Diktátor

Flego

Toto je fakt šialené ! Ujetý Sacha Baron Cohen opäť nenechal na nikom suchú nitku a zhovadil všetko možné, čo dnešný bláznivý svet ponúka. Začal brutálnou paródiou na diktátorské režimy, prešiel cez homosexuálov, predajnosť hereckých celebrít, neuveriteľnou scénou pôrodu až k trefnej kritike americkej politiky a sna ( ozaj skvelý prejav ). S dvorným režisérom Larry Charlesom už dávno stvorili humor, ktorý nefunguje u každého. Aj v tomto filme je na hranici trápnosti a primitívnosti, v niektorých prípadoch je až zarážajúci. Ale na druhej strane si svetová spoločnosť zaslúži podobnú nekorektnú okázalú politickú satiru. ()

sharky

nejodvážnější americký film za mnoho posledních let, cohen ma koule jako nikdo a do teď nechápu, že se tenhle film, který uráží každou existující menšinu, se dostal v USA v pohodě do kin, ani nezpůsobil větší kontroverze.. Diktátor je nejodvážnější, ale ne nejvtipnější, kvalita jednotlivých vtipů je velmi kolísavá, přesto se nedá říct, že bych se nebavil. ()

Roman.Ticka

Nalákal mě trailer a sluší se vyzkoušet každý druh humoru. Zrovna Cohenovic humor je těžce identifikovatelný, ale ujetost mu uznat musím. Navíc Arabáši a jejich svět je pro nás takové tabu, že vidět i jen kousek pohádkového bohatství, je radost převeliká. Vtipy určité kategorie nemám ráda obecně, ale výběr byl široký a dostatečný, takže jsem se slušně bavila. Naštěstí nám imbecil a kokot v jednom naplno sdělil vtipnou formou závažnou situaci dneška, čímž potvrdil mé vlastní přesvědčení. Ani se nedivím, že mu bylo dovoleno, jedině britský Semita může ostře hovořit o 1% rodinné nadvládě nad světovou ekonomikou, případně o (ne)rozdílech mezi diktaturou a demokracií. Situační humor viz vyhlídkový let, summit s proslovem a splnění dvojníkova poslání být střelen do hlavy (mozku)☺, můžu v nekonečných dávkách. Arnolde styď se, no fuj! ()

HellFire

Bylo by ode mě nehezké dát Diktátorovi méně než 4 hvězdičky. Film je od začátku do konce nabušen hláškami, a i když jsem se moc nenasmál, sledování bylo příjemné. ()

eraserhead666

Zdá se, že Cohenovy filmy jsou čím dál slabší. U mého prvního setkání s ním, sestřihu Ali Gi, Aiii (Aliho tak dodnes považuji za jeho nejlepší alter ego/postavu) jsem řval smíchy i napotřetí, u tohohle jsem se nahlas nezasmál ani jednou. Teda jednou málem, když Aladeen vyjmenovával klady diktatury. Pobavila mě arabská verze hitu REM. Na ty tři hvězdičky to dosáhlo jen tak tak. ()

poz3n

Hlavní chyba Diktátora tkví podle mého v jeho filmovosti. Cohenovy dva předchozí filmy byly tak jakoby upatlané na koleni a díky tomu se divák mohl v klidu pobavit jednou scénou a tu druhou zahodit. Jenže jakmile má Diktátor formát klasického filmu, lépe řečeno filmové komedie, je tvůrce i divák nucen bavit se po celou dobu, nebo alespoň cítit nějakou kontinuitu příběhu, dialogů atd. A v tom Diktátor jasně pokulhává. Chvílemi je opravdu vtipný, nebo přesně úderný, ale hned v další scéně přichází několik wtf momentů, které předchozí vtipy zatlučou do země a ničí tak film ve svém celku. 6/10 ()

rikitiki

Sachu Barona Cohena nemusím a po tomhle filmu názor nezměním. Tříšť různých epizodek o diktátorovi, který náhle přijde o své postavení, byla velmi nejednoznačná. Některé historky byly docela vtipné (teroristické nedorozumění ve vrtulníku, nebo diktátorské metody úspěšně uplatněné při vedení krámku s biopotravinami), ale další byly bezbarvé a hlavně, některé byly opravdu nechutné k dávení, navíc opakovaně (pohrávání si s useknutou hlavou, fekální scény). Scéna na mostě, kdy  Cohenův diktátor paroduje/variuje slavnou Chaplinovu řeč ze snímku The Great Dictator mě docela pobavila, ale bylo namachrovaně oprsklé zasadit ji do tak neambiciózního snímku, který bez výběru a přemýšlení skočil po každém /ne/vtipu, co ho napadl a okamžitě ho použil. SHRNUTÍ: Když vás baví filmy, kde jsou všechny postavy stupidní. ()

Othello

Dictator není ani tak z poloviny vtipný, trefný a hlavně kontroverzní, jak jsem podle ohlasů čekal. Ve všech ohledech je totiž trochu aladeen. Cohenova nutnost narvat do každé scény trojciferný číslo vtipů s kolísavou tendencí totiž není nejzdařilejší volbou, protože pokud se chcete dvě sekundy smát a následně dvě sekundy cítit trapně v opakujícím se rytmu, tak z vás vyjde tak akorát trvalej kašel. Nad oním humorem taky nikdo neseděl moc dlouho, což jde vidět ve scéně v helikoptéře, kdy hlavní hrdinové plácaj v arabštině naprosto nesmyslně za sebou věty jenom proto aby anglické výňatky zněly jako teroristickej útok. Naštěstí scéna je tak dlouhá, že jsem se rozhod to brát jako tvůrčí záměr a už to bylo vtipný. Jo a vůbec, ty vtipy tam jsou dlouhý. V jedný potenciálně vtipný situaci se dokáže film koupat i dvě minuty, což ubírá efektu. Dictator je prostě taková ta "americká kontroverze", která vychází z post-komářích velbloudů, na něž je USA specialista, ale cynickej Evropan, jako například já, vůbec nechápe, o co jde, protože daleko vtipnější mi přijdou aspekty teroristický paranoi než její parodie. A ano, najdeme tam opět fekální vtipy, ale paradoxně fór s padajícím hovnem mi přišel jako jedna z nejvtipnějších. A samozřejmě interaktivní Mnichov 1972, který už mám doma cracknutej a jsem v pátym levelu. Chcete-li opravdu nekorektní a skutečně vtipnou komedii, sežeňte si Four Lions. ()

jonyyy

Přijímám sázky na to, kdy a kým bude Sacha Baron Cohen zavražděn. Možností je nekonečná řada, já tipuju nějaké radikální feministky a tak do pěti let. 90%/kino ()

Ivoshek

Ne, druhý Ali G ani Borat se fakt nekoná. Je tu spousta fórů, z nichž některé jsou fakt pekelné (arabské Nintendo, kde je hra o Olympiádě v Mnichově jako střílečka nebo dotaz na afrického uprchlíka ohledně sehnání pár tisíc dětských vojáků), některé po čertech fekální (chlupatá aktivistka nebo objevování krás samohany), takže je čemu se smát. Akorátže opravdu nekorektním fórům se Cohen vyhýbá jako čert kříži (ani náznakem nic k islámu, všechny politické fóry jen proti republikánům). A v momentu, kdy se snaží o chytřejší politickou satiru, bylo mi za něj až trapně. ()

Pítrs85

Samotnej filmovej příběh nejspíš za slabší tři, páč nějakou invencí zrovna neoplývá, ale narozdíl od jiných komedií má Diktátor jedno velké plus- a tím je samozřejmě osobnost Sachy Barona Cohena. Buďme rádi, že v době, kdy se dřívější králové crazy komedií Carrey, Stiller nebo Sandler plácaj v průměrných filmech, kde navíc předvádějí mírně vyčpělé výkony, je tu Cohen, který zatím nezklamal ani s jedním ze svých alter-ego. Aladdin se může směle postavit bok po boku Ali-G(ýmu), Boratovi i Brunovi. Nekorektní to je, jak už jsme si u tohohle Brita zvykli, opět až po střechu, ale hlavně je to vtipné- a to velmi. Věnováno památce Kim-Čong-Ila ()

Janek

Umírněnější, do jisté míry civilizovanější a obecně lepší než Zohan se Sandlerem. Ale je to stejná krevní skupina. Film s dobře podaným poselstvím, který ale trpí všemi neduhy jako předchozí Cohenovy filmy (ohromná nevyrovnanost - jeden chytrý vtip na deset pokleslých a pitomých). Diktátora ale nelze špinit, očividně baví a to je v dnešní pochmurné době důležité. ()

Thomick

Zanevření na polodokumentaristickej styl vytváří "iluzi", že je hromada fórů značně vykonstruovaná a násilná (krom toho, že je samozřejmě zároveň násilnická), škoda. ()

claudel

Já jsem se Cohenovi dlouho bránil, zlomil jsem to Boratem a už se bránit nebudu. Líbí se mi, že naděluje všem stejně a rovnoměrně, nikoho nešetří a má štěstí, že si to třeba vůči Izraeli může dovolit, jiný režisér nebo autor by klidně mohl svoji kariéru za obdobné vtípky zabalit nebo na několik let přerušit. Diktátor v sobě míchá všechny známé diktátory, na které si vzpomeneme a rozhodně nenudí. Krátká stopáž nahrává svižnému tempu a šílenému koktejlu naprosto nekorektního humoru. Známé tváře neodmítly byť jen na pár vteřin a Anna Faris dokonce změnil střih i barvu vlasů. ()

Beastmaster4

Čekal jsem daleko, ale daleko víc. Bohužel Diktátor je zas jeden kousek, který se vyždímal již v traileru...nic jiného, než to, co jste v ukázkách viděly tu totiž už nenajdete. Film má působit jako satira a narážet hned na několik aspektů současnosti. Bohužel jsem ale zjistil, že tato snaha je tak křečovitá, jako můj smích v prvních minutách filmu...poté zůstala už jen nuda a celkem slušné zklamání. Ty jména, která filmem prošla jen jaksi v pozadí, mají snad působit jako reklama, což tenhle film potřebuje jako sůl, jinak jde totiž jen o celkem lacinou rychlokvašku. ()

mm13

Skoro iba za 2*, ale prejav na tému "diktátorský režim kontra demokracia" si zaslúži minimálne tú jednu naviac. Zároveň však žiadne veľké sklamanie, veď ani z Borata som sa nekrútil po podlahe. Sacha Baron Cohen a Larry Charles majú určite postreh aj zmysel pre humor, sú však pohodlní. Polovica ich účinkovania je povrchná, dávno premletá, ďalších 30 percent tvorí humor najhrubšieho zrna, ktorý ako kontrast ku zvyšným dvadsiatim percentám toho, čo konečne môžme nazvať inteligentným vtipom, funguje len zriedka. Skôr to celé ťahá ešte nižšie. Škoda, že nie sú obaja v celej tej svojej odzbrojujúcej drzosti aj o čosi uváženejší, snaživejší. Asi to bude prostredím... :) ()

MáŠa

Některý humor je drsný, a přitom trefně povedený. A něco je prostě zbytečně laciné a sráží to celek. A co už je přestřelené a co ještě ne, to bychom se asi dokázali dlouho hádat, protože sám v tom nemám úplně jasno. Některé věci byly sice třeba z mého pohledu lacině za hranou, ale navazovaly na ně jiné vydařené fórky. Jiné ale ne, a kdyby se z filmu vyhodily, mohl by Diktátor působit kompaktněji. ()