Domek z karet

• Česko Dům z karet (více)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (více)

Série(6) / Epizody(73)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Lauri

Tuhle netlixáckou perlu absolutně zbožňuji. Chytil mě promyšlený scénář spějící od první minuty k jasnému cíli - pomstě. Jedna sviňárna vedle druhé, až se člověk diví, jak jeden díl rychle utekl. Popravdě.. S ústřední postavou mám (asi jako každý) celkem love-hate vztah, protože jedenáctý díl byl.. no.. řekněme máloco mě ve světě filmů a seriálů tak překvapilo (dokonce jsem přehrávání musela na chvíli stopnout a jen zhluboka dýchat). Kevin Spacey je sice ďábelský, ovšem já mám svého oblíbence po jeho boku. Claire. Je pro Franka klíčová, bez ní by toho tolik nedokázal a nezískal svůj vysněný post, přesto má ale svoje ambice a vlastní hlavu. Seriál má úžasný soundtrack, peckový příběh, kdy jednotlivé díly do sebe pasují jako puzzle a jako hlavní dominantu můj oblíbený, i když prohnilý Washington DC, víc si snad přát už vážně nemůžu. EDIT: Co to jako má být? Po prvním dílu šesté série to pěkně vytočená a zklamaná vzdávám, protože to je opravdu katastrofa. Prvních 5 sérií je ale TOP a HoC se připojuje k seriálům typu Dexter nebo Grey's Anatomy, kdy je nejlepší dělat, jakože se nějaké série vůbec nestaly. ()

GILLWANDER

Ja, ako politicky angažovaný neznalec a tvrdý odporca politického postavenia vo svete mi dostatočne seriál House of Cards stačí ako náhrada za spomínané nedostatky. Od neistého začiatku až po skvelý koniec druhej série hon za vyšším miestom v obludnom kolotoči menom politika. Francis Underwood ako politik a vzorný manžel, ktorý je za moc ochotný spraviť čokoľvek. Kevin Spacey seriálový herec roka, bez debát, svoju rolu zahral viac než senzačné. Na záver už len dodám, že dychtivo čakám na pokračovanie a chcem aby mu znovu šli po krku, teraz už po prezidentskom. 95% ()

sofiapetra

Je to ďábelsky dobré. První, druhá, třetí a teď už i čtvrtá série - žádný sešup kvality se nekoná. Čtyřka je nejspíš zatím nejmrazivější a prostory Bílého domu jsou vykresleny natolik nehostinně a neútulně, že je vlastně div, že by vůbec někdo tak chorobně toužil v nich pobývat. Edit: po páté sérii se omlouvám čtvrté, že jsem si myslela, že víc mrazivé to už být nemůže. Evidentně může. V páté už jsou téměř všichni monstra:), ale překvapivě si to pořád ještě dokázalo udržet původní atmosféru. Doufám, že bude i šestka (i přes Spaceyho klatbu - mohou snad namaskovat někoho jiného), jinak by to celé postrádalo smysl - nějaká satisfakce snad přece musí přijít (těch mrtvol už za sebou naši drahouši táhnout víc než dost). ()

janekrubes

Nabízí se mi srovnání s Tondou Blaníkem, neb jsem ho znal dřív než Franka Underwooda. Nicméně je to podbné jako srovnávat Octavku s Rolls Roycem (v tomto případě spíš s Lincolnem). Tonda Blaník je srandovní, Frank Underwood nahání hrůzu. ()

tufr

Skvělej seriál ! Po shlédnutí druhé řady stále nadšenej, ale chybí mě furt Peter Russo a teď nově Doug Stamper. Zoe vůbec, ta mohla jet metrem už někdy v desátým díle první řady ;) Jo a asi miluju C.U. ()

M.i.k.e

nadprůměrná a velmi dobře zahraná politika,kde je Fincherova přítomnost hodně znát.Po prvním díle veliká spokojenost...80% edit : konečně jsem se prokousal celou sérií a hvězda jde nahoru.Vysoká šola politiky,kde i prezident nejmocnější země je místy pouhou loutkou v rukách zkušeného politika.Spacey ve vrcholné formě,šup sem s druhou řadou. ()

Lischai

Výborný seriál. Jeho největší předností jsou živé a nečernobílé postavy a příběh vybodovaný bez laciných klišé a zvratů. Všechno se v něm děje tak nějak pod povrchem, všichni se tváří, že je vše okay, a přitom se dějí zlé věci. A jako bonus skvělý manželský pár Kevin Spacey a Robin Wright, který vás dokáže dojmout tím, jak se dělí o cigaretu. Celkově 4,5*, ale cosi mě nutí dát plný počet. Asi ten Spacey. EDIT: Druhá série je stejně cool jako první. Trochu škoda podivného hackera, ale Frankovy eskapády s jeho domečkem z karet jsou jednoznačně za 5*. ()

Chen

Příjemně temné, děsivě amorální a skvěle zahrané. Ovšem pro neznalce politické struktury a mocenské hierarchie v USA poměrně těžce srozumitelné a musím poznamenat, že Kevinovy promluvy k divákovi mi přijdou docela rušivé. ()

SallyZen

Po třetí sérii jde seriál do Topky a předvedl mi, že i tak dokonalé dílo se může pořád a pořád zlepšovat. Nikdy jsem nejevil zájem o politiku, tak jako po shlédnutí tohoto seriálu. Postavy, dialogy, autentičnost, brilantně psaný scénář. Nic zde nechybí a ještě se vše stále zdokonaluje. Pocta seriálové kinematografii a jeden z největších seriálových klenotů 21. století. 100% ()

William_

Úžasný scénář,perfektní herecké výkony obvzlášt hlavní obsazení Kevina Spaceyho děla z tohoto seriálu umělecké dílo. ()

Rocky88

V prvé řadě brilantně napsané a Spaceym brilantně zahrané. Fincherovi úvodní díly byly nejlepší (režie bezchybná), ale i potom si série dokázala s ostatními řežiséry udržet laťku nejvyšší, ač to někdy ztrácelo tempo (režie chvalitebná). Politické pletichaření v každé větě, v každém pohybu i myšlence - zkrátka nevíte, na koho je co hráno, kdo je opíjen rohlíkem, či kdo je ten třetí vzadu, který se opíječi a opíjenému směje. Jeden z vůbec nejlepších seriálů, který na nás kdy vrhal pixely z obrazovky.___ 2. série je ještě víc strhující než první, tempo je vražedné, politikaření naprosto brilantní (opravdu velká poklona scenáristům), herecký ansámbl výtečný. Spacey se pro tuto roli narodil, pro mě je to jeho životní výkon i role. Tleskám všemi silami.___ 3. sérii museli dát tvůrci trochu odlišný feeling, aby se stále dokola neopakovalo to samé, byť je to umění vrcholné. A tak se na přetřes dostává zvláštní vztah Franka a Claire, nicméně o politické pletichaření ochuzeni samozřejmě nejsme. Za vrchol považuji epizody s ruským prezidentem, konec mě ne tak úplně zasytil. 90 %. ()

O´Neill

Výborné politické drama ve kterém nejde ani tak o samotnou politiku, jako spíše o moci, penězích, touhách. Kevin Spacey je naprosto úžasný a celý seriál táhne. Ostatní herci mu relativně slušně pomáhají a celé je to výborná podívaná, které nechybí vážnost ani občasný vtip. Teď už jen netrpělivě čekám na další sérii.Druhá série nezklamala a byla snad ještě více prolezlá intrikami a touze po moci. Hned první díl série zobrazoval jeden neskutečný zvrat a celá série postupně gradovala až k finále. Luxusní. ()

shyster

Oproti seriálu Boss si to na politiku jen hraje a sjíždí jen po povrchu. No vždyť jooo a ve třetí sérii svoji genialitou a vypočítavosti ovládne OSN a EU. Druhá serie je směšná. ()

Kwaichi

Zaujímavý pohľad do zákulisia politických hier. Podobné seriály tu už boli, ale nebrali boj o moc až tak zostra, postavy nezachádzali až do takých extrémnych situácií. Skutočne sa tak radikálne zmenila doba alebo sa len opäť zúžil topiaci sa ľadovec s témami, ktoré sú pre verejnosť tabu? Musím vyzdvihnúť majstrovské herecké výkony aktérov. Seriál bude určite odmenený nejednou prestížnou nomináciou a nespočetnými oceneniami. ()

Agoran

Prvních 9 dílů za pět, zbytek za lepší čtyři. Dohromady téměř dokonalost. Špína, ale radost pohledět, když to někdo dělá tak dobře, jako Francis Underwood. Doporučuji shlédnout i původní britskou verzi. ()

TommyLeeJape

Kavin Spacey zde hraje Kalouska po americku. Frank je totiž bezpáteřní čů*ák! Za každou cenu se dostat k moci a držet se! Že jo Mirku? Když vynechám humor, musím říct, že Frank Underwood je opravdu jedna z nejlepších postav, s jakou jsem během mého putování světem televizní zábavy, kdy přišel do styku. Celý seriál je potom bravurně zvládnutý náhled do politického systému Spojených států. Přesněji náhled mezi bandu mocichtivých pánu v pokročilém věku, kterým už nejspíš často správně nefunguje jejich "nářadí", a tak se snaží vyjebávat se svými voliči jiným, poněkud elegantnějším způsobem. ()

johnny2005

Vysoká škola machiavellištiny - výstižněji, než to napsal Lima, už to nesvedu. Za sebe hodnotím kladně rovněž ideologickou nezaujatost, které u takto politicky vypjatého projektu dozajista nebylo snadné dosáhnout. Kevin Spacey bravurně hraje vlivného, bezskrupulózního a, jak se brzy dozvíme, (všeho)schopného amerického kongresmana, do jehož postavy si i navzdory tomu dokážeme promítnout kdejakého, třebas i regionálního politika, kterého denně vidíme na záběrech v televizním zpravodajství. Co je ještě důležitější, ač ukecaná podívaná, všechno to má neskutečné tempo, náboj i vtip. Pokud se vám líbil The Wolf of Wall Street, tohle je to samé, jen z "druhé strany" barikády (uvozovky jsou záměrné). ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (více)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem