Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Dánek

Perfektni zacatek, ale v pulce prvni serie pribeh lehce ztraci dech (1 nebo 2 dily mi tam prisly uplne navic)... Konec je vsak opet perfektni! Tesim se na druhou serii! ()

KoRner

Dokumentárny seriál z divočiny, známej tiež pod menom americký kongres. Ešte aj s komentármi priamo na kameru od Franka Underwooda. Vypočítavého zmrda, klamára, bezcharakterný ľudský hnoj, ktorému sa vôbec nedá fandiť. Teda vlastne typický politik, ale aj tak je Frank naozaj v seriálovej tvorbe niečo špeciálne. Každú časť si neustále potrebuje merať penis, aby dokázal, že práve ten jeho je ten naj. A ešte mu viac než vypomáha výborná Robin Wright. Pre niekoho výborné herecké výkony, dobrý dej a výborne napísané postavy, na mňa však tých podrazov, špiny a korupcie je na trinásť častí veľa a uplynie dosť času, kým sa odvážim pozrieť si ďalšiu. ()

islanzadi

Dodnes nevím jestli vlastně Francisovi s manželkou fandím, nebo ne. Každopádně vím, že mi při každém díle přechází mráz po zádech a s nadšením očekávám, jak se z jednotlivých problémů dostanou. Jedná se o surový "kurz" politiky, kde se vlastně vše točí kolem vlivu, který tento manželský pár chce mít a daří se mu prosadit. Osobně bych tento seriál nazvala pokračováním Machiavelliho Vladaře, snad to není ode mě moc troufalé, ale beru to tak. ()

Kratas558

Zvláštní pocit vidět lidi v prostředí, kdy o peníze zas tak moc nejde, ale funkce, moc a postavení, to už je jiná. Každý někomu může "dlužit" a každý může nabídnout něco "na oplátku." Ještě, když za nitky tahá Frank, postava, která k vám promlouvá a komentuje dění na scéně a v podání Kevina Spaceyho je prostě geniální. Napětí nabírá na obrátkách, první série peckovní, začátek druhé ještě peckovnější. Co bude dál, nechám se překvapit. ()

Jane18CZ

Po druhé sérii končím. Nulové napětí a nulová akce. V takovémhle světe je cesta vždy jen nahoru, jakmile se něco posere, jdete z kola ven, takže je jasné, že musíte jít přes mrtvoly. Třeba ve třetí nebo další sérii přijde nějaký nečekaný zvrat, který by mě potěšil a možná se k tomuhle seriálu někdy v budoucnu vrátím, ale teď jsem přesycena. Není to špatný seriál, ale dle mého názoru je zde na čsfd nadhodnocený. ()

Flaveus

Pět sérií dokonalosti a hereckého umu Kevina Spaceyho!!!!! Ale co dokázala udělat za bordel jedna story stará 30 let a americká společenská korektnost to snad ani není možné. Že bez Franka to nebude ono bylo nad slunce jasné, ale že ani autoři, nedokážou vymyslet smysluplně co dál, to by mě nenapadlo. Takhle velký pokles kvality a mizerné zakončení jsem snad ještě neviděl, obrovské zklamání, ale i přes slabou poslední řadu, pro mě HOC zůstává skvělým seriálovým počinem. ()

Vajonek

Obsahuje menší SPOILERY. První dvě řady: House of Cards je bezesporu mimoradna zalezitost. Napinavym neotrelym zpusobem nam predstavuje atraktivni svet vysoke politiky (propojeny s nemene atraktivnim svetem medii), kde hlavni postava Frank Underwood rozhodne neni zadne nevinatko. Nezastavi se pred nicim, je to takova sketa, ze vam kolikrat z nej a veci okolo bude skoro az fyzicky spatne. Kevin Spacey Franka hraje naprosto skvele, je videt, jak si to uziva, jeho manipulace, vysoka tvrda hra jako na bitevnim poli, pri niz tece krev, jeho promluvy do kamery namirene na divaky, to vse se jiste zapise (nebo uz spise zapsalo) do serialove historie. Asi u zadneho jineho serialu se mi nestalo, abych si pri sledovani tolikrat nahlas sama pro sebe rekla o hlavni postave, ze je to fakt hrozna svi.e (clovek si proste u toho nejak musi ulevit). Divate se, fandite Frankovym protivnikum a i kdyz vite, ze Frank stejne nakonec vyhraje, az do poslednich chvil jednotlivych dilcich bitev trnete a doufate, ze na Franka prece jen konecne dojde. Kdyz to zase nevyjde, spilate protivnikum, proc udelali tamto a ne ono, proc Franka neprokoukli. Ale tusite, ze byste v boji s nim dopadli uplne stejne... Prvni dve rady mi pripadaly zhruba na stejne urovni, v jednicce a pak zkraje dvojky bylo mozna vetsi mnozstvi sympatickych postav (Peter, Zoe, Lucas, nova vedouci pracovnice Clairiny nadace, Adam Galloway), o ktere jsme kvuli Frankovi (nebo jeho zene) prisli (a doted Frankovi hlavne odstaveni Zoe a Petera nemuzu odpustit - ac v serialu se tihle "odstreleni" nebozaci bohuzel po nejake dobe prestali uplne resit). Ve dvojce me zaujaly (aby me pak zase po chvili strasne stvaly svymi rozhodnutimi) napr. postavy Remyho, Jackie nebo i Raymonda. A co teprve chudak prezident Walker... Nekdy mi pripadalo, ze se nektere postavy uz chovaji ponekud nelogicky a napr. az moc naivne nebo ze nektere veci se Frankovi dari provest az moc hladce nebo ze jsou jeho plany naopak az moc prekombinovane. Misty jsem se trochu ztracela v deji, ale celkova atmosfera mi to vynahrazovala, takze nepochopeni nekterych dilcich udalosti a zvratu mi nakonec zase az tolik nevadilo. Od jednicky ke dvojce se u me udal posun v tom, ze jak jsem na zacatku Frankovi chvilemi i fandila, tak postupne uz se mi na jeho chovani mene a mene darilo hledat duvody, proc byt jeste na jeho strane. Tusim, ze se blizi chvile, kdy mi z Franka (a z Clair) bude uz tak moc blivno, ze to proste dal nebudu mit potrebu sledovat (jedine, ze by to zachranily nejake nove zajimave vedlejsi postavy). Zatim me to ale porad bavi a planuji se divat dal. 80 %. Třetí řada: Jsem z toho až překvapená, ale musím konstatovat, že třetí řada se mi líbila zatím asi vůbec nejvíc ze všech. Oproti předchozím dvěma je taková osobnější, temnější, více o pocitech jednotlivých postav, jednotlivé zvraty uvěřitelnější. Trochu mě mrzí, jak se to po různých "zastávkách" a "otočkách" nakonec vyvinulo s Dougem, že ač měl našlápnuto dobrým směrem, stejně jako již dříve Frank nakonec překročil všechny myslitelné hranice (podobně jako Rachel jsem pořád chtěla věřit, že má prostě v jádru dobré srdce, navíc mi ten závěr i oproti předchozímu vývoji přišel trochu zbytečný a vlastně i přestřelený). Celkově jsem ale velmi spokojená a velmi zvědavá na řadu č. 4, na niž se hned vrhám. 85 %. Čtvrtá řada: Po trojce, která mě dosti nadchla, jsem u čtverky byla celkem zklamaná a naopak mi ze všech řad připadala nejslabší. Zkraje, kdy byli Frank a Clair ve při, mě to ještě docela bavilo, jak se zase dali dohromady a všechno jelo nanovo tak, jako jsme už byli zvyklí z předchozích řad, bavilo mě to čím dál méně. Nějak už to bylo všechno nastejno, zároveň čím dál méně uvěřitelné, čím dál více překombinované, boj s terorismem jako jedna z hlavních zápletek mě také dvakrát nezaujal. A začíná mi hodně vadit, kolik nesympatických postav lze do jedné takové řady narvat, ať už to jsou postavy zbrusu nové nebo ty, které už známe, ale začnou se čím dál více nesympaticky chovat (zklamání z Douga jsem zmínila už u trojky, ve čtverce se ale ještě překonává, dosti mě rozčilovala také Cathy a její rozhodnutí a úplně nejvíc ze všech pak Tom Yates - to, jak se v ději zase vynořil a kam to celé směřovalo, jako nevím, no...). Na druhou stranu jsou tu i nové postavy, které potěšily - LeeAnn, správně divný ředitel Macallan, správný pan generál, návrat sympaťáka Toma Hamerschmidta a zejména pak sexy (minimálně vnějším vzezřením) guvernér Conway. Celkově to pro mě ale byla tentokrát spíše nuda než zábava. Stále mě ale zajímá, jak se to bude dále vyvíjet a jestli mě to ještě přece jen dokáže něčím překvapit, takže jdu začít pětkou. 60 %. Pátá řada: Ze začátku mě to docela bavilo, chvíli jsem si zase marně a bláhově zadoufala, že to konečně Frankovi s Clair nevyjde. Pak se mi ale moc nelíbil vývoj postavy Conwaye, který je měl porazit, bylo to celé takové umělé, aby to Frankovi s Clair vyšlo, prostě se tomu vývoj přizpůsobil a nepůsobilo to moc věrohodně (resp. působilo to celé ještě méně věrohodně než v předchozích řadách). Docela mě bavil Campbell Scott a jeho postava (i když tedy spíš zkraje, pak už se mi taky začal poněkud ošklivit), bylo mi líto LeeAnn a Macallana, vůbec mi nebylo líto Toma Yatese (o to víc mi to ale okolo něj celé připadalo přitažené za vlasy). Clair se mi zhnusila úplně maximálně. Takže se mi (i vzhledem k tomu, že právě Clair bude hlavní postavou) moc nechce do poslední 6. řady. Asi to ale už nějak nakonec dám, ať to mám komplet. 60 %. () (méně) (více)

