Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

LordMysti

Překvapivě to fungovalo, příjemné vtípky, zábavná akce, decentní parodie, bez hluchých míst, prostě příjemná podívaná na večer. ()

Franc1s

Atkinson se vrátil a s ním i Johny jako super tajný agent. Když nečekáte mnoho, dostanete dost. A to co dokáže Atkinson se svým obličej je dokonalé a i z nudné scény díky tomu udělá pěknou taškařici. Bohužel, zde není nic nového a nepředvídatelného, takže na kino to není. Ale vidět ten pokřivenej xicht k nezaplacení :D Úvodní honičku a scénku na záchodech si budu pamatovat ještě dlouho. Film u mě patří k lepšímu průměru, prostě oddychová komedie na DVD nebo TV :) ()

Psycho.R

Jednička byla celkem sranda, Atkinson je dobrej pořád, ale film stojí za prd :-D. Jediný, co mě potěšilo jsou odkazy na Bondovky + originální bondgirl v roli Englishgirl :-) ()

ER

Stárnoucí Rowan Atkinson již ztrácí jiskru s každým filmem, ve kterém hraje. Bohužel,totéž platí i o návratu postavy JE. Jistě, pár slušných a hlavně vtipných momentů tu najdeme (asi nejlepší je samotný úvod mezi mnichy),ale dál to je jen slepenec nudných skečů a parodie na špionážní filmy. ()

E lan

Když přimhouřím obě oči a vyndám si předtím i čočky, tak je to za **. Od začátku nuda, s vyjímkou jedné vyloženě podařené scéna, která tu už ale v podání pana Beana byla nespočetněkrát. Tenhle film není věru žádná sláva, po průměru jen pokukuje. Tristní jsou i herecké výkony ostatních polohvězd Westa, Pike a Anderson... ()

Ficik

Začátek byl dobrý, ale pak vše zajelo do vyjetých kolejí po jedničce, a to znamená zase jen 3a⅛*. A nenechte si ujít bonus v podobě kulinářského umění, na konci filmu. ()

josieaddms

Ségra mi řekla že si mám pustit rovnou dvojku, takže mě omluvte že jsem jedničku neviděla, a proto ani nebudu srovnávat. Považuji to za docela prima zábavu. Sice musím říct že jsem od toho očekávala více, ale možná to bylo i tím že mi byli některé fórky předem prozrazeny, a proto mě pak nepobavily na místě ve filmu. I když musím říct že jsem těch vtipů čekala více. Jinak ale poklona panu Atkinsovi, protože on je jako herec a komik naprosto jedinečný. Dává skvělé obličeje a má neskutečně vtipné pohyby. V podstatě celý film stojí na něm a na jeho hraní. Jinak to má příběh i zápletku celkem pitomou, a v žádném ohledu nijak překvapivou. I když jsem musela ocenit anglický humor který má opravdu hodně daleko od dnešních amerických komedií, ze kterých se mi dělá špatně jen co slyším název. Milé a úsměvné, pro mě žel nic víc. ()

sarfian

O nejakom velkom prúsery by som nehovoril. Skôr je to oddychový priemerný film, v ktorom mi vadila najviac tá šikmooká otravná a brutálne nesympatická babka. Najviac ma "bean" pobavil pri scénke ked sa vozil hore dole na stoličke. VIDENÉ 1x ()

Polnoch

Iné ako prvý diel. Johnny English pôsobí podstatne serióznejšie a film ťaží z vtipných situácii (ktorých je naozaj dosť) oproti prvému dielu v ktorom má English blízko k Beanovy. ()

GTS_PUNK

Najspomalenejší, najzvláštnejší, ale zároveň aj svojej práci najoddanejší agent Johnny English (Rowan Atkinson) sa do centra diania vracia po ôsmich rokov od vydania prvého dielu filmu. Ten bol pomerne solídnou záležitosťou, na ktorú sa snaží nadväzovať aj toto pokračovanie, ale všetci filmoví diváci vedia, že druhé diely filmov nebývajú zrovna tie najlepšie. A bohužiaľ, platí to aj v prípade tohto svojrázneho britského agenta. Na filmové plátno sa vracia s prepracovanejším príbehom, obklepený novými postavami, dlhšou minutážou a takisto aj menším počtom všetkého, čo by mohol divák považovať za zábavné. Všetky tieto faktory by sa dali hodnotiť jednotlivo, avšak v konečnom dôsledku tvoria celok, ktorý sa podpisuje a odráža na finálnej podobe snímku a jeho nie príliš oslnivej kvalite. S dlhšou minutážou oproti prvej časti a výrazne aspoň navonok lepšie pôsobiacim príbehom, ktorý sa zameriava nielen na Englishovu minulosť, ale aj na súčasnosť a zradcu v kruhoch MI7, by divák očakával podstatne lepší filmový zážitok. V pokračovaní sa výrazne vytrácajú britské črty, na ktorých stojí prvá časť, dej je omnoho viac prešpekulovanejší a akčnejší, čo pri paródii na "bondovky" nie je až tak potrebné, keďže sa jedná, koniec koncov, o paródiu. To, čo tvorcovia zrejme považujú pri tomto filme za dôležité, tu však nefunguje do takej miery, aby si to získalo diváka. Prehnaná akčnosť jednoducho automaticky neznamená obrovský úspech, rovnako ako aj napríklad príliš veľká koncentrácia až veľmi suchých vtipov, nad ktorými sa divák skôr z trápnosti uškrnie, než skutočne pobaví. Aj keď nájdu sa tu aj skutočne zábavné scény, najmä potom tie, ktoré sa týkajú zabijackej upratovačky. Niečo nové a málo z toho, čo vo filme funguje. S prižmúrením oka môžeme do "funkčnej" kategórie zaradiť aj herecké obsadenie. To síce pozostáva z viacerých známych tvárí, ale ich výkon nemožno označiť za lepší, než priemerný. Po boku Rowana Atkinsona zaujme mladý a ambiciózny Daniel Kaluuya, z ženského obsadenia potom veľmi príťažlivá Rosamund Pike. Johnny English Reborn je návratom jedného agenta, ktorého radi vidíme, ale nie v takejto podobe. Filmové pokračovanie po ôsmich rokoch nie je ani zďaleka takým dobrým filmom, akým je jeho predchodca. Zdá sa, akoby už vtedy English zo seba dostal maximum a tento film bol iba akýmsi zúfalým žmýkaním z neho ešte niečo dostať. Niečo z neho ide, ale len horko-ťažko, čo sa následne odráža na jeho kvalite. Príbeh je prepracovanejší, ale kvôli svojej väčšej akčnosti aj nudnejší, chýba mu poriadny vtip a práca so situačným humorom či akási vôbec celková atmosféra, ktorou Johnny English z roku 2003 disponuje. Jeho filmovú misiu z roku 2011 však za úspešnú považovať nemožno. ()

rublik05

Druhý návrat Johnnyho Englishe je bez pochyby malinko slabší než jednička, týká se to nejen příběhu, ale zejména humoru, kterého je sice stále dostatek, nicméně je z velké části snadno předvídatelný, jen několik málo scén má nějaký silnější potenciál, zapamatovatelné vtipy bych napočítal na prstech jedné ruky. Snímku však nelze upřít příjemná atmosféra, Rowan Atkinson je stále velký sympaťák, jeho projev mě bavil, ostatní herci naopak nijak zvlášť nezaujmou. 100 minut uběhne jak voda, ve finále jsem vlastně spokojený. 6/10. ()

samkko

6,4/10 a ze série asi nejlepší díl. Po slabé jedničce přichází svižnější, akčnější druhý díl. Přináší sebou stejnou vlnu humoru jako předchozí díl a příběh, leč není tak "velkolepý" je více zábavný a zajímavý. Jinak je to obyčejný špionský průměr, u kterého se ale zasmějete. ()

coinneach

Ukecaný Johny English bude vždy slabší než jeho méně mluvný dvojník z anglického předměstí. Dvojka trpí stejnými neduhy jako první dobrodružství bláznivého agenta, za tu největší a zásadní lze považovat scénář, který byl snad už tvořen s ideou, že vše zachrání gagy brilantního Rowana Atkinsona. Znovuzrození praštěného agenta pobaví opět ty, kteří milují posunky na tváři jednoho z nejlepších komiků dějin, jedná se jednoduše o průměrnou bláznivinu s hercem, jehož komediální talent ční nad všechny filmové nedostatky, scéna s židlí budiž mi důkazem. 60 % ()

bond77

Film splnil všechny předpoklady, které jsem měl. Byl vtipný, parodizující a přiměřeně akční. Je pravda, že tak velkou parodii na Jamese Bonda jsem nečekal, ale moc mi to nevadilo. Některé "vtipné scény" byly lepší, některé horší, což se dalo čekat. Snímek určitě předčil jedničku. ()

johhny007

Doopravdy jsem se zasmál neuvěřitelný herecký výkon Atkinsona tohle jsem od filmu fakt nečel BOMBA! mnohem lepší něž 1 , ikdyž i ta měla své kouzlo :) ROZPOČET:45 MIL USD VÝDĚLKY:167 MIL USD --------------80%----------- ()

Frank1e

V poslední době jedna z mála komedií, která mě pobavila svými skvělými vtipy, ale také smysluplnější zápletkou, než jsme mohli vidět v prvním díle. Ovšem ani zde nechybí, mě osobně příčící se, "fóry" s královnou Anglie, ale dejme tomu, že pousmání to u mne na malý okamžik vyvolalo. Chytrý a promyšlený humor, který je panu Atkinsonovi vlastní., ale také několik příjemných okamžiků, co se týče situačních scén, jenž opravdu člověka pobaví. Myslím, že po tomto pokračování už nebude muset procházet depresemi ze svého neúspěchu. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)