Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

lenulii

Síť intrik z prostředí nejvyšší politiky bohužel v tak nezáživném pojetí, až to zabolí i největšího fanouška Kevina Spaceyho. Čekala jsem vážnou variaci na "Jistě, pane premiére", která dokáže zaujmout a vtáhnout do děje, ale tento cover má očekávání bohužel nenaplil. Uvidíme, jestli Domku z karet napraví reputaci původní britská verze z 90. let.. ()

Madlene

...osobně myslím, že se celý seriál dost přeceňuje. Ano, super herci, skvělá režie, atd...ale téma je vlastně nepřekvapivé. Na to celkem stačí znalost naší politické scény, bohužel... ()

Soweek

... aneb moderní Games of Throne. Diplomacie, politika a strategie je hlavním hnacím motorem a musím říct, že nikdo by to nedokázal držet tak skvěle jako Kevin Spacey. Svinstva, které se v seriálu dějí vysoce přesahují explicitní scény 120 dní Sodomy. Dialogy a diskuze jsou až neuvěřitelné, myslím, že David Fincher a Joel Schumacher přesně věděli, proč do tohoto seriálu šli. Náročného diváka tohle prostě nemůže zklamat. ()

KR4T4S

Velmi zdařilý politický thriller. K absolutnímu hodnocení schází vlastně jen chuť to vidět ještě někdy znovu - čekal jsem, že se díky tématu a prostředí budu méně orientovat a seriál půjde víc do hloubky. To však neznamená, že by se intrikami a manipulacemi 1.série zaobírala nějak povrchově, jen je tu vše trochu víc srozumitelnější než by jeden čekal. Fincher jde ze začátku lehce poznat, další režiséři nijak výrazně ze stylu nevybočí a udržují "Fincher look", klasicky již pomalejší rozjezd vynahradí další a další díly až po skvělé poslední tři epizody (graduje to podobně jako úvodní znělka), scénář dopřeje i odlehčující úsměvné momenty prostřednictvím Spaceyho mluvícího k divákovi. S Kevinem jsem měl paradoxně největší problém, dlouho jsem si zvykal a nevím stále, jestli mi do té role sedí - nevidím na něm to správné hajzlovství. Kate Mara hraje dobře pro mě nesympatickou postavu a největší hvězdou seriálu je pro mě Robin Wright, která je tu naprosto fenomenální (manželství Underwoodových je pro mě nejosvěžující a velmi originální složkou série). Jinak mě celkem zaráží velký úspěch v USA seriálu, který si vpodstatě utahuje a obnažuje praktiky jimi tolik milované vysoké US politiky, kde vlastně kromě Francise Underwooda vypadají všichni jako snadnoovladatelné loutky. Těším se na druhou sezónu 85% ____ s03 100% _____ s04 100% ()

pavcas

Tenhle thriller z prostředí politiky povznáší na úplně jinej level dva faktory. Faktor Spacey a faktor Fincher a spol. První má takový charisma a hereckej talent od pánaboha, že by asi přesvědčil i mně abych kandidovala na guvernéra, druhej by zas dokázal poutavě natočit i příběh o roličce toaletního papíru. Politický tahanice nejsou moje parketa a nevěřila bych, že se mi to bude líbit, natož že budu snít o Spaceym, kterej umí bejt i ve svým věku zatraceně sexy,ale je to tak dobře natočený i zahraný, že se člověk nemůže odtrhnout a jen se těší co bude dál. Intriky, pletichaření, vztahy manželské i mimomanželské, ale především boj o moc, to je oč tu běží. A Spacey znovu dokazuje, že herectví je jeho královská disciplína a má-li v ruce skvostný part, hraje ho s radostí a pod taktovkou těch nejšikovnějších dirigentů z něj vznikne dokonalá symfonie ... 1. serie 100%.To co vypadalo jako nejhorší dno, kam může hlavní postava při své temné touze po mocí zajít, se ukáže jako slabej čajíček hned na začátku serie druhé, i když k tomu celý děj spěl a člověk to tušil. Stejně si říkáte, ne to neudělá. To by ale nebyl Frank Underwood, mistrovský manipulátor, taktik, muž mnoha tváří toužící po moci a ovládající všechny okolo sebe, aby nešel doslova přes mrtvoly při své cestě na vrchol. Na konci 1. dílu, když se Spacey podívá do kamery a řekne "Did you missed me", načež kamera zabere jeho manžetový knoflíčky ve tvaru jeho iniciálů FU..jaký nádherný dvojsmysl...jsem tuhle charismatickou, prohnilou a všeho schopnou postavu začala milovat snad ještě víc.2.serie 100%. ()

Sdoom

Promyšlený a inteligentní scénář je hlavní devízou House of Cards, společně s hereckými výkony všech hlavních postav. Má to ale své mouchy, zejména proto, že se to chce tvářit hrozne reálně, ale přitom se nemohu zbavit dojmu, že vývoj a chování některých postav je hodně tendenční. Frank Underwood může být mistrný manipulátor, ale nechápu, proč polovina postav okolo něj musí být za idioty (což je doočíbijící zejména v případě postavy prezidenta). Chtělo by to chvílemi trošku ubrat plyn. Jinak ale velká spokojenost po první sérii, líbí se mi i to propojení se světem médií, konkrétně s postavou Zoe Barnes. Edit 1.9.2014: Tak 2. série mnohem méně zajímavá a více utahaná než série první. Zdaleka nemá takový drajv, všechno se zde hrozně řeší, dějové linie se už tak dobře neprolínají, ale především Raymond Tusk není ani zpoloviny tak zajímavá postava jako Zoe nebo Peter Russo. Nemluvě o tom, že tvůrci to trošku přehnali s tím, co Frank dělá...nechci spoilovat. Edit 24.11.2015: Po mírném úpadku tu máme 3. sérii a ta mě potěšila svým zaměřením. Světová politika, mezinárodní vztahy, to je přesně pro mě. Líbil se mi i vývoj vedlejších postav, které dostávají dostatek prostoru, i když je jasné, kdo je na výsluní. Vztah Franka a Claire prochází docela výraznými turbulencemi a rozuzlení na konci série je poměrně překvapivé. Každopádně nášlapnuto na další sérii je dobře. Edit 9.1.2017: 4.série zpočátku očekávání vůbec nenaplňuje, přišlo mi, že se řeší pořád to samé dokola. První pozitivní zvrat nastává v půlce série s atentátem, pak se začne děj docela rozjíždět a poslední 3 nebo 4 epizody mi to přišlo svou dynamičností skoro tak dobré jako Homeland. Takže 4hvězdičkové hodnocení zůstává a doufám v nějakou parádní závěrečnou sérii. Snad to tvůrci nebudou natahovat ještě více. Edit 9.12.2017: Tak tohle je za mě nejspíš poslední série, kterou uvidím, ať to již s Kevinem Spaceym a celým seriálem dopadne jakkoli. Po rozpačitém začátku přichází rozpačitý prostředek i rozpačitý konec. Dynamika a drajv z posledních dílů 4.série se nedostavily v podstatě v žádném dílu této série. Závěrečná vyvražďovačka mi přišla už hodně přes čáru, takhle to prostě podle mě nefunguje. Nechám 4 hvězdičky celkově, ale 5. řada sama o sobě je sotva na 3. (HD, orig.) Edit 30.6.2020: Původně jsem se nechtěl na 6. řadu dívat z principu, protože odstřížení Kevina Spaceyho hodnotím jako mnohem více skandální než byla nějaká jeho aférka před 30 lety. No a měl jsem se toho držet, protože 6. řada je totální scénáristický paskvil, který od první do poslední minuty vůbec neví, kam chce směřovat a jak chce rozvíjet postavy. Máme tu najednou několik nových důležitých postav, ale ač jsou herci jako Diane Lane nebo Greg Kinnear sebelepší, jejich postavy to nezachrání. Zvraty tu neprobíhají po epizodách, ale v řádu minut, a rozhodně se nedá mluvit o nějaké chytré zašmodrchanosti. Závěr na přesdržku. Budu dělat, že 6. řada neexistuje, protože bych musel jít s celkovým hodnocením o hvězdičku dolů. Tohle byl fakt skoro odpad. (Netflix 4k, orig.) () (méně) (více)

