Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

Mugs

Adaptace knihy se málo kdy podaří tak aby byli čtenáři s filmem spokojení. Mě to obvykle až tak nevadí. V tomhle případě byl scénář osekán o podle mě důležité pasáže. Přesto, že většina lidí předlohu nečetla se filmů daří, takže to asi zas tak nevadí. Pro mě *** díky předloze jednu * přidávám. Zásluhu na tom má i dokonalá J. Chastain! ()

nerez

I Emmě to sluší mnohem víc, když hraje někoho hodnýho... Taky si myslím, že má Help lepší výpravu, než Hugo a možná i lepší kostýmy, než Artist. ()

petite fille

nádherný a citlivo natočený film. miestami možno príliš idealistický, ale vždy s dostatočným nadhľadom na to, aby to celé nebolo presladené. podstatné však je, že sa nehanbí byť krásny. aj takéto veci treba vedieť dobre urobiť. ()

subic

Octavia Spencer si Oskara rozhodně zaslouží. Ta když vyvalí ta svoje kukadla a řekne nedělej to nebo nechoď tam, tak to dělat nebudu a nepůjdu tam, slyším a poslechnu. Viola Davis není o nic horší. No ale nutno říct, že jsem to dal až napotřetí, napoprvé jsem to po 25 minutách vzdal, ale červík vrtal, tak asi po třech týdnech jsem dal zase začátek a vytuhl jsem u toho, protože po první půlhodince se další hodinu děj neuvěřitelně vleče a dá se stáhnout tak na 5-10 minut, takže pak až celé v kuse napotřetí. A stojí to za to. ()

Athree

Pobavilo, ale zároveň přivedlo k zamyšlení. Jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy v životě viděl. Příběh dokonalý, obsazení jak by smet. Doufám, že si Američané uvědomují posledními filmy s touto tématikou toho (Komorník, Nespoutaný Django, 12 let v řetězech,...), čeho se dopouštěli na Afroameričanech. DOPORUČUJI! ()

Doutas

Do jisté míry možná zjednodušené a příliš vyumělkované, ale musím uznat, že příběh je to silný a jeho poselství stále platné. Hollywood zkrátka takovéhle dojáky točit umí... ()

Slunik

Skvělý psychologický film, dokonale zachycen prototyp Stepfordské paničky, ta jízlivost a nadřazenost z Hilly Holbrookové úplně stříkala, jakou jsem pak měla radost, když se dostalo i na ni. Mistrovské dílo díky silnému nadčasovému tématu, brilantním hereckým výkonům, dokonalé schopnosti srozumitelně vyprávět a přitom svléknout realitu až na kost. ()

Guran

Velká zhovadělost. Ze začátku jsem nemohl pochopit smysl přeběhu tohoto filmu, ale pak jsem poznal, že se vlastně jendá o Purpurovou barvu, akorát zde hrají bílí a ne černí. Tím pádem je příběh nic neříkající, oba filmy jsou šílený. Zde jsou mé zápory vlastně stejné, jako v Purpurové barvě. Heozné dialogy, postavy přímo kravské, scénář taktéž. Opravdu hloupý film a lituji, že jsem se na něj díval. ()

kubilov

Te Help je v podstatě taková pohlednice z dob, kdy to ještě mezi černými a bílými na jihu Spojených států fungovalo úplně jinak. A hlavně, kdy se v době největší slávy Martina Luthera Kinga začala v afroameričanech probouzet síla vzdoru, kterou zde skvělým způsobem zastupují výtečně hrající Viola Davis a Octavia Spencer v rolích černých služek, které vychovávají mladé bílé dívky, na které nemají jejich bohaté bílé matky ani čas ani náladu. Pak je zde mladá a milá ambiciózní spisovatelka Emma Stone, která se rozhodně odhalit gang včele s úžasně úlisnou sviní v podání Bryce Dallas Howard a konečně naivní ale miloučká Jessica Chastain, která více než na intelekt sází předci jen na svou fyzickou atraktivitu. Že by šlo o feministický či politicky korektní blábol cílený na Oscary? To těžko. Je sice pravda, že muži jsou v tomto příběhu naprosto nepodstatnými postavami, ale veškeré konflikty se odehrávají pouze v rámci něžného pohlaví, případně v rámci rovnou celých ras. Vynikající snímek s ještě lepšími hereckými výkony. ()

Eruzione

Velice působivý film, ale myslím, že se z tématu dalo "vymáčknout" ještě trochu víc...Celý film jsem čekal na nějakou velkolepou koncovku, která však nepřišla a proto hodnotím 80%. ()

