Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

aneken

Vynikající záležitost, tvrdá, machiavellistická reálpolitika v přímém přenosu. K tomu excelující Kevin Spacey, kterému jako by tato role byla šitá na míru. Největší seriálové překvapení poslední doby;) ()

hujerita

Tento seriál je strašne návykový. Keď ho začnete sledovať, tak vás chytí a nepustí, a samozrejme že to skončí a vy ešte chcete. Absolútne úžasný Kevin Spacey a ostatný herci ho len dopĺňajú.Nečudujem sa že je to najsledovanejší seriál na celom svete. U mňa za 100-vku. ()

jefljdasfljs

Teď, když má Fincher na kontě i velmi povedený seriál, snad už nikdo nemůže pochybovat o tom, že je to nejlepší režisér současnosti. Ano, sice zrežíroval akorát první dva díly, ale důvodem bylo právě to, aby těm, co budou v jeho práci pokračovat, ukázal, jak to mají dělat. ()

Lazy87

Je to trochu jiný druh kávy, než který mi sedne na žaludek. Ty postavy, které mi byly ze startu sympatické jsem v dalším díle nesnášel, tedy většinou. Navíc je to z prostředí, které mi je docela cizí, přesto krásná hra o moc, kde se nikdo nebojí pošpinit si ruce. // Tak po 4. serii! Hra o moc stále pokračuje a Underwoodovi jsou dobří parťáci. Jen nechcou toho už trochu moc? No jsem zvědav, jak to skončí. Třeba Frankovi Hammersmidt trochu přistřihne křidélka. //5. řada: Ti dva se hledali, až se našli. ()

jirzy

Temná zákoutí americké politiky s Kevinem Spaceym v hlavní roli. Za první sérii rozhodně pět hvězdiček, ani chvíli jsem se nenudil. ()

Wurf

Skvěle zfilmované téma, které tady v této podobě ještě nebylo. Seriál je scenáristicky perfektně poskládaný, nenašel jsem žádnou slabou chvilku. Kevin Spacey ve špičkové formě! ()

starrOne

Dobre herecke vykony, vyborne dialogy, celkove zabavne. Nesouhlasim ale s komentari, ktere chvali serial za realnost. Vsechno je velmi zkratkovite a hladkost, se kterou do sebe vsechny Underwoodovi plany zapadaji, me pripomela Mission: Impossible (serial). Navic me nedava smysl, ze hlavni predstavitel zmobilizoval vsechny svoje mistrne manipulatorske schopnosti az v momente, kdy byl odstaven na vedlejsi kolej. Clovek jeho razeni by se v prvni rade do dane situace vubec nedostal. ()

jiri88

Kevin Spacey je studenější než kdy jindy a ukazuje intriky zákulisního politikaření, jakoby šlo o handl o banány na tržnici někde Kalifornii. Vždycky, když člověk přestává vidět naději pro jeho kariérní postup, se odhalí další část příběhu a po chvíli zjistíte, že posledních pět minut zíráte s otevřenou pusou. Za mě jeden z nejlepších seriálů posledních let, uvidíme, co bdue dál. ()

Mendiiik

Zajímavé téma, charismatický Kevin Spacey v hlavní roli a režisér David Fincher bylo to, co mě k seriálu přivedlo. A stálo to za to. Takhle skvěle obsazený seriál a přesvědčivé herecké výkony se jen tak nevidí. Velmi mě potěšila Robin Wright, kterou budu mít už asi navždy spojenou s rolí Jenny ve filmu Forrest Gump. Role manželky Francise jí sedla, nemluvě o Kevinu Spaceym, který v hlavní roli kongresmana Francise Underwooda, který se neštítí ničeho, působí opravdu věrohodně. Velmi příjemným překvapením pro mne byla Kate Mara v roli novinářky, která také podala výborný herecký výkon. Seriál mne zaujal tím, že v něm není skoro žádná vyloženě kladná postava, což je jedině dobře a hlavně záběry na kameru, kde Francis komentuje dění kolem sebe a říká, co si doopravdy myslí. Původní britskou verzi s Ianem Richardsonem jsem neviděla, ale myslím, že se tento remake, který ale jako remake vůbec nepůsobí, zdařil na jedničku. ()

Sirenie

Naprosto geniálně udělaný seriál. Konečně měl někdo odvahu nastínit světu, jak a co se může odehrávat v politice. A nejlepší na tomto seriálu, a co ho odlišuje od ostatních, je to, že hlavní postava mluví přímo do kamery a vysvětluje, co dělá, jak a proč. Geniální! ()

Tobias_Sin

Spacey v roli bezskrupulózního a amorálního politika, při kterém tuhne krev v žilách. Jednoznačně vládne celému seriálu a užívá si to. Neskutečně napínavý seriál, při kterém nikdy nevíte, co se bude dál odehrávat.. ()

VVee69

Po piatich dieloch som zatial velmi spokojny. Spacey ma uplne uchvatil a Jenny mu zdatne sekunduje. V niektorych veciach mi to pripomina Newsroom, najviac vydarene su Spacieho komentare pre divaka, ktore su prijemnym spestrenim. No len si musim nastudovat viac o americkej vlade. :-) ()

Pattrick

Jojo, ukázka toho, jak dělat politiku. Skvěle napsané postavy a ještě líp zahrané, Spacey/Mara výborně se na ně koukalo. ()

Cyklistka

Konečně se zase nějakému seriálu podařilo přikovat mě před počítač! Netflix boduje, zaregistrovala jsem se prakticky jen kvůli Kevinu Spaceymu a nelituju. První série: Antihrdina Francis Underwood a jeho žena rozehrávajií vysokou hru, kde jde doslova o všechno, včetně životů. Série je vyrovnaná, i když se sem tam objeví pár hrbolů a slabších momentů. Oblíbila jsem si promluvy Francise k divákům a pořádnou dávku sarkasmu až cynismu. Druhá série: Perfektní nástup ("Vy jste si mysleli, že jsem na vás zapomněl?") a výborná gradace jednotlivých dílů. Už při sledování nedělám stejnou chybu, že chci všechno zkouknout hned. Kdepak. Pěkně si díly dávkuju a zažívám je. Zbývá mi jich šest, konečné hodnocení přibude za nějaký ten čas. ()

IAMAD

Jedním slovem: luxusní! Kdo máte rádi thrillery z politického prostředí, tohle je jejich vrchol. Geniálně zahrané, natočené a sepsané. ()

lonew

Skvělí herci, atraktivní námět. První série se mi líbila do okamžiku, kdy došlo k vraždě. Sice se budu dívat i na druhou, ale ze strany tvůrců mi připadá, že to přehnali. Do té doby byl Underwood člověk, který se sice pro své záměry nebál udělat téměř cokoli, ale stále jsem mu držel palce. Teď je mi úplně jedno, jak to s ním dopadne, vyjma přání, ať ho zabásnou. Udělali z něj jednoznačně odpornou postavu, a takhle se seriály nedělaj:) ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem