Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Monty71

Akademici sa museli načisto zblázniť.Takúto gýčovinu nominovať na Oscara? Tomuto filmu som neuverila jedinú scénu. Väčšina dialógov ma otravovala svojou patetickosťou a mala som naozaj problém vydržať tie 2 a pol hodiny pri filme, ktorého záver bol jasný. U mňa žiadne napätie, žiadna emócia.Odpustite pán Spielberg ale v poslednom čase si po tejto stránke nerozumieme (Mníchov, Vojna svetov).Vyzdvihla by som jedine hudbu Johna Williamsa, ktorý jediný ma nesklamal. ()

eqmatters odpad!

Pro mě bezkonkurenčně nejhorší Spielbergův film. Kde jsou nápady, kde je nadhled, kde je stopa po něčem nevylhaným? Ani Williams, Watsonová a Cumberbatch tenhle propadák nezachraňují. Děs... ()

hero_bk

Celou dobu si říkám, jak je to naivní, asi třikrát přišel naprostej facepalm, a přitom se na konci ROZBREČÍM, OMG! ()

Zewett

Natočit 146 minutový nedokumentární film v hlavní roli s koněm je podle mě obrovská odvaha ,ale Spielberg už několikrát ukázal že jí ma dost a opět to stojí za to .Přes všechnu dějovou předvídatelnost a místy až přehnanou sentimentálnost tady je něco přijemně originálního a dobře koukatelného. ()

dj_kure

Sorry Stevene, jen za hudbu a výpravu se čtyři nedávaj... Kýč jak svině. Disney s jeho pohádkama je oproti tomu hadr. A ta stopáž!!!!???!!!! 55% ()

Indyi odpad!

Tak tohle byl opravdu velký zážitek. Musel jsem si dát trochu pauzu, než jsem začal psát komentář, protože si nejsem jistý, zda by správci čsfd unesli tolik vulgarit, které mě napadaly... Co k téhle megaslátanině vůbec dodat...Po první půlhodině jsem si říkal, pro boha, takhle se filmy netočí už snad 30 let, po skončení filmu jsem se v duchu omluvil všem filmům z před 30 let....Celý film je jeden dlouhý navazující kýč a další kýč a pak zase kýč a nakonec to završí pro změnu kýč a klišé. Je to naprosto neuvěřitelně nudné, zdlouhavé, trapné a hlavně o ničem!!! Nikdy jsem se v životě tak netěšil až začne válka, jako při sledování tohoto filmu (to jsme marně doufal, že válka a akce tomu pomůžou). Dialogy na úrovni 12 letého děvčete s těžkou vadou vyjadřování. Další úplná pecka jsou herci a především jazyk! Všichni mluví anglicky, ale asi z důvodu větší reálnosti, tak "Francouzi" mluví jakoby s francouzským akcentem, "Němci" s německým a nakonec si člověk připadá jak na školním představení mezinárodní základní školy... Naprosto souhlasím se vším, co zde o filmu napsal uživatel verbal. ()

narthasia

Po zhliadnutí tohto snímku som nevedela, či sa mám smiať alebo plakať. Spielberg si to u mňa pekne zavaril. Ešte nikdy som nevidela nič tak gýčové a až nechutne neuveriteľné a presladené. Na takýto veľkofilm a túto dobu tam bolo veľa postrehnuteľných štúdiových záberov.... Na druhú stranu úžasná prelínačka zo štrikovaného svetra na pole to mi takmer padla sánka - tomu fakt tlieskam, kiežby tam bolo takýchto momentov viac...Zábery a atmosféra vojny zase nemala chybu - napr strielanie z kanónov. Ale celkový dojem je veľmi zlý. Dávam dve hviezdičky len kvôli práci s koňmi, ktorých určite pri natáčaní vytrápili a aj oni sa s nimi vytrápili. A druhú hviezdičku si vyslúižila pani Hus, ktorá to tam v úvode všetko organizovala :D veľmi ma pobavila... Ak si chce niekto vychutnať silný príbeh vzťahu (lásky) človeka ku koňovi tak Black Beauty nemá v tomto konkurenciu :) Dúfam, že Spielberg už nikdy nič podobné nenatočí lebo toto je fakt film, ktorý dokáže nakŕmiť akurát tak americkú spoločnosť. ()

Tatianistka

Pekný a smutný príbeh zároveň. Samozrejme Spielberga cítiť z toho filmu. Je to také trochu sentimelntálne..teda aspoň pre mňa určite (alebo aspoň v danej chvíli bolo). Každopádne podla mňa je sa na čo pozerať, aj keď možno niektorým može pripadať ten film dosť dlhý, alebo skôr rozprávka?:) ()

Dantte..

Spielberg znovu zklamal - už po druhé v řadě. Kromě jedné scény (o poštovních holubech) je film nekoukatelný. 35 % ()

Lukaso1

Bohužel velké zklamání. Tušil jsem, že to bude takové odpočinkové a okořeněné Spielbergovou skvělou kamerou a výpravou. Ono to tak vlastně částečně je, ale opravdu jen částečně. Výprava ač se tváři velkolepě je dosti často predigitalizovaná a na mě to působící levným dojmem. Film má i přepálenou stopáž, ač pár příběhů okolo ústředního koně je zajímavá, z patra ne a ne dostat příchuť toho že jsem čekal víc. Kamera je zajímavá, ale opět na mě působí rutinně a jako by bez lepšího nápadu. Já osobně bych snímek nedoporučoval fanouškům Spielberga, nechte si ho jako poloboha zafixovaného pod lepší snímky a válečného koně přejděte velkým obloukem. Nezainteresovaný divák se bude průměrně bavit a film si asi užije. Já ale doufám, že další projekt pana Spielberga bude o mnoho lepší. ()

Faruco

Magický příběh cesty, který mě chytil za srdce už na začátku a nepustil ho do konce. V první řadě mi záleží na pocitu z filmu.. a proto si jej troufám označit perfektním. Navíc prolínání osudu a příběhu postav bylo dost zajímavé po dějové stránce a v mých očích to film velmi pozvedlo. ()

Lilien

v prvom rade film je neskutočne dlhý, je tam veľké množstvo postáv ktoré príbeh rozštiepujú. Divák si len ťažko nájde k niektorej postave cestu. Príbeh je to naozaj pekný, no podaný dosť zdĺhavo a nepútavo navyše hlavný hrdina mi neskutočne liezol na nervy s jeho otrasným hereckým prejavom. Spielbergovy sa do istej miery podarilo vyvolať u mňa nejáku tu emociu, ale niekedy to bolo dosť cez, nútené,infantilné. Akčné scény sú samozrejme na vysokej úrovni tak isto ako krásna Williamsova hudba. Ako tu však už pár ľudí konštatovalo, že to už nieje ten starý dobrý Steven. ()

TommyDiamond

Film válečný kůň se mi líbil. Ale musím zůstat nohama pevně na zemi. Protože já osobně nevěřím na takové velké příběhy. Velké příběhy, kde hlavním hrdinou může být zvíře. Spielberg zase z ničeho (tak jak to umí pouze on) udělal celovečerní podívanou pro celou rodinu. Kde ženy a děti budou litovat chudáka koně a muži obdivovat boje v 1.světové válce. Film mohl být na můj vkus trochu kratší. Myslím,že tři hvězdy jsou zasloužené. Celkově 65% ()

Mijagi

Buď se ze Spielberga stává sentimentální stařec a nebo přes emoce míří na divákovu peněženku. Pravdou bude nejspíš druhá z možností, z filmu tento záměr doslova vyzařuje. Od začátku do konce jedna dojemná scéna za druhou, což by nutně nebylo špatně, kdyby nepůsobily uměle a neztrácela se v nich logika příběhu. Do toho nevýrazný herec v hlavní roli. Pokud bylo režisérovým záměrem obsadit neokoukanou tvář, tak sáhl vedle, pro Jeremyho Irvina je tato role příliš velkým soustem. Naopak musím vyzdvihnout výbornou kameru a v rámci možnosti formátu celkem věrohodné zachycení první světové války – západní fronta, zákopy, první použití chemických zbraní, první použití tanků, závěrečná rozhodující bitva u Verdunu. Ovšem i na tento klad dopadl stín z odbyté režie – Jak je možné, že ve válce, kde bojují na francouzském území Němci proti koalici Francouzů a Angličanů mluví všichni včetně civilistů anglicky? To je návštěvník amerického bijáku natolik degenerovaný, že se mu to musí všechno naservírovat v co nejjednodušší formě bez titulků? Stevene, Stevene, bývaly časy, kdy jsi dokázal dojmout fanouška chytře a nevtíravě, např. Schindlerovým seznamem. ()

Gromit

Válečný kůň není z těch filmů, které se budou líbit všem. Je natočen ve velmi starosvětském stylu a ani na chvíli se nestydí za to, že chce být co nejvíc dojemný. Příběh je prostý, ale zároveň mimořádně silný, podaný s typicky "spielbergovskou" noblesou. Ani mi nepřišlo, že má tento film téměř dvě a půl hodiny a přestože si z něj pamatuji téměř každou scénu, kdykoliv se k němu rád znovu vrátím. ()

Kinpr

A to má znamenat co? Válečný kůň je pro mě opravdu veliké zklamání. O to hůř, že ho natočil Steven Spielberg, stroj na filmové události. Tak kýčovitý film jsem snad ještě neviděl. Že by známka toho, že už je Steven na konci své cesty? Jednu hvězdu si to zaslouží, ale to je kvůli té části z První světové války, jinak je to věc, která má své místo snad jen jako sobotní megafilm na Nově, kdy raději zajdu do krčmy na pár piv. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga