Diktátor

Zodd

Připustit si, jak moc S.B.Cohen trollil v Boratovi a Brunovi, je vzhledem ke kontroverzi tématu jasné, že se bál. Což může být odezvou kostýmu medvěda v South Parku. Není mu proto co vyčítat. Lepší než Sandlerův Zohan, to bez pochyby, ale jen díky některým “comedy gold” vtipům samotným. Částečně si z klišoidní scénáristické tradice slušně utahuje, ale hlavně proto, že k ní sám spadl. ()

cukorek

Po Boratovi ďalšia "vystrelená čierna ovca medzi stádo bielych ovečiek" od režiséra L.Charlesa, ktorý si pokojne sedel na stoličke a nechal pracovať "bláznivého" S.B. Cohena, ktorý svojsky podal dávku humoru, ktorá často hraničila s nechutnosťou. Vtipnú časť tvorilo prevažne slovné predstavenie, ktoré však neudržalo komédiu v takej línií aby sa dalo baviť po celý čas, takže diktátorské komplimenty pre svoju budúcu manželku stáli za to ako aj dojenie prsnatých žien, ktoré chceli od diktátorovho dvojníka niečo iné, to patrilo do žánru komédie a pobavenia, ale vtiahnutie do deja predstavenie s M. Fox či E. Nortna bolo riadne pichnutie do osieho hniezda. Riadne som sa čudoval, že to tí herci vzali. To, že sa Charles obul do politickej sféry mi nevadilo, čo je takmer bežné, ale tento spôsob hereckého znechutenia bol prehnaný. Jasné pobavilo ma to, tak na slabších 50 %. ()

Slarque

Lepší než předchozí Cohenovy komedie, což je dáno i klasickou filmovou strukturou, na kterou jsou navěšeny spousty výborně vypointovaných gagů (a další množství vtipů poněkud trapnějšího ražení). Cohen to má dobře vymyšlené a nekorektní humor všeho druhu už je vlastně jeho obchodní značkou. Jen mu tentokrát přihrávají další herci a netváří se to jako dokument. Výborná je i hudba – od mírně upravených verzí známých hitů až po wadíjský gangsta hip-hop v první polovině závěrečných titulků. Výborná zábava! ()

Bachy

Díky bohu mám trochu jiný smysl pro humor než většina hodnotících. Borat ani Bruno mi nevadili, ale Diktátor je totální Sachův výblitek. Naroubované vtipy létají jeden přes druhý, hlavně, že je to satira. Extrémní nuda, kde Cohen tentokráte již jen přednáší list super joků sepsaných Zdeňkem Troškou. Vše působí brutálně uměle a "komikovo" jakžtakž silné kouzlo z Borata dávno vyprchalo. Dvacet vteřin jakéhokoliv dílu South Parku - stokrát nekorektnější, satiričtější a hlavně vtipnější. Jo i hned toho prvního s anální sondou. Jasně, že když se těch vtipů narve do 90ti zabitých minut osm tisíc, tak třeba jeden nebo dokonce čtyři jsou dobré. Však také tu jednu hvězdu nakonec dám. Ale kdybych příště koukal hodinu a půl na Vlastu Plamínka se svými songy, měl bych lepší výsledek. ()

Rocky62

I přesto, že po mé operaci očí mám ostříží zrak, tak jsem ten očekávaný nápor fantastickýho humoru prostě neviděl. Zřejmě mi při té operaci asi trochu dojebali mozek, neboť jsem tu evidentně něco nepochopil. ()

Chrustyn

Sacha Baron Cohen a jeho další alter ego. Tentokrát jako diktátor smyšlené země, který se po zradě ocitá opuštěný a zcela bez vousů v nekonečném New Yorku. Oproti Boratovi nebo Brunovi se tentokrát jedná o plnohodnotný film s příběhem a tak nás nečeká žádné šaškování s udivenými kolemjdoucími. Rozhodně však nechybí humor a to humor černý, rasistický, drsný, sexistický vlastně se tu zesměšňuje a uráží vše co jde. I když film stejně jako jeho předchůdci, trpí na hluchá a někdy i trapná místa, stále je tu dost výborných a možná i nezapomenutelných scén, které dokážou nahlas rozesmát (v mém případě se jedná o scénu s vrtulníkem a porod). ()

dopitak

Na jeden dobrý vtip třicet špatných, laciných. V originále to asi bude o chlup lepší než v dabingu, ale Cohenovy nápady já nežeru a mnohem víc mu fandím jako extravagantnímu herci (Hugo a jeho velký objev; Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street). ()

iamek

Po průměrném Boratovi a Brunovi, Sacha Baron Cohen zase natočil pořádnou komediální pecku plnou šílených provokací ať už na USA, tak na země, kde vládne diktátor. Největší úlet byla závěrečná řeč, která ukázkově a tak trošku oklikou narážela na politiku USA. Tenhle snímek je prostě trefa do černého, ale na Ali G to poříd po stránce humoru nemá. ()

korbitch22

Už od prvních minut nefalšované záchvaty smíchu.Každá hláška,každá scénka propracovaná s maximální přesností do takové míry,aby vždycky přesně šokovala,rozesmála nebo jen potvrdila krutou pravdu.Cohen je magor,doslova,protože co on si dovolí je až nadpřirozená drzost a asi 100x sme si u filmu řekli,tvl on ho vážně jednou někdo zabije. I přesto,že je to doposud nejlepší Cohenův film ala alter ega,nedosáhne na plnej počet ani náhodou,jelikož se mu opět nevyhýbají hluchá místa a skoro do očí bijící vykradené motivy z filmů Zohan a Yesman mě občas dost rušili. Cohen navíc v některých scénách nehraje Alladeena,ale Sandlerova Zohana. To ale nemění nic na tom,že sem se tak 75 minut tlemil jako prase a po skončení filmu jsem necítil čelist.Pravdou zůstava efekt intoxikované skupiny,ale i tak je Diktátor kurevsky drsnou komedíí,která má hodně co říct a je už jen na vás, jestli na to máte názor Alladeen , nebo Alladeen , já sem po filmu totiž zůstal HIV ALLADEEN :DDDDD 85%. ()

Jirka_Šč

Maličko zklamání. Poměrně dost momentů nevypálilo tak vtipně, jak tvůrci očekávali (přestože některé z nich byly šíleně nekorektně geniální) a jako celek to kupodivu působilo vážněji, než jsem z traileru čekal. ■ + Waddia verze songů byly dokonalé! ■ - Oba trailery zde na ČSFD obsahují záběry, které ve filmu nejsou. ()

mcb

Filmový terorismus. Cohen je blázen. Posun od paradokumentárního pojetí k hranému filmu sice ubírá na autenticitě jednotlivých scének (aneb zesměšňování je trefnější, když se ho aktéři přímo účastní), Diktátorovi to ale dovoluje zase přijít s téměř nepřetržitým přívalem vtipných skečů a narážek, kterých se ve filmu objevuje tolik, že je divák nemá sebemenší šanci na první zhlédnutí všechny pobrat. Nekorektní salva plná ostrých satirických vtipů i fekálního humoru se nezastavuje naprosto před ničím a nikým a ukazuje americkou "svobodu" projevu v celé své kráse. Jistě, že je to nevkusné a zvrhlé, ale také neskutečné trefné a inteligentní, až mě zaráží, kam si až Cohen dovolil zajít a přitom nepůsobit dojmem tupé vulgární komedie. Bojím se ale, že to nebude velkou skupinou lidí doceněno (viz překvapivě kritické americké publikum) a označenou za obyčejnou bezobsažnou blbinu. P.S. Několik scének je opravdu geniálních. ()

lillien

V jednom je Cohen naprosto unikátní. Je schopný si dělat prdel z jakýchkoli ošemetných temat a znevažovat cokoli způsobem, kterému se prostě musíte hlasitě smát, pokud nejste zapšklý důhodce, pozůstalý po obětech terorismu nebo holocaustu, zatrpklá nepíchaná feministka, černoch, arab, pruderní katolík, mravokárce..no abych to shrnula, je to samozřejmě univerzálně srozumitelný humor pro otrlé a dementy, kterým nevadí, že i zde se střílí ostrými do všech pilířů demokracie, že si zde dělá čurinu z teroristického atentátu v Mnichově (1972), že i zde si užijeme mrtě naprosto kolosálních rasistických narážek, homokuřby v nejvyšších politických kruzích a vůbec nepochybujte o tom, že by si Sacha nechal ujít příležitost vám opět ukázat svoje nechutný péro zasazené do židovsky hustého Boubínského pralesa. Prostě poezie. Tentokrát méně análu, více frků, pro někoho možná trochu povrchnější - zato však svižný a zábavný výplach střev. No uvidíme, jak moc vtipné to přijde ručníkům ze středního východu, znáte jejich způsob vnímání sarkasmu..Ovšem mně tohle blbnutí diktátora rozhodně bavilo víc, než příliš fekální Borat a příliš homorektální Bruno. Bez diskuze- král perverze. ()

heyda

Nebude z toho asi komedie roku, ale já jsem se bavil dost a dost. Námět to byl parádní a vůbec by mi nevadilo, kdyby se tam rozvedlo více Aladeenovo diktátorské působení v jeho zemi na úkor méně zajímavého románku s malou židovkou. 80% ()

mat.ilda

Sacha Baron Cohen by se měl zaměřit krátkometrážně a svou satiru namířit na širší spektrum globálních lapálií v menších dávkách, jako lék ... Myslím, že o náměty by neměl nouzi a hlavně by se nemusel, aby zabil filmový čas, tolik věnovat vyměšujícím procesům a dalším vedlejším produktům svých komedií, i když by se asi někteří jejich příznivci mohli cítit ochuzeni, na druhou stranu by získal víc těch, co si v podobných lahůdkách nelibují. Pak by nemuselo docházet k rozdvojení osobnosti diváka, kdy se jedno já královsky baví a druhému je trapně ... A nad politickou nekorektností bych taky nejásala, jelikož je naše část společnosti nekorektně informována, může být, že ta Sachova je hodně jednostranná ... ()

packa

Senzace! IMHO jednoznačně nejvtipnější komedie od dob, ano, Borata. Politická nekorektnost (a leckterá další) opět triumfuje nad prudérní průměrností typické holywoodské produkce, co se jako klíště drží teenagerské přístupnosti a ostřejším scénám či dialogům se vyhýbá jako čert kříži. Sachův tým se opět s vervou pustil do tabuizovaných témat a dělá to tak dobře, že divák s alespoň trochu slušným všeobecným přehledem se na mnoha místech potrhá smíchy. Sacho - díky! Soukromý názor: Borat překonán (a to jsem mu dal za pět) a není se co divit - sekvence porodu či vyhlídkového letu vrtulníkem, to je neskutečná prdel! ()