Diktátor

Shakers

Sacha Baron Cohen nie je moja krvná skupina a toto je ďalší dôkaz. Ja tie jeho vtipy moc nemusím, akurát len Borat sa mi tak trochu páčil, ale Diktatora som ani nedopozeral. Nie čo tak trapné som už dlho nevidel a práve preto som to po desiatich minutách vypol. Keď som sa za desať minút nezasmial ani raz pochybujem, že by to bolo v polke filmu iné. Update: na druhý krát to bolo o niečo dlhšie a hlavne som to videl dokonca :-) 30% - 2* ()

lamps

Konečně se zase Cohen předvedl v tom nejlepším možném světle. Jeho Diktátor se sice obsahově nijak neliší od buranského reportéra Borata, ale přeci je na tom vidět, že Sacha je zase o krok ve předu, ví co chce a celou dobu si za tím cílevědomě jde. Navíc s mohutným plnovousem a neomezenou mocí mu to svědčí ještě více než s kazašskou vlaječkou nebo přihřátým oblečkem, humor už není stočený výhradně na oplzlé nebo vyloženě kontroverzní náměty a přítomnost několika hereckých hvězd sama o sobě svědčí o tom, že Aladeen bude mnohem přístupnější a promyšlenější než všechny předešlé Cohenovy postavy dohromady. Film má sice svá slabší místa a některé fórky působí trochu rozpačitým dojmem, ale veskrze se jedná o přesně odměřenou, svižnou a nápaditou satiru, nad jejímž myšlenkovým základem je lepší vůbec nepřemýšlet a místo toho se jen nechat unášet na vlně specifického Cohenova humoru, kterého si užijete opravdu do sytosti. Po tragickém Brunovi jsem nic moc nečekal, ale o to víc mě dokázal Diktátor pobavit a odreagovat... ()

Pepinec

O korektnosti v tomto případě z úcty k sobě samému pomlčím. Když vezmu v potaz, odkud jsem do kina přišel a jak jsem se do něj dostal, mohl bych Aladdinovi z fleku dělat prvního rádce. Podrobnosti budou v mojí autobiografii, na rozdíl od Cohena se asi jen těžko někdy finančně zmůžu na 83 minut dlouhou filmovou prezentaci toho, co všechno může být jednomu člověku u zadnice. Zasmál jsem se, povečeřel, vyslechl Sašovo poselství věnované americkým ovečkám, a šel zas dál. Stejně půjde dál asi i sám pan Baron Prášilpopelpočervenýmkoberci. Přejme mu, aby měl vždy čerstvý vous a schopnou ochranku. ()

Big Bear

Borata jsem nedokoukal - nesednul mi, ale asi si ho dám ještě jednou... Diktátor je totiž hodně dobrá záležitost. Tahle politicky nekorektní taškařice utahující si z USA, Izraele, menšin, lidských práv, ženské emancipace a kdo ví čeho všeho ještě je prostě vtipná. Dosahuje toho jistou drsností ve které je obaleno to, co si dnes většina korektních politiků či filmařů netroufne ukázat. Vtipné je to také možná proto, že té často slizké korektnosti je kolem nás už moc. Možná proto, že když nás někdo prudí, nemůžeme ho nechat jen tak odvléct, popravit, umučit, zkrátka zmizet jako jediným posunkem dokáže admirál generál premiérpresident Aladdin :-). Na druhou stranu film skvěle paroduje ty podivné (sice bohaté ale leckdy směšné) vládce zemiček, kde ropa zlatí vše od kohoutků v koupelně po neprůstřelné limuzíny. Nezaručuji vám, že se budete u filmu válet smíchy, ale letmý úsměv Vám vydrží na tváři po jeho celou stopáž. Dávám tři kozy (zvířata :-) * * * ()

JohnnyD

Cohen opäť raz útočí na všetky strany a pripravil brutálne nekorektnú frašku na demokraciu západného typu. Je to strašne vtipné a určite si to zaslúži plný počet, lebo takto nekorektný film býva v kinách zriedka (cca každé 3 roky - teda vždy, keď Cohen vyprodukuje nový film), no napriek tomu všetkému rasistickému humoru a politickej kritike sa neubránim dojmu, že Cohen si trochu servítku pred ústami držal (na rozdiel od Bruna, ktorý nešetril ani homolobby ani homofóbov a nakladal im na maximum). ()

Ketri

Jedna z nejlepších komedií za poslední léta. Tentokrát lítají střely nejen na státní útvary, ale i na útvary zájmové. Pronikneme i do tajů televizních, hloubkových, politických analýz a vůbec, konečně se dozvíme, jak to vlastně všechno bylo. Diktátorův projev k celému světu by se měl rozhodně objevit v učebnicích občanské nauky. ()