vitekpe

Typicka soucasna americka produkce. Slusne natoceno, dobre obsazeno, jinak (pro me) odpudive a naivni. Ale verim, ze to plno lidi oslovi. Takova je proste doba/moda. Potesila jen ucast moji oblibene, stale puvabne Jayne Atkinson. P.S.: Robin vytecne ztvarnila nejmene sympatickou zenskou postavu za poslednich 10 let...cimz zastinila i Penny Johnson v roli Sherry Palmer. Smutne je, ze si dovedu predstavit takoveto bytosti i ve skutecnem svete. A je to smutny svet, coz nakonec vidime kazdy den kolem sebe... :) ()

Kaceris

House of cards je podľa mňa asi to najlepšie po Narcos čo vyšlo z dielne Netflixu. Démonicky Spacey to hrá od prvej sérii najlepšie ako sa len dá, v niektorých scenách som sa až normálne zľakol či to fakt len hrá alebo to myslí vážne. On akokeby ani nehraje Franka Underwooda ale skorej on je Frank Underwood. Od začiatku môžeme sledovať jeho postup od kongresmana na miesto prezidenta, a rozhodne na to nejde z ľahka. Ak príde prekážka, zbaví sa jej, ak sa mu niekto postaví tak ho doslova rozdrtí a nedovolí sa mu väčšinou ani postaviť naspäť na nohy (Lucas Goodwin, Zoe Barnes a ďalšie prípady). “There are two kinds of pain: the sort of pain that makes you strong, or useless pain–the sort of pain that is only suffering." Až na trochu pre mňa slabšiu tretiu sériu, ktorá ale bola predzvesť najlepšej štvrtej série je toto doslova majstrovské dielo. ()

samuele

Pred začatím pozerania tohto seriálu som mal ešte nádej,... nádej, že sa nájdu politici ktorí to robia pre ľudí, pre to, že chcú svojimi činmi pomôcť národu, ktorý ich do tejto pozície zvolil. Ale dnes už viem že som sa mýlil, a hlboko. Seriál jasne a zreteľne ukazuje o čom vlastne politika je, a čo je hlavným motívom činov ľudí ktorí sa točia okolo. Myslím že žiadneho človeka nemôže toto dielo nechať vlažným a hlboko sa mu zaryje do duše svojím motívom drtivej reality mocných, ktorí rozhodujú a ťahajú za nitky tohto sveta... a tak isto dramaticky ovplyvňujú aj našu životnú realitu. 1. séria -Možno ju rozdeliť na dve časti. Prvá časť ktorá končí treťou epizódou je uvádzacia, snaží sa pomaly a jemne uviesť do sveta okolo Franka Underwooda a darí sa jej to veľmi dobre. Miestami z dôvodu neznalosti postáv a efektu neznámeho územia je trochu fádna nezaujímavá a mierne odrádza od ďalšieho sledovania seriálu. To sa však v mojom prípade našťastie nestalo a tak som sa dostal do druhej časti, v ktorej príbeh začína naberať na obrátkach, jednotlivé sekvencie príbehu na seba postupne nadväzujú a ja som ani nestihol vnímať prechody medzi dejovými líniami. Úžasná kompozícia príbehu, charakterov, detailne vystihnuté dôležité charakteristické črty postáv na ktorých sa postupom času buduje a vytvára sa to dôležité čo divák svojim podvedomím očakáva a híka keď to dostane. Niekedy tá jedna epizóda zbehla fakt neskutočne rýchlo, je vidieť že niekto to musel mať fakt poriadne premyslené čo chce natočiť a ako to chce natočiť. Takto nejako vyzerá prvá séria, nasleduje druhá, verím, že ešte lepšia. - 9 / 10 - . 2. séria Seriál sa vyvíja dobrým smerom, príbeh sa zameriava na dvojicu oponentov a nezabúda sa na hlavný Frankov cieľ. Tu musím pochváliť prešpekulovanosť a premyslenosť celého deja ktorý vedie k záverečnému finále ktoré akoby vzniklo skladaním maličkých kúskov puzzle. Spacey sa do role neobyčajne vžil a dokazuje to aj svojimi krátkymi poznámkami na kameru. To že sa tvorcovi páči nejaký herec/herečka ešte neznamená že jeho/jej predlžovanie účinkovania bude mať pre seriál priaznivý vplyv. Presne toto sa udialo aj tentoraz a tak vznikla nezaujímavá dejová línia z Rachel Brosnahan ktorá pôsobila ako prilepenec nemajúci s hlavným dejom nič spoločné. - 8 / 10 - . 3. séria Z môjho pohľadu jednoznačne najlepšia séria. Menej politických manipulácii, viac emócii a vzťahov, pričom nezabúda na najdôležitejšiu stránku seriálu a tou je budovanie sna dvojice Underwoodových o ktorom bežný smrteľník môže len snívať. Séria stavia na predchádzajúcich dvoch a dokresľuje charaktery postáv, naznačuje nepovedané a odkrýva to čo bolo skryté doposiaľ. Atraktívna téma s Ruským prezidentom a ešte drsnejším Frankom, ktorý si neberie servítky pred ústa ani vo vzťahu k najbližším, ma utvrdila v rozhodnutí, že povesť ktorá predchádza toto dielo je oprávnená. - 10 / 10 - . ()

upson

Démonický Kevin Spacey a jeho herecký koncert. Projekt pod tvůrčí taktovkou Davida Finchera a Joela Shumachera je opravdu skvostnou ódou na politicko-strategické pletichaření. ()

Mistickzz

1.séria: 90%, 2.séria: 94%, 3. séria: 90%, 4. séria: 90%, 5. séria: 80%. Veľmi zaujímavo spracovaný seriál s Kevinom Spaceym, ktorý si očividne svoju roľu užíva. Prijemne mu sekundujú aj Robin Wright a Kate Mara. Seriál nenudí, od réžie Davida Finchera, sa to ani nedá snáď očakávať, plynulo sa vyvíja a čím ďalej tým viac si ma získava. Plus scenár je na tej najvyššej úrovni. ()

Lukoboss

Zatím tomu dávám 4*, ale tak nějak předpokládám, že to s druhou sérií vystřelí na jasných 5 hvězd, o kterých nebudu pochybovat. Výborný politický drama, který celkem nezvykle využívá naraci hlavního hrdiny, jenž v průběhu scén vystupuje mimo děj a stává se vševědoucím vypravěčem. Toto působí velice dobře a v tu chvíli přímo cítíte tu největší podlost a intrikánství, který je v seriálu nabídnuto. K. Spacey svou roli zvládá dokonale, výborně mu to sedí a potvrzuje zde svoje kvality. Zatím si tam ale i přes chválu nechám hvězdičkovou rezervu... EDIT 24.2.2014: Po druhé sérii jednoznačně zvedám hodnocení na maximum. Seriál začal nenápadně, ale postupem času graduje a graduje, stejně jako se z F. Underwooda (kterej nosí manžetový knoflíky se svýma iniciálama a zároveň příznačnou zkratkou F.U.) stává vlk. Beránek je holt pryč a je potřeba vycenit zuby, ať to stojí, co to stojí, abyste dosáhli svýho. EDIT 15.3.2015: Třetí série je jiná.. ne špatná, ani lepší, ale prostě jiná. Teď záleží, jak na to bude kdo nahlížet, protože seriál začíná víc odrážet realitu, politický machinace jsou o něčem jiným, ale každopádně herecký výkony K. Spaceyho a R. Wright jsou špičkový. Na tom to celý stojí... EDIT 29.4.2016: Po čtvrté sérii je plnej počet naprosto potvrzenej. Je to nářez, atmosféra se dá krájet, tvůrci se v tom neplácají, má to hlavu a patu. Jestli třetí séria byla jen takovej laxnější most k dalšímu ději, tak tady jsme dostali těžkotonážní kalibr! EDIT 6.7.2017: V páté sérii už jedou intriky a zákulisní boje na plný obrátky, takže divák chvílema téměř netuší, kdo je s kým, anebo proti komu, nicméně všechno jsou to promyšlený tahy vedoucí k dost nečekanýmu závěru. Laťka je pekelně vysoko! EDIT 2.12.2018 Hodnocení seriálu nechám na maximu pod podmínkou, že absolutně odhlídnu od této poslední a hodně nepovedené série. Ať už si o kauze K. Spaceyho můžeme myslet cokoliv, jeho odchod (vyhazov) ze seriálu je naprostým pohřbením vynikající podívané. Jeho seriálová žena nemá na to, aby udržela kvalitu tak vysoko, byť se snaží sebevíc. A co považuju za hrozný, je snaha tvůrců se přizbůsobit dnešnímu metoo trendu. Např. Claire neustále opakuje, že to, co říkal doposud její manžel, byla lež, bylo to špatný a až teď ona teprve přichází s tím "dobrým a správným". Celkově do popředí najednou vystupují ženský postavy, který předtím takovou sílu (v rámci narace) neměly, stejně tak se najednou do seriálu připlete mateřství. Hodně se tady v tom tlačí na pilu a dojem z předchozího počinu je ten tam. Je to naprostej plivanec do ksichtu všem fanouškům seriálu, a to je ta hlavní a zásadní chyba, která se stala. ()

Nassau

David Fincher a démonický Kevin Spacey si nezaslouží nic jiného, než oněch 5 bezvýznamných hvězd. Jeden z nejlepších seriálu poslední doby. 1. série 9/10, 2. série 9/10, 3. série 8/10, 4. série 8/10, 5. série 6/10 ()

Dino5an

1. a 2. série jsou stejné co se týče obsahu vyprávění, a to jízda Kevina Spaceyho za mocí a jeho cíly, ale zároveň odlišné ve stupňování zážitků. Zatímco první série vedla přes pomalé vyprávění a tvoření zápletek k našláplému finále, kdy předtím nepochopené kroky byly rázem osvětleny a vše zapadlo do skvěle promyšleného strojku intrik. Tak dobře promazaného, že člověk pak dlouze uvažuje, že teď viděl něco, co na něj mělo opravdu velký dopad a přemýšlí o promyšlenosti všech epizod, že vše mělo nějaký smysl, avšak druhá série míří trochu opačně. Člověk narozdíl od první série ví jak to skončí, takže po finále není ten silný dojem jako tomu bylo právě u první série, ale oproti ní je všechno ohromující prošpikováno celou sérií, že finále je jen už klidný dojezd po velmi zběsilé jízdě, která měla své vrcholy a pády. Ono po první epizodě ( která byla z jednou nejlepších epizod nejen tohohle seriálu) se ani není čemu divit, že by se dalo finále nějak víc umocnit. Nejsilnější je tedy začátek, který následuje lehký útlum, aby pak mohlo několik dílů být o ostré bitvě na nože končící čekaným finále, že F.U. je všemocný. Jsem zvědav o čem bude série třetí, ale rozhodně to, díky zveřejnění všech dílů v jednu chvíli a možnosti vše vidět bez čekání, bude zase jízda. ()

Chegi

Americká politika pohledem chladného prototypu Machiavelliho Vladaře, který v honbě za pomstou mění pravidla hry a s přístupem geniálního šachisty promýšlí svůj další tah, tak aby se na konci této snahy plně chopil moci - ničím nesvázán. Kevin Spacey předvádí výkon na hranici absolutní dokonalosti! ()

Benedygtus

I ja zustavam absolutne strnuly po zhlednuti tohoto famozniho serialu. Nenechazim nejmensi chybicku. Je to neuveritelna zabava, sledovat tu spinu, lsti, neuveritelnou vypocitavost a manipulaci lidmi.. az vas z toho mrazi a pritom vas to podvedome tesi, ze hlavni postava stale postupuje v ceste za svym vytycenym cilem. K tomuto serialu se budu jeste hodnekrat vracet. 1. i 2. serie 100% 3. serie znacne jina presto bezchybna. Zustavam napjaty a zvedavy na jiz potvrzenou serii ctvtou. >> zhlednuta 4. serie, komentar k ni u ni >> zhlednuta 5. serie, komentar k ni u ni ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem