Mistrovský plán

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

• iamek

Jak mohl dopadnout snímek, kde hrajou tři zkrachovalé komediální hvězdy ( Stiller - Broderick - Murphy ) ? Ano máte pravdu. Špatně. Tower Heist neni ani akční, humor jsem taky hledal marně a krimi ? Ne. Trošku mi bylo líto Casey Afflecka, že v tomhle hnusu musel hrát. To samé platí pro Alana Aldu a Michaela Peňu. Teď jsem si uvědomil, že jsem se docela smál na úplném konci, kde je vše vysvětleno, ale tohle asi nebyl záměr.(16.12.2011)

• Flego

Ak nejaký parkhant niekoho okradne, je to dobrý dôvod okradnúť zase jeho. Banda amatérov sa rozhodne dostať svoje peniaze späť a vymyslia "majstrovský" plán. Vcelku dobrý nápad ( aj vzhľadom k udalostiam, ktoré sa dejú ) sú navždy pochované v nenápaditej réžii. Je to prekvapujúce o to viac, že Ratner vie točiť komédie. Tento nezáživný projekt má totiž od komédii ďaleko, zo začiatku je to dráma a neskôr klasická krimi-zlodejina.(10.12.2011)

• Terter

Problém celého tohoto filmu tkví v tom, že neví, jestli chce být komedií o partě ňoumů, kteří se rozhodnou spáchat zločin, anebo seriózním "heist-movie" se vším, co k tomu patří, a tak ve výsledku lavíruje mezi oběma polohami. Bohužel tak nečiní s grácií a nenuceností, ale jednotlivé předěly jsou až příliš okaté. Navíc film ani zdaleka nenaplňuje škatulku "heist movie". Chybí zde oponent, který se snaží zmařit plány hlavních postav (Alan Alda zde funguje pouze coby cíl loupeže, ale už ne jako aktivní oponent, a agentka FBI hrdinům spíše pomáhá), nevíc jednotlivé fáze, kterými podobné filmy procházejí (plánování, příprava, provedení atd.) jsou zde kvapně (pokud vůbec) odvyprávěny. Film tedy funguje lépe jako komedie. Některé momenty jsou dobré a herci se rovněž snaží, ale bohužel neutáhnou celý film.(7.11.2011)

Okamžitě po skončení filmu jsem přemýšlel, jestli se mně film vůbec líbil nebo jestli jsem akorát nebyl rád, že po dlouhé době vidím v jednom filmu herce, které mám z mládí moc rád, což ale částečně mohlo přebít kvality filmu. Řeč je hlavně o Eddie Murphym, který mě po hodně dlouhé době konečně v nějakém filmu zase docela pobavil. A to je co říct, když si uvědomím, že je tady na něj ve zdejších komentářích spíš nadáváno. Ale stejně i Alan Alda, Ben Stiller, Matthew Broderick nebo Téa Leoni. Tohle setkání bylo hrozně fajn. Škoda, že film byl natočenej neuvěřitelně jalově. To ale upřímně vůbec nechápu, protože Brett Ratner není žádnej béčkař. Příběh byl ale ze začátku hrozně nudnej, ve chvíli, kdy se objevil Eddie Murphy, se trošku oživil a hudba, ta byla naprosto příšerná. Jak z nějakýho lacinýho porno filmu. Kolikrát jsem si říkal, proč ten film, když už mají takové herce pohromadě, nenatočili pořádně. Je to hrozná škoda. Z toho totiž pramení i skutečnost, že já vlastně nevěděl, jak ten film mám hodnotit. Nakonec ale vyhrál fakt, že jsem ty herce po dlouhé době zase mohl vidět nad skutečností, že tenhle film se fakt moc nepředvedl.(24.7.2012)

Skoro se až divím tak nízkému hodnocení místních kritiků a vůbec celé té společnosti složené z různých filmových jakože fajnšmekrů zde na ČSFD. Ten film má všechno, co si tahle doba žádá. Ať už je to jednoduchý scénář, občasné humory, peníze, černocha, téma korupce, dobrou fintu, napínavou loupež, sexy FBI agentku, New York, díkuvzdání, hru na city, team docela neokoukaných herců a Bena Stillera, který stále, z mě neznámých důvodů, údajně stále válí jako z dob prvních ztřeštěných komedií typu Něco na Mary je. Nicméně, nevím, proč tak nízké hodnocení, chvílemi jsem se dobře bavil, i když mi bylo jasné, že z toho šlo vyždímat víc. Nevadí ale. Speciální jednu hvězdičku dávám pro Eddieho Murphyho. Byl opět výborný. Tahle postava by si zasloužila nějaký spin off.(13.5.2012)