Mistrovský plán

Tower Heist

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

Začátek je strašný a asi tak nejvíc připomíná jeden britský "hotelový" seriál v připitomělém provedení po opici. Ale ten konec je milý a fórky s dostáváním lupu ven z hotelu příjemně pobavily. A oceňuju, že fekalit bylo naprosté minimum a i Ben Stiller se uklidnil ve svém "herectví".(12.3.2012)

• JohnnyD

Ďalšia chlebovka Bena Stillera. Neviem, či som videl horší heist movie. Tak po prvé trvá 45 minút, kým sa film vôbec snaží vyzerať vtipne. A jediný komu to ako tak ide je Eddie Murphy. To by ale nebol úplne najväčší problém. Sú tu dva väčšie a to: 1. réžia a strih - film pôsobí dojmom, akoby z neho bolo vystrihnutých aj zo dvadsať minút (často scény končia uprostred - napr. tréning na streche, alebo zase sú prazvláštno zostrihané - napr. tréning otvárania sejfu) a 2. scenár - ktorý je strašný blábol, lebo napriek prekladu filmu že "Majstrovský plán" tak určite na ňom nie je nič majstrovské a nepovedal by som, že tu vôbec nejaký plán je. Celý "heist plan" je len sled náhod a deus ex machina zvratov. A to Bret Ratner býval kedysi celkom dobrý remeselník.(15.9.2013)

• VojinRyan

Myslel som si, že to bude lepšia komédia. Najviac ma prekvapil asi výkon Eddieho Murphyo. Po dlhej dobe mal aspoň nejakú lepšiu postavu, aj keď vám počase lezie na nervy.. Ale ako celok my to vôbec neprišlo ako komédia. Ratner je známy tým, že komédie vie točiť ale tento počin mu dva krát nevyšiel. Solidných 35% - 2*.(10.2.2012)

Mistrovský plán naivně považuji za snímek o naději, neboť i já mohu při jeho sledování doufat v to, že obyčejný chlap může své životní portfolio o nějakou tu zlatou cihličku vylepšit, pokud mne jednoho krásného dne nějaký zazobaný křupan nakrkne správným směrem. Stačí mi k tomu pár nevhodných parťáků, lehce dementní plán a pak už nezbývá než doufat, že paní Štěstěna bude posouvat figurky po šachovnici tak fikaně, že bych to sám nedokázal vymyslet ani kdybych snědl učebnici kombinatoriky pro pokročilé.(25.5.2012)

• J*A*S*M

Nejlepší vtip se v souvislosti s touto komedií povedl českému distributorovi, který takovou scenáristickou obludnost pustil do oběhu pod názvem Mistrovský plán.(12.2.2012)