bruceman7

Konečně jsem to po letech dodíval. Mimo poslední sérii top strop. FU je jeden z nejlepších záporáků všech dob, alespoň u mě. Jeho absence v aktuálně poslední řadě je maximální ztráta. Celá scéna mi připomíná alegorii na vrcholnou Římskou říši - intrikánství, osobní fanatismus, opojení mocí, zhýralost. Jen by mě zajímalo, jak moc se to blíží realitě všedního světa. ()

sl4necek

Srovnáni s anglickou předlohou je bezpředmětné, tohle si jde svou cestou. Politická špína a hnus, jak to mám rád. A Kevin Spacey. Update 18. 2. 2014 2. série je mnohem lepší než první. ()

Scevola

Jedno z najprijemnejsich prekvapeni posledneho obdobia. Konecne poriadny serial z prostredia vysokej politiky pod taktovkou nestarnuceho Kevina Spaceyho. Nemozem si pomoct, ale ak to mal Underwood vsetko od zaciatku takto naplanovane tak je to ozaj frajer. 9/10 ()

Hanys_

Perfektní politické drama o kreativním a vychytralém kongresmenovi, který nás provede zákulisím americké politiky. Silně návykový seriál (první sérii jsem shlédl na jeden zátah) - taky co čekat, když jsou pod ním podepsaní lidi jako Fincher, Schumacher nebo Spacey. S01-5/5, S02-5/5, S03-4/5, S04-5/5, S05-4/5, S06-2/5 ()

tom.nosek

První řada: Takový Boss na celostátní úrovni, kde je ale důraz kladen spíš ma manipulátorství než násilnosti. Pro mě osobně tedy lepší než Boss. Do posledního dílu jsem byl rozhodnut dát 5 hvězdiček, ale poslední díl mě zklamal v tom, že mu chyběl jakýkoli závěr. Poslední díl totiž odhalil to, co bylo jasné už několik dílů, a ostatní zápletky neuzavírá a patrně budou zbytečně pokračovat až další sérii. 4* Druhá řada: Druhá sezóna nabírá mnohem silnějších obrátek, nejsou tu hluché díly, které se občas vyskytly v sezóně první. Jsem rád, že na roztahování zápletek z první řady do druhé nedošlo a tvůrci vše utnuli hned v první epizodě, kde se vyřešilo zbytek zápletek a začala hra úplně nová. 5* Třetí řada: "Konec manipulátorství, začneme rozebírat vztahy." To je motto třetí řady. A přestože je to pořád velice kvalitní, pro tento seriál je to spíš ostuda a sledovat vztahové drama mě zrovna nenaplňuje. Co je horší, cliffhanger naznačuje, že se vztahy budeme zabývat i ve čtvrté řadě. 4* Čtvrtá řada: Podobně jako o druhé řady, cliffhangery se nakonec vyřešily poměrně brzy a Underwoodovi začali táhnout zase spolu. Pro mě opět návrat zpátky na výsluní a jsem silně zvědav na řadu pátou, která bude bez dosavadního tvůrce seriálu. 5* Pátá řada: Příběh je ještě více ostřejší než všechny předchozí řady. Ale nějak to drhne. Více než 60 epizod už mi začíná pro tento příběh připadat poněkud moc. Možná to bude tím, že se právě příběh zdá být až neuvěřitelný, možná to bude tím, že ty zvraty jsou takové zvláštní (např. co se stalo s Cathy?). Jednoduše už to není ono, ale pořád lepší než vztahová třetí řada. 4* ()

Rapikk

Co od tohoto seriálu očekávat? Politiku, intriky, sexy prostředí Washingtonu DC atd atd. Ale hlavně Kevina Spaceyho v roli naprosto chladnokrevného pomstychtivého manipulátora, kterému není rozumné zkřížit plány. Nutno podotknout, Spacey není mafiánem. On Vás nesváže a nehodí do tuhnoucího betonu. Nikoliv. Spíše Vás politicky zničí a psychicky rozloží takovým způsobem, že si do toho betonu půjdete s radostí zaplavat dobrovolně, jen abyste se před ním ukryli. Kdyby takový politik pobýval v české Poslanecké sněmovně, zaručeně by si i z Kalouska udělal svého osobního čističe bot. ()

RichardLev

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Skvělí herci, skvělý scénář, skvělé všechno. Nejsem fanda politických dramat, ale tohle je pošušňáníčko. ()

MrNamremic

Francis je zde prototypem "správného" politika. Jde si za svým, je mu jedno, kdo bude mít jaké problémy, hlavně že on dosáhne svého. Škoda, že to vše dělá jenom pro svou vlastní potřebu. Tak proč mu sakra fandím? ()

radek_sat

Tento seriál ve mně vzbuzoval naděje ještě před jeho shlédnutím. Mám rád filmy z amerického politického prostředí (viz Dny zrady) a navíc seriál měl velmi dobré hodnocení na Metacritic (10. nejlepší tv seriál v roce 2013). To se taky potvrdilo. Strhující výkon Kevina Spacyho v roli politika, který bezuzně využívá lidi ve svém okolí, aby posiloval svoji moc, je úžasným zážitkem. Snad bude další řada. ()

kukuuuc10

Zatím je moje hodnocení takové, jaké je, ale to po pouhých třech dílech. Je to hodně o slovíčkaření, a kdo nestihne rychle přeskakující titulky přečíst, jako já, tak se v ději do zajista ztrácí. Kevin Spacey to celé vede, ostatní jsou jen pěšáci, kteří mu kartáčují společenské politické boty! Uvidíme, jestli se můj komentář a hodnocení po shlédnutí celé série změní. ()

divak84

oh my fucking political god. je to seriálová špička. ten spacey je fakt neomrzitelný, neohratelný a vždycy svůj. když ja vidím jaky ledový zmrd dokáže být na platně, opravdu si nechci představit jakým zmrdem byl na škole pro ty slabší.. a když jej tak vidim, napadá mě ještě jedna trivia otazka: kdo by vyhrál ? Underwood nebo Specter ? ()

HArna

Po sedmi shlédnutých epizodách musím dát plný počet hvězd. Tohle se mi se seriálem nikdy nestalo. Skvělá "špinavá" atmosféra, skvělý scénář a ďábelský Kevin Spacey - fakt smekám. Líbí se mi i ty dialogy, které Underwood zasvědcuje diváky do prostředí. Druhá řada je snad ještě lepší. UŽ CHCI VIDĚT TŘETÍ!!! Nejlepší seriál 100%! ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem