Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

skyfire

Bez děje, nesmyslné boje a jiné dějové úlety. Dívat se na to večer, tak usnu. Vyzdvihnout lze jen herecké výkony a hlavně špičkový obraz v HD. ()

NSN

Směšnej akční nářez protknutej nevyhovující hudbou, nešikovnou kamerou a rozporuplnou organizací. Spasit tenhle nesmysl nalepeným dojákem na konci se nezdařilo. Nenachytám se. ()

pirate

To, co je napsáno v popisu se děje do poslední kapky a tak, jak by mělo. Mě to i přes jasné očekávání (přečetl jsem si obsah) zase tak moc nazaujalo. Ale vlastně jsem vše tak nějak čekal. Film je dějově relativně dobrý, protože mě až na některé krapec nudnejší chvíle udržel a já ani v podstatě nelitoval, že jsem ho viděl. Za sebe dvě hvězdy a 40%. Proč? Protože tu byly i lepší. ()

fabregas1

Okoukatelný,ale přesto hodně snaživý,akčně povedený,do posledního náboje využitý válečně střílečkový film.Salamaleikum ()

Epco

Call of duty, alebo Medal of Honor bez možnosti ovládania skrížené s púštnou verziou Alive. Tvrďácke hášky, sympatický hrdinovia sú OK a sebaobetovanie či pátos sú tu priam nutnosťou, našťastie v miere prijateľnej. Diane Kruger ako malá, sympatická čerešnička na torte. ()

corobis

Drsný chlapi sa išli zahrať na vojakov naobliekali sa do maskáčov a všetko čo bolo bradaté tak stieralo mi to pripomenulo hru Counter Strike a aby to bolo čo najviac napínavé tak sa im pokazia vysielačky a nemôže pre nich priletieť vrtuľník tak sa vydaju krížom krážom batohmi po horách. Pre mna to bolo 110min nudy. ()

IronSide

Jako akční film pěkný. Jako věrohodně zpracovaný film určitě ne. Zpočátku jsem si myslel, že po Černém jestřábovi přišel konečně další kvalitně propracovaný film, avšak to byla chyba. Na jedné straně skvělá práce se zbraní, dobré vykrytí prostorů, komunikace apod. Na straně druhé absolutní nelogičnost vedení boje v horách. Film vypadal jako by měl při sobě skvělého poradce, avšak filmaři si film natočili ve výsledku stejně dle své tuposti a film tím zkazili. Pokud ho zhodnotím podle toho, na co měl a čím ve výsledku je, tak dávám 2*. Pokud se na film podívám z pohledu klasického diváka, který chce akci, pak 4*. ()

rpt

Ze začátku mi to přišlo jako dlouhý trailer, pořád se měnilo místo. Později se film rozjel a splnil mé požadavky. Hodnotím 3* ()

Declen

Většinou logické nesmysle ve filmech nekritizuji, koukám přeci jenom na film a reálné jednání se občas musí pod dějem trochu ohnout, ale tady to bylo opravdu moc. Systémem urááá na zteč a vyběhnout na rozhlehlé plání proti přesile. Místy podivný střih. Nekonečná munice. A přitom se jednalo o vcelku zbytečné podivnosti. ()

injoy

Nechápu to hodnocení... asi je tolik dobrejch akčních filmů, že tu můžeme i těm lepším dávat 60% ? Pokud má někdo rád pohádky, ať kouká na pohádky. Já chtěl dobrej akčňák a dostal jsem výtečnej akčňák. ()

BaseDallas

Nebolo to vôbec zlé. Akcie síce trošku menej, ako by sa žiadalo, ale zato solídne realistickej. Najväčší "zloduch" to mal veľmi nečakane za sebou a to mi bolo sympatické. Všetky tie napätia umelo vytvárané momentom, kedy najväčší "zloduch" filmu všetko prežije a polhodiny sa pred svojou smrťou, alebo zatknutím naťahuje s hlavným hrdinom, je už vcelku obohratá pesnička. Film ponúka pohľad na vojakov v službách francúzskych špeciálnych jednotiek, kde nevystupujú ako tvrdí žoldnieri bez citu, ale ako ľudia, ktorím záleží jednému na druhom, nie sú nezraniteľní a neporaziteľní, prijímajú službu vlasti bez výhovoriek a napriek tomu to nevyznieva tuctovo. Príjemný oddych v atraktívnom prostredí, so sympatickými hercami a dobre zhmotnenou akciou. ()

MotMotkovich

Trochu mi to připomínalo akční počítačové hry. Vojáčkové neustále přibíhali, i když je spešl jednotka bez přestávky kropila. Nicméně tolik povyku kvůli jedné slepici od novin? Lucas to řekl tehdy v Pákistánských horách výstižně. Příběh prostě někde začne a jde se hned na věc, bez jakéhokoliv seznámení se s postavama. Akce dobrá, ale něco tomu chybělo. Ztráta času to určitě není. 78% ()

Pythonator

Nečekaně dobrý francouzský film, který dává na prdel mnohým žánrově stejným hollywoodským snímkům. Celé mi to připomínalo příběhem Slzy slunce s Bruce Willisem, akorát africká džungle byla nahrazena afghánskou stepí. Diane Kruger jako hrdinná novinářka byla i se špínou na xichtě a rozcuchanými vlasy pořád sexy, takže jestli je to dobrá herečka, to je vedlejší. Francouzský tým supermanů byl poskládaný z přijatelných herců, ale chyběl mi tam Jean Reno nebo jemu podobný charismatický bouchač. Příběh sice jednoduchý (tj. pořád utíkají před talibanskou špínou), ale to mi vůbec nevadilo, vzhledem ke kvalitní režii a přehledné kameře. Přechod přes Hindúkuš neměl chybu i když ve skutečnosti by tam asi všichni chcípli. Francouzi zjevně potřebovali ukázat světu, že Amíkům statečně v Afghánistánu pomáhali a že i oni mají fakt dobré vojáky, co páchají všude kam vkročí jenom dobro a bla bla bla bla... Ale vždyť je to jedno. Byla to prostě jen dobře natočená píčovina. ()

Stinger78

Ve své podstatě francouzská verze Zachraňte vojína Ryana. V téhle road movie se akorát jde pro novinářku, která mi byla svým způsobem nesympatická, protože nad její práci a myšlenky není, a že kvůli tomu zařve hromada lidí včetně několika elitních vojáků, to je jen taková drobná banalitka. Škoda, že to zazdil ten naprosto hrozný závěr plný šťastných úsměvů a úlevného pláče, jako z holyvůdské studnice sladkých hepyendů... ()

chosan

Průměrný akčňák který se vlastně týká i dnešní doby alá Islámský stát. Příběh i natočení se docela povedlo. Dávám 70%. ()

Cor-Angar

Moc nad průměrem to není, ale kouká se na to celkem dobře. Akce není špatná, postavy jsou fajn, prostředí je pěkný, ale v podstatě to není ničím výjimečný. Navíc některý ty střihy mi přišly docela vtipný, stejně tak jako občas celý scény (což asi nebyl záměr). Ale za vysmátýho Djimona na konci jsem tu čtvrtou málem přihodil. ()

Mark1983

Klasický akční film bez obrovských zásluh,který není k zahození,ale přesto to patří mezi akčňáky,které mě nenadchnou natolik,abych je žral. Jedná se o průměrné zpracování. ()