Pilda17

Nevím kdy naposled jsem se bavil u komedie jako právě u Diktátora. Divák, který má stejný smysl pro humor jako já, tak se směje při každé druhé scéně. Sacha Baron Cohen se hodí do každého stylu komedie, ale Diktátor mu sedl nejvíce. Jeho role je pro něj jak stvořená. Hudba, která občas zazněla nemá žádnou chybu. Komedie tohoto typu se nevidí každý den .. 8/10 = 89% ()

salahadin

Sašu uznávám jako společenského buřiče, co se nebojí říznout s chirurgickou přesností, aby následně omylem přetnul tepnu. Škoda, že hranici mezi inteligentním humorem a trapností překračuje Saša často a rád. Obdivuji jeho odvahu dát své jméno a tvář všanc hanění všeho druhu. Diktátor je fousatý AraBorat. Občasný smích (u geniálních vtípků). Občasná nuda (u rádobygeniálních vtípků). Permanentní znechucení (u všeho ostatního). Baron Prášil nám chtěl sdělit, že soudruh Božíles byl vlastně demokraciemilovný tatíček. Vlastně se mi ale Sašovo navážení do Ameriky a všech nejrůznějších pokrytců líbí. Divím se, že je ten člověk stále naživu. Taky škoda, že těch židů je v Sašově pojetí humoru už moc. I když i zde se najdou zástupci z řad mimořádně vydařených jokeů: "...and it certainly never be used to attack Isr... oh, boy." Jenže to by nesměl na výtečné, ostré, pobuřující vtipy nabalovat trapný balast. Jeden příklad za všechny - ten porod v obchodě byl pro mě vážně - porod. Z toho jsem i já jakožto muž málem potratil. A vtipy na chlupaté podpaží fakt nejsou vtipné, ví to filmaři? Chcete nekorektní humor? Pusťte si projev Milouše Jakeše. PS: A ještě si Saša vybral fajn hudbu, třeba taková pecka Ila Nzour Nebra od Jalala Hamdaouiho je super. ()

Rosaviva

Jako, upřímně mě to teda docela překvapilo, protože na film se SBC zrovna dvakrát nejsem, ale tohle bylo docela dobrý. Smála jsem se teda docela hodně, jen si teda myslim, že by tomu vůbec neuškodilo, kdyby s těma fekálníma vtípkama trochu ubral, protože i bez nich by to šlo. Některé ty scény teda ale nepřekousnu, takže dávám 3* ()

666teen

Ano! Zavrhněte demokracii a poznejte výhody diktatury! Média řízená jednou rodinou! Vláda plutokracie! Koncentrační tábory! Mučení! Zmanipulované volby! Politický cirkus! Korupce! Fuj. Ještě, že nám podobný scénář nehrozí. To by mi z toho jinak prasknul aladeen. ()

Cappuccino

Nechápte ma zle, tie tri hviezdy nie sú vôbec zle myslené, ale vo filme sa našlo naozaj málo vtípkov, na ktorých som sa vážne z chuti zasmial. Lepšie ako Bruno, ale na Borata sa teda v mojich očiach Diktátor ani zdiaľky nechytá. ()

misterz

Niečo sa humorne vydarilo, niečo zaváňalo trápnosťou. Ale väčšinou ide o skvelú politickú satiru, kde je často povedané to, čo si aj tak každý myslí ale nepovie to nahlas. Po obsahovej stránke nemožno brať snímok príliš vážne, ide v podstate o jednoduché romantické klišé, cieľ bol však iný a romantika tu bola skôr len ako nutný doprovod. U mňa spokojnosť a príjemné prekvapenie. 70/100 ()

Vančura

Neuvěřitelně vtipný, nápaditý a překvapivě i inteligentní film, u kterého jsem už dvakrát málem umřel smíchy. Sacha Baron Cohen je prostě génius, a pokud vám jeho smysl pro humor sedne stejně jako mně, pak je tento film královskou zábavou. Hromada scén z tohoto filmu patří možná k tomu nejvtipnějšímu, co jsem kdy viděl. Věřím, že tvůrci si natáčení hodně užili, a sledovat ho je prostě požitek, který překvapivě funguje i ve verzi s nevalným českým dabingem. Na tomhle fimu se prostě povedlo úplně všechno. ()

liskam

Solidní ujeťárna, která se trefuje do věcí, do kterých se pouští málokdo. Bavil jsem se, a několikrát jsem se opravdu rozesmál. Za mě 80% ()