Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

Hapretor

Nebýt debilního konce, který mi přišel zbytečně useklý, nedomyšlený, bylo by to dobré a to dost. Hodně se mi líbili mimozemšťani, ten nápad tam opravdu byl. A taky, jak se tvůrci nepárali se smrtí různých postav. Bylo mi jich i líto. To dodalo tu správnou atmosféru. ()

FilmWave

První kontakt s "nimi" je fajn, ale pak už je to buď strašná nuda nebo strašná blbost působící jako amatérský film. ()

Rokle

Směšná ptákovina. Jestli jste ovšem zákeřní a bavíte se na úkor špatných filmů, budete spokojeni :) Tolik nelogičností se nevidí (tam snad ani nebyly kontrolní projekce, tolik chyb ve filmu jsem snad neviděl). Oslavné nacionální proslovy, které jsou k vidění u amerických blockbusterů, tady vzbuzují posměch. ()

Folky

Stejný případ jako v Sanctum. Scénář by sám o sobě tak špatný nebyl, ale režie tu prostě neobstojí. Hlavně proto, že mi bylo jedno jak to celé dopadne. ()

sadlokan

Mikrovlný troubové napadnou Moskvu.To ale není jejich nejlepší nápad,páč rusové jsou koumácí!A věta"Nemůžu jít dál,za mnou je Moskva",ta mě prostě rozsekla.Jsa starým patetikem... ()

Ydrosten

U tohoto filmu je zřejmé, že doba i technologie pokročily natolik že i ne moc kvalitní " Béčko " může obsahovat dobré triky a efekty. Film je prakticky putování z bodu A, do bodu B. Potom se rozsvítí nebe a putování pokračuje z bodu B, do ...... někam. DODATEK : všimly jsete si jak je snadné pro nás lidstvo zlikvidovat jakékoliv vetřelce ? Vždyť je to tak snadné. A když už se máme vypořádat třeba z neviditelným zlem, stačí pár žárovek a emzáci se kácí po stovkách. ( a po shlédnutí právě takových filmů, se už vůbec nebojím jakékoliv emzácké invaze na náš svět. Stačí když někde po cestě narazím na partičku nýmantů a jsem v podstatě na správném místě abych přežil ) Za příběh 2 hvězdy a za audio a vizuální stránku 4 hvězdy. Suma sumárum 3 dobré. ()

MickeyStuma

Kam vleze americká noha, tam se vždy něco semele. Místo konání - Moskva. Kdo by to kdy byl řekl, že? Teenagerovský sci-fi horor o mimozemské invazi  v minimalistickém provedení a to tak, že se pracuje pouze s vizuální atmosférou.Tedy bez lekaček, napětí a krve. Ale jo, když je invaze, tak jsou i oběti, ale nevypukne válečná vřava plná přestřelek a výbuchů a vůbec všelijakých šíleností za podpory masa lidí. Jedná se o nízkorozpočtový film, což je na druhou stranu vlivem dokonalých CGI vizuálních efektů až neuvěřitelné. I scenérie prázdných ulic a naprosto nádherných záběrů Rudého náměstí v Moskvě je ukázkou obrazové dokonalosti. Natočit to všechno ve 3D prý bylo úmyslem právě kvůli zachycení atmosféry Moskvy, obzvlášť Rudého náměstí, a to se prostě povedlo. 3D efekt v hloubce je dostačující, avšak v určitých detailech přeci jen dost ztrácí na správné efektivnosti. Děj příběhu je poměrně jednoduchý a jedinkrát nezatěžuje zbytečnostmi, což slibuje jen a pouze ničím nerušenou zábavu, u které se nemusí přemýšlet. Dal by se samozřejmě rozvinout daleko více, ale jak bylo výše zmíněno, nízký rozpočet, něco kolem třiceti milionů,  to prostě nedovoloval. Ony útočné mimozemšťany vlastně ani pořádně neuvidíme. Jsou vyobrazeny jako kombinace nějaké mechaniky s elektromagnetismem vytvářející něco jako štít, čímž se stávají pro lidské oko neviditelní, což má za následek dokonalý obranný a útočný účel. Elektrickými výboji jsou nebezpečnější, než by koho napadlo. Mimozemská invaze a postapokalyptické prostředí je hodně slabým odvarem, při porovnání třeba se snímkem Den nezávislosti, ale jako film vhodný i pro mladší diváky je odveden poměrně dobře. ()

chemicquei

Podle plakátu bych na to asi nešel, vypadá totiž víc než podobně jako ty opravdu špatný horory na jedno brdo, jejichž tvůrci se říděj heslem "když to neumíš udělat dobře, udělej to ve 3D." V tomhle případě je ale plakát opravdu trošku mimo mísu. Jsem mile překvapen. Děj je založenej a aktivně využívá fakta o elektřině, žádný nesmyslný výmysly, který se cpou do těch nejbéčkovějších blbostí. Dalšim plusem pravděpodobně bude, že režisér nemá čistě americký kořeny, takže se děj nepozastavuje nad klasickýma americkýma klišovitýma kravinama, což je jedině plusem. Co se herců týče, nejde o takový ty namachrovaný debily, který tvůrci našli na ulici v Los Angeles, co neuměj nic jinýho než řvát, pištět a opakovat "oh my god, what we gonna do." Rusové mezi sebou nemluvěj anglicky, ale rusky. Taky důležitá věc. Celkově takových detailů bylo víc, a když si jich nevšimnete, nevtáhne vás to do děje, sežerete akorát ten jednoduchej klasickej příběh, a pak budete hodnotit dvěma hvězdama. Mam asi štěstí, že si takových věcí všímám. Bohužel jsem si ale všimnul dost velký šlápoty vedle, když ke konci filmu jeli trolejbusem za doprovodu spalovacího motoru. Ale to jsem si vynahradil pohledem na Olivii Thirlby :-) ||||||||||||||||||||||||||||||||||| plus, zaujal mě komentář uživatele web-dat, kouká na to stejnýma očima, ale z jinýho úhlu ()

kiimi

Těšil jsem se tři měsíce, zklamal jsem se za 30 minut. Utopistický pohled na Ruskou mentalitu tak, jak si ji představují američani, je smutný. Děj je až překvapivě stupidní a ani zajímavý nápad a efekty to nespraví. ()

Viky.05

Šel jsem do kina na bečkove sci-fi, ale koho by napadlo, že to upadne do trapnosti Skyline a jak psal POMO- WTF chvilek je tam až přiliš...a nezachranilo to ani 3D- škoda, potencial Moskvy byl veliky. Viděno ve 3D v kině ()

Don Carlos

Zábavné, téměř nenudí, určitě neděsí. Místy atmosférické, často protivné, celé předvídatelné. Třetí hvězda je za Moskvu. ()

Grimlok

Nejlepší scény jsou ty, kde se někdo rozkládá na prach, jinak je to o ničem. Zajímalo by mě, kde ten borec z paneláku vzal všechen ten matroš na přestavbu bytu na Faradayovu klec a kdy to stavěl. ()

Kingjiri

Ústřední nápad s neviditelnejma alianema nebyl vůbec špatnej a nabízela se šance vytvořit solidní postapokalyptický akční hororový scífko. Bohužel se stala Černá hodina důkazem, že jenom dobrej nápad nestačí a důležitá je i jeho realizace, která byla v tomhle případě hodně tristní. Od hereckejch výkonů odpovídajících maximálně televizním filmům (ruský herci tu fakt "vládli"), přes ani ne průměrný efekty, až po slaboduchej příběh, jehož závěr mě svojí blbostí fakt "dostal". Když si uvědomim, že jsem se na tohle jeden čas před premiérou těšil, tak se snad i stydim :D Promarněná šance a já opět nechápu, proč vůbec choděj snímky takovejhlech "kvalit" do kinodistribuce, dvě slabší hvězdy. ()

Ondr@932

Darkest Hour, The je docela průměrné sci-fi a myslím si, že to mohlo být ještě lepší kdyby ty mimozemšťané nebyly tak amaterské!!! Takže dávám 5/10 ()

Castielo

Rozhodně slabší kousek. Ať už z hlediska hereckých výkonů nebo kožených dialogů. Co se mi naopak líbilo byla celková myšlenka vetřelců. Všechno ostatní jste mohli vidět v podobných filmech. Jako oddychovka dobrý, ale zázraky opravdu nečekejte.Lepší 2*. ()

AngelG

no co tohle zase sakra bylo..? užasný Emile Hirsh..? a v tomhle..? myslim, že není potřeba, abych popisovala svoje pocity, protože moje hodnocení vám asi napoví, že nadšená jsem zrovna nebyla ;) ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)