Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

Fíma

Trochu zklamání. Čekal jsem od toho mnohem víc. Přeci jen to téma je opravdu zajímavé a s lepším zpracováním by to mohl být skvělý film. Takhle je jen dobrý. Bohužel. ()

Amarus

Působivé. Lepší kameru jsem u česk(o-slovensko-polsk)ého filmu jaktěživ neviděla. Nádhera. Hudba rovněž výborná, přebila většinu dějových nedokonalostí. Zdálo se mi, že některé motivy připomínají Hornerův hudební doprovod k Čisté duši. ---- Výčitky ohledně obsahu přenechám zkušenějším, minulý režim nanesmůlu minul dřív, než jsem se narodila. ---- Mádl mi vyhovoval, Vetchý mi neseděl. Krapet připomínal důstojníka z nějaké americké komedie. Slovenské herečky jsou skoro stejně krásné jako přelety letadel. ()

BarVo

Niekde som čítala, že dnes sa už takto filmy netočia. Hm, skôr si myslím, že je chybou očakávať druhé Pouta. Pre mňa príjemný film a aj keď je mu čo vytknúť, počnúc scenáristickými zádrhelmi /keď sa muž so mnou nerozpráva, riešim to tak, že sa vyspím s prvým okoloidúcim Poliakom?/ či niektorými neveľmi dobre vybratými hercami /pardon, ale Mádlovi som neprišla na chuť až do konca a nebolo to v tom, že by zle hral, ešte horší výber bola jeho žena/, pôsobí to ako celok sympaticky. Naviac, Nvota ani zlý film nenatočil. Čo potešilo moje oko i dušu, boli Geišbergovci, Burgr, a vôbec celá tá partička eštébákov. ()

klapqua

Tak všera náhodne vzhliadnuté... pôvodne sme šli na iný film, ale bol už vypredaný (ano, dobre, na prcičky, ale mám za sebou ťažké obdobie, chcelo to dačo vtipné) a tak aby sme tú cestu nemerali zbytočne, odbočili sme do sály A na toto... a musím povedať, že som aj rada... nemala som žiadne očakávania, keďže som ani poriadne nevedela na čo idem, ale ostala som príjemne prekvapená. Mádl herecky narástol, Geišbergovci film príjemne doplnili, po dlhej dobe som videla herca-predstaviteľa Jaczeka, Macieja Stuhra z Chlopaki neplačú, už o dosť zrelšieho... Vetchý prekvapil vo svojej úlohe, pre mňa to skrátka navždy bude hlavne Kefalín:)... ale bol výborný a občas hodil trefnú hlášku... rovnako ako spoločnosť okolo pána spisovateľa... Celkovo by som film rozhodne nezaradila do komediálneho žánru, je to skôr smutné až depresívne s občasnou vtipnou hláškou... silný moment bola scéna s poľskou rodinou v lietadle, nebudem to ďalej rozvádzať, len poviem, že som ostala až nahnevaná sedieť v kresle prekusujúc nadávky... ()

Rodriguess

Majstrvovske dielo, uplne bozsky pocit po zhliadnutí v kine. A Mádl na to aky je to mlady herec to zahral grandiozne. Uplne som uneseny z tohto filmu. ***** 95 % ()

metztlimoon

NE-VE-RÍM! Slovenský film a dobre napísaný aj zahraný a dokonca ani dialógy neboli až tak na houby (ako bývajú v tých slaboduchých slovenských seriáloch v telke)! Na konci filmu mi po tých všetkých srandičkách padla sánka. Tlieskam a dávam filmu 5 červených hviezd ;) ()

cechura

Dobrý námět, ale realizace dost pokulhává (s výjimkou technické stránky). Od herců v hlavních rolích jsem čekal víc. Předvádějí svůj standard a režisér je nedokáže usměrnit. Ve filmu se moc nebuduje atmosféra. Základní dilema tam je samozřejmě nadhozené, ale místo pomalého plíživého strachu je tam spíš sled rychle se střídajících scén. (Ani se nenadějete a Adam už spolupracuje ...) A některé scény jakoby svým laděním do toho filmu vůbec nepatřily (např. sex v paneláku). Škoda nenaplněných nadějí. Ale díky za to, že se filmy s takovým námětem točí. ()

gezper

Nedotažený pokus o vykreslení života jednoho agenta STB z donucení okolnostmi. Přílíš mnoho náhod a osudů na tak malém místě, díry či zkratky ve scénáři a zjednodušené chování postav. Jednotlivé scény na sebe skoro nenavazují, jsou za sebou (především v první části) jen intenzivně poskládány. Cítil jsem z toho snahu stihnout toho co nejvíc odvyprávět, ale paradoxně ve výsledku většina postav není takřka vůbec vykreslena. Chtělo by to hodinu stávajícího materiálu vystříhat a další dvě přidat. Okamžiků WTF je totiž extrémně mnoho. Do toho ruší podivně až uměle umístěné komediální pasáže, šlo by to rozhodně lépe vměstnat, když už to tam museli cpát. Mádl hlavní part moc nezvládá. Naopak Budař si to dává dobře, jeho postava prospěchářské svině má něco do sebe. Vetchého major často působí více komicky, ve srovnání s Kaiserovou postavou z Pout, které při o dost menším prostoru se projevit pouští daleko větší strach a to kontinuálně. Zde se to Dravcovi daří jen na jednom dvou místech (z mnoha). STBáci jsou vůbec klasicky zploštěni, zjednodušeni a tedy pro me nevěrohodní. Překvapila přijemně Majerníková (škoda její nepochopitelně zrychleného úletu 'jabko-kafe-kulečník', ovšem za to herečka nemůže).Oproti tomu Arnošt Goldflam s celou zahradnickou bandou, jejíž koncepce a smysl počínání mi zůstává napůl utajen (nota disentu je jasná, ale vyobrazení je neuveřitelně hrozné), jsou jedním z nejslabších momentů. Více realistické surovosti, méně podbízení a zjednodušení divákovi - přece jen vysvětlovat zkratku RVHP nebo škrobené interní STB školení, jak jsou imperialisti za hranicemi a musíme se tedy soudruzi ohánět - ehm, prosím, nepodceňovat publikum. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem o dost méně. Chce-li někdo kvalitni české drama s tématem STB, fízlování atd., nechť sáhne po Poutech. Německé Životy těch druhých jsou také dobrá alternativa. [40%] ()

BlueNeon81

Po dlhej dobe veľmi kvalitný česko-slovenský film s bravúrnymi hereckými výkonmi, kde kraľuje samozrejme Jirka Mádl, ale ani Majerníková, Vetchý či Ady Hajdu nezaostávajú. Od plného päťhviezdičkového hodnotenia ma len odradili dobovo nepresné rekvizity a kulisy. A takisto ani Bratislava bez zásahu stočlennej skupiny grafikov nie je veľmi vhodná na dobové exteriéry ()

rigby

Jiří Mádl v pro něho hodně netypické vážné roli. A skvělý. Výborně natočeno, zajímavý scénář, od první minuty až do konce je stále na co se dívat a proč držet hlavnímu hrdinovi palce. Navíc i další role jsou dobře obsazené. Ano, hodně zmiňovaná Pouta jsou mnohem povedenější estébácká tragédie, ale jsou trochu o něčem jiném a pro mnoho diváků nesledovatelná. Chválím, ačkoli dávám drobné nepodstatné mínus. ()

beruskaska

Nedotažené, nepřirozené. Postavy působí jako z vaty, Mádlovi a spol. to prostě nevěřím. Škoda přeškoda dobrého námětu, film působí plytce a nepřesvědčivě, jako by se zasekl v půli.... ()

fafejt001

JÁ VÍM , ŽE TO MOHLO BÝT LEPŠÍ , ALE SNAHA BYLA . TAK JEDNA HVĚZDA ZA NI . VETCHÝ , BUDAŘ I MÁDL VCELKU DOBRÉ . TAKŽE JÁ JSEM BYL SPOKOJEN . A HOLKY SLOVENKY TAKÉ ŽIVOČÍŠNE SŮ . TAM BYLY PŘIROZENÉ VCELKU . ()

superzurda

I na Slovensku mají stejný problém jako v Čechách. Film se zajímavým tématem neumí natočit tak, aby to lidi sledovali po celou stopáž. Takhle vyčnívá pouze excelentní Mádl. ()