DassemUltor

Přečtěte si popis filmu a hned víte, co vás čeká. Ano je to přesně tak. Další film o černošském boji za rovnoprávnost. Do toho ale hrdá ginger feministka ještě! Navíc má sen stát se novinářkou, povolání které a to mi věřte, ve většině případů vykonávají jen zmrdi a zmrdky. Je to natočený dobře, asi mě to docela i bavilo. Já už si vlastně ani moc nevzpomínám o čem to bylo popravdě. Kdo rád zapaluje svíčky a propaguje objímaní, když na vás stříleji kalachem, ať si jednu hvězdu přidá. Kdo zase každý večer bolestně vzpomíná na ty časy, kdy se Django oháněl mačetou aby klátil cukrovou třtinu, ať si jednu hvězdu ubere. Pro mě klasický americký film založený na problému, který Amerika řeší od té doby co Portugalci čile plavili se z Afriky tam a zpátky a bude ho řešit ještě hodně dlouho. ()

PeterJon

Úžasne zrekonštruovaná dobová atmosféra, výborné herecké výkony, len témou ma to extra neuzajalo, skôr dráma pre ženy. Tiež je to podané tak na tácke, až príliš jednoducho, aby bolo odlíšené, kto je dobrý a kto zlý. Ale inak pekný film. Zaujímalo by ma akú rolu zohrávali SAE a India v produkcii tohto filmu. p.s. Lenke sa páčil, kúp jej. ()

AgnesDee

Tomuto filmu se nedá nic vytknout. Jen stupidita bílých lidí, kteří se k jiným lidem dokáží chovat opravdu odporně. Všechny herecké výkony byly opravdu obdivuhodné, hlavně Violy Davis a Octavii Spencer. Záporačka je neuvěřitelná svině a já jí její herecký výkon opravdu věřím. Hudba sice nebyla tak výrazná, ale při emocionálních scénách dodávala tu správnou emocionální atmosféru - prostě Newman. Shrnu to ale jen jednou větou - měli bychom se nad tímto všichni zamyslet. ()

curfew77

V zásadě sympatické, leč víceméně standardní rasové drama situované do virtuální reality, v níž téměř neexistují muži a těch pár zbylých slouží pouze jako držák na noviny. Pro Emmu Stone mám slabost, ale tady mě nenadchla. Určitě to není špatný film, má silné momenty, ale černošky čtyřicátnice prostě asi nejsou úplně moje "cílovka". 70 %. PS: Nechvalně proslulá zkratka KKK zazní ve filmu pouze jednou a vlastně jaksi mimochodem, což je myslím s ohledem na téma a čas určení poněkud málo - i proto se mi film zdál mnohem idyličtější, než jaká asi byla tehdy realita. PPS: Oživující dějová odbočka kolem postavy v podání Jessicy Chastain mě paradoxně bavila zdaleka nejvíc, naopak postavu přítele hlavní hrdinky jsem nepochopil vůbec - jednak to, proč v příběhu vůbec figuroval, a ani to, odkud měly pramenit jeho velmi proměnlivé postoje a motivace. PPPS: Proč Octavia Spencer sesbírala za svou vedlejší roli všechny hlavní ceny toho roku včetně Oscara, a Viola Davisová za tu svou ani jednu, je mi taky záhadou. ()

donnovann

Určitě doporučuji, příjemný večerní filmek, který ale bohužel ukazuje jen jednu stránku tehdejšího problému. I tak ale kvalitní filmařina, která i přes 2 hodiny dokáže člověka pobavit po celou dobu. Oscar putující k Octavii Spencer zcela zasloužený. ()

huzgi

Udržet přesnou stopu nad hranicí kýče a vystavět prosté melodrama. Povedený útok na city. Všechna čest. ()

boombang

Film o ženách nejen pro ženy (chlapi jsou v ději úplně zbyteční). A o tom, jak je rasizmus nesmyslný a nelogický - černé služky nesměly používat záchody svých paniček, ale s jejich dětmi mohly dělat, co chtěly. A paničky byly většinou pěkné nány, proto se nelze divit, že děti měly raději ty služky. ()

peeteno78

Především skvělé obsazení, plné mých oblíbených hereček: Emma Stone, Octavia Spencer, Jessica Chastain, Bryce Dallas Howard, Allison Janney, Cicely Tyson, Mary Steenburgen, Viola Davis. ()

PlysovyMacko

Výborná drama venujúca sa rasizmu na americkom juhu. Príbeh sleduje černošske slúžky a ich namyslené biele panicky. Emancipovana mladá žena sa rozhodne spísať príhody sluzok a vydať to ako knihu. Film sa venuje hlavne ženským postavám a všetci čierni sú vykresleni ako ti dobri a väčšina belochov je zlých. Herci hrajú výborne a emócie na mňa veľmi zafungovali. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů