hodnotím pouze ucházející efekty. Pokud tedy zvažujete, zda se na tento film podívat či nikoliv, řeknu to takhle. Pokud ne, rozhodně o nic nepřijdete. ()

ivet.ka

Hodně velké zklamání, zvlášť když je s tímto brakem spojeno jméno Timura Bekmabetova. Dlouho jsem se těšila na jeho zpracování smash-up novely Abraham Lincoln: Vampire Hunter, ale po Černé hodině se začínám spíše obávat. Příběh Černé hodiny je o ničem. Postavy jsou prázdné. Mimozemšťané neviditelní. Všechno špatně. Už nikdy více. Přečtěte si celou recenzi. ()

3n3my

Čistá bieda a absolútny priemer asi vo všetkých pohľadoch, v niektorých aj prepadák. Naviac napríklad Skyline, ktorý bol natočený s podobným rozpočtom, je z pohľadu špeciálnych efektov uveriteľnejší. Tu máme len plochý scenár s niektorými hercami na úrovni telenoviel, niekoľkých ruských vlastencov a akciu bez napätia. No aspoň že sme sa pozreli na apokalypsu aj do Moskvy. ()

sir-dave

Mimozemská jednohubka podobně jako Cloverfield a jiné invazivní filmy. Kdo se rád podíval na zmíněné Monstrum, Monsters, Skyline nebo i Válku světu s Districtem, pravděpodobně zklamaný nebude. Vzhledem k délce se na nic moc nečeká a film nenudí (čistá délka bez titulků pouze 77 minut!). ()

tom88

Od Čiernej hodiny som čakal podstatne viac, no nakoniec bola miernym sklamaním. Trochu podivný štýl invázie z vesmíru, trocha podivné chovanie preživších. Divné obsadenie. Málo akčných scén, ale za to slušné efekty na daný rozpočet. Vizuálne film ušiel, ale obsahovo to škrípalo. Prišlo mi to ako by som pozeral pilotný diel k nejakému seriálu. Na druhej strane som rád za každý film, ktorý je o invázii mimozemšťanov, takže by som pokračovanie prijal, keď nám nechali koniec tak pekne otvorený. 55% ()

Sabrewulf

Ve filmu "Stalo se" se hlavní hrdinové hned na začátku dozvědí, že nebezpečí se šíří ovzduším, přesto si nikdo okamžitě neshání roušku, plynovou masku, nabo alespoň hadr. Ve filmu "Predators" se docela brzo hlavní hrdinové dozvědí, že kdysi byl predátor přemožen tím, že se jistý Dutch celý potřel blátem a nešel tak vidět, přesto se nikdo blátem okamžitě nenatře. Ve filmu "Černá hodina" se hlavní hrdinové hned na začátku dozvědí, že je přes sklo emzáci neuvidí, PŘESTO NIKDO SEBOU NETAHÁ ALESPOŇ OKENNÍ TABULI, PŘIČEMŽ CELOU DOBU USILOVNĚ KOUMAJÍ, JAK SE PŘES TY EMZÁKY DOSTAT. Jak moc musí mít scénáristé + celý štáb nakakáno v hlavě, aby nás krmili takovýma zhovadilostma? /// P.S. zrovna nedávno jsem psal u "The Walking dead", jak tam nebyly černobílé charaktery, tady byl pravý opak (mladík za všech okolností stále přechytralý, spoluuprchlík za všech okolností stále blbeček a zmatkař), hlavní hrdinka s vyblitým ksichtem, Rusko mluvící anglicky..... ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)