Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

snikrs

Zajímavý příběh kluka-(MÁDL) ,který byl donucen stát se agentem stb. A který se pokoušel sledovaným lidem v rámci svých možnosti pomoct .Sám byl odposloucháván a donucen emigrovat . ()

ivanlaris

Zaujímavý film. Oplatí sa vidieť. Konečne niečo z československej tvorby, čo má úroveň. Bol som skeptický pred filmom samotným i na jeho začiatku, ale hodnotím 4*. Nesklamal. ()

TOPmoovie

par dobrych dialogov, vacsinou nepresvedcivo zahratych, par peknych bab. a tie filmy z komunizmu to uz zaujima asi iba dochodcov. uz s tym treba skoncit. slaby film. taka studentska praca ()

zero_zelo

hodně hořká komedie na téma "východního ráje" s dobrým koncem, což ovšem ve skutečenosti asi úplně takhle nešlo... mádl, budař moc dobře! ()

Agnostik

Tuctové a možná snad jen lehce nadprůměrné drama jakých bylo v porevoluční době,na téma komunistického režimu natočeno již dost.Ovšem jako televizní film je snímek zajímavý ale to je tak vše 60%. ()

protezka

Skvělý výkon Jiřího Mádla je zárukou tohoto filmu,který se odehrává v komunistickém režimu tehdejšího Československa. ()

Moraldo odpad!

Agitka Václava Havla...Agitka ODS? Pohled floutka z Beverly Hills na to, jak by řešil život v komunistickém Československu...... Proboha, chiméra ožralého disidenta natočená a zrealizovaná ve filmu z totalitní éry? Je to naprostý odpad. Zoufalý scénář, citové vydírání, zkreslený pohled na minulost, zoufalí herci, ubohá hudba..... U sledování jsem si vzpomněl nechtěně na jeden vtip.... "Spojené státy Americké daly světovým dějinám několik tragikomických postav. Mickeyho Mouse, Toma a Jerryho........ a Václava Havla." ()

Warapeidza

Začátek a v podstatě i celá první polovina filmu mi přišly strašně zmatečné, schematické a chvílemi i zbytečně "rychlené". Druhá půlka to zvedla, líbil se mi poměrně zajímavý vnitřní "přerod" hlavního hrdiny a to co se kvůli/díky tomu okolo něj odehrávalo. Přišlo mi ale, že na poměrně malém prostoru dostává prostor až moc různých příběhů, dějových linií a ve výsledku je to hrozně překombinované a pro diváka se to tím stává až nezajímavým. Méně by možná bylo v tomto případě lépe... Z herců se mi hodně líbil zejména výborný Budař... ()

maxmajky

Poprvé jsem to viděl v TV a nebylo to úplně špatné, ale asi bych si to podruhé nepustil. Moc mě to neoslovilo. Ale Vetchý zahrál jako vždy dobře a potvrdil svou kvalitu. ()

Martin_L

Během sledování Konfidenta jsem se zpočátku trochu nudil a hodnocení klesalo až někam ke dvěma hvězdám. Klipovité scény z let 1968-69 jsou určeny především divákům, kteří neznají historické souvislosti, ale já bych se bez nich obešel. Zhruba od poloviny snímku se začalo pořádně "něco dít" a to zejména od chvíle, kdy Adam (Jiří Mádl) zcela pochopil pro koho pracuje a ke komu patří. Pak už se můj dojem z filmu jen zlepšoval, přispěla k tomu pro mě asi nejlepší scéna "sundání" polského letadla, ve které skvělá hudba výborně podtrhuje celkovou dramatičnost. Potěší výkony jak Mádla, tak Vetchého a Budaře, historická věrnost výpravy se pohybuje na obvyklém průměru česko-slovenské produkce (takže detailům není věnována téměř žádná pozornost). Konfident si u mě zasloužil tři a půl hvězdy, které zaokrouhlím nahoru pro společenskou odpovědnost filmu a působivé vykreslení totalitních metod normalizační tajné policie. ()

hrabě_olaf

podle mne nedoceneny film. malinko grotestkni vetchy, ale i taci byli soudruzi. film vystihl dobu ve které se odehraval. myslim, ze kazdý, kdo "TO" prozil , se ve filmu nasel. jen tech pendreku bylo asi vic.... a ne každý, dokaze natocit "POUTA" ()

Jevablo

Dobře zahraný mizerný scénář. Mohl bych mít spoustu připomínek k nelogičnostem (proč se Mádlova holka hned vyspala s Polákem, co tam Polák vůbec dělal, proč se kontrarozvědka soustředí na evidentně zcela neškodnou Goldflamovu skupinku, jak to, že se tvrdě sledovaný Mádl hravě dostane do zcela nehlídaného archivu, kde si evidentně může přečíst cokoliv, jak si tak snadno může v estébáky a odposlechy prošpikovaném domě zřídit výsílací místnost apod.), mohl bych hanět chaos v řazení scén. Je prostě škoda, když se evidentně silné téma ztratí ve filmařskému neumětelství. Pak je těžké i těm hercům věřit, i když se opravdu snaží. A ten Mádl má fakt hrozný vlasy:-) Takže shrnuji - až na ty vlasy může za všechno Slivka:-) ()

nudlis

Tady mně zaujalo celkem solidně ztvárněný "šílení doby". Asi tak nějak to bylo, že každej odposlouchával každýho a šili na sebe boudy, estébáci zasraný. Celkem jsem neměl vysoký očekávání a film mile překvapil. I Mádl překvapil, že dokáže zahrát víc než nadrženýho týnejdžra na horách nebo na vodě. ()

BaseDallas

Herci sú celkom ok, ale inak je to dosť neautentický obraz doby. Dýchala na mňa zmeska dneška s rokmi minulými a film ma nijak zvlášť nezaujal. ()

Jurcekk odpad!

To je taká pičovina, až sa veriť nechce. To by moja dcera uverila, že takto pracovala ŠTB. Kurva Nvota!!!! Príšerný film. ()

J.J.1972 odpad!

hahahaha...nechcel by som byt narodeny po novembri....normalne by som mal strach zo socializmu..... :)) a co boli estebaci oproti dnesnym tajnym sluzbam...... dnes vlastne staci ze otvoris guugl alebo ze mas smartfon a dobrovolne o sebe odovzdavas o sebe do "centraly" vsetky informacie, svoje udaje vratane osobnych, fotografie, kade sa pohybujes, s kym komunikujes, o co sa zaujimas, co a za kolko nakupujes, kedy ides spat, atdatd.... hla, durko nvota, a mas namet na dalsi prepadak :D ()

carnacv

Silný příběh s hloupým koncem. Ale táhne to a pěkně vykresluje dřívější dobu. V tomhle by přece chtěla téměr polovina dnešních žít. Krása že? Bylo to i docela pěkně zahráno, tudíž za mě nadprůměr. Jo a zas ten zvuk. Už by se to s tím aparátem fakt chtělo naučit pracovat. ()