Mistrovský plán

Tower Heist

Majstrovský plán

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 104 min

Mistrovský plán naivně považuji za snímek o naději, neboť i já mohu při jeho sledování doufat v to, že obyčejný chlap může své životní portfolio o nějakou tu zlatou cihličku vylepšit, pokud mne jednoho krásného dne nějaký zazobaný křupan nakrkne správným směrem. Stačí mi k tomu pár nevhodných parťáků, lehce dementní plán a pak už nezbývá než doufat, že paní Štěstěna bude posouvat figurky po šachovnici tak fikaně, že bych to sám nedokázal vymyslet ani kdybych snědl učebnici kombinatoriky pro pokročilé.(25.5.2012)

• Flego

Ak nejaký parkhant niekoho okradne, je to dobrý dôvod okradnúť zase jeho. Banda amatérov sa rozhodne dostať svoje peniaze späť a vymyslia "majstrovský" plán. Vcelku dobrý nápad ( aj vzhľadom k udalostiam, ktoré sa dejú ) sú navždy pochované v nenápaditej réžii. Je to prekvapujúce o to viac, že Ratner vie točiť komédie. Tento nezáživný projekt má totiž od komédii ďaleko, zo začiatku je to dráma a neskôr klasická krimi-zlodejina.(10.12.2011)

• iamek

Jak mohl dopadnout snímek, kde hrajou tři zkrachovalé komediální hvězdy ( Stiller - Broderick - Murphy ) ? Ano máte pravdu. Špatně. Tower Heist neni ani akční, humor jsem taky hledal marně a krimi ? Ne. Trošku mi bylo líto Casey Afflecka, že v tomhle hnusu musel hrát. To samé platí pro Alana Aldu a Michaela Peňu. Teď jsem si uvědomil, že jsem se docela smál na úplném konci, kde je vše vysvětleno, ale tohle asi nebyl záměr.(16.12.2011)

Všichni jsme si už zvykli, že ten židácký šereda hraje v samých trapných sračkách (snad až na prvního Zlotřilého fotra). Není pak divu, že když vyběhne jen ze sračkou prostou, setrvačnost je svině a pod vlivem Nočních můr v muzeu by jeden mačkal odpad už při úvodních titulcích. Ačkoliv zde pan Ratner jednoznačně útočí na zápis do Guinessovy knihy za první komedii bez jediného vtipu, nikdo se za těch sto minut nepoblije ani neposere, nehraje v tom jediná flašinetářská opička, až na hlavní roli je to charismaticky obsazené a velkolepě natočené a kdybych se měl u každé podobné oddechové hovadiny zamýšlet nad s*t*u*p*i*d*i*t*o*u scénáře, rozhodně nenaperu za čtyři Scotu Pilgrimovi, že ano! Jak se tu tak zase dívám na ty yntelechtuání plačky, pomalu se přestávám bát vyslovit provokativní tezi, že jsem se u toho nebavil téměř stejně, jako u těch tolik přeceňovaných Clooneyho retardů.(20.2.2012)

Veľmi príjemná zlodejská oddychovka so (po dlhom čase) skvelým Murphym.(21.4.2012)