Mistrovský plán

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

• JohnnyD

Ďalšia chlebovka Bena Stillera. Neviem, či som videl horší heist movie. Tak po prvé trvá 45 minút, kým sa film vôbec snaží vyzerať vtipne. A jediný komu to ako tak ide je Eddie Murphy. To by ale nebol úplne najväčší problém. Sú tu dva väčšie a to: 1. réžia a strih - film pôsobí dojmom, akoby z neho bolo vystrihnutých aj zo dvadsať minút (často scény končia uprostred - napr. tréning na streche, alebo zase sú prazvláštno zostrihané - napr. tréning otvárania sejfu) a 2. scenár - ktorý je strašný blábol, lebo napriek prekladu filmu že "Majstrovský plán" tak určite na ňom nie je nič majstrovské a nepovedal by som, že tu vôbec nejaký plán je. Celý "heist plan" je len sled náhod a deus ex machina zvratov. A to Bret Ratner býval kedysi celkom dobrý remeselník.(15.9.2013)

Poslední půlhodinka mi dala přesně to, co mám na zlodějských filmech ráda a dala mi to tak zábavně, že jsem musela ve dvě ráno zvednout hlavu z polštáře, aby mi nic neuniklo.(18.5.2012)

• M.a.t.t.

Tentokrát to Ratnerovi tak úplne nevyšlo a to ma viaceré jeho filmy dokázali osloviť. Ťažko však zvaľovať vinu len na neho, s takým scenárom by to mal ťažké hocikto. Relatívne sympatická zostava nestačí, kde nie sú hlášky, zmysluplný dej či lúpež, ktorá by prevedením skutočne stála za to, tam sa len ťažko zrodí kvalitný žánrový film. Nevadí mi pritom, že Tower Heist osciluje medzi komédiou a vážnejším filmom ale to, že ani v jednom z toho poriadne nefunguje.(11.2.2012)

• Flego

Ak nejaký parkhant niekoho okradne, je to dobrý dôvod okradnúť zase jeho. Banda amatérov sa rozhodne dostať svoje peniaze späť a vymyslia "majstrovský" plán. Vcelku dobrý nápad ( aj vzhľadom k udalostiam, ktoré sa dejú ) sú navždy pochované v nenápaditej réžii. Je to prekvapujúce o to viac, že Ratner vie točiť komédie. Tento nezáživný projekt má totiž od komédii ďaleko, zo začiatku je to dráma a neskôr klasická krimi-zlodejina.(10.12.2011)

Okamžitě po skončení filmu jsem přemýšlel, jestli se mně film vůbec líbil nebo jestli jsem akorát nebyl rád, že po dlouhé době vidím v jednom filmu herce, které mám z mládí moc rád, což ale částečně mohlo přebít kvality filmu. Řeč je hlavně o Eddie Murphym, který mě po hodně dlouhé době konečně v nějakém filmu zase docela pobavil. A to je co říct, když si uvědomím, že je tady na něj ve zdejších komentářích spíš nadáváno. Ale stejně i Alan Alda, Ben Stiller, Matthew Broderick nebo Téa Leoni. Tohle setkání bylo hrozně fajn. Škoda, že film byl natočenej neuvěřitelně jalově. To ale upřímně vůbec nechápu, protože Brett Ratner není žádnej béčkař. Příběh byl ale ze začátku hrozně nudnej, ve chvíli, kdy se objevil Eddie Murphy, se trošku oživil a hudba, ta byla naprosto příšerná. Jak z nějakýho lacinýho porno filmu. Kolikrát jsem si říkal, proč ten film, když už mají takové herce pohromadě, nenatočili pořádně. Je to hrozná škoda. Z toho totiž pramení i skutečnost, že já vlastně nevěděl, jak ten film mám hodnotit. Nakonec ale vyhrál fakt, že jsem ty herce po dlouhé době zase mohl vidět nad skutečností, že tenhle film se fakt moc nepředvedl.(24.7.2012)

• - Kvůli natáčení v letním období musela produkce scénu několikrát uměle zasněžovat. (KucC)

• - Role Arthura Shawa byla původně nabídnuta Robertu Redfordovi, ten ji ale odmítl. (Haretix)

• - Natáčení probíhalo zejména v americkém New Yorku. (Terva)