Diktátor

phoenixer

Ani nevím jak takového diktátora definovat. Od začátku do konce je to naprostej úlet. Většinu filmu převažuje můj oblíbený záchodový humor, ale najdou se tam i "normální" vtípky. Každopádně Sacha Baron mě opět nezklamal... ()

MrGregor

Připadá vám šílené, dávat komedii 5*? Navíc, když je v ní Sacha Baron Cohen? ... Po pravdě, mně taky, ale tato komedie je tak šílená, až si to zaslouží. Tedy, je šílená, co se týče mezí ostatních komedií, co se týče komedií Sachy Barona Cohena, je šílenství sice mírně na ústupu, za to je skvěle vyvážené výbornou zábavou. Film je protkán nejrůznější směsicí vtipů, narážek a urážek... a co víc, většina jich má úroveň, některé jsou velmi, velmi trefné, u jiných se zas budete za břicho popadat (viz vrtulník a Porsche :). Největším překvapením je pro mě ale existence povedeného děje a provedení samotného Diktátora, který je dotažený opravdu do nejmenšího detailu (Doslova královsky jsem se bavil, při jeho příjezdu do města. Také mě kupodivu zaujala i ústřední melodie filmu, která je velmi povedená :) ... Takže shrnutí: čekal jsem dalšího - trochu vybočujícího, ale přece průměrného - Borata a dostal jsem skvělou současnou komedii, jejíž některé scény si budu pamatovat ještě dlouho :) ()

ZackSawyer

Výborný námět, málo vtipů i když jsou v každé druhé scéně, já bych ale ještě přidal a prošpikoval, krátká stopáž, luxusní Sacha B. Cohen, kterému není nic cizí. Avšak dalo se vytěžit ještě mnohem víc, ale nelze dát méně než 5! Věci co utkví v paměti: Milovaný utlačovatel Aladeen, sbírka "manželek", novorozeně Aladeen, svobodné volby, 300 slov nahrazených slovem Aladeen včetně ANO a NE :-) - jste HIV Aladeen :-D a spousta krásných narážek a parafrází všeho a na všechno! Tam kde se jiní krotí Aladeen (Cohen) začíná... P.S.: Unrated verze ještě o fous lepší ()

Castielo

No dlouho jsem se takhle nezasmál. Padá jedna hláška za druhou a diktátor se s ničím a nikým nes**e. Super jízda za výborné 4*. "Bude to chlapeček nebo potrat?" ()

mi-ib

Musím uznat, že některé vtípky byly opravdu povedené. Některé zas trochu přes čáru, ale ke konci i Sacha trochu vyměkl, a to mě zklamalo. Kostra příběhu nebyla nijak originální. Ale v konkurenci dnešních komedií, jde o nadprůměr. ()

AngelG

" Miluju když ženy chodí do školy. Je to jako vidět opici na kolečkových bruslích. Pro ně to nic neznamená, ale pro nás je to roztomilé. " Oproti předchozím Cohenovým snímkům jako Borat a Bruno, je Diktátor více "dospělejším", ale to rozhodně neubírá na jeho vtipnosti, možná, že to je i vtipnější.. Cohenovy citace byly opět skvělé, taktéž potěšila i Anna Faris, Ben Kingsley, Bobby Lee a Jason Mantzoukas.. takže já jsem se rozhodně nenudila a můžu pouze doufat, že si Cohen povede v dalších filmech stejně dobře, jako tady..! ()

miawallacova odpad!

Bohužel mě film nikterak neoslovil. Trapné, obscénní, křečovité a vulgární scénky nejsou to, co ve filmu hledám. Zasmála jsem se jednou, tedy spíše uchechtla a zbytek času jsem se cítila trapně, že se na něco takového vůbec dívám. Ale nějakým zvrhlým způsobem chápu, že některé diváky tento film dokáže uspokojit. ()

Gabretta

Někdy to bylo z mého pohledu už trapné, ale naštěstí to vyvažovalo dost podařených scén. Sacha Baron Cohen je jako neřízená střela - nikdo si není jistý, že se nestane hlavní obětí, do které se bude strefovat... Jste HIV Aladeen nebo HIV Aladeen? ()

Dimo

Několik fórků, u kterých jsem pro trapnost ani nehnul brvou, pár těch usměvavých ale naštěstí dostatek těch, u kterých jsem se zasmál. Ale ne zas tak moc. Přiměřeně... :-) Viděl jsem prodlouženou verzi, tak dost možná, že těch trapných hemtů bych byl ve verzi regulérní ušetřen, což mám v plánu zjistit časem. Pseudoreálná dokumentárnost slušela Boratovi, Bruno to zrecykloval a vyčerpal a tak je dobře, že Aladeen už hláškuje v normální filmu. Asi tak, komu se líbil Borat a Bruno, bude uspokojen. Komu ne, nebude. Konverzace v helikoptéře je to nej z celého filmu. A taky "Hairy Potter". A vůbec, i pro těch pár skvělých, byť samostatně fungujících fórků se vyplatí Diktátora vidět. ()

Torgal

Zopár fórov geniálnych (výlet vrtuľníkom, záverečná reč), veľa solídnych a hromada priemerných až podpriemerných. Zopár vecí si mohol Cohen odpustiť (pôrod, bitka s prsnatou ženštinou), to už bolo za hranicami dobrého vkusu. Hlavne mám problém ale s tým, že i napriek tomu, že film nie je moc dlhý, tak nedokáže baviť celý čas a námet sa vyťaží rýchlejšie ako by som si myslel. Borat ostáva neprekonaný. 6+/10 ()

pepa3rd

Trochu vulgárnější a trochu střelenější Princ ze Zamundy. V podstatě hrozná slátanina, i když jsem se sem tam i zasmál, takže stále ještě 40 % ()

Joppo88

Saša :-) Cohen je úplný xsicht pre túto postavu "Diktátora". Ako film vôbec nevyžaduje nejaký extra nárok na divácky intelekt, zato bránica dostane rozhodne zabrať. Vtip za vtipom sa valí od úvodnej scény až po zostrih na záver. Chvíľami sa paródia strácala v množstve vtipov. Ale aj tak, čo nebolo vypovedané bolo vidieť :-D A nejedna scéna mi zostane lho v pamäti. Rád by som videl, ako na to pozerajú priatelia z Blízkeho východu :-D ()

Ondr@932

Jak jinak než skvělá komedie se skvělým hercem Sacha Baron Cohenem :-) Prostě plno zábavy a humoru což je u tohoto herce tradicí :-) Takže dávám 65% ()